• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Komórki postępowania

Szanowne Koleżanki i Koledzy komórek postępowania akcyzowego, celnego, obsługi przedsiębiorców którzy w największym stopniu są zagrożeni ucywilnieniem. Mając na uwadze informacje o tym, że ucywilnieni zostaną jedynie funkcjonariusze komórek postępowania oraz braku wiedzy wg jakiego klucza dokonane zostanie ucywilnienie funkcjonariuszy tych komórek, wzywam do konsolidacji obecnych pracowników postępowania oraz przyjęcia wspólnych kroków pozwalających na przeciwstawienie się takim zapędom szefa KAS oraz poszczególnych dyrektorów IAS.
Przykładowo: w przypadku komórek KGZ - w pierwszej wersji miały być to komórki cywilne. W miarę upływu czasu miały być komórkami mieszanymi, częściowo ucywilnianie. W obecnym kształcie chodzą słuchy, że będą to komórki całkowicie mundurowe. Mając na uwadze zadania poszczególnych komórek, pytam się więc, czym różnią się zadania KGZ-tów od zadań postępowania np.akcyzowego? Nie wkraczam tu w kompetencje fc, a tylko w zadania KGZ ów. Świadczy to o tym, że w MF nie mają pomysłu na przeprowadzenie reformy, a my możemy być jej jedynymi ofiarami. Wydarci do realizowania newralgicznych zadań i siłą ucywilniemi, bez możliwości wpływu na dalszy nasz los. Proszę o zabieranie głosu i wskazywanie kierunków postępowania w celu pozostawienia statusu funkcjonariusza w komórkach postępowania. Biorę pod uwagę strajk włoski fc w komórkach, łącznie z odmowa przyjęcia propozycji gdyż mamy duży potencjał decyzyjny, jednak działając w pojedynkę nic nie uzyskamy.
Zaznaczam że w obecnym stanie nie mam motywacji do pracy. Jest ona wykonywana przeze mnie w sposób powolny, bez oczekiwań na pozytywny efekt końcowy. Nie robią na mnie wrażenia prośby i podziękowania szefa KAS, bo mnie nie dotyczą

agava popieram to co piszesz, ale w każdej Izbie (UCS) jest inaczej i nie należy uogólniać tak jak piszesz.Wiem np., że niektóre osoby z postępowania zostały wchłonięte przez Oddziały Celne (szczęsliwcy), a i z innymi komórkami "do ucywilnienia" nie odpuścimy. Z sądów nie wyjdą! (-iemy). Czytałeś ostatnie pisma skierowane do władz w sprawie ucywilnienia? Związek dał tam tyle argumentów, że nie wiem jak można się z nimi nie zgodzić. Proponuję czekać i być gotowym.
 
Witam sama jestem w COC- Dziale Postępowania Celnego poprzednio Referat Procedur Celnych i Obsługi Przedsiębiorców. My podejmowaliśmy szereg bezskutecznych prób: wnioskowaliśmy do DIAS o odstąpienie od ucywilnienia lub wcielenie nas do rezerwy kadrowej. Wnioskowaliśmy o wcielenie do GRK (Grupy Reagowania Kryzysowego). Niestety rezerwa jest w JAS, w komórkach pionu kontroli. W geście rozpaczy wszyscy w dziale złożyliśmy wnioski o wyznaczenie miejsca służby w komórkach ,, mundurowych'' .Czekamy. Zespół powołany przez DIAS na początku maja będzie rozpatrywał wnioski. Niestety nie liczymy na pozytywny efekt bo przecież nikt nie dopuści do pozbycia się wszystkich pracowników z Działu. W Nowym Sączu Postępowanie jest połączone z komórkami Kontroli Celno-Skarbowej i Rynku .Słyszałam ,że w niektórych IAS w postępowaniach jest rezerwa kadrowa.
 
Z jakiej jesteś Izby? U nas postępowanie przeszło do OC.
 
Ostatnia edycja:
No to super. Wychodzi na to że co Izba to inne rozwiązanie. W jednych PC cywilne w innych mundurowe. I o jakiej transparetnosci przy dawania propozycji mówi MF? Warto może zauważyć że komórki postępowania celnego mają w regulaminach tzw zadania policyjne o których mowa w wyroku TK. Ale kogo to obchodzi...
 
Nie tylko przeznaczenie celne różnie potraktowano w różnych Izbach podobnie z dozorem, podatkiem akcyzowym itd. Można powiedzieć "co kraj to obyczaj" ale w tym wypadku to jeden Kraj i powinien być jeden obyczaj.
 
Witam serdecznie anastazja podobnie jak ja jesteśmy z IAS w Krakowie, Małopolski UC-S Delegatura w Krakowie.
Bardzo proszę o informację, w których IAS Działy Postępowania Celnego zostały włączone do OC lub komórek kontrolnych bądź jest w tych komórkach rezerwa kadrowa. To jest dla nas bardzo ważne .Może będzie to argumentem dla Naczelnika.
 
Zauważcie, że ustawa o KAS mówi tez o rozpoznawaniu, wykrywaniu i zwalczaniu przestępstw i wykroczeń związanych z naruszeniem przepisów.
 
Ostatnia edycja:
Owszem również art. 2 ust.2 pkt 1 i pkt 2 - wymiar należności, regulowanie sytuacji towarów z tą różnicą, że nie w OC lecz COC.
Póki co żadne argumenty nic nam nie pomogły. Nawet do rezerwy nie chcą nas włączyć.
Podobno jest ponad 150 wniosków o ponowna analizę wyznaczonego miejsca pełnienia służby/ wykonywania pracy. .Tak jak pisałam cały Dział złożył wnioski. Zespól ds. opracowania jednolitych zasad........... , który ma analizować te wnioski zbiera się 4.05.2017.
Dzisiaj propozycje dostali akcyzowcy, którzy zostali wcieleni do US ( dalej pracują w siedzibie UC-S, ponieważ w US nie ma miejsca).Propozycje dostali z wynagrodzeniem wyższym średnio ok 100 PLN. Ponawiam prośbę napiszcie jak jest w waszych UC-S z postępowaniem celnym.:cool:
 
Pomorski UCS w Gdyni postępowania cywilne. Pismo do Dyrektora z merytorycznymi argumentami i prośbą o odstąpienie od ucywilniania - bez odpowiedzi
😟
 
Odpowiem Ci tak -wszędzie jest tak samo czy to Biała Podlaska, Wrocław czy Kraków np. akcyza poszła do skarbówki ale nie wszyscy, postępowanie poszło do cywila ale nie wszyscy itd. Nie wiem czy zrozumiałaś sens mojej odpowiedzi. W sumie to jest jak zwykle.
 
Odpowiem Ci tak -wszędzie jest tak samo czy to Biała Podlaska, Wrocław czy Kraków np. akcyza poszła do skarbówki ale nie wszyscy, postępowanie poszło do cywila ale nie wszyscy itd. Nie wiem czy zrozumiałaś sens mojej odpowiedzi. W sumie to jest jak zwykle.

Do tej grupy dodać należy informatyków z granicznych, w mundurze została większość ale nie wszyscy.
 
Back
Do góry