• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Propozycje

Nowelizacja ustawy wprowadzającej Kas zniósła wartościowanie stanowisk funkcjonariuszy, tak więc w obecnym stanie prawnym nie ma mowy o wartościowania czy też przewartosciowaniu.
 
Nowelizacja ustawy wprowadzającej Kas zniósła wartościowanie stanowisk funkcjonariuszy, tak więc w obecnym stanie prawnym nie ma mowy o wartościowania czy też przewartosciowaniu.

Czyli eksperci z za biurek wygrali
 
Macie na myśli tych, którzy nie są "prawdziwymi" celnikami, takim jak Wy?
Nie są, bo teraz siedzą za biurkiem? A to, że wcześniej kilkanaście lat stali na granicy, to się przecież nie liczy...

:confused:

Mamy na myśli tych, którzy wstąpili do Celników PL przed 2016r.
 
Macie na myśli tych, którzy nie są "prawdziwymi" celnikami, takim jak Wy?
Nie są, bo teraz siedzą za biurkiem? A to, że wcześniej kilkanaście lat stali na granicy, to się przecież nie liczy...
:confused:


Nie Leszku! Nikt tu nie pisał o WSZYSTKICH ekspertach.

Ja mam na myśli np. takich, którzy tuż, tuż przed "wartościowaniem stanowisk",
"załatwili" sobie - od dawna MOJE stanowisko, mnie wykopując do śmietnika (Dozoru).

Starajmy się odnajdywać wpierw "ludzki" kontekst wypowiedzi, wypływający częściej z żalu
aniżeli z zawiści. Może coraz rzadziej, ale między nami są jeszcze Ludzie - nie tylko bestie ...
 
Nie Leszku! Nikt tu nie pisał o WSZYSTKICH ekspertach.

Ja mam na myśli np. takich, którzy tuż, tuż przed "wartościowaniem stanowisk",
"załatwili" sobie - od dawna MOJE stanowisko, mnie wykopując do śmietnika (Dozoru).

Starajmy się odnajdywać wpierw "ludzki" kontekst wypowiedzi, wypływający częściej z żalu
aniżeli z zawiści. Może coraz rzadziej, ale między nami są jeszcze Ludzie - nie tylko bestie ...

Tak, o to chodziło
 
Nie Leszku! Nikt tu nie pisał o WSZYSTKICH ekspertach.

Ja mam na myśli np. takich, którzy tuż, tuż przed "wartościowaniem stanowisk",
"załatwili" sobie - od dawna MOJE stanowisko, mnie wykopując do śmietnika (Dozoru).

Starajmy się odnajdywać wpierw "ludzki" kontekst wypowiedzi, wypływający częściej z żalu
aniżeli z zawiści. Może coraz rzadziej, ale między nami są jeszcze Ludzie - nie tylko bestie ...
Czy ja dobrze zrozumialem ,,ludzki kontekst wypowiedzi'', że Dozór to dla kolegi ,,śmietnik''? Bo tak się składa ze pracuje w dozorze (śmietniku..?).

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
 
Czy ja dobrze zrozumialem ,,ludzki kontekst wypowiedzi'', że Dozór to dla kolegi ,,śmietnik''? Bo tak się składa ze pracuje w dozorze (śmietniku..?).

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
Już nie ma "dozoru" teraz jest kontrola celno skarbowa rynku ;).
Z tym smietnikiem to Kolega powyżej trochę się zagalopował, chociaż dozór zawsze był traktowany "per noga". Najniżej zawartościowany referat, ale wykorzystywany do wsparcia wszystkich innych od OC do DŚ
 
Czy ja dobrze zrozumialem ,,ludzki kontekst wypowiedzi'', że Dozór to dla kolegi ,,śmietnik''? Bo tak się składa ze pracuje w dozorze (śmietniku..?).
...


Kolega jednak wyraźnie szuka zaczepki, gdyż pomija jasno wyrażony przeze mnie fakt!

A ja, to niby gdzie pełniłem służbę przez ostatnie 9 lat ?!
Właśnie w Dozorze!

Zaczynam powątpiewać (zaznaczam różnicę dla bardziej upierdliwych - nie wątpię całkowicie) w czyjąś
pracę w Dozorze, jeśli "rzuca się" na określenie "śmietnik". "Dozorcy" w całym kraju doskonale wiedzą
dlaczego słowo "śmietnik", co ono oznacza i ani myślą się obrażać.

Kolega mógłby dobrze zrozumieć, gdyby chciał zrozumieć, miast wypominać.
Nie wiedząc, wystarczyło spytać kumpli.

Kolega więc teraz sam zdecyduje - nie ja - czy będzie dumnie prowadził spór dla samego sporu, czy też
czasem pomijając nawet własną wrażliwość, zechce wziąć udział w poszukiwaniach rozwiązań
najlepszych dla wszystkich ...
 
Ostatnia edycja:
Już nie ma "dozoru" teraz jest kontrola celno skarbowa rynku ;).
Z tym smietnikiem to Kolega powyżej trochę się zagalopował, chociaż dozór zawsze był traktowany "per noga". Najniżej zawartościowany referat, ale wykorzystywany do wsparcia wszystkich innych od OC do DŚ
Ja sobie tego nie wyobrażam żebym ja zarabiał 3k jako specjalista z wzp z 25 letnim stażem a expert 5k który teraz wstąpił do wzp i nie ma pojęcia o pracy w wzp
 
Odnośnie propozycji ważna informacja. Pojawiła się wczoraj interpretacja MF, stąd pewne uściślenia. Z ostrożności procesowej publikujemy dodatkowy wzór wezwania - vide strona główna. To wezwanie składamy na samym początku po otrzymaniu propozycji. Potem odwołanie w terminie 14 dni od otrzymania, ale przed przyjęciem propozycji. Potem, kto chce, w terminie tych 14 dni, przyjmuje propozycję pisząc stosowne adnotacje jak w Komunikacie na głównej.

Jeżeli ktoś złożył już odwołanie to niech tylko dośle to nowe wezwanie do DIAS. Wszystko będzie dobrze.

Powyższe czynimy z ostrożności procesowej. Składajmy odwołania przed odpowiedzią na propozycje tzn. przed jej przyjęciem. Kto już złożył inaczej, nie ma problemu, niech tylko dośle wezwanie.
 
Sławku, są pierwsze propozycje dla ucywilnianym FC na Dolnym Śląsku. Pensje są obniżone!!!!! Gdzie zapewnienia ministra Banasia???
 
Sławku, są pierwsze propozycje dla ucywilnianym FC na Dolnym Śląsku. Pensje są obniżone!!!!! Gdzie zapewnienia ministra Banasia???

Na Dolnym Śląsku wczoraj usłyszeliśmy o wyższości pracowników US nad FC i UKS-ami, jako uzasadnieniu podniesienia pensji w US-ach a obniżenia wszędzie indziej.

Dziś dowiedzieliśmy się, że na dniach przypłyną propozycje dla byłych IKS-ów i reszty celników, którzy weszli jako cywilni do UCS. Według planów pana Dyrektora, pensje będą OBNIŻONE i UJEDNOLICONE na jednym poziomie, bez względu na staż, doświadczenie, przebieg pracy i osiągnięcia zawodowe. Niesamowite jest to, jak bardzo DIAS ma wyj** na to, że ustaleń Banasia nie wypełnia. No ale pan Dyrektor ma pewne rachunki do wyrównania. I to właśnie robi.
 
Przepraszam może nie zrozumiałem w kazdym razie przez 10-lat nie słyszałem takiego określenia. Może nie w całej Polsce tak się potocznie określa dozór.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
 
Spadochrony !!!!!!

Ja sobie tego nie wyobrażam żebym ja zarabiał 3k jako specjalista z wzp z 25 letnim stażem a expert 5k który teraz wstąpił do wzp i nie ma pojęcia o pracy w wzp

Tych "spadochroniarzy" do dawnego wzp jest teraz mnóstwo. Dupska palą-więc pora znowu dobrze się ustawić (wcześniej przy wartościowaniu). "EKSPERT" który wcześniej popijał kawkę i "analizował" teraz stał się "EKSPERTEM" w zwalczaniu- HA-HA-HA !!!! Kto na to pozwala ????? - "DOBRA ZMIANA" :):):) ????
 
Tych "spadochroniarzy" do dawnego wzp jest teraz mnóstwo. Dupska palą-więc pora znowu dobrze się ustawić (wcześniej przy wartościowaniu). "EKSPERT" który wcześniej popijał kawkę i "analizował" teraz stał się "EKSPERTEM" w zwalczaniu- HA-HA-HA !!!! Kto na to pozwala ????? - "DOBRA ZMIANA" :):):) ????

W pomorskim UCS dyrekcja dostała sraczki po słynnym piśmie Banasia i cofnięto tych misiów...choć nie chyba wszystkich.
 
Chociaż określenie ŚMIETNIK nie padło z moich ust, myślę, że wiem co autor chciał powiedzieć. Nikt nie chce deprecjonować służby w Dozorze. Śmietnikiem uczyło te komórki wartościowanie, gdyż SOWA przewidziała dla Dozoru nisko zwartościowane (śmieciowe) zadania i tylko o to chodzi.
Przepraszam może nie zrozumiałem w kazdym razie przez 10-lat nie słyszałem takiego określenia. Może nie w całej Polsce tak się potocznie określa dozór.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
 
Czy ktoś coś wie w kwestii wręczania propozycji?
W stolicy kadry nabrały wody w usta i kompletnie nie ma żadnych przecieków.
 
Back
Do góry