• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Propozycje

UC-S Olsztyn, byli UKS-owcy komórki kontrolne - propozycja mniejsza o 20% od byłego wynagrodzenia. Hipotetycznie ma to wyrównać dodatek kontrolerski. Natomiast cywile z UKS-u, którzy będą funkcjonariuszami otrzymają propozycje jutro.
 
Brak jednolitości w skali Kraju poraża. W jednej IAS tak, w drugiej siak. Ba, nawet w jednej IAS, w jednej komórce tak, w drugiej siak. A Minister pisał i obiecywał jednolite kryteria w skali Kraju. Pani Dyr IAS w Olsztynie musi to odkręcić, inaczej naraża na szwank dobre imię Szefa KAS.
Pojutrze opublikujemy wzór odwołania w tej sprawie
Pani z Olsztyna zdaję się po prostu zaczęła wprowadzać w życie zalecenia Warszawy. W ,,Grodzie Kopernika'' specjaliści spadek z 1,627 na 1,50...z dodatkami w mglistej przyszłości. Starsi spece bez zmian. A skarbowcy, którzy przeszli w mundur i mieli jechać na kursy aspiranckie zostali...rewidentami.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
 
Generalnie w całym kraju trwa cięcie płac gdzie tylko się da, orydynarne, bezczelne wbrew zapowiedziom i obietnicom.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
 
UC-S Olsztyn, byli UKS-owcy komórki kontrolne - propozycja mniejsza o 20% od byłego wynagrodzenia. Hipotetycznie ma to wyrównać dodatek kontrolerski. Natomiast cywile z UKS-u, którzy będą funkcjonariuszami otrzymają propozycje jutro.


nie wszyscy - część nadal czeka i nic nie wie
 
Generalnie w całym kraju trwa cięcie płac gdzie tylko się da, ordynarne, bezczelne wbrew zapowiedziom i obietnicom

Myślę że to dopiero początek. Podzieleni jesteśmy i trudno teraz o jakąkolwiek reakcję, dlatego powinniśmy masowo zapisywać się do celnicy.pl, bez względu na otrzymane propozycje. W kupie siła, jeszcze to może przynieść jakikolwiek efekt.
 
Z informacji jakie można przeczytać na skarbowcach można wywnioskować że jest równanie do minimum, napewno są odstępstwa ale mnożnik 1,61 jest powszechny oprócz tzw osób na zastępstwo. W SCS póki co jeszcze nie ma dokładnych danych ale nie ma masowego zmniejszania a raczej utrzymywanie uposażeń nawet dla ucywilnianych - tu też są odstępstwa zapewne. Jeżeli pogłoski dotyczące ponownego wartościowania dla cywilnych jak i funkcjonariuszy od września są bliskie prawdy to obecne wynagrodzenia wynikające już z nowych propozycji wcale nie są takie pewne.
Może być tak że aby komuś dać trzeba innemu zabrać - reforma przecież bezkosztowa.
Najgorsze jeszcze przed.

dzien_swira.jpg
 
Myślę że to dopiero początek. Podzieleni jesteśmy i trudno teraz o jakąkolwiek reakcję, dlatego powinniśmy masowo zapisywać się do celnicy.pl, bez względu na otrzymane propozycje. W kupie siła, jeszcze to może przynieść jakikolwiek efekt.

Taaa....
Zapisywać się...

Co z tego że jestem w celnikach.pl prawie 2 lata, jak teraz w kluczowym momencie nie mam od nich pomocy, kontaktu, odpowiedzi na pytania, logicznych wskazówek co robić. Zresztą nie tylko ja. Lokalnie u nas to leży i sami analizujemy sytuację.

Sami musimy opracowywać wzory wezwań i odwołań, bo prawnicy po przeczytaniu udostepnionych przez celnicy.pl drapią się po głowie, tyle w nich niespójności.

No ale temat emerytur ruszył. Ciekawe tylko czy nie zatrzyma się akurat jak wszyscy dostana propozycje.

Mamy coraz większe wrażenie że tu chodzi tylko o emerytury dla starszych celników którzy od razu zwieją na emkę jak pojawi się taka możliwość. A reszta tylko jest cyfrą w liczniku na stronie głównej żeby pokazać ile członków mają celnicy.pl. Bo o składkach nie wspomnę.

Został tydzień lub trzy tygodnie do ostatecznych rozstrzygnięć, w zależności od interpretacji, a burdel informacyjny w zz jest taki sam jak w kas.

A to forum przypomina już słynne forum elektroda.pl. Sami znawcy tematu, ale jak ktoś o coś konkretnie zapyta to....

Chyba czas opuścić ten interes....
 
