• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Alokacja do zadań akcyzowych

troll

Nowy użytkownik
Dołączył
18 Marzec 2017
Posty
13
Punkty reakcji
0
Mam pytanie, jak w innych urzędach w Polsce wybierane były osoby do US, które przejmują zadania akcyzowe?
W naszym UC w centrali do zadań akcyzowych przydzielono 5 osób z byłego 15 osobowego ref. akcyzy i gier, w tym 3 nie zajmujące się akcyzą tylko hazardem, 1 w bardzo wąskim zakresie bez dostępu do zefira, 1 koordynująca. Oprócz zadań wykonywanych w byłych komórkach akcyzy, łącznie z postępowaniami, będą teraz zajmować się także zadaniami, które przeszły do skarbówek, np. z ref. dozoru m.in. obsługą EMCS, bo nikt z dozoru nie został przydzielony do US, a zadania przeszły.
Napiszcie proszę jak jest w Waszych urzędach, czy alokowano tylko osoby z ref. akcyzy, które będą się teraz przyuczać do "zadań dozorowych", czy osoby z tych komórek przeszły wraz z zadaniami akcyzowymi?
 
Z akcyzy przeszlo u nas 50% stanu osobowego, z dozoru nikt, EMCS na razie w UCS
 
Mam pytanie, jak w innych urzędach w Polsce wybierane były osoby do US, które przejmują zadania akcyzowe?
W naszym UC w centrali do zadań akcyzowych przydzielono 5 osób z byłego 15 osobowego ref. akcyzy i gier, w tym 3 nie zajmujące się akcyzą tylko hazardem, 1 w bardzo wąskim zakresie bez dostępu do zefira, 1 koordynująca. Oprócz zadań wykonywanych w byłych komórkach akcyzy, łącznie z postępowaniami, będą teraz zajmować się także zadaniami, które przeszły do skarbówek, np. z ref. dozoru m.in. obsługą EMCS, bo nikt z dozoru nie został przydzielony do US, a zadania przeszły.
Napiszcie proszę jak jest w Waszych urzędach, czy alokowano tylko osoby z ref. akcyzy, które będą się teraz przyuczać do "zadań dozorowych", czy osoby z tych komórek przeszły wraz z zadaniami akcyzowymi?


Ja z Dozoru do US.
Na 1 marca otrzymałem uprawnienia do ZEFIR'a (bez szkolenia) i mam jeszcze otrzymać Euro-tax.
Ludzie z Akcyzy w większości poszli na "kontrę", a ja z Dozoru mam się dopiero uczyć Akcyzy, bo na tych sprawach absolutnie się nie znam!
 
U nas przekierowali ludzi z kontroli przedsiębiorców do US, które nie przejmują akcyzy. Nie bardzo wiem w jakim charakterze. Za to góra ulokowała się na najlepszych pozycjach, najczęściej mundurowych.
 
Ja z Dozoru do US.
Na 1 marca otrzymałem uprawnienia do ZEFIR'a (bez szkolenia) i mam jeszcze otrzymać Euro-tax.
Ludzie z Akcyzy w większości poszli na "kontrę", a ja z Dozoru mam się dopiero uczyć Akcyzy, bo na tych sprawach absolutnie się nie znam!
A kto w Katowickich delegaturach UCS a są cztery , ludzi z dawnego dozoru przekazał do zadań akcyzowych do US a ludzi z dawnej akcyzy na ulice? Kto dawnej Pani dyrektor to podpowiedział, dał gotowe listy z nazwiskami. Śmierdzi to wszystko. Teraz ci którzy w dawnym dozorze obsługiwali m.in. Systemy EMCS,ECS,CELINA wklepują bez szkoleń deklaracje do Zefira. A ci którzy umieją obsługiwać systemy akcyzowe stoją na drogach. Iście szatański plan. A Pan Minister powiedział że najważniejszy w tej reformie musi być człowiek. Matko Boska Jasnogórska widzisz co się dzieje? Miej w opiece tych którzy ci zawierzyli. Amen
 
Ostatnia edycja:
U nas przekierowali ludzi z kontroli przedsiębiorców do US, które nie przejmują akcyzy. Nie bardzo wiem w jakim charakterze. Za to góra ulokowała się na najlepszych pozycjach, najczęściej mundurowych.

Sa też inne ciekawostki, ludzie z egzekucji wygnani znaczy przekazani do róznych US w powiecie juz po 2 tygodniach zostali poleceniem DIAS wyznaczeni do realizacji zadań na rzecz NUCS w delegaturze w oc granicznych (z zapisem w poleceniu "do czasu przedstawienia propozycji").
Ciekawe jak się skończy ta historia?
 
U nas, z tego co słyszałem, alokacji z byłych dozorów do UC, do tej chwili nie było. Zadania zostały przesunięte na pracowników UC oraz byłych funkcjonariuszy z referatu akcyzy i gier, którzy przeszli w całości do skarbówki. Być może jest to efektem KONTRY (a w niedalekiej przyszłości pakietu przewozowego), która generuje sporo funkcjonariuszy.
Ciekawą sprawą, jak wszędzie, są nominacje na stanowiska kierownicze (koordynatorów). Z tego co obserwuję, to 95% kadry zostało wyłonionych z kierowników pełniących funkcje do 01.03 oraz ludzi którzy te funkcje pełnili wcześniej, a poszli na pewien czas do przechowalni. Aby jeszcze bardziej zamącić wodę w KAS na stanowiska koordynatorów nominowano ludzi, którzy z zadaniami w danym referacie, dziale, gdzie ich przydzielono, nie mieli w ogóle wcześniej do czynienia. Odnoszę wrażenie, że te nominacje są tylko po to, aby uratować nowo namaszczonym ich wysokie obecnie pensje. Czy ci nowi (a właściwie starzy) koordynatorzy zdołają opanować nowe zadania, a jednocześnie stworzyć komórki, które będą skutecznie działały w myśl życzeń SKAS?
 
U nas egzekucja miała iść do US ale została. Osoby z logistyki dostaly kwitki do UCS, a ludzi z kontroli, zarządzania ryzykiem wykopali do US. Tzw. Komisja zadbała o siebie i znajomych, a Ci bez plecow, których jedynym atutem były kwalifikacje, wzorowa służba i doświadczenie teraz będą w US. Ludzie są na skraju wyczerpania nerwowego, nie śpią po nocach i czekają.
 
U nas egzekucja miała iść do US ale została. Osoby z logistyki dostaly kwitki do UCS, a ludzi z kontroli, zarządzania ryzykiem wykopali do US. Tzw. Komisja zadbała o siebie i znajomych, a Ci bez plecow, których jedynym atutem były kwalifikacje, wzorowa służba i doświadczenie teraz będą w US. Ludzie są na skraju wyczerpania nerwowego, nie śpią po nocach i czekają.


jakie to polskie, typowe

przez tyle lat za biurkiem, teraz nagle superagenci, trafiają do komórek kontrolnych w teren, w miejsce ludzi zasuwających tam z powodzeniem latami a teraz wykopanych do us

musicie być z siebie dumni

tylko nie zapomnijcie o tym przy spowiedzi

aaa, nie wiem czy pamiętacie, ale WARUNKIEM odpuszczenia jest SZCZERY ŻAL, obietnica poprawy i ZADOŚĆUCZYNIENIE

życzę wam z całego serca, by wasze dzieci potraktowały was kiedyś tak samo uczciwie, jak wy dziś współpracowników

aa - i na wyniki musicie poczekać

długo

nawet zakładając że nowi superagenci sprawdzą się w nowej roli, to długo potrwa - tematyka jest obszerna

a w tym czasie statystyka będzie leżeć

jedyni zadowoleni to będą w dś - wreszcie złapią oddech
 
Ostatnia edycja:
U mnie na 20 osób z akcyzy razem ze mną do US przeszło 6 osób. Kierownik i zastępca przeszli do USC. Na listę do US dołożyli osoby które w tym roku odejdą na emerytury, a nigdy nie zajmowały się akcyzą i osoby na ciągłych zwolnieniach, które i tak nic nie robią. Nie ma zakresów, nie ma kierownika, nie ma osoby która zna się na składach i zabezpieczeniach, dokładają nam EMCSA. Jest świetnie.
 
