• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wicepremier apeluje: zróbcie mi apkę do zwalczania karuzeli VAT-owskiej

Francis

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
9 Czerwiec 2016
Posty
1 763
Punkty reakcji
946
Aplikacja lekiem na całe zło – jeśli masz problem, stwórz aplikację, która go rozwiąże. To bardzo proste, pewnie dlatego sklepy z apkami pękają w szwach, a same programy są już liczone w milionach. Ludzie dziesiątakami pakują je do zegarków, telefonów, tabletów, komputerów, by potem… stwierdzić, że za dużo tego mają i gubią się. Zaśmiecili sobie życie niepotrzebnym oprogramowaniem. Ale tym razem nie będę pisał o tym problemie, moją uwagę przykuła wypowiedź wicepremiera Morawieckiego, która padła podczas spotkania Start-upy w Pałacu_edycjaB2B – bez owijania w bawełnę, złożył przedsiębiorcom propozycję:

– Wymyśliłem taki konkurs w drodze tutaj, ale nie wiem jeszcze, co mogłoby być nagrodą – zaczął wicepremier. – Gdyby udało się wam wymyślić jakąś aplikacyjkę, która pomogłaby wytropić tę karuzelę VAT-owską… – mówił Morawiecki, po czym dodał, że firmie, która znalazłaby pomysł na uszczelnienie luki w podatkach VAT, mógłby zostać przekazany pewien procent uzyskanych w ten sposób środków.

ŹRÓDŁO

Tonący brzytwy się chwyta
 
Donald ma taki system - echelon, wykorzystywany przez NSA.
Do karuzeli Vat-owskiej, jak znalazł, a przy okazji można monitorować potrzeby społeczeństwa:cool:
 
Back
Do góry