• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Propozycje

protest SC.jpg
Plakat sprzed roku, ale jakże aktualny!
 
Mam pytanie , czy jeżeli ktoś odmówił przyjęcia propozycji służby ,nie otrzyma odprawy? Słyszałem wiele takich opinii. Zależy mi na wiarygodnej odpowiedzi.
 
Mam pytanie , czy jeżeli ktoś odmówił przyjęcia propozycji służby ,nie otrzyma odprawy? Słyszałem wiele takich opinii. Zależy mi na wiarygodnej odpowiedzi.

Musi dostać odprawę. Opinia ZUS o której piszą skarbowcy, dotyczy świadczeń przedemerytalnych, które mają się nijak do odprawy z ustawy wprowadzającej KAS. Przepis jest jasny - odprawa z ustawy o SC przysługuje tym, co nie dostali propozycji i jej nie przyjęli. Do tego nie potrzeba spełnienia warunków ustawy o świadczeniach przedemerytalnych.
 
Ostatnia edycja:
Oto Polska wlasnie...
Wykonywałeś obowiązki - nikt tego nie zauważał. Teraz mają Cie w... Panu/Pani już "dziękujemy"...
Tak jest w naszym kraju wszędzie, z wszystkim... :(
Można dywagować, co by było, gdyby w czerwcu/lipcu 2016 solidarność była większa...
 
Opublikowane na głównej pismo do Pani Premier dot tylko szykan związkowców.
Będzie osobny raport do Pana Premiera, w którym wskażemy nieprawidłowości dot. wszystkich pokrzywdzonych przez KAS i poprzemy to niektórymi przykładami
 
"Wszyscy znamy kogoś, kto nas wk*rwia samą mordą."
 
Ostatnia edycja:
Ja nie otrzymałem dotychczas odpowiedzi na wezwanie do przedstawienia propozycji służby, złożyłem 31 maja jest jeszcze czas ale kolega z innej delegatury (ta sama IAS) otrzymał już dawno a propozycję otrzymał 23 maja i wezwanie złożył kilka dni później.
Ciekawe co z moim odwołaniem będzie, jest co czytać ;)
 
Ja nie otrzymałem dotychczas odpowiedzi na wezwanie do przedstawienia propozycji służby, złożyłem 31 maja jest jeszcze czas ale kolega z innej delegatury (ta sama IAS) otrzymał już dawno a propozycję otrzymał 23 maja i wezwanie złożył kilka dni później.
Ciekawe co z moim odwołaniem będzie, jest co czytać ;)

U mnie też żadnej odpowiedzi, a pism było kilka :). No tak, czytania jest pod dostatkiem
 
Poznań, dnia 22 czerwca 2017 r.
Organizacje Związkowe przy Izbie Administracji Skarbowej w Poznaniu
W odpowiedzi na pismo z dnia 05 czerwca 2017 r. w sprawie nieprzedłożenia propozycji służby bądź pracy w Izbie Administracji Skarbowej w Poznaniu wskazanym w piśmie funkcjonariuszom (...) informuję, że podjęta przeze mnie decyzja o nieprzedstawieniu wymienionym powyżej funkcjonariuszom propozycji służby lub pracy w strukturach kierowanej przeze mnie Izby nie miała związku z ich przynależnością związkową. Pragnę podkreślić, że szanuję działalność organizacji związkowych i doceniam zaangażowanie, z jakim jej członkowie włączają się w obronę interesów pracowników i funkcjonariuszy. Podjęta przeze mnie decyzja, dotycząca braku propozycji pracy lub służby dla wyżej wymienionych funkcjonariuszy, została podyktowana przebiegiem dotychczasowej służby, w szczególności identyfikacją z celami pracodawcy, zaangażowaniem w realizację zadań oraz umiejętności poświęcenia interesu prywatnego dla dobra ogólnego. Wyjaśniam jednocześnie, że propozycje dla pracowników i funkcjonariuszy zostały przygotowane zgodnie z potrzebami pracodawcy i z uwzględnieniem niezbędnego zabezpieczenia osobowego dla realizacji zadań ustawowych przez poszczególne komórki w ramach jednostek składowych Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu, przy jednoczesnym zachowaniu limitu etatów funkcjonariuszy celno-skarbowych, określonego przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.
 

Attachments

  • doc12933120170623085803.pdf
    439,8 KB · Wyświetleń: 443
Dyrektor w z g odmawia przekazania odwołań do wyższej instancji, jego argumentacja sięga pół strony kartki A4. Same głupoty aż wstyd czytać i dziw że podpisał takie idiotyzmy. Jeśli w swojej pracy bedziemy stosować przepisy w sposób który prezentuje dyrektor, to budżet państwa nie wytrzyma tego.
a, co ten dyrektor miał Tobie napisać innego ...? On wykonuje ustawę , która jest w legalnym obrocie prawnym i dopóki Ktoś (nie wiem, Kto to zrobi ) nie zaskarży jej niekonstytucyjności do TK , a TK tej niekonstytucyjności nie potwierdzi, to DIAS działa absolutnie legalnie , wykonuje obowiązujący akt prawny. Dla jasności , ustawa nie podoba się mi, tak samo jak i Tobie , jej niekonstytucyjność widzi nawet laik.
 
I dla jasności- miałem okazję spotkać się z ludźmi z UKS. Są tak szczęśliwi jak my z tego połączenia. Uwierzcie mi A wiem co piszę - to są nasi przyjaciele- UKS. Nie piszcie o nich źle A jeżeli już to najpierw pomyślcie A później piszcie. Pozdrawiam.
 
Poznań, dnia 22 czerwca 2017 r.
Organizacje Związkowe przy Izbie Administracji Skarbowej w Poznaniu
W odpowiedzi na pismo z dnia 05 czerwca 2017 r. w sprawie nieprzedłożenia propozycji służby bądź pracy w Izbie Administracji Skarbowej w Poznaniu wskazanym w piśmie funkcjonariuszom (...) informuję, że podjęta przeze mnie decyzja o nieprzedstawieniu wymienionym powyżej funkcjonariuszom propozycji służby lub pracy w strukturach kierowanej przeze mnie Izby nie miała związku z ich przynależnością związkową. Pragnę podkreślić, że szanuję działalność organizacji związkowych i doceniam zaangażowanie, z jakim jej członkowie włączają się w obronę interesów pracowników i funkcjonariuszy. Podjęta przeze mnie decyzja, dotycząca braku propozycji pracy lub służby dla wyżej wymienionych funkcjonariuszy, została podyktowana przebiegiem dotychczasowej służby, w szczególności identyfikacją z celami pracodawcy, zaangażowaniem w realizację zadań oraz umiejętności poświęcenia interesu prywatnego dla dobra ogólnego. Wyjaśniam jednocześnie, że propozycje dla pracowników i funkcjonariuszy zostały przygotowane zgodnie z potrzebami pracodawcy i z uwzględnieniem niezbędnego zabezpieczenia osobowego dla realizacji zadań ustawowych przez poszczególne komórki w ramach jednostek składowych Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu, przy jednoczesnym zachowaniu limitu etatów funkcjonariuszy celno-skarbowych, określonego przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.


Obawiam się Brachu, że mało kto choćby zauważył Twoją cenną wskazówkę ... :(
 
Czy ktos z Was dostal propozycje uposazenia zasadniczego na poziomie 1,227? Jak się to ma do zapewnien SKAS odnosnie minimalnego mnoznika 1,61? Wiecie jak obeszli ustalenia porozumienia i ustalili taki mnoznik?
 
Czy ktos z Was dostal propozycje uposazenia zasadniczego na poziomie 1,227? Jak się to ma do zapewnien SKAS odnosnie minimalnego mnoznika 1,61? Wiecie jak obeszli ustalenia porozumienia i ustalili taki mnoznik?

Widać porozumienie obeszli dołem. Szef już parę razy wycofywał się kanałem ściekowym ze swoich zapewnień. To tylko polityka, a nie "czas honoru". A może zwykły błąd i cyferki się przestawiły.
 
Back
Do góry