• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

prośba

bolo1999

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 176
Punkty reakcji
1 448
Miasto
warmia
jestem w trakcie pisania książki opisującej perypetie głównego bohatera w SC

mam kilka koncepcji dotyczących tytułu, ale żadna jak do tej pory nie wydaje mi się właściwa

wystarczająco chwytliwa, ale dosadnie, może ironicznie, wskazująca tematykę

nie chcę ich pisać, żeby nie ograniczać, ukierunkowywać

będę wdzięczny za pomysły
 
Nabici w Banasia

nie muszę pisać od której strony?
i chociaż klimat nie służy, bo powietrza i narzędzi brak to już się tam urządzamy!
 
Może coś w stylu:

"Dlaczego jecie i pijecie z celnikami i grzesznikami ..."

albo

"Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak zdziercy, niesprawiedliwi, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik."


ps
Chyba, że w innym kierunku, to: "Bezczelny nie-celny"
 
Ostatnia edycja:
bezprawie i niesprawiedliwość w bananowej republice w środku europy. przeszłość i teraźniejszość.
 
niezłe, niezłe ;)

doszły mnie dzisiaj słuchy, że zapowiedź mojej książki wzbudziła dzisiaj w izbie tfu w ucsie niejakie zdziwienie, zdumienie, by nie napisać zaniepokojenie

drodzy państwo

jeżeli nie dajecie człowiekowi racji, stawiacie pod ścianą, to nie dziwcie się, że taki człowiek zamiast spuścić głowę może zrobić różne rzeczy - nie ma nic do stracenia, a kredyty również po sierpniu spłacać trzeba, lepiej chyba wydać książkę niż przejść na drugą stronę mocy? dla mnie wybór jest oczywisty ;)

o ile publikacja tego rodzaju twórczości przez funka mogłaby budzić niejakie zdziwienie, to ta sama publikacja przez cywila po sierpniu 2017 dziwić nie powinna - jako forma katharsis duszy, dumy i honoru, okaleczonych faktem wykopania , nawet wbrew zaleceniom banasia wyartykułowanych w jego pisemnych wytycznych i w porozumieniu z s

każdy z nas zasadniczo w kas winien zajmować się tym, co robił dotychczas, kadry kadrami, akcyza akcyzą, postępowanie postępowaniem, kontrola kontrolą - przeniesienia winne być sporadyczne i tylko niezbędne

ucywilniani mają pochodzić z ucywilnianych komórek, wskazanych w jednym z pism banasia

IC Olsztyn jest w tym zakresie uprzywilejowana - i to bardzo mocno

z 940 etatów mundurowych ma zachować 800

140 osób ma być pozbawionych munduru

ale z tych 140 część odejdzie na emki - ilu? powiedzmy 20

z pozostałych 120 część nie złoży oświadczenia lustracyjnego albo złoży je nieprawdziwe - ilu? powiedzmy 40

i tak naprawdę pozostaje kwestia wyłonienia 80 pechowców - skąd?

w komórkach wskazanych do ucywilnienia - it, ogólny, kadry, finanse, logistyka, likwidacja, analiza ryzyka, akcyza, postępowanie - ilu służy funkcjonariuszy w ic olsztyn? 300?

jak bardzo trzeba kombinować, żeby zamiast wyłonić z tych 300 80 pechowców, część z tych osób kierować do komórek mundurowych, a osoby z kontroli wskazywać do ucywilnienia? czy to jest uczciwe? pozwala na spokojny sen? to po co było przyjmować teraz od lutego czterech nowych do Szyman? można było uratować mundur dla czterech innych funków

ktoś, kto 10 lat był w kontroli i śmigał po terenie, po rynkach i melinach, gdy inni siedzieli od 7 do 15 w cieplutkim biurze, kto targał automaty w różnych porach, w weekendy, w nocy, kto był kierowany doraźnie jako wsparcie na Bezledy, kto był kierowany na te same Bezledy w ramach przeniesienia, kto przed tym nie uciekał na zwolnienia, kto czasami trzy razy w ciągu jednego dnia stawiał się na służbę na wezwania telefoniczne gdy wielu innych nie odbierało telefonu - teraz kop?

specjalista młodszy podoficer kop bo trzeba uratować niezbędnego oficera eksperta z ucywilnianych komórek?

powiem tak - co nie przystoi funkowi, cywilowi już niekoniecznie - nie idźcie tą drogą!
 
Zainspirowałeś mnie bolo, nie mam wprawdzie jakichś szczególnych darów pisarskich ale pamięć mam w miarę dobrą. Jako cywil również będę mógł.
Powieści nie napiszę ale jakiś esej o początkach moich, przez lata spokoju i "celniczego dzieciństwa" przez syf wartościowania po czyściec kas-u.
Ozdabiając to smakowitymi rodzynkami kumoterstw i nepotyzmu, układów rodzinno-kolesiowskich i obyczajowymi. Bardziej to pasuje dla emeryta a że daleko mi jeszcze do tego wieku to dzięki panu "prawdomównemu" poczuję się tak już teraz.
Będzie ciekawie...
 
Tak przy okazji faktycznie 800 funków z 940, to całkiem nieźle!
W naszej Izdebce (Katowice) z 1200 zostaje (podobno) 400 funków.
Niezła różnica ...
 
Tak przy okazji faktycznie 800 funków z 940, to całkiem nieźle!
W naszej Izdebce (Katowice) z 1200 zostaje (podobno) 400 funków.
Niezła różnica ...

W rzeszowskiej (a bardziej dawnej przemyskiej IC) IAS jeszcze mniej cywili, widać tam muszą.
 
jestem w trakcie pisania książki opisującej perypetie głównego bohatera w sc

mam kilka koncepcji dotyczących tytułu, ale żadna jak do tej pory nie wydaje mi się właściwa

wystarczająco chwytliwa, ale dosadnie, może ironicznie, wskazująca tematykę

nie chcę ich pisać, żeby nie ograniczać, ukierunkowywać

będę wdzięczny za pomysły



byłem celnikiem !!!!!!!!
 
tytuł

Bolo myślę że to coś dla Ciebie:
"Grnica z nieograniczoną bez(sz)czelnością"
to takie drobne nawiązanie do książki sprzed ładnych kilku lat "NIETYKALNI Urząd Celny Spółka z o.o."
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry