• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Akcja "KONTRA"

Oczywiście, ze porażka. To jak walka/wojna ludzi (czyli MY) z kamieniami na ludzi którzy dysponują dronami oraz innymi nowinkami technicznymi.

To ze mało ludzi przeszkolonych z pobierania próbek to najmniejszy problem. problemem jest, że 9 na 10 próbek zostanie pobranych niezgodnie z wyśrubowanymi normami i w późniejszym procesie sprawa zostanie uwalona w 9 na 10 przypadków. Ale należało by sobie zadać pytanie czy na drodze są warunki do pobrania próbek, czy mamy odpowiedni sprzęt do pobrania, czy mamy odpowiedni sprzęt do przechowywania, czy mamy odpowiedni sprzęt do transportu próbek.

Ale najciekawszy jest zapis o oględzinach towaru. Generalnie osoby którzy tworzyli w MF te przepisy ostatni raz mieli do czynienia z cysterną na etapie zabawy resorakami w przedszkolu ;) Oględziny wyrobów z grupy ADR przewożonych w cysternach !!! Może komuś się wydaje, że na drodze będą dokonywane oględziny ,,jednej litrowej butelki alkoholu,, .Wtedy niewątpliwie stwierdzimy ilość w litrach, nawet ilość w kg, moc w %, specyficzny zapach mogący identyfikować rodzaj towaru itd.

,,jeżeli w trakcie kontroli przewozu towarów stwierdzono, że towar nie odpowiada co do rodzaju, ilości, masy lub objętości towarowi wskazanemu w zgłoszeniu albo przewóz towarów wiąże się ze zwiększonym ryzykiem ... ,,

Ciekaw jestem jak nasze orły w MF wyobrażają sobie identyfikacje na drodze rodzaj towaru itd. Ciekaw jestem jak wyobrażają sobie otwarcie ADRowskiej cysterny z chemikaliami (według CMR) celem weryfikacji towaru czy to czasem nie jest towar wrażliwy ???

Czy nasze orły z MF mają świadomość, ze cysterna z oznaczeniem ADR to nie jest tożsame/podobne z butelką wody mineralnej którą możemy tak sobie odkręcić i zamknąć ???

To może się tak skończyć:
cysterna.jpg
 
Takie pytanie mam: działa Wam SENT na terminalach mobiljych? U nas nikomu ( IAS Lublin). Kalki poszły w ruch. I telefony do SDK. A po powrocie do biura wpis każdej kontroli do trzech systemów.
 
Takie pytanie mam: działa Wam SENT na terminalach mobiljych? U nas nikomu ( IAS Lublin). Kalki poszły w ruch. I telefony do SDK. A po powrocie do biura wpis każdej kontroli do trzech systemów.
System SENT obecnie służy wyłącznie do sprawdzania czy coś jest lub nie jest zarejestrowane. Część ludzi nie może wejść do chmury, inni po rejestracji w puesc nie widzą zakładki SENT a szczęśliwcy, którzy przebrną nie mogą na mobilach sprawdzić bo nie działa wyszukiwarka. W SDK po logowaniu bez chmury wyszukiwarki chodzą ale system nie ma jeszcze aktywności wpisywania kontroli więc nie wiem jak wpisujecie do systemu kontrole, skoro ołówek (wpisywanie) jest jeszcze nieaktywny (ponoć oficjalne info z Rzepina). W przyszłym tygodniu mają poprawić błędy, wprowadzić do systemu protokół z kontroli ale druków ścisłego zarachowania brak, więc jak się nie obrócisz d... zawsze... na miejscu.
 
Dostaliśmy polecenie wpisywania ale tak jak prawisz, SENT nam nie działa. Więc chwilowo tylko EKS i Zisar. To nawet zacazyna być zabawne
 
To byłoby zabawne gdyby nie plany dotyczące zakładanych wpływów w związku z wprowadzeniem ustawy - 1,4 mld !!! Jak myślisz kto będzie winny? "To przecież Wy, maluczcy nie rozumiecie wagi zagadnienia i nie potraficie zrealizować naszych szczytnych planów". Oj już mnie (jak w młodości) d... swędzi, będzie lanie.
 
Back
Do góry