• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Propozycje

Na spotkaniu ze związkami zawodowymi pomorski DIAS wypowiedział ciekawą uwagę: " zgodnie z ustawą nie muszę się tłumaczyć z braku propozycji ". Jak należy potraktować ta wypowiedź? Nie wiem, ale możliwe są tu różne interpretacje. Ale tu każdy powinien sam się zastanowić.
Brak propozycji można wyjaśnić na kilka sposobów:
- dużo pism, pióro i ręka się nie wyrabiają. Nie jesteśmy sami. Na pomorzu np. jest do podpisania prawie 4000 propozycji.
- część propozycji cofnięto, bo stwierdzono jakieś błędy - pisarskie, ortograficzne...
- cały czas trwa podejmowanie decyzji gdzie trafią poszczególni ludzie - te jednak oznaczało by rzeczywisty brak koncepcji przeprowadzenia reformy, co by było jednak smutną sytuacją, gdy ślepy wiedzie kulawego.
- opóźnianie lub sugerowanie nie otrzymania propozycji jest próbą zarządzania przez strach i/lub korupcję. Innymi słowy klasyczne dziel i rządź.
- nie otrzymają propozycji ci, którzy w opinii przełożonych nie powinni ich otrzymać ( rzeczywiste powody znane wyłącznie nielicznym ). To by oznaczało, że reforma stała się pretekstem do usunięcia złych pracowników ( w opinii przełożonych naturalnie )
- najgorszą możliwą przyczyną jest realizacja zapowiedzi z zeszłego roku iż zostanie odchudzona administracja skarbowa o 10% etatów. ( choć później mówiono już tylko o odejściach emerytów - traktowanych jako naturalne i tych co współpracowali lub służyli państwu totalitarnemu)
Która z powyższych przyczyn jest prawdziwa nie wiem, ale podejrzewam, że wszystkie po trosze. Ale to oznacza tylko jedno i mam nadzieję, ze zrozumieją to wszyscy - my ( pracownicy, funkcjonariusze ) musimy trzymać się razem, bo inaczej załatwią nas osobno.
 
Ostatnia edycja:
w ocd kuznica podlaskie oc białystok 6 osób bez propozycji 4 do uskarbowego,w ocd bobrowniki 6 osób bez propozycji.i brak żadnych wzorów odwołań interwencji.po prostu tu na forum zapomniano o ludziach którzy nie otrzymają propozycji żadnej pracy.A związki zawodowe mówiły że nie ma się czego obawiać najwyżej będziecie cywilami.Nie wspomnę o braku odprawy która według nowej ustawy kas sie nie należy.Po kilkunastu latach pracy dymaj jeszcze 3 miesiące w robocie a potem kopa w dube.

Czy może mi ktoś wytłumaczyć jak to k..... jest możliwe, że w praworządnym kraju leżącym w środku europy a nie gdzieś w dalekim trzecim świecie jest możliwe zwolnienie mianowanego funkcjonariusza służby mundurowej bez podania jakiejkolwiek przyczyny? Czy jest w europie taki kraj gdzie zwalniany mianowany funkcjonariusz służby mundurowej po kilkudziesięciu latach nienaganne służby jest bez skrupułów wyrzucany z tej służby bez możliwości obrony, bez możliwości złożenia skargi w sądzie na takie traktowanie?
Związki zawodowe gdzie jesteście? Czemu pozwalacie na takie bezprawie i na taką ludzką krzywdę? Dla czego można bezkarnie wyrządzać taką krzywdę funkcjonariuszom którzy poświęcili całe swoje życie dla tego sprawiedliwego i praworządnego państwa. Kto stanie w obronie tych kopanych i poniewieranych obywateli?
 
Panie Sławku co z tymi , którzy nie otrzymali propozycji? W tej sytuacji ucywilnienie nie jest czymś najgorszym.
 
Kiedyś pisałem że ucywilnianie nie jest jeszcze najgorszym rozwiązaniem że obawiam się , że ZZ mię bierze pod uwagę braku propozycji ale niestety tak się dzieje i co dalej?
 
Jestem jedną z tych osób które nie dostały propozycji. Straż 10 lat , brak jakichkolwiek przeciwwskazań zdrowotnych do pełnienia obowiązków oraz pracy w nocy , wszystkie oceny okresowe bardzo dobre , żadnych postępowań żadnych skarg. Czy związki zawodowe w ogóle to widzą czy też już są przekabacone. Czy ktoś mi to wytłumaczy do k..... n.... .Jedna wielka mafia
 
Drojek. Pisz pismo do DIAS, masz wzór w komunikacie na głównej. Jeżeli jesteś członkiem Związku Zawodowego Celnicy PL to zgłoś się do Przewodniczącego.
 
I oto mamy Efekt Motyla, wywołany przez userów bez przeszkód stosujących Efekt Golema.
Brawo ZZ Celnicy.pl !! (Łubu dubu, łubu-dubu, niech żyje ... )


Więc jeśli złożyłem wezwanie to nie przyjąłem propozycji? I muszę napisać kolejne pismo?


Wezwanie i Oświadczenie o przyjęciu, są niezależne! Kolejnego pisma nie musisz, ale tak będzie bezpieczniej.
 
Przemyśl, Rzeszów, Krosno i podległe OC graniczne nadal bez żadnych propozycji?
 
"Wszyscy znamy kogoś, kto nas wk*rwia samą mordą."
 
Ostatnia edycja:
Nie bardzo rozumiem tego nowego komunikatu.

Składam odwołanie do szefa kas i przyjmuję propozycję pracy, no ok. Potem na drugi dzień pismo, że podtrzymuję odwołanie, to też rozumiem żeby nie myślał że składam rezygnację z drogi odwoławczej. Ale moje pytanie czemu to skierowane do DIS, prośba o ponowne rozpatrzenie skoro złożyłem odwołanie do szefa KAS ??? tu i tu sprawa będzie się toczyć?
W nowym piszę Disa a nie szefa KAS o rozpatrzenie odwołania rozdwojenie jaźni? więc kto ma rozpatrzyć moje odwołanie?
 
Ostatnia edycja:
Czyli jutro. Zawezwali wszyskich, czy jak ktoś na wolnym to może odebrać dzień później.
 
Witam, proszę o info, w których IAS funkcjonariusze rocznik 1957 ( i starsze roczniki) nie otrzymali propozycji służby lub " ucywilniani"
propozycji pracy.
 
Back
Do góry