• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nielegalna Polska strona internetowa o charakterze hazardowych

tysxd

Nowy użytkownik
Dołączył
28 Październik 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witajcie forumowicze. Mam pewien problem otórz pewnego razu zauważyłem że mój syn odwiedza pewna stronę internetową na której jest coś w rodzaju losowania. Zainteresowałem się tym bo widziałem że często tam zagląda. Po sprawdzeniu okazało się iż jest to strona na której gracze kupują za pieniądze wirtualne punkty a później grają nimi w ruletkę wygrywajac zdobywaja wirutalne przrdmitoy ktore mozna sprzedawac na aukcjach za pieniądze. Z tego co wiem strona jest polska do tego reklamuje się w wielu miejscach a jej grupa docelowa to głównie dzieci i młodzież. Ponieważ tego typu strony nie są legalne w Polsce próbowałem to zgłosić na różne adresy email ale bez skutku strona od pół roku nadal działa... tu moje pytanie gdzie mogę takie coś zgłosić tak by wkoncu ktoś się tym zajął?
 
„Art. 109. Kto uczestniczy w grze losowej, zakładzie wzajemnym, grze na automacie, urządzonych lub prowadzonych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.” Jest to również przestępstwo skarbowe.

„Art. 107. § 1. Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie lub zakład wzajemny, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

http://www.eporady24.pl/co_grozi_za...kich_przez_internet,pytania,17,107,14562.html

Podejrzewam że jeśli dziecko nie ma lat 17-u może się to skończyć dodatkowo w sądzie rodzinnym a jeśli starsze jego bezpośrednią odpowiedzialnością.
 
Wysyłałem wiadomość na powiadom-cło, i dzwoniłem to było już dawno temu a Pan który odebrał telefon stwierdził że właściwie to oni nic nie mogą zrobić, mimo tego że strona jest na Polskiej domenie, administrowana przez Polaków, i na Polskim hostingu... nie wiem czy jest jeszcze jakieś miejsce gdzie są ludzie bardziej kompetentni by się tym zająć?

Edit: a co do odpowiedzialności samego gracza, skąd niby dziecko które trafia na taką stronę ma wiedzieć że jest to nielegalne? skoro sam administrator na stronie o tym nie wspomina, nie ma zamieszczonego konkretnego sensownego regulaminu itd?
 
Ostatnia edycja:
Edit: a co do odpowiedzialności samego gracza, skąd niby dziecko które trafia na taką stronę ma wiedzieć że jest to nielegalne? skoro sam administrator na stronie o tym nie wspomina, nie ma zamieszczonego konkretnego sensownego regulaminu itd?

Ignorantia iuris nocet. Ale zapoznaj się z tymi artykułami:

http://di.com.pl/sad-znow-uniewinni...dow-online-uczestniczy-w-grach-w-polsce-54360

http://di.com.pl/sad-obywatel-nie-m...-nielegalny-jesli-nie-wie-jest-niewinny-53985

Dotyczą co prawda gier zagranicznych (art. 107 § 2 k.k.s.), ale pewna analogia jest.
 
Ostatnia edycja:
Swego czasu na stronie Izby Celnej Katowice, można było zgłaszać podobne przypadki i nie były one pozostawiane samym sobie. Przy obecnej "reformie" wątpię, by ktoś się tym zainteresował. Tutaj - na Forum - w większości to jesteśmy podrzędnymi funkcjonariuszami bez mocy decyzyjnych i (wbrew pozorom, a nawet przepisom) nie wolno nam nawet interesować się niektórymi sprawami.
 
@tysxd
Dość skromnie piszesz o dotychczas podjętych przez Ciebie działaniach. Jeśli chcesz być skuteczny i "wymóc" działanie to proponuję następujące kroki:
1. napisz pismo zatytułowane "Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa"
2. podpisz je z imienia i nazwiska, podaj swój adres,
3. opisz w piśmie dokładnie popełnione przestępstwo, zawrzyj dowody (np. zrzuty ekranu)
4. złóż je w najbliższej prokuraturze i jednocześnie właściwym dla Twojego miejsca zamieszkania UCS, (oczywiście za potwierdzeniem odbioru),
5. spodziewaj się wezwania przez jeden bądź drugi Organ celem "dosłuchania" w trybie przewidzianym przez kpk,
6. w trakcie przesłuchania rozwiń swoje zdolności krasomówcze.
I to tyle. Reakcja na pewno będzie. UCS bądź PR oczywiście może odmówić wszczęcia, ale chcąc by zadziałał trzeba kopa a nie dmuchania. Pozdrawiam
 
Back
Do góry