• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Ewolucyjny proces "UCYWILNIENIA"

Z całym szacunkiem dla Przewodniczącego a przede wszystkim dla WYKLĘTYCH, ZAPOMNIANYCH, mam pomysł ... !!! WY WSZYSCY nie musicie żebrać o utrzymacie swoich pensji,
WY wszyscy możecie zarabiać więcej !!! Mam pomysł i go zrealizuję !!! Tak mi dopomóż Bóg!!!

W ciągu 3 dni podam szczegóły !!! Pozdrawiam!!!

Jeszcze pozazdroszczą WAM Wszyscy, tylko nie podpisujcie zgody na propozycje !!!!!!!!!!!
Będzie SUPER !!!!
 
Ostatnia edycja:
Panie Przewodniczący, ja i inni nie kwestionujemy kompleksowego działania Związku, tylko oczekujemy wsparcia podczas ostatniego i ostatecznego rozstrzygnięcia dla części osób (ucywilnianych).
Od jutra wiele osób otrzyma "propozycje" od których żeby było zgodnie z prawem i sprawiedliwie nawet nie będzie mogła się odwołać !!!

Sam apel był dobrym pomysłem, ale w mojej opinii to za mało, gdyż żaden z decydentów nawet go nie zauważył !!!

Dlatego od jutra mamy maksymalnie 14 dni aby zrobić COŚ !!!

Burack, Biedrona i inni, nie wyciągajcie proszę pochopnych wniosków na podstawie tego, że Związek działa kompleksowo.
Nie ma powodów, by rezygnować ze spływu, kiedy także osoby zaplanowane do ucywilnienia, wnioskują o normalne zorganizowanie, jak co roku, zlotu "POZNAJ SWÓJ KRAJ". Od kilku lat o tej porze odbywa się ten zlot.

To nie wpływa ani odrobinę na inne działania Związku przecież.

Obok spraw związanych z planami ucywilnienia zajmujemy się równolegle emeryturami, prowadzimy spory zbiorowe w każdej Izbie, rozwiązujemy bieżące sprawy wynikające ze stosunku pracy i służbowego wielu pracowników i funkcjonariuszy, organizujemy kolonie dla dzieci i młodzieży osób zatrudnionych i pełniących służbę w KAS i zajmujemy się wieloma innymi sprawami.
Wpisy czytam w większości i jeżeli sam mam wątpliwości co do podpowiedzi działań to przesyłam do prawników. Nie umknęły mi wpisy Cata, grupy rezerwy i syrenki wawy i inne. Spokojnie, wszystko analizują prawnicy i jeśli są to cenne podpowiedzi to zostaną wykorzystane.

We wtorek mamy zaplanowaną Komisję w sprawie emerytur i zaraz po opublikujemy tryb działań dla osób niezadowolonych z propozycji, także dla ucywilnianych osób. Także przygotowujemy się do przedstawienia trybu działań dla tych co nie otrzymają propozycji.

Związek Zawodowy Celnicy PL to duży Związek, który nie może pozwolić sobie na anomalie w działaniu, bo wszedł KAS. Dlatego realizujemy wiele tematów i spraw jednocześnie w normalnym trybie. To nie stanowi dla nas problemu. Są ludzie, którzy zajmują się wyłącznie organizacją zlotu czy kolonii. To w ogóle nie pochłania czasu Zarządu.
 
Dla propozycji złożonych w kwietniu terminy wychodzą za kilka dni. Więc jasno i bez niedomówień napiszę co mi chodzi po głowie. Żeby propozycja złożona funkcjonariuszowi była propozycją musi albo dotyczyć warunków służby, albo pozostawiać alternatywę dalszej służby. Każda władcza, arbitralna ingerencja w stosunek administracyjnoprawny może być przeprowadzona wyłącznie w drodze decyzji. Te propozycje są decyzjami administracyjnymi i ustawa wprowadzająca nie musiała tego wyjaśniać (i nie wyjaśnia), bo wynika to z istoty stosunku służbowego. Na to, że jest władcze i zaplanowane działanie znajdziemy w razie potrzeby dziesiątki stenogramów, wyjaśnień i biuletynów.
Jeżeli tak, to może spróbować składać na podstawie art. 111 KPA wnioski o:
1. Uzupełnienie decyzji o czytelne, a nie zakamuflowane przedstawienie rozstrzygnięcia,
2. Wyjaśnienie przyczyn zwolnienia funkcjonariusza ze służby stałej.
3. Sprostowanie pouczenia o wskazanie trybu odwołania właściwego dla stosunku służbowego.
Jeżeli przyjmiemy propozycje bez podjęcia jakichkolwiek działań ucieknie nam administracyjny tryb zaskarżenia, cywilom nie przysługuje. A tak, nawet jak nas zleją, to możemy zaskarżyć bezczynność.
Nie mogą tłumaczyć się że ustawa wprowadzająca nakazuje ucywilnienia propozycją, bo tak nie jest. Propozycje powinny być przedstawiane odpowiednio. Żaden przepis ustawy nie nakazuje ucywilnienia, więc jeżeli się decydują to muszą zachować standardy. Na to jakie są standardy rozwiązania stosunku służbowego wyroków też jest dosyć.
 
Ponawiam pytanie do osób którym przedstawiono propozycje - czy ktoś korzystał z trybu wskazanego w piśmie SKAS z dnia 24 marca br. ?

weryfikacja.jpg

Pokaż załącznik: List Szefa KAS.pdf
 
Jeszcze jedno pytanie do pana Sławka. Dlaczego z trybem postępowania ws. propozycji czekamy do komisji? Tematy raczej niezależne. Aż tak dobrych newsów spodziewamy się w dzień zwycięstwa? Nie wiem jaka jest skala propozycji kwietniowych, ale niektórzy mogą nie zdążyć zastosować się do trybu. A tu będzie potrzeba jednolitego podejścia.
 
Prawdopodobnie taktyka jest taka że "walka" będzie po upływie terminów dla wszystkich - czyli po 31 maja - na przyjęcie propozycji.
Ja chcę zwrócić się o ponowną weryfikację , w trakcie tych 14 dni natychmiast 1-ego dnia po odebraniu "papieru" ale nie wiem tak naprawdę do kogo, co prawda DIAS jest właściwym organem ale skoro uznał za właściwą taką a nie inną decyzję to w jakim trybie i na jakiej podstawie miałby ją zmienić. 14 dni to bardzo mało, tym którzy otzymali propozycje ucywilniające do 28 kwietnia a chcieliby się odwoływać zaj*****no mnóstwo czasu.
BTW w rzeszowskiej IAS propozycje dla funkcjonariuszy mają być wręczane po 10 maja dopiero bo tam wcześniej ma się zebrać zespół powołany przez Dyrektora i jest w tej sprawie pismo oficjalne, w lubelskiej próżno szukać analogi.....
 
Ostatnia edycja:
Z całym szacunkiem dla Przewodniczącego a przede wszystkim dla WYKLĘTYCH, ZAPOMNIANYCH, mam pomysł ... !!! WY WSZYSCY nie musicie żebrać o utrzymacie swoich pensji,
WY wszyscy możecie zarabiać więcej !!! Mam pomysł i go zrealizuję !!! Tak mi dopomóż Bóg!!!

W ciągu 3 dni podam szczegóły !!! Pozdrawiam!!!

Jeszcze pozazdroszczą WAM Wszyscy, tylko nie podpisujcie zgody na propozycje !!!!!!!!!!!
Będzie SUPER !!!!


czekam z niecierpliwością :)
 
Tak mi się nasuneła myśl o hipokryzji obecnie rządzących:
Jak nasz rząd przez działania premier Szydło zabiega w rozmowach z Londynem w sprawie praw Polaków mieszkających na wyspach to używa argumentu "praw nabytych", ale na własnym poletku to łamie konstytucję i nie dopuszcza takich argumentów - ucywilnia.
 
Jeśli ktoś podpisze i przyjmie propozycje pracy to tak jakby dobrowolnie zrzekł się mianowania i statusu funkcjonariusza. A potem w sądzie co powie jak sąd stwierdzi, że zgodził sie dobrowolnie na ucywilnienie? Przecież wiedział co podpisuje. Nie mówiąc juz o tym, że przepada 6 miesięczne odszkodowanie dla tych co podpiszą zgodę na ucywilnienie.
 
Jeśli ktoś podpisze i przyjmie propozycje pracy to tak jakby dobrowolnie zrzekł się mianowania i statusu funkcjonariusza. A potem w sądzie co powie jak sąd stwierdzi, że zgodził sie dobrowolnie na ucywilnienie? Przecież wiedział co podpisuje. Nie mówiąc juz o tym, że przepada 6 miesięczne odszkodowanie dla tych co podpiszą zgodę na ucywilnienie.

Raczej nie będzie problemu dla sądu z interpretacją zapisu z Ustawy wprowadzającej KAS:
2. Pracownik albo funkcjonariusz, któremu przedstawiono propozycję zatrudnienia albo pełnienia służby, składa
w terminie 14 dni od dnia jej otrzymania oświadczenie o przyjęciu albo odmowie przyjęcia propozycji. Niezłożenie oświadczenia w tym terminie jest równoznaczne z odmową przyjęcia propozycji zatrudnienia albo pełnienia służby.

Pamiętam co pisał wcześniej Cat i Grupa_rezerwy w sprawie propozycji, jednak nie jest to takie oczywiste dla mnie - niestety.....


jak-sie-mowi-na-ten-niezreczny-moment-kiedy-chcesz-umrzec-ale-nie-chcesz-sie-zabic-zycie.jpg

Ciekawi mnie czy w tym przypadku będzie to decyzja?
7. Pracownicy, o których mowa w art. 167 ust. 1, oraz funkcjonariusze pełniący służbę w urzędzie obsługującym ministra
właściwego do spraw finansów publicznych, którym nie zostanie złożona propozycja określająca nowe warunki
zatrudnienia albo pełnienia służby w terminie do dnia 31 maja 2017 r., otrzymują pisemną informację o braku propozycji.
 
Ostatnia edycja:
Niestety tak coś mi się wydaje że stefan 123 ma rację. W sądzie padnie pytanie o zgodę na pomimo wszystko dobrowolne ucywilnienie i co wówczas?!
Nikt tego na dalszym etapie nie będzie głębiej analizował że dany f-usz był pod przymusem nie miał planu B na życie a poza tym tych którzy przyjęli ,,ucywilnienie''to będą mieli głęboko w dupie!Nikt w sądzie nie będzie słuchał bzdur i wypocin. Moim zdaniem oni i tak mają wszystko skalkulowane i ewentualne odszkodowania w kompleksowym rozrachunku mocno się opłacają. Per saldo będzie na plusie i właśnie o to im chodzi.
Współczuję tylko tym którzy niestety muszą podpisać. Pozytywne jest to że świat na tym burdelu się nie kończy ani nie zaczyna.
 
Niestety tak coś mi się wydaje że stefan 123 ma rację. W sądzie padnie pytanie o zgodę na pomimo wszystko dobrowolne ucywilnienie i co wówczas?!
...


Chyba stąd wziął się pomysł prawników, dotyczący warunkowego złożenia oświadczenia o przyjęciu propozycji pracy z odpowiednim dopiskiem. Nie wiem tylko jak będzie wyglądać możliwość jego umieszczenia w takim oświadczeniu.

Nadal nie jestem w pełni przekonany do tego pomysłu, ale lepsze to, niż nic.

Aaa ... jeszcze jedno! Zwróćmy uwagę na istotną różnicę, która błędnie wybrzmiewa w naszych rozmowach
- w ustawie jest zapis o "złożeniu oświadczenia", a nie o "podpisaniu propozycji"!
 
Dla zabezpieczenie interesów prawnych osób ucywilnianych proponuje się poniżej zaproponowany tekst przyjęcia propozycji, umieszczony pod zdaniem o przyjęciu propozycji.
Uprzejmie wskazuję, iż przyjmując przedmiotową propozycję działam w warunkach przymusu prawnego ze strony ustawodawcy i oświadczam, iż będę podejmować stosowne kroki prawne aby wykazać brak merytorycznych i prawnych podstaw do rozwiązania ze mną stosunku służbowego jako z funkcjonariuszem KAS i mojego ucywilnienia. Traktuję etap przyjętej pracy jako etap przejściowy do czasu uzyskania prawomocnych orzeczeń o należnym zwrocie mi statusu funkcjonariusza.
 
Odnoszę wrażenie, że samo złożenie podpisu oznacza akceptację a to co dalej napiszemy raczej jest tylko i wyłącznie naszymi przemyśleniami a zatem nie jestem pewny czy to ma sens ? Mogę się mylić.
 
Nie traktujcie tego co napisałem jako formy przeciwstawienia się pomysłowi ale tak rozumiem : Pada pytanie dlaczego pan/pani podpisała ? No nie chcialem/chcialam ale podpisałem/podpisałam. No zatem dlaczego umieszczony został podpis ?! No bo chciałem dopisać moje sugestie. Powiem w ten sposób : nie uważam, żeby to miało jakikolwiek sens. Podpis to podpis i złożony został przez czlowieka doroslego.
 
Nie traktujcie tego co napisałem jako formy przeciwstawienia się pomysłowi ale tak rozumiem : Pada pytanie dlaczego pan/pani podpisała ? No nie chcialem/chcialam ale podpisałem/podpisałam. No zatem dlaczego umieszczony został podpis ?! No bo chciałem dopisać moje sugestie. Powiem w ten sposób : nie uważam, żeby to miało jakikolwiek sens. Podpis to podpis i złożony został przez czlowieka doroslego.


ludzie - nie podpisujcie się w miejscu na podpis w ich egzemplarzu propozycji

złóżcie WŁASNE pisemne oświadczenie o przyjęciu propozycji, z odpowiednią klauzulą

to chyba oczywiste?
 
ludzie - nie podpisujcie się w miejscu na podpis w ich egzemplarzu propozycji

złóżcie WŁASNE pisemne oświadczenie o przyjęciu propozycji, z odpowiednią klauzulą

to chyba oczywiste?


Logiczne, skoro nie ma żadnego określonego obowiązującymi przepisami prawa wzoru oświadczenie można a wręcz NALEŻY złożyć własne oświadczenie zawierające własną treść oraz klauzulę z której wynika jaka została podjęta decyzja w sprawie zapisu w propozycji.
 
Logiczne, skoro nie ma żadnego określonego obowiązującymi przepisami prawa wzoru oświadczenie można a wręcz NALEŻY złożyć własne oświadczenie zawierające własną treść oraz klauzulę z której wynika jaka została podjęta decyzja w sprawie zapisu w propozycji.

W takim razie OK.
 
Odnoszę wrażenie, że samo złożenie podpisu oznacza akceptację a to co dalej napiszemy raczej jest tylko i wyłącznie naszymi przemyśleniami a zatem nie jestem pewny czy to ma sens ? Mogę się mylić.


Gdyby nie bardzo podobne wrażenia i wątpliwości, zestawione z doświadczeniem i wiedzą o pokrętnej
retoryce "tworzących" odnośne przepisy polityków, bez wahania poparłbym proponowane rozwiązanie.
Póki co, u mnie wątpliwości są silniejsze ...
 
Gdyby nie bardzo podobne wrażenia i wątpliwości, zestawione z doświadczeniem i wiedzą o pokrętnej
retoryce "tworzących" odnośne przepisy polityków, bez wahania poparłbym proponowane rozwiązanie.
Póki co, u mnie wątpliwości są silniejsze ...

Popieram piszących wcześniej: cat - używaj zdań prostych. Te złożone, najczęściej pozbawione u Ciebie interpunkcji, mają głęboki sens, ale znany tylko Tobie... Taka rada z sympatii dla Twojego zaangażowania ;-)
 
Back
Do góry