• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

biżuteria sztuczna z Chin - cło i formalności

Aleksandra Anna

Nowy użytkownik
Dołączył
10 Kwiecień 2017
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam serdecznie,
Chciałabym się dowiedzieć, czy mogliby mi Państwo pomóc w określeniu regulacji prawnych, przy zamawianiu towaru z Chin i sprzedaży go w Polsce. Chodzi mianowicie o biżuterię sztuczną, wykonaną głównie ze stopu cynkowego i plastiku (bez szkła i metali szlachetnych). Biżuteria nie powinna ważyć więcej niż 3 kg :) Chciałabym założyć działalność i wiem, że potem powinnam zdobyć numer eori. Niestety nie wiem co potem - jak rozliczać się celnie? Będę korzystała z serwisu aliexpres - wiem, że Chińczycy mogą wystawić fakturę. Niestety poległam na sprawdzeniu cła w systemie isztar. Wydaje mi się, że znalazłam odpowiedni kod - 7117 19 - biżuteria sztuczna pozostała, ale potem wychodzą jakieś dodatkowe kody V072, V999 i muszę któryś wybrać.
Bardzo proszę o pomoc, bo i tak jak wybieram któryś z kodów to potem są różne scenariusze kalkulacyjnei różne stawki cła i vatu.

Pozdrawiam serdecznie i będę niezmiernie wdzięczna za odpowiedź
Aleksandra Dryzner
 
Szczegółowej informacji dla państwa udzieli Izba Administracji Skarbowej w każdym mieście wojewódzkim w godz. 7:00 do 15:00 :cool:
 
obawiam się, że u tańszych dostawców regułą jest obecność metali ciężkich i alergenów,uniemożliwiająca dopuszczenie do obrotu
 
Witam serdecznie,
Chciałabym się dowiedzieć, czy mogliby mi Państwo pomóc w określeniu regulacji prawnych, przy zamawianiu towaru z Chin i sprzedaży go w Polsce. Chodzi mianowicie o biżuterię sztuczną, wykonaną głównie ze stopu cynkowego i plastiku (bez szkła i metali szlachetnych). Biżuteria nie powinna ważyć więcej niż 3 kg :) Chciałabym założyć działalność i wiem, że potem powinnam zdobyć numer eori. Niestety nie wiem co potem - jak rozliczać się celnie? Będę korzystała z serwisu aliexpres - wiem, że Chińczycy mogą wystawić fakturę. Niestety poległam na sprawdzeniu cła w systemie isztar. Wydaje mi się, że znalazłam odpowiedni kod - 7117 19 - biżuteria sztuczna pozostała, ale potem wychodzą jakieś dodatkowe kody V072, V999 i muszę któryś wybrać.
Bardzo proszę o pomoc, bo i tak jak wybieram któryś z kodów to potem są różne scenariusze kalkulacyjnei różne stawki cła i vatu.

Pozdrawiam serdecznie i będę niezmiernie wdzięczna za odpowiedź
Aleksandra Dryzner

kod dodatkowy w zależności od tego czy towar jest wyrobem medycznym... należy odszukać wykazu wyrobów medycznych ( w Isztar są odnośniki do rozporządzeń ) - wówczas kod V072 i stawka podatku VAT w wysokości 8%. Jeżeli nie ( a zapewne biżuteria nie jest wyrobem medycznym ) należy zastosować kod dodatkowy V999 czyli towary"pozostałe" w znaczeniu inne niż medyczne i stawkę podatku VAT w wysokości 23%. Ale tak jak napisał poprzednik infolinia powiedzmy bezpiecznie między 10 a 15 można te informacje potwierdzić.
 
Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi. Czy jak będę znała już ten symbol to potem rozliczam się z cła przez internet? System celina? Rozumiem, że do tego muszę mieć numer eori na działalność. Czy poza faktura od chińczyka potrzebuje jeszcze jakiś dokumentów?
 
Back
Do góry