• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Akcja "KONTRA"

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
13 537
Punkty reakcji
4 501
Miasto
ZZ Celnicy PL
Obserwując bardzo groźne ograniczenie możliwości prewencyjnych akcji "KONTRA" wysłałem wczoraj pismo do Szefa KAS o wzmocnienie kadrowe tej akcji oraz, mając na uwadze ustawę o monitorowaniu przewozów drogowych, podjęcie działań w celu zabezpieczenia odpowiednich pomieszczeń i infrastruktury (pomieszczenia socjalne, toalety, place do rewizji, pomieszczenia do ogrzania się, wagi do samochodów). Uchwalenie ustawy o systemie monitorowania przewozów drogowych oznacza, że kontrole na przejściach granicznych z innymi krajami UE lub w jej najbliższej okolicy powinny przekształcić się w kontrole o charakterze stałym. To wymaga odpowiednich warunków do kontroli. Ustawa czeka już tylko na podpis Pana Prezydenta.
System monitorowania to bardzo cenna inicjatywa, o wprowadzenie której branża paliwowa wnioskowała już bardzo dawno, bo w 2007 roku. Nasz ZZ także zgłaszał już rok temu zasadność wprowadzenia takich rozwiązań.
Skoro ustawa wreszcie została uchwalona, należy podjąć działania, które umożliwią jej realizację tak jak należy.

Czy Wasi DIAS działają w tym kierunku oraz czy dbają w sposób należyty o Wasze bezpieczeństwo, warunki służby, przepisy BHP?


Ps. Nie publikuję pisma do Szefa KAS, gdyż wskazujemy tam na pewne luki w akcji "KONTRA"
Gdybyście mieli uwagi w tym zakresie bardzo proszę o ich zgłaszanie na maila. Będziemy zgłaszać to Szefowi. Bardzo zależy nam, aby ta akcja przynosiła do budżetu dalsze wpływy. Obserwuję, że części przełożonych, być może wyłącznie z powodu nonszalancji, może nie do końca na tym zależeć równie mocno.
 
Ostatnia edycja:
Obserwując bardzo groźne ograniczenie możliwości prewencyjnych akcji "KONTRA" wysłałem wczoraj pismo do Szefa KAS o wzmocnienie kadrowe tej akcji oraz, mając na uwadze ustawę o monitorowaniu przewozów drogowych, podjęcie działań w celu zabezpieczenia odpowiednich pomieszczeń i infrastruktury (pomieszczenia socjalne, toalety, place do rewizji, pomieszczenia do ogrzania się, wagi do samochodów). Uchwalenie ustawy o systemie monitorowania przewozów drogowych oznacza, że kontrole na przejściach granicznych z innymi krajami UE lub w jej najbliższej okolicy powinny przekształcić się w kontrole o charakterze stałym. To wymaga odpowiednich warunków do kontroli. Ustawa czeka już tylko na podpis Pana Prezydenta.
System monitorowania to bardzo cenna inicjatywa, o wprowadzenie której branża paliwowa wnioskowała już bardzo dawno, bo w 2007 roku. Nasz ZZ także zgłaszał już rok temu zasadność wprowadzenia takich rozwiązań.
Skoro ustawa wreszcie została uchwalona, należy podjąć działania, które umożliwią jej realizację tak jak należy.

Czy Wasi DIAS działają w tym kierunku oraz czy dbają w sposób należyty o Wasze bezpieczeństwo, warunki służby, przepisy BHP?


Ps. Nie publikuję pisma do Szefa KAS, gdyż wskazujemy tam na pewne luki w akcji "KONTRA"
Gdybyście mieli uwagi w tym zakresie bardzo proszę o ich zgłaszanie na maila. Będziemy zgłaszać to Szefowi. Bardzo zależy nam, aby ta akcja przynosiła do budżetu dalsze wpływy. Obserwuję, że części przełożonych, być może wyłącznie z powodu nonszalancji, może nie do końca na tym zależeć równie mocno.

Brud smród nędza i ubóstwo i przetrzymywanie jednych i tych samych ludzi na siłę mówię tu o ludziach z łapanki a nie wzp.
 
Ostatnia edycja:
Czy Wasi DIAS działają w tym kierunku oraz czy dbają w sposób należyty o Wasze bezpieczeństwo, warunki służby, przepisy BHP?

Taa, dbają,
jedźta i se radźta.
I broń cię Panie jakwas zastaną na odgrzewaniu zamarzniętych kończyn.
Aaaalle kto to jest MÓJ DIAS???
 
Sławomirze: wystarczy, żeby BHP-owiec przejechał się na każde "stanowisko" kontroli i napisał prawdziwy raport, chyba to do niego też należy? ale po pierwsze nie widziałem BHP-owca nigdy w terenie, po drugie nikt mu na to nie pozwoli. Stanie w krzakach po 12-cie godzin bez jakiegokolwiek zaplecza = granica zachodnia.
Taa, dbają,
jedźta i se radźta.
I broń cię Panie jakwas zastaną na odgrzewaniu zamarzniętych kończyn.
Aaaalle kto to jest MÓJ DIAS???
 
Jakoś gdy my tak latami pracowaliśmy nikt nie podnosił larum. Nie słyszałem aby nie tylko związki zawodowe ale pies z kulawą nogą cokolwiek powiedział. Cóż to nie kawa za biurkiem tylko mróz, deszcz i spiekota. Zwykła proza życia stanowiska specjalistycznego. Taka jest służba z całym jej trudem i ciężarem. Chłopaki z obserwacji siedzą godzinami w aucie i sikają do butelek po coli ale tego nikt nikomu nie mówi. A my jak przyjdzie coś zatrzymać to też robimy to własnymi rączkami bo nim logistyka załatwiła kogoś do rozładunku to 30 h w robocie mijało na oczekiwaniu na decyzje panów logistyków. Z całym szacunkiem dla merytorycznych funków i ich pracy ale to chyba Wy chcieliście pozostać w służbie w mundurach a wolne miejsca były tylko w wzp. Dodam, że to nie moja ani moich kolegów wina (to tak dla tych co zaraz powieszą na mnie psy). Więc albo tak albo tak. Na coś trzeba się zdecydować.
 
Infrastruktury nie było i nie ma już od wielu lat, jakoś to do tej pory nikomu nie przeszkadzało. Większość mobilnych i tak żywi się na stacjach benzynowych i przydrożnych barach, nic nowego. Miś dobrze pisze. Pomieszczenia do ogrzania się? Gdzie? Przy trasie szybkiego ruchu??? Chcecie jeździć na KONTRĘ? Wielkanoc spędzacie w radiowozie. Tyle w temacie dla chętnych. Dla nas to normalna służba chociaż jest to monotonne. Lepiej zapytajcie o nowe radiowozy, taki sprzęt jest potrzebny a nie jakieś socjale i toalety. Przecież takie budynki na granicach są a my działamy głównie przy szlakach komunikacyjnych...
 
Pomijając sens (a raczej totalny bezsens) w województwie lubelskim to propozycje są takie:
1. może byśmy wreszcie dostali jakieś sensowne pojazdy typu bus. Pisanie w oplu astrze i robienie zdjęć dokumentów wymaga pewnych zdolności gimnastycznych.
2. Może byśmy z 1 komputer dostali? Kalka w XXI...
3 stanie przez kilka godzin w tym samym miejscu... Bez komentarza
4 te same punkty kontrolne. Kontrolujemy po 10 razy w tygodniu tych samych kierowców

Pozdrawiam
 
Pomijając sens (a raczej totalny bezsens) w województwie lubelskim to propozycje są takie:
1. może byśmy wreszcie dostali jakieś sensowne pojazdy typu bus. Pisanie w oplu astrze i robienie zdjęć dokumentów wymaga pewnych zdolności gimnastycznych.
2. Może byśmy z 1 komputer dostali? Kalka w XXI...
3 stanie przez kilka godzin w tym samym miejscu... Bez komentarza
4 te same punkty kontrolne. Kontrolujemy po 10 razy w tygodniu tych samych kierowców

Pozdrawiam

Daj spokój Kolego,
to głos wołającego na pustyni,
z tym absurdem trzeba nauczyć się walczyć nieraz w pojedynkę...
 
U was to jest przynajmniej granica państwowa, więc lejek, może i stałe punkty mają uzasadnienie. U ns to stały punkt można objechać na 140 sposobów ale busy biura mamy, stare ale jare a w nich laptopy i drukarki. Przydał by się skaner. Do jedzenia w barach też można się przyzwyczaić, fasolka po "bratanku" z bułką i gorąca herbata jest ok. :)
 
Eksperci w SENT próbują przeforsować temat: my zatrzymujemy, a mobilni (realizacja) skanują, robią tabelki i myślą -> bo przecież DK czy koordynator od fuela i tak nic nam nie powie mądrego. Kolejny absurd, że to oni szkolą nas z Ustawy o SENT. Przecież wystarczy ją przeczytać, ale nie, to ONI są ekspertami w temacie. A ja mam propozycję: niech SENT-owcy wyjdą na drogi, a my (realizacja) róbmy w końcu swoje. Chciałabym to zobaczyć jak dostaną do rączki od wkur....ego kierowcy na GPS-sie z 3-ma minutami do pauzy CMR z towarem "diploeksplotuolanemant" be kodu CN z tablicą ADR 99. Za trudne zadanie?
 
No drogi kolego chapeau bas. Wystarczy przeczytać taka prosta? Czytasz i ani jednej wątpliwości? To powiedz mi proszę czy możesz wręczyć decyzję o kowoju kierowcy, który nie jest przedstawicielem przewoźnika?
To tak dla przykładu. Co art. to zgryz, że nawet eksperci łamią głowy.
 
Ostatnia edycja:
Dla mnie SENT to porażka. Na szybko, bo jakoś to będzie. Terminale mobilne nie działają, brak osób przeszkolonych do pobierania próbek itd. Ustawa pełna wyjątków. Już widzę kierowców czekających aż zidentyfikujemy towar czy podlega SENT czy nie. No ale góra nie mająca pojęcia jak powinna wyglądać kontrola drogowa pojazdów ADR wymyśliła piękną akcję a robole niech robią.
 
No drogi kolego chapeau bas. Wystarczy przeczytać taka prosta? Czytasz i ani jednej wątpliwości? To powiedz mi proszę czy możesz wręczyć decyzję o kowoju kierowcy, który nie jest przedstawicielem przewoźnika?
To tak dla przykładu. Co art. to zgryz, że nawet eksperci łamią głowy.


"Eksperci" łamią głowy, gdy chcą wykazać swą "ekspertskość" nie dopuszczając rozwiązań ...
oczywistych - zbyt prymitywnych dla ich "poziomu".

Nie pamiętam dokładnie brzmienia przepisu, ale chyba wskazuje jasno przedstawiciela.
Wiem,że to przedłuża i komplikuje całe "zajście" lecz dla mnie nie zmienia treści odpowiedzi - NIE!
( o ile w "międzyczasie" nie nastąpi ustanowienie przedstawicielstwa).
 
No drogi kolego chapeau bas. Wystarczy przeczytać taka prosta? Czytasz i ani jednej wątpliwości? To powiedz mi proszę czy możesz wręczyć decyzję o kowoju kierowcy, który nie jest przedstawicielem przewoźnika?
To tak dla przykładu. Co art. to zgryz, że nawet eksperci łamią głowy.

Wręczyć kierowcy decyzje o konwoju możesz. Co innego czy kierowca ją przyjmie ? ;) Jak przyjmie to masz problem z głowy ;) A jak nie przyjmie i oświadczy funkcjonariuszowi, że nie niej przedstawicielem przewoźnika i nie jest adresatem a nawet nie może być adresatem tego dokumentu. To co zrobisz ? Wyślesz poleconym ? A jak będziesz się głowić godzinami co zrobić a kierowca zapyta, czy został formalnie zatrzymany ? oraz czy otrzyma stosowny dokument potwierdzający ten fakt ? czy właściwy prokurator został powiadomiony o powyższym fakcie ???

Tak jest jak teoretycy tworzą ......................... i określają .........................
 
Wręczyć kierowcy decyzje o konwoju możesz. Co innego czy kierowca ją przyjmie ? ;) Jak przyjmie to masz problem z głowy ;) A jak nie przyjmie i oświadczy funkcjonariuszowi, że nie niej przedstawicielem przewoźnika i nie jest adresatem a nawet nie może być adresatem tego dokumentu. To co zrobisz ? Wyślesz poleconym ? A jak będziesz się głowić godzinami co zrobić a kierowca zapyta, czy został formalnie zatrzymany ? oraz czy otrzyma stosowny dokument potwierdzający ten fakt ? czy właściwy prokurator został powiadomiony o powyższym fakcie ???

Tak jest jak teoretycy tworzą ......................... i określają .........................

„2a. Decyzję o zarządzeniu konwoju doręcza się kierującemu pojazdem. Decyzja jest natychmiast wykonalna.”,
Nic tu nie ma o przedstawicielu..
 
Dla mnie SENT to porażka. Na szybko, bo jakoś to będzie. Terminale mobilne nie działają, brak osób przeszkolonych do pobierania próbek itd. Ustawa pełna wyjątków. Już widzę kierowców czekających aż zidentyfikujemy towar czy podlega SENT czy nie. No ale góra nie mająca pojęcia jak powinna wyglądać kontrola drogowa pojazdów ADR wymyśliła piękną akcję a robole niech robią.
Oczywiście, ze porażka. To jak walka/wojna ludzi (czyli MY) z kamieniami na ludzi którzy dysponują dronami oraz innymi nowinkami technicznymi.

To ze mało ludzi przeszkolonych z pobierania próbek to najmniejszy problem. problemem jest, że 9 na 10 próbek zostanie pobranych niezgodnie z wyśrubowanymi normami i w późniejszym procesie sprawa zostanie uwalona w 9 na 10 przypadków. Ale należało by sobie zadać pytanie czy na drodze są warunki do pobrania próbek, czy mamy odpowiedni sprzęt do pobrania, czy mamy odpowiedni sprzęt do przechowywania, czy mamy odpowiedni sprzęt do transportu próbek.

Ale najciekawszy jest zapis o oględzinach towaru. Generalnie osoby którzy tworzyli w MF te przepisy ostatni raz mieli do czynienia z cysterną na etapie zabawy resorakami w przedszkolu ;) Oględziny wyrobów z grupy ADR przewożonych w cysternach !!! Może komuś się wydaje, że na drodze będą dokonywane oględziny ,,jednej litrowej butelki alkoholu,, .Wtedy niewątpliwie stwierdzimy ilość w litrach, nawet ilość w kg, moc w %, specyficzny zapach mogący identyfikować rodzaj towaru itd.

,,jeżeli w trakcie kontroli przewozu towarów stwierdzono, że towar nie odpowiada co do rodzaju, ilości, masy lub objętości towarowi wskazanemu w zgłoszeniu albo przewóz towarów wiąże się ze zwiększonym ryzykiem ... ,,

Ciekaw jestem jak nasze orły w MF wyobrażają sobie identyfikacje na drodze rodzaj towaru itd. Ciekaw jestem jak wyobrażają sobie otwarcie ADRowskiej cysterny z chemikaliami (według CMR) celem weryfikacji towaru czy to czasem nie jest towar wrażliwy ???

Czy nasze orły z MF mają świadomość, ze cysterna z oznaczeniem ADR to nie jest tożsame/podobne z butelką wody mineralnej którą możemy tak sobie odkręcić i zamknąć ???
 
Kierowca cysterny.

,,Panie teraz to jak stoicie na tych drogach to zostały same ,,grube,, ryby w branży, ,,płotki,, powoli odchodzą.
Teraz to powinniście na torach kolejowych stać bo to co szło z Niemiec na TiRach teraz jedzie koleją Ha HA ,,

Ps. za pół roku okaże się ze mamy wielką aferę na olejach smarowych, paliwach przewożonych koleją ;) gdzie ,,ciemna strona mocy,, zdążyła wydrenować Państwo na ileś tam mld zł.
 
[/I]Ps. za pół roku okaże się ze mamy wielką aferę na olejach smarowych, paliwach przewożonych koleją ;) gdzie ,,ciemna strona mocy,, zdążyła wydrenować Państwo na ileś tam mld zł.

Nie ma co do tego wątpliwości.
Kolejność zdarzeń: list ministra do DIAsów, kaskada do UCSów i USów, sraczka naczelników, sraczka kierowników, rozkaz:
"Na tory! Jakoś sobie radźcie!"
 
Back
Do góry