Z informacji jakie można przeczytać na skarbowcach można wywnioskować że jest równanie do minimum, napewno są odstępstwa ale mnożnik 1,61 jest powszechny oprócz tzw osób na zastępstwo. W SCS póki co jeszcze nie ma dokładnych danych ale nie ma masowego zmniejszania a raczej utrzymywanie uposażeń nawet dla ucywilnianych - tu też są odstępstwa zapewne. Jeżeli pogłoski dotyczące ponownego wartościowania dla cywilnych jak i funkcjonariuszy od września są bliskie prawdy to obecne wynagrodzenia wynikające już z nowych propozycji wcale nie są takie pewne.
Może być tak że aby komuś dać trzeba innemu zabrać - reforma przecież bezkosztowa.
Najgorsze jeszcze przed.

Pokaż załącznik: 4854
Dzisiaj np. nie zabierają starszym specjalistom bo mają widełki na samym dole więc trzeba by ich spuścić na speców. Z tym poczekają do wartościowania we wrześniu. Tak rozwiążą problem nierównych płac przy podobnych zadaniach. No cóż nie od dziś mówi się o niebotycznych zarbkach speców młodszych rewidentów.....😧 Nie wiem tylko po co Maryś z geby cholewe robił dając 3048 pln...Więc faktycznie najgorsze przed nami bo wielu ludzi zostanie potraktowanych jak przedmiot.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
 
Z informacji jakie można przeczytać na skarbowcach można wywnioskować że jest równanie do minimum, napewno są odstępstwa ale mnożnik 1,61 jest powszechny oprócz tzw osób na zastępstwo. W SCS póki co jeszcze nie ma dokładnych danych ale nie ma masowego zmniejszania a raczej utrzymywanie uposażeń nawet dla ucywilnianych - tu też są odstępstwa zapewne. Jeżeli pogłoski dotyczące ponownego wartościowania dla cywilnych jak i funkcjonariuszy od września są bliskie prawdy to obecne wynagrodzenia wynikające już z nowych propozycji wcale nie są takie pewne.
Może być tak że aby komuś dać trzeba innemu zabrać - reforma przecież bezkosztowa.
Najgorsze jeszcze przed.

Pokaż załącznik: 4854


pogłoski o niezmniejszaniu uposażeń - napewno nie dotyczą ias olsztyn - zawsze w awangardzie - tfu
 
Dzisiaj np. nie zabierają starszym specjalistom bo mają widełki na samym dole więc trzeba by ich spuścić na speców. Z tym poczekają do wartościowania we wrześniu. Tak rozwiążą problem nierównych płac przy podobnych zadaniach. No cóż nie od dziś mówi się o niebotycznych zarbkach speców młodszych rewidentów.....😧 Nie wiem tylko po co Maryś z geby cholewe robił dając 3048 pln...Więc faktycznie najgorsze przed nami bo wielu ludzi zostanie potraktowanych jak przedmiot.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka


zgadza się - o maryjanowych 3048 wielu znowu, po wielu latach służby, będzie tylko śnić
 
Kolega Poprosił mnie bym w jego imieniu zadał poniższe pytanie, więc spełniam jego prośbę.

SŁAWKU MAM PYTANIE PONIEWAŻ NIE MA ŻADNEJ INFORMACJ CO W PRZYPADKU NIE PRZYJĘCIA PROPOZYCJI PRACY!!!!! CZY SKŁADAMY W MOMENCIE NIE PRZYJĘCIA PROPOZYCJI PRACY WNIOSKI O ŚWIADECTWO SŁUŻBY ORAZ O WYPŁATĘ ODPRAWY? PYTAM BO W TAKIEJ SYTUACJI JESTEŚMY FUNKCJONARIUSZAMI DO OSTATNIEGO SIERPNIA WIĘC NIE WIEM CZY NA TEN MOMENT WYSYŁAĆ TAKIE WNIOSKI, CZY NA KONIEC SIERPNIA, A MOŻE W OGÓLE PONIEWAŻ NALEŻY MI SIĘ TO Z AUTOMATU! PROSZĘ O PILNĄ ODPOWIEDZ! BO WEZWANIE O ZŁOŻENIE PROPOZYCJI SŁUŻBY ORAZ ODWOŁANIE WYŚLĘ PRZED NIE PRZYJĘCIEM PROPOZYCJI!
 
Jeżeli nie przyjmiesz propozycji dostaniesz z automatu świadectwo pracy i odprawę bo to wynika z przepisów, wygasa twoja umowa i tak muszą zrobić. Chcesz pisać to napisz nic nie szkodzi. Poczytajcie trochę przepisy nie zrzucajcie wszystkiego na Slawka on ma naprawdę dużo pracy i naprawdę dużo ogarnia. Ja jestem w tej puli co ludziom dali propozycje 28 kwietnia był weekend majowy dostał pierwsze nasze propozycje dużo później a jednak stanął na głowie i przesłał wzory odwołań przed podpisaniem propozycji. Czytajcie, wchodźcie na forum nie tylko krytykujcie mamy tylko jego reszta związkowców nie sięga mu do pięt. Wiem ze wszyscy mamy nerwy ale w jedności siła i dajcie troszkę z siebie. Pozdrawiam wszystkich celników musimy sami się postawić, zadecydować czy np wysyłamy odwołania . Sławek nie zrobi tego za nas on nam już udowodnił ze czasami stawiał wszystko ! nawet własne życie zawodowe dla nas bo jest naszym przywódcą najlepszym jakiego znam i nie tylko ja.
 
