• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Propozycje

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale w mojej byłej Izbie wszystkie propozycje mają ten sam numer sprawy
Kilkaset decyzji z tą samą sygnaturą??? Akta wspólne? Do tej pory każda indywidualna decyzja miała odrębny numer sprawy .
 
Ostatnia edycja:
W moim nowym US dziś dawali propozycje i od razu oświadczenie o jej przyjęciu. Wszystkie oświadczenia odwoływały się do jednego numeru pisma.
 
Ostatnia edycja:
W propozycjach w mazowieckim jest straszy błąd. Część osób dostaje propozycje na np specjalistę na podstawie nieobowiązującego Rozporządzenia Dz. U. 2016 poz. 125 (w części dotyczącej tabeli III punkt 5). W obowiązującym rozporządzeniu z 2017r. poz. 651 nie ma takiego stanowiska tabela III punkt V. Cześć osób dostaje propozycje i stanowiska na podstawie obowiązującego rozporządzenia a inni na nie obowiązującym. Czytajcie co dostajecie. B..del to mało powiedziane. Co mają zrobić osoby co dostały propozycje na nie istniejące stanowisko? Poza tym ludzie którzy pierwotnie mieli być w skarbówce a ostali się w celno-skarbowym dostają stanowiska nie istniejące w celno-skrabowym tylko z tabeli III punkt VI (skarbówka). Masakra. Czytajcie swoje propozycje, bo może dostaliście na nie istniejące stanowiska w waszej jednostce.
ps. proszę o pochylenie się nad tym tematem Szefa związku, w tym przypadku chodzi o ucywilnionych funkcjonariuszy.


Przeczytaj tę korespondencję Pokaż załącznik: korespondencja ws. rozporządzenia stanowiskowego.pdf
 
W moim nowym US dziś dawali propozycje i od razu oświadczenie o jej przyjęciu. Wszystkie oświadczenia odwoływały się do jednego numeru pisma.

Pierwsze, co mi się nasuwa na myśl, to fałszowanie statystyki.

Np:
- W wypadku odwołań, bez względu na ilość odwołujących się (w oparciu o nr sprawy/pisma),
statystycznie wyjdzie 1 (słownie: jeden).

A to tylko jeden przykład ...

ps
Trzeba by o to zrobić "burzę" !!
 
Ostatnia edycja:
Pewno większość się ucieszy że tak nielubiani przez was eksperci obecnie ucywilniani mają z Katowicach zjazd w dół, (nie dotyczy to wszystkich)
 
U nas w US (woj. mazowieckie) ucywilnieni f-sze w propozycjach dostali w sumie to samo, co mieli wcześniej (widać, że spór zbiorowy zadziałał), a pracownicy skarbówki też to samo, tyle, że oni już wcześniej mieli mniej od nas. A ponieważ mało jest prawdopodobne, aby tak duże różnice w uposażeniu były na stałe, to po ustabilizowaniu się sytuacji można się spodziewać zmian w mnożnikach. A teraz pytanie: Czy Pani Naczelnik byłego UC, obecnie Z-ca Delegatury może spać spokojnie, czy może śnią się jej po nocach ci ucywilnieni, których wg tylko sobie znanej koncepcji zamieściła na listach do US? A może śnią się jej po nocach ci, którzy wydeptali do niej ścieżki z modlitwami o UCS zamiast US?
 
Mylisz się, nie dzięki dobrej zmianie, tylko dzięki starym układom i braku realnej zmiany.
A niby kto powołał obecnych DIAS-ów NUCS-ów i innych pomniejszych ? Krasnoludki, smerfy a może sami się powołali.
To są wybrańcy dobrej zmiany .
Tak wiec za brak realnej zmiany odpowiada właśnie ta ekipa, ekipa dobrej zmiany.
 
Ja rzygam kasem i tym syfem przed kasem, bo to ten sam syf, rządzony przez tą samą bandę, Na to gówno nie ma siły, nawet rewolucja francuska by poległa. Tu kto z kim pije i się kumpluje się liczy. Dobra zmiana nawet pojęcia nie ma, jak jest robiona w bambuko tabelkami, wykresikami i lansem.
 
Nic nie kumasz, na dole niema żadnej zmiany! Ta wierchuszka zawsze się zmieniała, nawet w czasie jednej kadencji bywało 3 diców, ale dół rządzi się swoimi, gangserskopodobnymi prawami!
 
czy ktoś z Was nie otrzymał propozycji i czy zna powód jej braku.
 
Ostatnia edycja:
Nie otrzymało kilka osób, a powodu nie poznasz ,ponieważ nie mają obowiązku uzasadnienia !!!
 
Nie otrzymało mnóstwo, ponieważ termin to 31.05 bez zbędnej zwłoki, czyli 31.05.A ta zwłoka widocznie jest niezbędna. Trzeba ustalić powiązania rodzinno towarzyskie, żeby nie skrzywdzić jakiegoś pociotka.
 
Zauważyłem, iż parę osób - szczególnie aktywnych na Forum w okolicach czerwca zeszłego roku,
a także ci, którzy znacząco "wojowali" w mojej jednostce - otrzymało "skierowanie" do skarbówki.

Chciałbym to potwierdzić i powiązać, dlatego bardzo proszę osoby aktywniejsze we wskazanym czasie,
które trafiły do skarbówki, o potwierdzenie na Forum tego faktu.
 
Gdy ja napisałem coś podobnego, to zostałem zwyzywany od trolli :) Według niektórych forumowiczów kilka miesięcy czasu to zdecydowanie za mało na zrobienie ankiet dla f-szy i pracowników z danego województwa. A kto myśli inaczej, to dopuszcza się obrazy majestatu naszych ukochanych izbowych wodzów. Bo wszystkiemu winni są przecież Prezydent, Premier, SKAS, NUS i NUCS :)

Kolega bardzo monotematyczny ostatnio. Polecam pismo RS4.0101.1.2017 w którym minister również poleca (w skrócie) "aby wszyscy funkcjonariusze realizujący przedmiotowe zadania według stanu na dzień 30 września 2016 r. zostali uwzględnieni w zasobach kadrowych wraz z przekształceniem stosunku służby funkcjonariuszy w stosunek pracy". Gdzie tu miejsce na ankiety? Czego Kolega nie rozumie w poleceniu ministra?
 
Pytanie,
Czy będzie dodatkowy nabór do SENTA.
Gdyż części z 1-ego naboru nie przeszła testów sprawnościowych a czekają na propozycje i jest też kilka osób która zrezygnowała.
I jeszcze -ile razy można poprawiać test spr.
 
Back
Do góry