• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

prośba

całkiem dobrze mi idzie

im więcej piszę - tym więcej mi się przypomina - żyleta

przekroczyłem już 250 stron, o czym z radością informuję

rzecz będzie dwutomowa

"Byłem celnikiem" - Tom I "Opowieści tysiąca i jednej służby"

Tom II - "KAS tracja Ojczyzny"

poznaję koszty i możliwości wydawnicze

skłaniam się do zwykłego udostępnienia pliku na forum, z prośbą o bezpośrednią donację dla autora - np. 10 zł

opcjonalnie wydanie np. 3 000 egzemplarzy i sprzedaż wysyłkową, ale wtedy koszt sięgnie 20 zł z wysyłką - minusem jest konieczność zainwestowania ok. 10 000 zł w druk

dyskusja i pomysły mile widziane
 
Opowieści tysiąca i jednej służby

całkiem dobrze mi idzie

im więcej piszę - tym więcej mi się przypomina - żyleta

przekroczyłem już 250 stron, o czym z radością informuję

rzecz będzie dwutomowa

"Byłem celnikiem" - Tom I "Opowieści tysiąca i jednej służby"

Tom II - "KAS tracja Ojczyzny"

poznaję koszty i możliwości wydawnicze

skłaniam się do zwykłego udostępnienia pliku na forum, z prośbą o bezpośrednią donację dla autora - np. 10 zł

opcjonalnie wydanie np. 3 000 egzemplarzy i sprzedaż wysyłkową, ale wtedy koszt sięgnie 20 zł z wysyłką - minusem jest konieczność zainwestowania ok. 10 000 zł w druk

dyskusja i pomysły mile widziane

Widzę że moja propozycja wygrała casting :D
Co do dystrybucji to na początek jednak zrobiłbym cyfrową, 10k może się nie zwrócić i nawet jeśli nie chodzi o koszta (chociaz to jest okrągła sumka) to pomyśl o tym, zawsze można po sukcesie zrobić wydanie klasyczne z dedykacją autora ;)
Możemy tez zrobić "ściepę" na wydanie papierowe, ja w to wchodzę.
 
Książke podzieliłbym na kilka mniejszych częsci max po 100 stron .Okładka w stylu przebojowej obecnie serii o mafiozie MASIE, która bijje rekordy sprzedaży i popularności
Tytuł serii w stylu "Spowiedź byłego celnika" a tytuł jednej z części 1)"Jak lobby przemytnicze rozłożyło Słuzbę Celną". nastepna 2)"Jak wygladała odprawa na granicy wschodniej" 2)"Żelazne rządy Generała Jacka K." 3)"Afera hazardowa" 4)Naprawa finasóww publicznych przez Mariana Banasia a kwestia mafii przemytniczej" itp
Na miejscu autora zacząłbym od wydania niewielkiej cyfrowej książki z umieszczeniem na różnych serwisach torrentowych czy chomikuj wersii darmowej.
A po jakmś czasie jakby ksiażka stała sie w miarę znana, każdy wydawca bez problemu zgodziłby się na wydanie wersji papierowej.

Obecnie wielu poczatkujacych pisarzy umieszcza darmową pierwsza część swoich książek w formie elektronicznej ponieważ daje to darmową reklamę bez której normalnie nie sprzedałoby się zbyt wielu książek w wersji papierowej.A nastepne części można puścic już tylko płatne ewentualnie 1 rozdziały nieodpłatnie żeby zachęcic do kupowania.
 
Mam tylko cichą nadzieję, że kolega przedstawi w książce lub w całej serii jak doradzałem -zasadnicza tezę ,że od czasu przejścia SC pod zarząd MF-u zaczęło sie wszystko pomału psuć i jak wiemy było to celowe choć zawalowane działanie róznych grup lobbystycznych dążących do osłabienia SC, a którym silna SC byłaby kościa w gardle.
Im słabsza była SC tym wieksza kase mogły robić zorganizowane grupy przestepcze a obecny rzad byc może nieświadomie ,pod przykrywką walki z wyłudzeniami podatków stworzył raj dla przemytników ,no może poza paliwami bo tutaj widać lekka poprawę, jednak żeby to osiągnąc nie trzeba było robić żadnej pseudoreformy za dziesiątki czy setki milionów złotych tylko zwyczajnie dać wieksze uprawnienia funkcjonariuszom SC i wysłac ich na wiecej kontroli.
 
Ostatnia edycja:
Mam dużo dużo ciekawostek śmiesznych jak to na granicy i ekstremalnych pozdrawiam buziaki aby ksiązka wydała się
 
uff...

to było pracowitych kilka dni:



Spis treści:


Od autora 5

Prolog 9


Rozdział I: Początki. 25


]Rozdział II: Referatowe asy - jednoręcy bandyci. 40


Rozdział III:Tajemnica butli awaryjnych. 49


]Rozdział IV: Zasadniczy Kurs Celny. 56


Rozdział V: Magister – póki się nie odezwie ;). 75


Rozdział VI:Marycha na stół. 85


Rozdział VII:Przypadków na gazie ciąg dalszy. 90


Rozdział VIII:Koniec służby. Przygotowawczej. 106


Rozdział IX:Wartościowanie. Dupy ustawianie. 118


Rozdział X:
Sól służby. Na granicy i w terenie. 128


Rozdział XI:Graniczny blues. 159


Rozdział XII Obietnica Naczelnika. 173


Rozdział XIII:Powrót. 186


Rozdział XIV:Przedwczesna feta z awansu. 219


Rozdział XVZłoty wiek tytoniu. 233


Rozdział XVI: 270
Jedz łyżeczką a nie chochlą. Bo się zadławisz.

Rozdział XVII:Nowe idee. 290


Rozdział XVIIICodzienność, ale nie proza. 303


Rozdział XIX:Bolesne narodziny nowej grupy. 317


Rozdział XX:Grunt to dobra obsada. 343


Spis treści: 395
 
Ostatnia edycja:
czekam na ksiązkę z niecierpliwością.
Jednak warto byłoby dodać lata przed 2004 roku i po 2004 roku. Czyli przed Unią i jak Unia weszła. Można o przesiedleniach troche.
 
czekam na ksiązkę z niecierpliwością.
Jednak warto byłoby dodać lata przed 2004 roku i po 2004 roku. Czyli przed Unią i jak Unia weszła. Można o przesiedleniach troche.
Chciałbym wspomóc finansowo wydanie książki ale nie wiem jak mogę to zrobić? Jak rozumiem nie możemy tutaj oficjalnie podawać info nt.konta. Czy macie jakieś inne propozycje ?
 
Chciałbym wspomóc finansowo wydanie książki ale nie wiem jak mogę to zrobić? Jak rozumiem nie możemy tutaj oficjalnie podawać info nt.konta. Czy macie jakieś inne propozycje ?

biorąc pod uwagę skromne zainteresowanie na bądź co bądź branżowym forum i koszt wydania papierowego - nie podejmę ryzyka finansowego wydania papierowego, może później

upublicznię plik pdf z książką i z apelem, o wpłacanie honorarium autorskiego na konto

ale dziękuję za dobre chęci

pozdrawiam :)
 
czekam na ksiązkę z niecierpliwością.
Jednak warto byłoby dodać lata przed 2004 roku i po 2004 roku. Czyli przed Unią i jak Unia weszła. Można o przesiedleniach troche.


jasne że można

ale na dziś I tom to 400 stron i jest skończony

tom II jest w opracowaniu i w tej chwili to ponad 100 stron, szacuję że skończy się między 250 a 350 stron

czuję się już zmęczony i wyprztykany

ale może ty spróbuj?

najtrudniej idzie pierwsze 50 stron :)
 
jasne że można

ale na dziś I tom to 400 stron i jest skończony

tom II jest w opracowaniu i w tej chwili to ponad 100 stron, szacuję że skończy się między 250 a 350 stron

czuję się już zmęczony i wyprztykany

ale może ty spróbuj?

najtrudniej idzie pierwsze 50 stron :)
W każdym razie chcę dorzucić swoją 'cegiełkę" weźcie mnie pod uwagę.
 
Bolo jest osoba, która byłaby zainteresowana podjęciem się wydania. Nie mówię, że to wydawca ale ma kontakty.
 
biorąc pod uwagę skromne zainteresowanie na bądź co bądź branżowym forum i koszt wydania papierowego - nie podejmę ryzyka finansowego wydania papierowego, może później

upublicznię plik pdf z książką i z apelem, o wpłacanie honorarium autorskiego na konto

ale dziękuję za dobre chęci

pozdrawiam :)

Dasz radę wrzucić też inne formaty, jak np mobi/epub albo doc/docx/odt? Z myślą o użytkownikach czytników e booków.
 
Ostatnia edycja:
Dasz radę wrzucić też inne formaty, jak np mobi/epub albo doc/docx/odt? Z myślą o użytkownikach czytników e booków.




doc/dcx/odt wykluczone ze względu na możliwość edycji

pozostałe się zobaczy

są programy do czytników, które umożliwiają fajne czytanie pdf'ów

ja używam wps office i office suite

wrócimy do rozmowy, jak będę publikował

a publikował będę jak stracę mundur

najwcześniej na początku września
 
doc/dcx/odt wykluczone ze względu na możliwość edycji

pozostałe się zobaczy

są programy do czytników, które umożliwiają fajne czytanie pdf'ów

ja używam wps office i office suite

wrócimy do rozmowy, jak będę publikował

a publikował będę jak stracę mundur

najwcześniej na początku września

Mogę podesłać program który robi pliki epub ;) , jak coś to się odezwij.
 
nadal idzie nieźle

II tom to obecnie 200 stron i powoli zbliżam się do finału

myślę że jeszcze z tydzień

doszedłem do 1 marca 2017

potem jeszcze tylko korekta i stworzenie plików nieedytowalnych

i publikacja:)

dziękuję za wsparcie w prywatnych mailach
 
Back
Do góry