Czasami pytasz mnie, dlaczego tak tu jest?
Chcesz, żebym odpowiedział.

1. Dlaczego tak jest, że jeżeli chodzi o okres do 1999 roku to dla "rządzących" nieważne są zadania policyjne które wykonywał celnik, a po 1999 r. to najważniejsze są zadania policyjne które wykonuje celnik?

2. Dlaczego tak jest że kolejne 3 lub 4 akty prawne zaliczają ciągłość pracy celnika do służby a dzisiejsi "rządzący" wyrzucają prawa nabyte na śmietnik?
3. Dlaczego tak jest, że straż pożarna policja straż graniczna itd mają 15/40%-75%/ bez względu na wiek, lub 25/55/60% a my jakiś program telerankowy 5/10/15/ i do tego jeszcze 55?????
4. Dlaczego się tak dzieje, że jednych wciska się na siłę w mundur a drugich się z munduru obdziera?????


Dlaczego tyle zła i dokąd zmierza świat?
Kto wiarę naszą sprzedał? (Pani B.S.?)

Odpowiem Ci, że ja do końca nie wiem sam.
Choć już widziałem wiele.
I uwierz, trudniej mi niż Tobie tutaj żyć.
Tyle mogę odpowiedzieć.
Bo tutaj jest jak jest po prostu.
I Ty dobrze o tym wiesz............. Dzięki Paweł za tą piosenkę
 
Kas.trat. Jeżeli masz jakieś pytania to napisz je w mailu i prześlij do Przewodniczącego u siebie. On ma obowiązek przekazać pytania członka Związku do prawnika i na następny dzień dostaniesz odpowiedź. To powinna być wiedza powszechna. jeżeli nie jest u Was w izbie, przepraszam za Przewodniczącego. Daj znać na priv gdzie to jest, to postaram się coś ruszyć temat
Wzory analizowało wielu prawników z kilku kancelarii.
Spotykam się z tym(dwa razy tak było), że ktoś zaniósł wzory do jakiegoś swojego prawnika, i ten widział to inaczej. W obu przypadkach, po krótkiej analizie okazało się, że "swój" prawnik sugeruje błędne kierunki działania.
Droga jednak wolna Kolego. Możesz korzystać ze swojego prawnika. My tylko przygotowujemy wzory do dowolnego wykorzystania. Wzory są do przerobienia pod konkretny przypadek. Jako członek Związku dostaniesz pomoc w sądzie. Wiadomo, że ucywilniane osoby z IZby nie wykorzystują akapitu o jednostkach organizacyjnych i mogą to przerobić na nierówne traktowanie ich jako funkcjonariuszy z Izby. Osoby, które nie spełniają przesłanek z art.165 ust.7 także pomijają akapit, który o tym mówi, albo zmieniają opisując, że ktoś w tej samej komórce, kto nigdy albo mniej czasu przebywał w tzw. komórkach kontrolnych jest kierowany UCS i pozostaje w mundurze, etc. Można rozbudowywać dowolnie swój wzór
 
Ostatnia edycja:
Dlaczego tyle zła i dokąd zmierza świat?
Kto wiarę naszą sprzedał? (Pani B.S.?)

Odpowiem Ci, że ja do końca nie wiem sam.
Choć już widziałem wiele.
I uwierz, trudniej mi niż Tobie tutaj żyć.
Tyle mogę odpowiedzieć.
Bo tutaj jest jak jest po prostu.
I Ty dobrze o tym wiesz............. Dzięki Paweł za tą piosenkę

To ja odpowiem i uzupełnię Pawła o także Pawła "beef" do pewnego Janka, co mu zarzucił kradzież utworu (traktować "z przymrużeniem oka", choć przekaz nieco brutalny, w sam raz na nasze dzisiejsze czasy, w KAS i w ogóle w życiu):

Nie gniewaj się Janek
Chociaż jesteś ziomalem
Miasto Breslau, nasza młodość
Ja to wszystko walę
Nastały NOWE CZASY, czasy blanta i dilerki
Kto floty nie posiada ten jest k****wa cienki
Nie będę już milczał DJ QQ spod Opola
Materiał socjologów i legenda rock'n'rolla
Przechodzę na raperkę i nowe prądy tworzę
Bo tu jest jak jest po prostu, KAŻDY ORZE TAK JAK MOŻE

Bo tutaj jest jak jest po prostu Janek
I ty dobrze o tym wiesz

Yo, oh, uh
 
Ostatnia edycja:
"Wszyscy znamy kogoś, kto nas wk*rwia samą mordą."
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry