• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Propozycje

Dla zwolenników reformy: mł ekspert 5400brutto 4000netto teraz 3000 ekspert skarbowy. Zadowoleni?
 
Propozycja specjalnie mnie nie mnie interesowała. Nie chcę pracować dalej w takiej instytucji, która niszczy podstawowe wartości jak etos i przywiązanie do wartości organizacji, odziera z munduru, depcze ludzkie dokonania i historie. Byłem i będę zawsze zidentyfikowany ze Służbą Celną. To co powstaje to nie moja bajka, zwłaszcza, że powstaje nie na dorobku, który szanuje, ale na gruzach zniszczonych przez dobrą zmianę.
Jedynymi wygranymi pozostają zwolennicy dobrej zmiany - dzisiejsi dyrektorzy i liderzy związkowi (zresztą część przypadków zalicza się do jednej i do drugiej grupy). Dyrektorzy nawet jak uważają, że to bez sensu to podkulili ogon i realizują wytyczne chroniąc swoje cztery litery. Związkowcy zawsze będą na górze bo ich sensem jest walka w imieniu, ale to oni są chronieni prawem związkowym, więc im jest gorzej to dla nich lepiej - mają zajęcie. A przecież to dzisiejsi przewodniczący popierali dobrą zmianę. Nota bene niewielu się dziś przyznaje, że przysłużyło się do dzisiejszej sytuacji w demokratycznych wyborach.
Było w historii SC wiele rzeczy słabych i wiele dobrych, ale dziś z bólem wielu z nas okazuje się, że mieliśmy służbę, z której moglibyśmy być dumni (nawet jeżeli to nie był "złoty róg" jak napisał Kapica), a został nam się ino KAoS.
https://celnicy.pl/content.php/2710-List-pożegnalny-Jacka-Kapicy
 
Propozycja specjalnie mnie nie mnie interesowała. Nie chcę pracować dalej w takiej instytucji, która niszczy podstawowe wartości jak etos i przywiązanie do wartości organizacji, odziera z munduru, depcze ludzkie dokonania i historie. Byłem i będę zawsze zidentyfikowany ze Służbą Celną. To co powstaje to nie moja bajka, zwłaszcza, że powstaje nie na dorobku, który szanuje, ale na gruzach zniszczonych przez dobrą zmianę.

Od jakiegoś czasu niestety ale słowo etos kojarzy mi się z jakimś etosemskarbowców i pedalskimi imprezami typu wybory mistera skarbowości które są propagowane w tym piśmie. Ogólnie z czymś obrzydliwym. A tak poza tym w pełni się z Tobą zgadzam.
 
Ludzie pomocy dla funkcjonariuszy co nie dostaną propozycji pracy ani służby.W większości zajmujecie się mnożnikami czy będe żył za 3 czy 4 tysie, A CO z tymi których wywalą pod most.Pomóżcie doradzćcie.PROSZE
 
Od jakiegoś czasu niestety ale słowo etos kojarzy mi się z jakimś etosemskarbowców i pedalskimi imprezami typu wybory mistera skarbowości które są propagowane w tym piśmie. Ogólnie z czymś obrzydliwym. A tak poza tym w pełni się z Tobą zgadzam.

Masz racje pismo to jest wyjątkowo żenujące i ogłupiające
Stworzone chyba tylko i wyłącznie po to aby zrównać intelektualnie wszystkich do poziomu planktonu, który wychyla władzę wielorybów co pozwalają pożyć kolejny dzień. W KAS nie tylko zarobki równa sie w dół ale i poziom intelektualny
 
Ludzie pomocy dla funkcjonariuszy co nie dostaną propozycji pracy ani służby.W większości zajmujecie się mnożnikami czy będe żył za 3 czy 4 tysie, A CO z tymi których wywalą pod most.Pomóżcie doradzćcie.PROSZE

Człowieku wyluzuj - na tej "zasranej" firmie ani się świat nie zaczyna ani nie kończy. Znam miejsca, gdzie fizyczny zarabia 2000 euro brutto / oczywiście nie w Kaczogrodzie/.
 
Było w historii SC wiele rzeczy słabych i wiele dobrych, ale dziś z bólem wielu z nas okazuje się, że mieliśmy służbę, z której moglibyśmy być dumni (nawet jeżeli to nie był "złoty róg" jak napisał Kapica), a został nam się ino KAoS.
https://celnicy.pl/content.php/2710-List-pożegnalny-Jacka-Kapicy
Skoro już wracasz do J.Kapicy to wiedz, że gdyby kontynuował swoją misję i wizję :) po wyborach to zrobiłby tak samo KAS.
Wprowadziłby ucywilnienie jeszcze większe.
Walczył o ucywilnienie już przy ustawie o SC w 2009 roku i tylko dzięki pikiecie pod Sejmem w czerwcu 2009 Minister M.Boni wybił mu to z głowy na tamten czas.
Konsolidację organów, na początek na szczeblu Izb, zapoczątkował już Rząd SLD planując to bardzo konkretnie pod koniec swoich rządów.
Powyższe piszę, aby uświadomić Ci, że jaki by nie był Rząd, planował niestety połączenie organów i gdyby kontynuował rządy zrobiłby to tak samo. Czy to SLD, czy PO.
Jako środowisko byliśmy temu przeciwni i walczyliśmy o to, by tego nie wdrożono. Mieliśmy za sobą ekspertów. Środowisko zrobiło ile mogło, naprawdę dużo. Historia oceni wdrożenie KAS.
 
Skoro już wracasz do J.Kapicy to wiedz, że gdyby kontynuował swoją misję i wizję :) po wyborach to zrobiłby tak samo KAS.
Wprowadziłby ucywilnienie jeszcze większe.
Walczył o ucywilnienie już przy ustawie o SC w 2009 roku i tylko dzięki pikiecie pod Sejmem w czerwcu 2009 Minister M.Boni wybił mu to z głowy na tamten czas.
Konsolidację organów, na początek na szczeblu Izb, zapoczątkował już Rząd SLD planując to bardzo konkretnie pod koniec swoich rządów.
Powyższe piszę, aby uświadomić Ci, że jaki by nie był Rząd, planował niestety połączenie organów i gdyby kontynuował rządy zrobiłby to tak samo. Czy to SLD, czy PO.
Jako środowisko byliśmy temu przeciwni i walczyliśmy o to, by tego nie wdrożono. Mieliśmy za sobą ekspertów. Środowisko zrobiło ile mogło, naprawdę dużo. Historia oceni wdrożenie KAS.

Dodam jeszcze że Kapicowo-Platformowa emerytura byłaby od dnia ogłoszenia wyroku Trybunału 25/55 czyli de facto nikt by nic nie dostał.
 
Dodam jeszcze że Kapicowo-Platformowa emerytura byłaby od dnia ogłoszenia wyroku Trybunału 25/55 czyli de facto nikt by nic nie dostał.

Może tak, a może nie. Na dzień dzisiejszy politycy nas zwodzą grają na czas. Oczywiście czas dla siebie. Tak będzie, moim zdaniem do następnych wyborów. Niestety okazaliśmy się Pożytecznymi ............!!!!
 
Rozumiem Rybka Twoje rozgoryczenie, bo wiem, że dostałeś propozycję do cywila. Ja i wielu funkcjonariuszy w ogóle nie mamy wciąż propozycji, choć propozycja do cywila jest dla mnie osobiście tożsama z jej brakiem, więc Cię rozumiem.
Zwierajmy szeregi, a nie lamentujmy.
Skoordynujmy działania wszystkich pokrzywdzonych i niezadowolonych propozycją i jak trzeba będzie i będzie wola tych osób, to nawet przypniemy się pod Sejmem czy KPRM lub w innym miejscu.
A historia oceni wdrożenie KAS
 
Dodam jeszcze że Kapicowo-Platformowa emerytura byłaby od dnia ogłoszenia wyroku Trybunału 25/55 czyli de facto nikt by nic nie dostał.
Tak by było. To były plany MF już przygotowane przez J.Kapicę.
Piszę to wyłącznie dlatego, aby uświadomić te pojedyncze osoby tęskniące za poprzednim Szefem.
 
Rozumiem Rybka Twoje rozgoryczenie, bo wiem, że dostałeś propozycję do cywila. Ja i wielu funkcjonariuszy w ogóle nie mamy wciąż propozycji, choć propozycja do cywila jest dla mnie osobiście tożsama z jej brakiem, więc Cię rozumiem.
Zwierajmy szeregi, a nie lamentujmy.
Skoordynujmy działania wszystkich pokrzywdzonych i niezadowolonych propozycją i jak trzeba będzie i będzie wola tych osób, to nawet przypniemy się pod Sejmem czy KPRM lub w innym miejscu.
A historia oceni wdrożenie KAS

Dziękuję Panie Sławku za Twoją determinację, za wspieranie Nas. Jesteś PRAWDZIWYM CELNIKIEM, PRAWDZIWYM ZWIĄZKOWCEM i po ludzku wspaniałym Człowiekiem. ( a polityka to cyniczna gra)
 
Rozumiem Rybka Twoje rozgoryczenie ...

... A historia oceni wdrożenie KAS


To spróbuj Sławku zrozumieć jeszcze jedno.
Nie spieram się z Tobą, choć odsyłanie odniesień w przyszłość, jest de facto brakiem odniesienia.

Chyba nie zaprzeczysz, że dla takich jak ja - "przejście do historii", to zwykły niebyt. Ale te same słowa, wobec Twojej Osoby - i to bez względu na dalsze wydarzenia - posiadają zupełnie inne znaczenie ...
 
ZZ Celnicy PL nigdy, powtarzam nigdy nie zostawi ucywilnianych fszy oraz tych, którzy nie dostaną propozycji. Ja nie bardzo rozumiem co Ty do mnie piszesz.
 
Back
Do góry