• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Propozycje

Nie bardzo rozumiem tego nowego komunikatu.

Składam odwołanie do szefa kas i przyjmuję propozycję pracy, no ok. Potem na drugi dzień pismo, że podtrzymuję odwołanie, to też rozumiem żeby nie myślał że składam rezygnację z drogi odwoławczej. Ale moje pytanie czemu to skierowane do DIS, prośba o ponowne rozpatrzenie skoro złożyłem odwołanie do szefa KAS ??? tu i tu sprawa będzie się toczyć?
W nowym piszę Disa a nie szefa KAS o rozpatrzenie odwołania rozdwojenie jaźni? więc kto ma rozpatrzyć moje odwołanie?

Odwołanie powinno być kierowane do SKAS, wniosek o ponowne rozpatrzenie do DIAS. Skoro z ustawy wprowadzającej nie wynika żaden tryb dla propozycji ucywilnienia, lepiej jedno pismo za dużo, niż za mało. W razie czego przekażą zgodnie z właściwością;-)
 
Jestem jedną z tych osób które nie dostały propozycji. Straż 10 lat , brak jakichkolwiek przeciwwskazań zdrowotnych do pełnienia obowiązków oraz pracy w nocy , wszystkie oceny okresowe bardzo dobre , żadnych postępowań żadnych skarg. Czy związki zawodowe w ogóle to widzą czy też już są przekabacone. Czy ktoś mi to wytłumaczy do k..... n.... .Jedna wielka mafia

Jeszcze tego nie rozkminiłeś? jesteś ZA DOBRY! Jesteś solą w oku tych wszystkich cieniasów, co trzęśli d...bo mają wszelkie przeciwwskazania, a jednak dostali już propozycje i dalej mogą uprawiać fikcję w dawnym WZP za 5 tysia...ale ale, jak wygląda na tym tle ktoś z końskim zdrowiem, pif paf kungfu i talala...no nie może tak być!
 
Więc jeśli złożyłem wezwanie to nie przyjąłem propozycji? I muszę napisać kolejne pismo?

Nie. Propozycje przyjmiesz w terminie 14 dni.

Tryb jest następujący:
Składasz wezwanie po otrzymaniu propozycji, potem oświadczenie z pkt.1 Komunikatu dzisiejszego, potem odwołanie do Szefa KAS w terminie do 14 dni np. w dniu 13-ym, potem przyjmujesz propozycję najpóźniej w 14 dniu, potem pismo załączone do dzisiejszego Komunikatu to z pkt.2.

Przepraszam, trochę się tego nazbierało, ale staramy się reagować na wszelkie zachowania strony przeciwnej, nawet pogłoski.
Mam nadzieję, że ten post wszystko wyjaśni.
 
Ostatnia edycja:
Nie bardzo rozumiem tego nowego komunikatu.

Składam odwołanie do szefa kas i przyjmuję propozycję pracy, no ok. Potem na drugi dzień pismo, że podtrzymuję odwołanie, to też rozumiem żeby nie myślał że składam rezygnację z drogi odwoławczej. Ale moje pytanie czemu to skierowane do DIS, prośba o ponowne rozpatrzenie skoro złożyłem odwołanie do szefa KAS ??? tu i tu sprawa będzie się toczyć?
W nowym piszę Disa a nie szefa KAS o rozpatrzenie odwołania rozdwojenie jaźni? więc kto ma rozpatrzyć moje odwołanie?
Prośba do DIAS o ponowne rozpatrzenie to wzór dla funkcjonariuszy, którzy mają obniżone w propozycji na funkcjonariusza uposażenie zasadnicze.

Jeżeli funkcjonariusz ucywilniany ma także obniżane uposażenie zasadnicze to składa odwołanie do Szefa KAS i kwestionuje ucywilnienie jak we wzorze, natomiast w kwestii uposażenia kopiuje sobie tezy z wzoru "wniosku o ponowne rozpatrzenie" i wkleja do swojego ODWOŁANIA do Szefa KAS. Nie robiliśmy kolejnego wzoru, aby nie namieszać już zupełnie. I tak jest tego b.dużo.
 
Czy ktokolwiek ma jeszcze złudzenia, że DIAS w jakikolwiek sposób odpowie na wezwanie?
 
Czy ktoś oglądał transmisję z dzisiejszego posiedzenia komisji senackiej?
 
A mój DIAS twierdzi, ze ma ustawowy czas do 31 maja. To, że ktoś jeszcze nie dostał nie oznacza, że nie dostanie propozycji (ja również jeszcze czekam). Jest mały stresik, kiedy inni wokół już mają propozycje, ale mamy jeszcze tydzień.
A tak z ciekawości zapytam. Czy ktoś dostał informację na piśmie, że propozycji nie dostanie? Znacie taki przypadek?
 
A mój DIAS twierdzi, ze ma ustawowy czas do 31 maja. To, że ktoś jeszcze nie dostał nie oznacza, że nie dostanie propozycji (ja również jeszcze czekam). Jest mały stresik, kiedy inni wokół już mają propozycje, ale mamy jeszcze tydzień.
A tak z ciekawości zapytam. Czy ktoś dostał informację na piśmie, że propozycji nie dostanie? Znacie taki przypadek?
Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej

Art 170

7. Pracownicy, o których mowa w art. 167 ust. 1, oraz funkcjonariusze pełniący służbę w urzędzie obsługującym ministra
właściwego do spraw finansów publicznych, którym nie zostanie złożona propozycja określająca nowe warunki
zatrudnienia albo pełnienia służby w terminie do dnia 31 maja 2017 r., otrzymują pisemną informację o braku propozycji.

Przed upływem terminu na złożenie propozycji żaden DIAS nie ma podstawy (czyt. nie jest zobowiązany) do informowania.
 
Krzywdzą niewinnych ludzi, całe Rodziny, mnóstwo przelanych łez, a oni szczęśliwi z super wysokimi angażami.
Na krzywdzie ludzkiej utuczeni.
Jedyna rada. Konieczność zgłaszania tych wszystkich , którzy dopuścili się tej nieprawości swoim Kapelanom. Oni muszą ich upomnieć
i zażądać naprawienie wyrządzonych krzywd. Jeżeli tego nie uczynią, Kapelan musi zgłosić to swojemu Biskupowi i po upomnieniu, powinny te osoby zostać wykluczone z Kościoła. W innych religiach podobnie. Nie bójcie się wskazujcie wszystkie te osoby.
 
Krzywdzą niewinnych ludzi, całe Rodziny, mnóstwo przelanych łez, a oni szczęśliwi z super wysokimi angażami. Na krzywdzie ludzkiej utuczeni. Jedyna rada. Konieczność zgłaszania tych wszystkich , którzy dopuścili się tej nieprawości swoim Kapelanom. Oni muszą ich upomnieć i zażądać naprawienie wyrządzonych krzywd. Jeżeli tego nie uczynią, Kapelan musi zgłosić to swojemu Biskupowi i po upomnieniu, powinny te osoby zostać wykluczone z Kościoła. W innych religiach podobnie. Nie bójcie się wskazujcie wszystkie te osoby.

Że jak? Kapelni z wysokimi apanażami będą upominać tych (z jeszcze wyższymi apanażami), od których te apanaże otrzymali?
 
Nie. Propozycje przyjmiesz w terminie 14 dni.

Tryb jest następujący:
Składasz wezwanie po otrzymaniu propozycji, potem oświadczenie z pkt.1 Komunikatu dzisiejszego, potem odwołanie do Szefa KAS w terminie do 14 dni np. w dniu 13-ym, potem przyjmujesz propozycję najpóźniej w 14 dniu, potem pismo załączone do dzisiejszego Komunikatu to z pkt.2.

Przepraszam, trochę się tego nazbierało, ale staramy się reagować na wszelkie zachowania strony przeciwnej, nawet pogłoski.
Mam nadzieję, że ten post wszystko wyjaśni.

No właśnie chodzi mi o oświadczenie z pkt 1 nowego komunikatu. Wiele osób już przyjęło propozycje, złożyło wezwania i odwołania. Ale tego komunikatu nie rozumieją.
Sławek, powiedz jasno czy osoby które złożyły wezwania muszą złożyć oświadczenie z pkt 1 komunikatu bo wezwanie i/lub odwołanie jest lub może być uznane za odrzucenie propozycji?
Bo część osób powiedziało, że oprócz odwolania i wniosku o odprawę i świadectwo pracy nic nie będzie składać. Właśnie z powodu zamieszania jaki zrobił ten komunikat. Zaraz sie okaże że z końcem sierpnia nie będziemy mieli pracy przez złą interpretacje jednego komunikatu.
A niestety, na forum tylko Twoje informacje są dla niektórych wiążące.
 
KOMUNIKAT
DO PRACOWNIKÓW I FUNKCJONARIUSZY
IZBY ADMINISTRACJI SKARBOWEJ W KATOWICACH


Przypomina się, że zgodnie z art.170 ust 2 pracownik albo funkcjonariusz, któremu przedstawiono propozycję zatrudnienia albo pełnienia służby, składa w terminie 14 dni od dnia jej otrzymania oświadczenie o przyjęciu albo odmowie przyjęcia propozycji. Niezłożenie oświadczenia w tym terminie jest równoznaczne z odmową przyjęcia propozycji zatrudnienia albo pełnienia służby.
Informuje się jednocześnie pracowników, którzy po otrzymaniu propozycji złożyli pisma o rozważenie możliwości zmiany przyznanego im stanowiska bądź wynagrodzenia oraz ucywilnianych funkcjonariuszy, którzy złożyli wnioski o wydanie im decyzji ustalającej warunki pełnienia służby, że:
- stanowiska służbowe zostały dostosowane do obowiązującego wykazu stanowisk zgodnie z przepisami rozporządzenia. Zmiany stanowisk będą możliwe po opracowaniu zmiany zarządzenia wewnętrznego w sprawie ścieżki awansowania członków korpusu służby cywilnej a w przypadku funkcjonariuszy zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem w tej sprawie,
- na dzień dzisiejszy nie są możliwe podwyżki wynagrodzeń ponad mnożnik 1,61 kwoty bazowej. Ewentualne zmiany wynagrodzeń będą mogły nastąpić po przyznaniu przez Ministerstwo Finansów środków na ten cel co może nastąpić dopiero po zakończeniu procesu wręczania propozycji w skali kraju,
- propozycja, którą otrzymali funkcjonariusze, których pełnienie służby przekształca się w stosunek pracy w ramach korpusu służby cywilnej (tzw. funkcjonariusze ucywilniani), zgodnie z art. 170 ustawy Przepisy wprowadzające ustawę o KAS informuje jednocześnie o zatrudnieniu w ramach korpusu służby cywilnej i nie wymaga decyzji. Natomiast decyzja ustalająca warunki pełnienia służby w oparciu o art. 169 ww. ustawy odnosi się do funkcjonariuszy, którzy będą pełnili służbę w służbie celno-skarbowej.


Na oryginale podpisała

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej

w Katowicach

Teresa Zejma
spacer.gif

 
- propozycja, którą otrzymali funkcjonariusze, których pełnienie służby przekształca się w stosunek pracy w ramach korpusu służby cywilnej (tzw. funkcjonariusze ucywilniani), zgodnie z art. 170 ustawy Przepisy wprowadzające ustawę o KAS informuje jednocześnie o zatrudnieniu w ramach korpusu służby cywilnej i nie wymaga decyzji.[/U] Natomiast decyzja ustalająca warunki pełnienia służby w oparciu o art. 169 ww. ustawy odnosi się do funkcjonariuszy, którzy będą pełnili służbę w służbie celno-skarbowej.[/B][/COLOR]


Ale zwolnienie ze służby wymaga formy decyzji!
W art 170 nie ma słowa,, przekształca się``
 
-

Ale zwolnienie ze służby wymaga formy decyzji!
W art 170 nie ma słowa,, przekształca się``

Wczoraj wklejałem ale powtórzę - taki jest zapis ustawowy, czy jest możliwość wymuszenia decyzji? wątpliwe

7. Pracownicy, o których mowa w art. 167 ust. 1, oraz funkcjonariusze pełniący służbę w urzędzie obsługującym ministra
właściwego do spraw finansów publicznych, którym nie zostanie złożona propozycja określająca nowe warunki
zatrudnienia albo pełnienia służby w terminie do dnia 31 maja 2017 r., otrzymują pisemną informację o braku propozycji.
 
Back
Do góry