• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Porozumienie NSZZ solidarność z Szefem KAS

Witam... Miałem przemilczeć... Ale jestem wq...ny i czuję się opluty. "...Cwela traktuje się jak parszywego, jak trędowatego, nie można go dotknąć, żeby nie przeszło na ciebie. Jedyne dopuszczalne dotknięcie cwela to uderzenie — to nawet wypada. Można go lać, okradać, wykorzystywać do posług i dowolnie często gwałcić..." I za to mam skarbowców szanować? Sorki Sławku..
Ale takiego określenia używają tylko zdegenerowani i kryminaliści. Cwelusie??? !!!
 
Też mnie to określenie boli i mi się nie podoba ale sami taką sytuację sprowokowaliście, więc pretensje możecie mieć tylko do siebie i do tych, który twierdzą, że celnicy są lepsi i ważniejsi niż skarbowcy. My nie jesteśmy od nich lepsi, ani oni od nas. Ludzi dzielą się tylko na mądrych i głupich i właśnie kilku tych głupich zasłużyło na tą ksywę, tak samo jak nie wszyscy skarbowcy zasługują na tą drugą głupią ksywkę.

Tyle się Wam pisze, myśl zanim coś przelejesz na forum, a Wy i tak wiecie lepiej. To teraz pretensje do kogo? Tylko do siebie. A Solidarnością się nie przejmujcie, podpisali to podpisali, cóż, wygrany bierze wszystko.

A beke z nas wszystkich ma MF, gratulacje !!!
 
Ostatnia edycja:
Witam... Miałem przemilczeć... Ale jestem wq...ny i czuję się opluty. "...Cwela traktuje się jak parszywego, jak trędowatego, nie można go dotknąć, żeby nie przeszło na ciebie. Jedyne dopuszczalne dotknięcie cwela to uderzenie — to nawet wypada. Można go lać, okradać, wykorzystywać do posług i dowolnie często gwałcić..." I za to mam skarbowców szanować? Sorki Sławku..
Ale takiego określenia używają tylko zdegenerowani i kryminaliści. Cwelusie??? !!!

Jak słusznie zauważyłeś takim językiem posługują się k...rwy i kryminaliści. Opinie takiej grupy nie są w stanie mnie obrazić.
 
Witam... Miałem przemilczeć... Ale jestem wq...ny i czuję się opluty. "...Cwela traktuje się jak parszywego, jak trędowatego, nie można go dotknąć, żeby nie przeszło na ciebie. Jedyne dopuszczalne dotknięcie cwela to uderzenie — to nawet wypada. Można go lać, okradać, wykorzystywać do posług i dowolnie często gwałcić..." I za to mam skarbowców szanować? Sorki Sławku..
Ale takiego określenia używają tylko zdegenerowani i kryminaliści. Cwelusie??? !!!

Nie skarbowców, tylko tego jednego, konkretnego, który tak napisał.
 
Bardzo słuszniepisze kol. Jacek. To nie ludzie są odpowiedzialni za złe kierowanievjednym czy drugim urzędem, czy też za patologie przy ich łączeniu. Nawewtniektórych "miśków" trudno nie rozumieć, każdy orze jak może. Ale to "góra" ma moralny i prawny obowiązek, aby przeprowadzić to wszystko możliwie najbardziej sprawiedliwie, a robi dokładnie odwrotnie.
 
Też mnie to określenie boli i mi się nie podoba ale sami taką sytuację sprowokowaliście, więc pretensje możecie mieć tylko do siebie i do tych, który twierdzą, że celnicy są lepsi i ważniejsi niż skarbowcy. My nie jesteśmy od nich lepsi, ani oni od nas. Ludzi dzielą się tylko na mądrych i głupich i właśnie kilku tych głupich zasłużyło na tą ksywę, tak samo jak nie wszyscy skarbowcy zasługują na tą drugą głupią ksywkę.

Tyle się Wam pisze, myśl zanim coś przelejesz na forum, a Wy i tak wiecie lepiej. To teraz pretensje do kogo? Tylko do siebie. A Solidarnością się nie przejmujcie, podpisali to podpisali, cóż, wygrany bierze wszystko.

A beke z nas wszystkich ma MF, gratulacje !!!


nie uogólniaj

niektórzy z nas

ale takie określenia są nieakceptowalne

i nie zgadzam się z określeniem, że solidarność jako wygrany bierze wszystko

solidarność nic nie wygrała tylko się wcisnęła

jest bardzo wygodna dla banasia

niewygodny dla niego jest Sławek i celnicy.pl

dlaczego?

bo nas się nie urobi

a o różowych baletkowiczach demonstrujących poparcie dla kas zachowam swoje zdanie

historia pokaże, czy taka transformacja w kas, połączona z siłowym ucywilnieniem, w dobie brexit, uchodżców, potrzeby zaostrzenia kontroli granicznych była słuszna

i nie da mi satysfakcji "a nie mówiliśmy", bo zapłaci za to Ojczyzna

tej utraty ludzi, posiadających szeroką, specjalistyczną wiedzę, łatwo się nie zastąpi

a ci zdeptani ludzie będą musieli zarobić na chleb - w branży na której się znają

i uprzedzę oszołomów - etyków

identyfikacja ze służbą, patriotyzm - owszem, ale szmacenie może wyleczyć każdy idealizm
 
"Najszczęśliwszy związek jaki można sobie wyobrazić jest pomiędzy niemą żoną, a ślepym mężem" - hasło dnia na skarbowcy.pl
Najlepszy komentarz do "porozumienia gdańskiego". Ale niema żona coś dzisiaj narzeka za pośrednictwem mediów, chyba nie do końca szczęśliwa w związku.
 
"Najszczęśliwszy związek jaki można sobie wyobrazić jest pomiędzy niemą żoną, a ślepym mężem" - hasło dnia na skarbowcy.pl
Najlepszy komentarz do "porozumienia gdańskiego". Ale niema żona coś dzisiaj narzeka za pośrednictwem mediów, chyba nie do końca szczęśliwa w związku.


widziały gały pod kogo się podpinały
 
Do tej całej sytuacji świetnie pasują słowa wypowiedziane przez Józefa Piłsudskiego. Cytat "Raz się sk...isz, k..wą pozostaniesz". Koniec cytatu. ( to oczywiście nie było do Bola ).
 
Ostatnia edycja:
Ludwiński:

"jeżeli chodzi o inspektorów kontroli skarbowej zasiłki wynosić będą jedynie 40% wynagrodzenia, przy gwarantowanych ustawowo zasiłkach w wysokości co najmniej 80%. To skandal, bo resort wiedział o tym od końca grudnia ubiegłego roku i mógł temu zaradzić. Kolejna sprawa to wielokrotnie dawane obietnice, że członkowie służby cywilnej stający się funkcjonariuszami celno-skarbowymi będą mogli otrzymywać stopnie oficerskie. Okazuje się, że bez względu na długość stażu pracy, posiadane predyspozycje, dotychczasowy przebieg zatrudnienia czy posiadane wykształcenie – będą mogli otrzymać co najwyżej stopnie podoficerskie i to te niższe. To kolejny skandal, który może odbić się niekorzystnie na przyszłości Krajowej Administracji Skarbowej, gdyż oznacza w wielu przypadkach degradację zawodową doświadczonych pracowników. Nie tak miało być i przypomina mi się stare powiedzenie: „Jak władza mówi, że nie da, to nie da. Jak mówi, że da, to mówi...)."

no skandal po prostu

jak oni mają być podoficerami? i to niższymi? lampasy a nie belki

belki to tylko dla celników z kilkunastoletnim stażem

http://www.skarbowcy.pl/blaster/extarticle.php?show=article&article_id=25251
 
Szkoda tracić energię na bezmózgie wypociny jakiegoś podrzednego zwiazkowca. Utrwalanie podziałów doprowadzi do wewnętrznej eksplozji i to bardzo szybko. Reakcja na nasze mundury i pagony jest dla niektórych bardzo trudna niczego nie rozumieją bo nie chcą. Jebnie to oj jebnie i to szybko.

Nabazgrane w afekcie........
 
rucha się wielu mój drogi przyjacielu. Mam nadzieję że razem możemy otworzyć oczy i usiąść nie koniecznie przy okrągłym stole
 
Oficerów starszych można na palcach ręki liczyć ale oni chcą aby po budynku chodziły same majory i pułkowniki. Toż z oglądania tych niedościgłych dla szaraczka pagonów, sraczka człowieka weźmie a tu klops, papier się skończył, mydło się skończyło. W budynku nie ma zarządcy. Dobra, zmiana, lecę do sklepu kupić srajlentę do roboty.
 
Oficerów starszych na palcach jednej ręki ? Oj to chyba jakaś niedorzeczność. Ich jest bardzo dużo przez nadania rodzinne i religijne
 
Czyli teraz będzie tak - funkcjonariusze z komórek kontroli celno-skarbowej rynku przed marcem w dozorze, zajmujący się np. składami podatkowymi, kontrolą znaków akcyzy, kontrolami na bazarach itp. mają zostać ucywilnieni, podobnie jak funkcjonariusze przed marcem w KP a teraz przenoszeni do kontroli celno-skarbowej a "członkowie korpusu służby cywilnej z UKS" zostaną funkcjonariuszami ? Szybka ścieżka awansu. O co tutaj chodzi?
 
Będzie wesoło będzie się działo ,brak ludzi w komórkach uciekli w "POLE" a sprawy hm czekają na nowych ,kto to ogarnie
 
Back
Do góry