• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Co z Dozorem

Zabawne jest, że sekretarki i informatycy w OC będą mundurowymi, ale już stałe kontrole w podmiotach mają być cywilne. Czy wszędzie ma być taka patologia?!
 
Zabawne jest, że sekretarki i informatycy w OC będą mundurowymi, ale już stałe kontrole w podmiotach mają być cywilne. Czy wszędzie ma być taka patologia?!

W jakiej IAS takie newsy?

----
Odpowiem sobie sam, w podlaskiej IAS, tam jest "inaczej" za to lubelskie kumotry knuja po swojemu i dla swoich.
 
Ostatnia edycja:
Sekretarka zawsze moze zostać kierownikiem w OC ( ktoś tu pisał na forum o takich przypadkach) natomiast niefunkcjonariusze w przypadku likwidacji skladu podatkowego w którym była stała kontrola pewnie do zwolnienia
 
Witajcie,
czy ktoś coś wie o systemie CRDP? W Łodzi zaczęto rozdawać uprawnienia do tego systemu dla ludzi z dawnego dozoru nie wiadomo według jakiego klucza. Czy to nie przygotowanie gruntu do otwarcia drogi "kariery" w urzędach skarbowych dla niewygodnych funków?
Pytam na lewo i prawo ale nikt nic nie wie. Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi.
 
Witajcie,
czy ktoś coś wie o systemie CRDP? W Łodzi zaczęto rozdawać uprawnienia do tego systemu dla ludzi z dawnego dozoru nie wiadomo według jakiego klucza. Czy to nie przygotowanie gruntu do otwarcia drogi "kariery" w urzędach skarbowych dla niewygodnych funków?
Pytam na lewo i prawo ale nikt nic nie wie. Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi.


[h=3]Ja wiem tylko, że to Centralny Rejestr Danych Podatkowych.
Przypuszczam, że Twoje podejrzenia są uzasadnione i doświadczeni oraz wyszkoleni
do kontroli ludzie, będą wykonywać typowe zadania praktykantów - "wklepywać" dane.
Takie super-zadania, przygotowane dla osób w większości niemłodych (ze słabszymi oczami),
to rzeczywiście kolejny "odpowiedzialny" pomysł - pożal się boże - "reformatorów" ...

[/h]
 
No niestety, już czuję, że po 25 latach pracy w kontroli będę teraz budował dalszą karierę w okenku...:(
 
No niestety, już czuję, że po 25 latach pracy w kontroli będę teraz budował dalszą karierę w okenku...:(

Uwierz że jest jeszcze gorsza perspektywa (oprócz bezrobocia oczywiście) można dostać czasówkę a po jej upływie juz nic. Jestem w takiej sytuacji narazie hipotetycznie ale już za tydzień wszystko się rozjaśni. Dzielą ludzi do komórek, DIAS dają przeniesienia zaczyna się karuzela zmian kręcić. 20 lat poszło w p*****du.....
 
Uwierz że jest jeszcze gorsza perspektywa (oprócz bezrobocia oczywiście) można dostać czasówkę a po jej upływie juz nic. Jestem w takiej sytuacji narazie hipotetycznie ale już za tydzień wszystko się rozjaśni. Dzielą ludzi do komórek, DIAS dają przeniesienia zaczyna się karuzela zmian kręcić. 20 lat poszło w p*****du.....

Masz racje karuzela ruszyła.
W sumie to pewnie teraz lepiej być w tzw. likwidowanej komórce np.KP niż w dozorze który ma być cywilny (lub w większości cywilny)u nas ludzie z KP trafili do WZP.
 
Jak na dzień dzisiejszy wygląda w Polsce sprawa stałych nadzorów podatkowych (mundur czy sweterek????).
 
Trudno powiedzieć. To będzie zależało w której Izbie. W niektórych zabraknie limitów bo umunduruja graniczne referaty kadr i rozrastajace się do groteskowych rozmiarów dochodzeniowo śledcze. Mundurów może zabraknąć nawet dla całej kontroli rynku
 
Jak tak rozmawiamy z koleżankami i kolegami (KONTRA to dobra okazja bo dzwonimy po calej Polsce) to co IAS to inaczej ten nieszczęsny były dozór bedzie funkcjonował. A slużba czy też administracja państwowa powinna być w całym kraju jednolita.
 
A tak na marginesie....czy ucywilniony funkcjonariusz na stałym nadzorze w kontroli rynku będzie mógł wykonywać wszystkie czynności jak dotąd????
 
Masz racje karuzela ruszyła.
W sumie to pewnie teraz lepiej być w tzw. likwidowanej komórce np.KP niż w dozorze który ma być cywilny (lub w większości cywilny)u nas ludzie z KP trafili do WZP.

W tym momencie (po propozycjach dla granicy) mogę potwierdzić to co napisałeś: ".."lepiej być w tzw. likwidowanej komórce...", niemal wszyscy których nie tylko znam ( a jest to trzycyfrowa liczba nie zaczynająca się od 1) i kojarzę z likwidowanych komórek została w mundurze ( crème de la crème - była główna księgowa!).
Korci mnie napisać więcej i mocniej ale.......

[video=youtube;nBp-bYCAhio]https://www.youtube.com/watch?v=nBp-bYCAhio[/video]

Tekst http://www.tekstowo.pl/piosenka,creed,are_you_ready.html


Z mojego punktu widzenia porównując to wszystko vs moja sytuacja
 
Wydaje mi się,że prawie we wszystkich przepisach zmieniono "funkcjonariusz" na "kontrolujący".
 
Back
Do góry