• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Propozycje

wyższe stanowisko

Czy normalne jest że w propozycjach służby niektórzy dostają wyższe stanowisko :confused: ,a inni spadają ???? Czy można się odwoływać ??? bo nie znalazłam nic na ten temat ? prośba o info :confused:
 
Kolega bardzo monotematyczny ostatnio. Polecam pismo RS4.0101.1.2017 w którym minister również poleca (w skrócie) "aby wszyscy funkcjonariusze realizujący przedmiotowe zadania według stanu na dzień 30 września 2016 r. zostali uwzględnieni w zasobach kadrowych wraz z przekształceniem stosunku służby funkcjonariuszy w stosunek pracy". Gdzie tu miejsce na ankiety? Czego Kolega nie rozumie w poleceniu ministra?
Podobno z tym stanem na 30 września są poważne nadużycia i na to być dokladnie weryfikowane. Dlatego propozycje się opoźniają dla funkow.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
 
Czy normalne jest że w propozycjach służby niektórzy dostają wyższe stanowisko :confused: ,a inni spadają ???? Czy można się odwoływać ??? bo nie znalazłam nic na ten temat ? prośba o info :confused:
Można złóżyć odwołanie do Pana Boga, za pośrednictwem Kapelana.
 
U nas ci co mieli być według Banasia w akcyzie i w US dostali propozycje w UCS i to w dodatku w mundurze. Co tu mydlić ludziom oczy o jakiejkolwiek przejrzystości i uczciwości. Zawsze na wierzchu jest "dobro urzędu"
 
U nas ci co mieli być według Banasia w akcyzie i w US dostali propozycje w UCS i to w dodatku w mundurze. Co tu mydlić ludziom oczy o jakiejkolwiek przejrzystości i uczciwości. Zawsze na wierzchu jest "dobro urzędu"

A u nas w oc granicznych, "posiadając" wymagany dotychczasowy przebieg służby omijający granicę szerokim łukiem. Ciekawe ile jest prawdy w tym że MF bierze się za weryfikację poleceń SKAS-a i ich realizację przez DIAS-ów.
 
Francis, dostałeś już propozycję ? Bo piszesz "A u nas w oc granicznych"....
Przyznam, że nie bardzo rozumiem w czyim imieniu się wypowiadasz :confused:
To, że ktoś siedział długi okres czasu w jakimś Dziale/Referacie wcale nie znaczy, że rzeczywiście chciał tam siedzieć. Znam to z autopsji, bo jakiś czas temu była z mojej strony chęć przeniesienia się do UC. Z OC.
Nie wyszło.
I w moim przypadku akurat ta autopsja wyszła na dobre bo ostatecznie, po zmaganiach, propozycja jest - funkcjonariusz :cool:
 
Ostatnia edycja:
Pracownikom UKS obcięto dziś pensje o 1/3. W zamian za to obiecano, że wszyscy dostaną dodatek kontrolerski w wysokości 50%, co zrekompensuje obniżkę. Trzeba być kretynem, żeby w to uwierzyć.

Przepraszam. Faktycznie jest tak jak napisałeś. Mój poprzedni post odnosił się tylko do funkcjonariuszy, tj. DŚ, Wywiad, Realizacja z UKS oraz funkowie w UC i IC.
 
U nas ci co mieli być według Banasia w akcyzie i w US dostali propozycje w UCS i to w dodatku w mundurze. Co tu mydlić ludziom oczy o jakiejkolwiek przejrzystości i uczciwości. Zawsze na wierzchu jest "dobro urzędu"

Francis, dostałeś już propozycję ? Bo piszesz "A u nas w oc granicznych"....
Przyznam, że nie bardzo rozumiem w czyim imieniu się wypowiadasz :confused:
To, że ktoś siedział długi okres czasu w jakimś Dziale/Referacie wcale nie znaczy, że rzeczywiście chciał tam siedzieć. Znam to z autopsji, bo jakiś czas temu była z mojej strony chęć przeniesienia się do UC. Z OC.
Nie wyszło.
I w moim przypadku akurat ta autopsja wyszła na dobre bo ostatecznie, po zmaganiach, propozycja jest - funkcjonariusz :cool:

Zawodowiec użył takiego samego określenia, a czepiasz się mnie - nevermind. Odniosłem się do konkretnej zaistniałej już sytuacji, na oddziały graniczne w lubelskiej IAS propozycje służby otrzymały osoby m.in z egzekucji, finansów zachowując swoje stanowiska i zasadnicze (kosmiczne jak na możliwości oc), nikt z tych osób nie przebywał na granicznym odkąd jestem a jestem bardzo bardzo długo i to nie na jednym. To że Tobie się nie udało wcale nie oznacza że inny chcieli w drugą stronę, dopiero wizja ucywilnienia spowodowała że granica okazała się zbawieniem - co sama potwierdzasz i chyba wiesz o kim piszę.
 
To że Tobie się nie udało wcale nie oznacza że inny chcieli w drugą stronę, dopiero wizja ucywilnienia spowodowała że granica okazała się zbawieniem - co sama potwierdzasz i chyba wiesz o kim piszę.
Teraz to już w ogóle nie wiem o kim i o czym piszesz, bo JESTEM OSOBNIKIEM PŁCI MĘSKIEJ :)
Chyba mnie z kimś pomyliłeś...
Odniosłem się do konkretnej zaistniałej już sytuacji, na oddziały graniczne w lubelskiej IAS propozycje służby otrzymały osoby m.in z egzekucji, finansów zachowując swoje stanowiska i zasadnicze (kosmiczne jak na możliwości oc), nikt z tych osób nie przebywał na granicznym odkąd jestem a jestem bardzo bardzo długo i to nie na jednym. .
No to dziwi mnie, że jeżeli jesteś na OC (granicznym) to do tej pory propozycji nie otrzymałeś... :confused:
 
Ostatnia edycja:
Teraz to już w ogóle nie wiem o kim i o czym piszesz, bo JESTEM OSOBNIKIEM PŁCI MĘSKIEJ :)
Chyba mnie z kimś pomyliłeś...

Tak jakoś mi bardziej pasowało.:confused: - nic osobistego

No to dziwi mnie, że jeżeli jesteś na OC (granicznym) to do tej pory propozycji nie otrzymałeś... :confused:

Możesz wierzyć lub nie ale wiele gówna dzieje się wokoło nas........
 
Czy normalne jest że w propozycjach służby niektórzy dostają wyższe stanowisko :confused: ,a inni spadają ???? Czy można się odwoływać ??? bo nie znalazłam nic na ten temat ? prośba o info :confused:
Jak zostawią ekspertów z zadaniami specjalistycznymi to źle. Jak dają stanowisko zgodne z obecnie wykonywanymi zadaniami też źle. Ktoś wam dogodzi?
 
Jak zostawią ekspertów z zadaniami specjalistycznymi to źle. Jak dają stanowisko zgodne z obecnie wykonywanymi zadaniami też źle. Ktoś wam dogodzi?


kubuś - koncepcja moja jest następująca - ludzie robiący podobne rzeczy powinni podobnie zarabiać

to, że ktoś kiedyś został wyróżniony wysokim stanowiskiem?

fajnie

ale jeśli potem robi na pasie to nie może zarabiać dwa razy tyle co pozostali

jeśli jest taki dobry to niech robi karuzele vatowskie a nie paszporty na budzie

jeśli jest grupa w sencie i robią to samo, to i zarabiać powinni podobnie

tym bardziej, że realia są takie, że kiedyś pozajmowali wysokozwartościowane stanowiska, nie zawsze dlatego że byli najlepsi :), w akcyzie, kp, pc

teraz nagle deklarują, że będą w stanie robić cysterny, automaty, dś czy paszporty na pasku

fajnie że poczuli chęć

tylko czy ona nie minie po otrzymaniu propozycji?

a nawet jeśli nie minie, to jakie jest uzasadnienie, żeby zarabiali więcej od pozostałych?

zarobki na poziomie pozostałych to i tak na kredyt

przecież nowych zadań będą się dopiero uczyć

sorki ale przemawia przeze mnie wściekłość, że celowo przedłużono mi stały nadzór o dwa tygodnie, żeby w wartościowaniu dać mi speca

po tych dwóch tygodniach wróciłem w teren - do ludzi którzy dostali ze względu na robotę w terenie st speców i mł ekspertów

i sześć lat zasuwałem robiąc to samo co pozostali, ale za 2/3 kasy st speca

oczywiście miałem minimum speca

w tym czasie niektórzy garbaci przeszli ze stałych nadzorów do kp, akcyzy, pc - i dostali mł ekspertów

a teraz ci mł eksperci poczuli ryzyko utraty munduru - w połączeniu z ich garbami szybko wrócili do kontroli i otrzymali propozycje munduru - ludki z kadr, akcyzy - podostawali propozycje munduru w komórce, w której ucywilniani są spece i starsi spece, którzy stale zapieprzali w kontroli

zasady w pismach banasia to pobożne życzenia - ale zapłaci za to pis - burza będzie wielka

jeśli liczyli że z pochyloną pokutnie głową pogodzę się z taką niesprawiedliwością - to się grubo ku..a pomylili

będzie się działo - a książka wymaga reklamy w mediach nie?
 
kubuś - koncepcja moja jest następująca - ludzie robiący podobne rzeczy powinni podobnie zarabiać

Zgoda, tak być powinno i jeżeli dotychczas wykonywali ta samą robotę to dlaczego reformatorzy uznali że należy jednemu z nich spie*****lić życie ucywilniajac?


sorki ale przemawia przeze mnie wściekłość, że celowo przedłużono mi stały nadzór o dwa tygodnie, żeby w wartościowaniu dać mi speca

Ja też zostałem zaszczycony specem po 13 latach i ponad 5 lat trwało podnoszenie się do pionu i kiedy zaczynało byc "jako tako" jeb znowu na glebę

zasady w pismach banasia to pobożne życzenia - ale zapłaci za to pis - burza będzie wielka

jeśli liczyli że z pochyloną pokutnie głową pogodzę się z taką niesprawiedliwością - to się grubo ku..a pomylili

Dokładnie takie same mam podejście, nie dam się i dop****le jak tylko będę mógł bo za dużo wiem i za bardzo mnie boli....

będzie się działo - a książka wymaga reklamy w mediach nie?
Może zrób promocję wśród posłów podczas ostatniego głosowania nad ustawą emerytalną, link do pobrania. Oni zadbają o promocję w gratisie ;)
 
kubuś - koncepcja moja jest następująca - ludzie robiący podobne rzeczy powinni podobnie zarabiać

to, że ktoś kiedyś został wyróżniony wysokim stanowiskiem?

fajnie

ale jeśli potem robi na pasie to nie może zarabiać dwa razy tyle co pozostali

jeśli jest taki dobry to niech robi karuzele vatowskie a nie paszporty na budzie

jeśli jest grupa w sencie i robią to samo, to i zarabiać powinni podobnie

tym bardziej, że realia są takie, że kiedyś pozajmowali wysokozwartościowane stanowiska, nie zawsze dlatego że byli najlepsi :), w akcyzie, kp, pc

teraz nagle deklarują, że będą w stanie robić cysterny, automaty, dś czy paszporty na pasku

fajnie że poczuli chęć

tylko czy ona nie minie po otrzymaniu propozycji?

a nawet jeśli nie minie, to jakie jest uzasadnienie, żeby zarabiali więcej od pozostałych?

zarobki na poziomie pozostałych to i tak na kredyt

przecież nowych zadań będą się dopiero uczyć

sorki ale przemawia przeze mnie wściekłość, że celowo przedłużono mi stały nadzór o dwa tygodnie, żeby w wartościowaniu dać mi speca

po tych dwóch tygodniach wróciłem w teren - do ludzi którzy dostali ze względu na robotę w terenie st speców i mł ekspertów

i sześć lat zasuwałem robiąc to samo co pozostali, ale za 2/3 kasy st speca

oczywiście miałem minimum speca

w tym czasie niektórzy garbaci przeszli ze stałych nadzorów do kp, akcyzy, pc - i dostali mł ekspertów

a teraz ci mł eksperci poczuli ryzyko utraty munduru - w połączeniu z ich garbami szybko wrócili do kontroli i otrzymali propozycje munduru - ludki z kadr, akcyzy - podostawali propozycje munduru w komórce, w której ucywilniani są spece i starsi spece, którzy stale zapieprzali w kontroli

zasady w pismach banasia to pobożne życzenia - ale zapłaci za to pis - burza będzie wielka

jeśli liczyli że z pochyloną pokutnie głową pogodzę się z taką niesprawiedliwością - to się grubo ku..a pomylili

będzie się działo - a książka wymaga reklamy w mediach nie?
Mądrego to zawsze warto posłuchać, teraz mobilni to już nie debilni ?
 
A u nas w oc granicznych, "posiadając" wymagany dotychczasowy przebieg służby omijający granicę szerokim łukiem. Ciekawe ile jest prawdy w tym że MF bierze się za weryfikację poleceń SKAS-a i ich realizację przez DIAS-ów.
Ciekawe czy będzie Szef wyciągał konsekwencje niesubordynacji !!!!
 
kubuś - koncepcja moja jest następująca - ludzie robiący podobne rzeczy powinni podobnie zarabiać
to, że ktoś kiedyś został wyróżniony wysokim stanowiskiem?
ale jeśli potem robi na pasie to nie może zarabiać dwa razy tyle co pozostali
jeśli jest grupa w sencie i robią to samo, to i zarabiać powinni podobnie
teraz nagle deklarują, że będą w stanie robić cysterny, automaty, dś czy paszporty na pasku
a teraz ci mł eksperci poczuli ryzyko utraty munduru - w połączeniu z ich garbami szybko wrócili do kontroli i otrzymali propozycje munduru - ludki z kadr, akcyzy - podostawali propozycje munduru w komórce, w której ucywilniani są spece i starsi spece, którzy stale zapieprzali w kontroli

zasady w pismach banasia to pobożne życzenia - ale zapłaci za to pis - burza będzie wielka


Prawda jest taka, że ci co mieli zostać przy swojej kasie eksperckiej zostali inni nie! Naznaczeni nadal zostali z kasą i ich zadania będą się wciąż ograniczać do pasjansa!!!!
Tyle w temacie. Jedni są od zapierd... inni od spijania śmietany!!!
Polecenie SSC - nikt tego nie wziął pod uwagę!
 
Back
Do góry