Niestety u nas cześć osób są kilka lub kilkanaście lat przed emerytura. Najbardziej boli, że osoby, które przez lata się szkoliły, nabywaly doświadczenie, teraz muszą ustąpić miejsca tym, którzy nie mają pojęcia o tej pracy.
 
Robią z nami co chcą, chyba ta "dobra zmiana nie taka miała być". Może czas poinformować Pana Prezesa. Każdy ma w okręgu posła z partii rządzącej, za tydzien,dwa moze być za późno.
 
Osoby z SC, odpowiedzialne za te dzikie alokacje czują się bezkarne i nie mają sobie nic do zarzucenia. Komisja uważa, że dyrekcja klepnęła, a dyrekcja, że komisja tak zadecydowała. Jednostka nikogo nie obchodzi, ważne żeby kasiora się zgadzała i mundurek dobrze leżał.
 
ale mnie ubawiłeś. przecież zamierzony cel został osiągnięty. po połączeniu sprawnie funkcjonującego organizmu z zainfekowanym niedowładem organizacyjnym stało się to, co musiało się stać.

Robią z nami co chcą, chyba ta "dobra zmiana nie taka miała być". Może czas poinformować Pana Prezesa. Każdy ma w okręgu posła z partii rządzącej, za tydzien,dwa moze być za późno.
 
Osoby z SC, odpowiedzialne za te dzikie alokacje czują się bezkarne i nie mają sobie nic do zarzucenia. Komisja uważa, że dyrekcja klepnęła, a dyrekcja, że komisja tak zadecydowała. Jednostka nikogo nie obchodzi, ważne żeby kasiora się zgadzała i mundurek dobrze leżał.

Jeszcze ilość etatów funkcjonariuszy (przede wszystkim swoich) zgodny z limitem.

*Dane na bieżąco aktualizuję, kto był w jakiej komórce i do jakiej trafił (narazie w ias bo nie ma jeszcze ucs i delegatur wklepanych) będzie "grubo".
 
Panie Ministrze proszę przeczytać co piszą nasi koledzy

Jeszcze ilość etatów funkcjonariuszy (przede wszystkim swoich) zgodny z limitem.

*Dane na bieżąco aktualizuję, kto był w jakiej komórce i do jakiej trafił (narazie w ias bo nie ma jeszcze ucs i delegatur wklepanych) będzie "grubo".

Czy aby napewno o to chodziło w tej reformie? Czy aby napewno to jest ta zapowiadana medialnie, dobra zmiana?
 
O co chodzi w tej reformie można się tylko domyślać, ewentualnie skojarzyć kilka faktów. U nas nie było nawet jakiegoś sprecyzowanego klucza, np. osoby mające przejść na emeryturę, czy też przebywające często lub długotrwale na zwolnieniach lekarskich. Wręcz przeciwnie. Nikt nie zadał sobie trudu żeby to jakoś racjonalnie poukładać, np. ty masz 25 lat w służbie, nie podpadłeś, robiłeś dobrze swoją robotę, miałeś wyniki, to przydasz się tu albo tu. Nic z tych rzeczy.
 
U nas cały referat akcyzy i gier przenieśli bez wyjątku do US. Na wstępie wszyscy dostali propozycję do US. Nieważne kto co wcześniej robił i z jakich powodów (najczęściej karno-dyscyplinarnych)trafił do akcyzy. Piszą ludzie do DIAS-a ale czy to coś zmieni? wątpię... no może przy szczególnie wyjątkowych zasłużonych przypadkach komisja przychylnie zaopiniuje.
 
Koledzy z US myśleli że nadchodzi dla nich zbawienie w postaci KAS, za którym miały iść pieniądze a póki co to mają tylko nowe zadania i chyba są w tzw. czarnej .....:cool:
 
Back
Do góry