• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

GRK/Grupa Reagowania Kryzysowego

celna91

Nowy użytkownik
Dołączył
11 Czerwiec 2016
Posty
60
Punkty reakcji
0
Witam Wszystkich. Mam dylemat moralny i w związku z tym mam pytanie i prośbę
o rozważne opinie w tej kwestii.
Czy członkowie Naszego Związku powinni zgłaszać się dobrowolnie do GRK?
Dodam, że daje to możliwość pozostania funkcjonariuszem.
Proszę o poważne potraktowanie tegoż to tematu.
 
Witam Wszystkich. Mam dylemat moralny i w związku z tym mam pytanie i prośbę
o rozważne opinie w tej kwestii.
Czy członkowie Naszego Związku powinni zgłaszać się dobrowolnie do GRK?
Dodam, że daje to możliwość pozostania funkcjonariuszem.
Proszę o poważne potraktowanie tegoż to tematu.

Według mnie nie ma to znaczenia czy jesteś członkiem Naszego Związku w podejmowaniu decyzji życiowych. Każdy z Nas musi teraz podjąć swoją włlasną decyzję. Skoro daje ci to szansę na pozostanie funkcjonariuszem - rozważ to sam.....
 
Według mnie nie ma to znaczenia czy jesteś członkiem Naszego Związku w podejmowaniu decyzji życiowych. Każdy z Nas musi teraz podjąć swoją włlasną decyzję. Skoro daje ci to szansę na pozostanie funkcjonariuszem - rozważ to sam.....
To mnie nie dotyczy. Moi znajomi zolle zapisują się do tej nazwijmy "struktury" czy jak ją zowią.
Mam pytanie, na które powinni odpowiedzieć ludzie z Zarządu Celnicy,Pl.
 
Według mnie nie ma to znaczenia czy jesteś członkiem Naszego Związku w podejmowaniu decyzji życiowych. Każdy z Nas musi teraz podjąć swoją włlasną decyzję. Skoro daje ci to szansę na pozostanie funkcjonariuszem - rozważ to sam.....

Popieram, ja należę do Związku a zgłosiłem się do GRK, przecież nie będziesz Celna91 czekała aż Związek podejmie decyzję za Ciebie
 
Przyznam, że chyba nie całkiem rozumiem pojęcie "wątpliwości od strony moralnej".

Jeżeli Twoje zgłoszenie do GRK nie spowoduje wyrzucenia z nich kogoś już tam należącego (tu wątpliwości jasne),
to jakie inne jeszcze w sensie moralnym mogą zaistnieć ??

Oczywiście, możesz pomyśleć o katalogu sytuacji, w których GRK działa, ale podobnie jak kiedyś wobec
Kontroli Wewnętrznej, nie kwestie moralne będą wątpliwe, lecz podświadome nastawienie innych do Ciebie,
w razie działań przeciw pozostałym funkom.

Pomyśl o "klawiszach" w więzieniu - są wszak potrzebni.
Czy samo pilnowanie więźniów prawomocnie skazanych, to moralny dysonans ?! Moim zdaniem nie!
Inna rzecz, gdy postępują ... "nieregulaminowo", ale to już chyba oczywiste.
 
Pochwalicie się z jakich izb jesteście? Dziwne jest to co piszecie o zgłoszeniu się do GRK nigdzie nie znalazłem takich informacji co więcej nieoficjalnie dotarłem do informacji że jest "odgórny zakaz" wobec mojej osoby!
 
Czyli Wy tam gdzie stało ZOMO? Proszę o wyjaśnienia dla Nas o co chodzi w tym "tworze".
 
Moi Kochani Funkcjonariusze/obecnie/ Służby Celno-Skarbowej/. Ja, "celna91" nigdy nie zgłoszę się
do tego "tworu" jak GRK. Kropka i koniec!!!!!!!!!
Ponawiam moje pytanie. Czy związkowcy Celnicy.Pl powinni dobrowolnie zgłaszać się do GRK?
Nie filozofujcie. Odpowiedź to TAK czy NIE.
 
Moi Kochani Funkcjonariusze/obecnie/ Służby Celno-Skarbowej/. Ja, "celna91" nigdy nie zgłoszę się
do tego "tworu" jak GRK. Kropka i koniec!!!!!!!!!
Ponawiam moje pytanie. Czy związkowcy Celnicy.Pl powinni dobrowolnie zgłaszać się do GRK?
Nie filozofujcie. Odpowiedź to TAK czy NIE.
Odpowiedz Tak czy Nie na jedno pytanie: czy Związek zaplaci twoje kredyty i da ci jeść ?
 
Oczywiście, że NIE.
Moja prośba, to że oczekiwałam na opinie dotyczące podjęcia decyzji /to nie ja/ "slużby w GRK.
 
Pytanie bez sensu. Wielu z nas NIGDY nie miało możliwości decydowania o przynależności, bądź nie, do tzw. GRK. Po prostu otrzymaliśmy informację o przydzieleniu nas do tej formacji.

Jeśli ktoś ma możliwość wstąpienia do GRK i utrzymania statusu funkcjonariusza, a inaczej byłby ucywilniony, to jak najbardziej TAK - niech wstępuje. Jeśli uważa, że potrzebuje wrażeń, wycieczek i nowych doświadczeń, to tak - niech wstępuje. Przynależność związkowa nie ma tu nic do rzeczy, a tak postawione pytanie brzydko sugeruje odpowiedź.
 
Przepraszam, to jest faktycznie moja niewiedza. Dlatego proszę o przedstawienie konkretnych poczynań
grupy GRG w przypadku tzw "strajku włoskiego". Jakież to macie towarzysze uprawnienia.
 
Przepraszam, to jest faktycznie moja niewiedza. Dlatego proszę o przedstawienie konkretnych poczynań
grupy GRG w przypadku tzw "strajku włoskiego". Jakież to macie towarzysze uprawnienia.

Oj chyba niepotrzebnie brniesz w "gęsty" temat. Tryb i sposób działania GRK został już wcześniej określony zarządzeniem o ile dobrze pamiętam SSC jeszcze a obecnego SKAS. Towarzysze? Ja w partii nie byłem :-/
 
"Towarzysze,Towarzystwo", no tak mnie się tylko to wszystko skojarzyło.
Jestem "elektryczna" gdyż do dnia dzisiejszego tzn. 16 maja 2017 r. NIKT nie przedstawił
nam jakichkolwiek propozycji.
To stresująca sytuacja dla wielu z Nas.
 
GRP utworzono po protestach i masowym L-4 czyli ma to być zapchajdziura na wypadek gdybybfunkom znowu się coś nie spodobało i się skrzykneli.
Może celnej91 chodzi o sytuacje hipotetyczna że np. zglaszasz się do GRP będąc w związkach i przychodzi taki dzień jak wtedy kiedy protestowalismy. Więc twoi koledzy idą na L-4 a ty co..? Idziesz wtedy do pracy w ich miejsce..? I jest ok? Byc może o takie dylematy moralne chodzi. Ale tylko być może.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
 
Dlatego właśnie odradzałem brnięcie w ten temat na forum, a choroba nie wybiera i nie ma znaczenia zwiazkowiec z grk czy nie.

Wysłane z mojego STH100-2 przy użyciu Tapatalka
 
Witam Wszystkich. Mam dylemat moralny i w związku z tym mam pytanie i prośbę
o rozważne opinie w tej kwestii.
Czy członkowie Naszego Związku powinni zgłaszać się dobrowolnie do GRK?
Dodam, że daje to możliwość pozostania funkcjonariuszem.
Proszę o poważne potraktowanie tegoż to tematu.

Ja bym się wolał zapisać do "rezerwy kadrowej", tzn. otrzymać eksperta (najlepiej starszego) i co najmniej nadkomisarza, i siedzieć przy biurku, czekając na sygnał do ataku na bandytów. To bardzo bohaterskie, a do tego gwarantuje status funkcjonariusza i emeryturę mundurową, przy jednoczesnym ryzyku udziału w "akcji" jakieś...0,0009%. No asle jeśli byłby taki przypadek, to mam doktora, co zaraz wypisze L4 bo bardzo cierpię na kręgosłup albo hemoroidy...wystarczy powiedzieć że boli, tego nikt nie podważa. Ścieżki kariery trzeba się uczyć od najlepszych.
 
Ja bym się wolał zapisać do "rezerwy kadrowej", tzn. otrzymać eksperta (najlepiej starszego) i co najmniej nadkomisarza, i siedzieć przy biurku, czekając na sygnał do ataku na bandytów. To bardzo bohaterskie, a do tego gwarantuje status funkcjonariusza i emeryturę mundurową, przy jednoczesnym ryzyku udziału w "akcji" jakieś...0,0009%. No asle jeśli byłby taki przypadek, to mam doktora, co zaraz wypisze L4 bo bardzo cierpię na kręgosłup albo hemoroidy...wystarczy powiedzieć że boli, tego nikt nie podważa. Ścieżki kariery trzeba się uczyć od najlepszych.
Właśnie dlatego nie podważa się hemoroidów bo to boli😉

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
 
Back
Do góry