• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Burdel KAS - ranking porażki

Ministerstwo Finansów zachęca przedsiębiorców, aby nie czekali na wejście w życie nowych przepisów

rozwalil mnie ten artykul. czy ktos juz zachecil Ministerstwo Finansow by nie czekalo na wejscie w zycie przepisow i sie przygotowalo?
 
Taka ogólna informacja w tym temacie na podstawie własnoocznego czytania ustaw:
1. Oświadczenia lustracyjne wskazane w ustawie o KAS art. 144 ust 2 składają tylko osoby składające JEDNOCZEŚNIE podanie o przyjęcie do pracy lub służby w KAS.
2.Oświadczenia wskazane w art. 4 pkt 58 ustawy tzw. lustracyjnej składają wyłącznie osoby funkcyjne w KAS tzw. publiczne oraz WYŁĄCZNIE osoby BĘDĄCE funkcjonariuszami służby celno-skarbowej, wynika to bezpośrednio z zapisu w ww. artykule jak i z pisma IPN skierowanego do MF z dnia 30-01-2017r numer BLII-703-1-/17 gdzie wskazali, że osoby te są też określone w ustawie o KAS art. 1 ust. 4 z odniesieniem do art. 36 ust. 1 pkt. 2,3,6 i 7 gdzie wyłączeni są z tego pracownicy Urzędów Skarbowych a nawet Urzędów Celno-Skarbowych i gdyby nie bezpośredni zapis w ustawie tzw. lustracyjnej to funkcjonariusze celno-skarbowych urzędów też by nie musieli składać takich oświadczeń.
3. Pytanie czy składanie tych oświadczeń PRZED otrzymaniem propozycji pracy/służby jako funkcjonariusz celno-skarbowy ma sens bo jeśli się takiej propozycji nie dostanie to składanie oświadczenia jest bezprzedmiotowe i co najmniej przedwcześnie wymuszane na nas bo z niczego pojawiający się termin 31 marca nie wynika a jeśli będzie się skierowanym do US lub na cywila w UCS to powinno trafić do kosza a nie do IPN.
3 Odnośnie daty to urodzeni p0 01 sierpnia 1972 NIE składają żadnych oświadczeń lustracyjnych.
 
Ostatnia edycja:
Ostatnia edycja:
tomek - wzruszyła mnie twoja historia:

- Jest też całkowita blokada stanowisk oficerskich dla członków korpusu służby cywilnej przechodzących do Służby Celno-Skarbowej - mówi Tomasz Ludwiński. - Ktoś może mieć kilka fakultetów, długi staż pracy, doskonałe wyniki i może zostać maksymalnie starszym rachmistrzem, a to stanowisko podoficerskie - wyjaśnia.

na celnikach.pl mnie nie zbanujesz
 
to tomcio ma takie śmierdzące wiatry? może na lekarza mu trza dołożyć?

tomek - wzruszyła mnie twoja historia:

- Jest też całkowita blokada stanowisk oficerskich dla członków korpusu służby cywilnej przechodzących do Służby Celno-Skarbowej - mówi Tomasz Ludwiński. - Ktoś może mieć kilka fakultetów, długi staż pracy, doskonałe wyniki i może zostać maksymalnie starszym rachmistrzem, a to stanowisko podoficerskie - wyjaśnia.

na celnikach.pl mnie nie zbanujesz
 
tomek - wzruszyła mnie twoja historia:

- Jest też całkowita blokada stanowisk oficerskich dla członków korpusu służby cywilnej przechodzących do Służby Celno-Skarbowej - mówi Tomasz Ludwiński. - Ktoś może mieć kilka fakultetów, długi staż pracy, doskonałe wyniki i może zostać maksymalnie starszym rachmistrzem, a to stanowisko podoficerskie - wyjaśnia.

na celnikach.pl mnie nie zbanujesz

Zawsze można złożyć akces do US-u. Wtedy przydzielą współczynnik 1,7 ( no może dla zasłużonego towarzysza 1,75 ) plus dodatek za wysługę i będzie się można cieszyć oko wynagrodzeniem rzędu 4.000 zł. ( plus minus kilkadziesiąt złotych ). BRUTTO. Do tego mogą ( bo oczywiście nie muszą ) dojść nagrody kwartalne rzędu 600-1000 zł. Też brutto.
Witamy w realnym świecie skarbowości.
 
Zawsze można złożyć akces do US-u. Wtedy przydzielą współczynnik 1,7 ( no może dla zasłużonego towarzysza 1,75 ) plus dodatek za wysługę i będzie się można cieszyć oko wynagrodzeniem rzędu 4.000 zł. ( plus minus kilkadziesiąt złotych ). BRUTTO. Do tego mogą ( bo oczywiście nie muszą ) dojść nagrody kwartalne rzędu 600-1000 zł. Też brutto.
Witamy w realnym świecie skarbowości.

nie strasz nie strasz

4000 brutto?

mam razem ze stopniem 3674 brutto

i to dopiero od sierpnia

wcześniej miałem niecałe 3000 BRUTTO

witaj w realnym świecie celników


tomkowi zaproponuj na skarbowcach.pl
 
Ostatnia edycja:
Propozycja dotyczyła towarzysza Ludwińskiego. Nie na skarbowcach bo tam ten pan na inne moje propozycje, zareagował w stary i wypróbowany sposób.

A co do podanej wyżej wartości to wcale nie są kokosy. W US-ie kwotę tego rzędu ( dokładnie to troszkę mniej ) zarabia inspektor ( nie mylić z IKS-em ) z dwudziestoletnim ( i większym ) stażem pracy. Do tego dochodzi DWR i nagrody jubileuszowe ( ale już myślą, żeby to też uciąć ).
 
Propozycja dotyczyła towarzysza Ludwińskiego. Nie na skarbowcach bo tam ten pan na inne moje propozycje, zareagował w stary i wypróbowany sposób.

A co do podanej wyżej wartości to wcale nie są kokosy. W US-ie kwotę tego rzędu ( dokładnie to troszkę mniej ) zarabia inspektor ( nie mylić z IKS-em ) z dwudziestoletnim ( i większym ) stażem pracy. Do tego dochodzi DWR i nagrody jubileuszowe ( ale już myślą, żeby to też uciąć ).


musisz czytelniej adresować

a co do stażu - mam 27 lat stażu
 
krótko reasumując solidarność została wystawiona do wiatru .....
... ale mniejsza o niszowe związki w SC.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
robmy-swoje.jpg

___________________________
 
Mój Oddział Celny w miarę miarę przez to przeszedł chociaż był totalny bałagan ale w miarę krótko. A wiecie dlaczego ??? Ponieważ mamy kumatego Kierownika i dlatego że jesteśmy Oddziałem Celnym podkreślam ODDZIAŁEM CELNYM a nie jakimś tam celno skarbowym więc ten paraliż dotknął nas ale jesteśmy zorganizowani na wzór Służby Celnej więc jakoś jakoś to poszło co jest Kolejnym dowodem na to że rozwalono dobrze funkcjonującą formację SŁUŻBĘ CELNĄ. Celnikami Służbą Celną byliśmy i będziemy. Nazwy się zmieniają CELNIKIEM JEST SIĘ ZAWSZE. Tylko ten dodatek w nazwie formacji....Powinno I MUSI pozostać nazwa formacji-SŁUŻBA CELNA. Na mundurach polowych jak i galowych, na wszystkich Mundurach i wszelakiego rodzaju umundurowaniu. To jest Identyfikacjia i DUMA. I te same oznaczenia np na lewym ramieniu. Na czapce i WSTĘDZE POD GODŁEM....WSZĘDZIE !!!!!!!!!!!
 
Ostatnia edycja:
Hej
Właśnie oglądałem film sensacyjny KAS w Szczecinie.
Wiadomo, że propaganda ale...
Zastanawia mnie, że jeden z funkcjonariuszy gra na tej maszynie! Oznacza to, że wrzucił monetę, banknot i wciska te magiczne przyciski. Innymi słowy właściciel, może tłumaczyć, że wpadli zaczęli grać (co widać na zdjęciach) i tak im się spodobało, że zabrali :)
 
Kiedyś to była normalna procedura, wchodzisz nagrywasz jak grasz i zatrzymujesz dowód w sprawie, ale tak było w dozorze, teraz to nie wiem.
Pozdrawiam dozór i akcje kontra
PS. Nie pracuje w dozorze, sorki za rekwirujesz
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry