• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Prośba o pomoc :)

cypa9904

Nowy użytkownik
Dołączył
25 Luty 2017
Posty
9
Punkty reakcji
0
Witam
Zamierzam kupić używaną deskę elektryczną z Australii. I tu rodzi się mnóstwo pytań, na które nie zawsze dało radę znaleźć odpowiedź. Oto one:
1: Jeżeli deska będzie kosztowała 900 AUD, transport i ubezpieczenie 100 AUD, to ile wyniesie całkowity koszt?
2: Czy za kupno używanego sprzętu zapłacę zarówno VAT, jak i cło?
3: Ile wynosi cło za tego typu sprzęt? Próbowałem korzystać z systemu (czy co to jest) TARIC ale kompletnie nie mogłem się w tym odnaleźć.
4:Czy oprócz cła i VATu są jeszcze jakieś dodatkowe koszty, o których powinienem wiedzieć?

Bardzo proszę o odpowiedź i z góry za nią dziękuję!

Pozdrawiam Jakub
 
A tak na poważnie (o ile to nie jest prowokacyjne pytanie) to za mało informacji podałeś.
Na poczatek:
1. Do którego portu UE wpłynie towar.
2. Czy ma atest zgodnosci energetycznej (UE)
 
Oczywiście nie jest to prowokacyjne pytanie, zwyczajnie brak mi podstawowej wiedzy.
1. Jeszcze tego nie wiem, póki co przeglądam oferty, a sam sprzęt wyśle osoba od której ją zakupię. Nie wiem też jak działa taki transport, bo nigdy wcześniej nic nie sprowadzałem.
2. Nie wiem gdzie to sprawdzić. Sądzę, że tak, ponieważ można ją dostać także z Niemiec i Wlk. Bryt.
 
Nie wiem o jaką deskę chodzi. Napisz coś więcej.
Różnica w wyborze miejsca dostawy ma wpływ na podjęte dalej działania, bo:
- jeżeli będzie to przesyłka pocztowa i nie będzie żadnych ograniczeń pozaekonomicznych, to urząd celny pocztowy w Warszawie naliczy wszystkie opłaty i poinformuje Cię (przez AC lub pojedziesz osobiscie do Warszawy) o wysokosci opłat celncyh wg stawek podatku obowiązującego w PL.
- Jeżeli towar byłby dostarzcany np. do Hamburga, to dostaniesz wyliczenia wg. stawek podatkowych DE (są niższe).
- Jeżeli wwoziłbyć osobiscie deskę w bagażu podręcznym podróżnego, to przy wartosci bagażu max. 510 EURO [sprawdz tę kwotę, bo może się zmieniła a ja dawno nie siedzę w tym temacie] mógłbyś być odparwiony ryczałtowo albo nawet zwolniony z opłat.
Nadal jednak nie wiem co to za rodzaj deski ?
 
Dziękuję za szybkie odpowiedzi.
więc tak:
1. Poproszę sprzedawcę o wysłanie jej do portu w Polsce.
2. Deska to Evolve Electric Skateboard 2in1
 
A najlepiej, gdy już będziesz wiedział coś więcej o tej desce, to proponuję Ci niezawodny i aktualny kontakt:

Udzielanie informacji przez InfoSC następuje przy wykorzystaniu, wzajemnie uzupełniających się, następujących form komunikacji:


z telefonów stacjonarnych: 801 055 055
z telefonów komórkowych: (22) 330 03 30
z zagranicy: +48 22 330 03 30
e-mail: info.sluzbacelna@kat.mofnet.gov.pl
adres do korespondencji: Izba Celna w Katowicach, Wydział Centrum Informacji Służby Celnej, 43-400 Cieszyn, ul. Bielska 47a
Kiedy pracujemy?

Pozdrawiam.
 
Rozumiem, dziękuję.
Jedna prośba. Czy napisze mi Pan jaka mogłaby być stawka celna na taką deskę?
 
Witam
Zamierzam kupić używaną deskę elektryczną z Australii. I tu rodzi się mnóstwo pytań, na które nie zawsze dało radę znaleźć odpowiedź. Oto one:
1: Jeżeli deska będzie kosztowała 900 AUD, transport i ubezpieczenie 100 AUD, to ile wyniesie całkowity koszt?
2: Czy za kupno używanego sprzętu zapłacę zarówno VAT, jak i cło?
3: Ile wynosi cło za tego typu sprzęt? Próbowałem korzystać z systemu (czy co to jest) TARIC ale kompletnie nie mogłem się w tym odnaleźć.
4:Czy oprócz cła i VATu są jeszcze jakieś dodatkowe koszty, o których powinienem wiedzieć?

Bardzo proszę o odpowiedź i z góry za nią dziękuję!

Pozdrawiam Jakub

Ludzie, co Wy tam macie za problemy przy Świętokrzyskiej. Ale maniery trzeba przyznać klasa, zawsze ładnie proszą i z góry dziękują.
 
Jeżeli to ten mmodel, to jest dość drogi;
poniżej masz ceny, które urząd będzie brał pod uwagę okreslajac ewentualną podstawę naleznosci celno-podatkowych.

Tablica Cena (USD)
Ulica 1.599 $
Terenowy 1.749 $
2 w 1 1,949 $

Jeżeli Twoja ma być używana, to rozważ celowość zakupu uzywanej deski, bo najdroższe są akumulatory el. Jeżeli ktoś proponuje tak niską cenę, to może to jest juz szmelc... a jeżeli jest nowa, no to nie z tą ceną o której piszesz.
Kończę już. Pozdrawiam.
 
Jestem w domu i nie mam dostępu do Taryfy Celnej. Sorki. Tę info uzyskasz pod numerami, które podałe,
Raz jeszcze pozdrawiam.
 
Chcesz powiedzieć, że ktoś ze Świętokrzyskiej mnie wkręcał? cypa9904 to ktoś z tamtąd?
 
Chcesz powiedzieć, że ktoś ze Świętokrzyskiej mnie wkręcał?

Na 100% Ci nie powiem, ale wygląda że czasem ktoś chce przykryć forum "kołderką". Wczoraj pojawił się kolega Dariusz, który najpierw chciał być celnikem, a później doktorem (robił badania). Co ciekawe zawsze ten sam wykrzyknik na końcu pytania. Ale zastrzegam, że oglądałem ostatnio film "Pionek" o meczu Fischer - Spasky i mogło mi się udzielić.
 
Chcesz powiedzieć, że ktoś ze Świętokrzyskiej mnie wkręcał?

A może zauważyli te proste błędy w ustawie ??

Cat, największym błędem jest niedoceniać zalet przeciwnika (to chyba też z "Ojca chrzestnego"). Te "błędy" to od początku zamierzone działanie "celem osiągnięcia korzyści majątkowych", podjęte z nadzieją, że nikt się nie upomni.
 
Cat, największym błędem jest niedoceniać zalet przeciwnika (to chyba też z "Ojca chrzestnego"). Te "błędy" to od początku zamierzone działanie "celem osiągnięcia korzyści majątkowych", podjęte z nadzieją, że nikt się nie upomni.


Chyba bardziej z nadzieją ich niezauważenia.
Po zauważeniu, należy je wykorzystać samemu !!

ps
i chyba po to to było ...
 
Back
Do góry