• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Patologie przy doborze kadr do KAS. Celnicy umawiają się na spotkanie z Szefem KAS w

Dzisiaj odbywa się prawdopodobnie "sąd ostateczny" w części celnej IAS, w przyszłym tygodniu długo pielęgnowane układy wydadzą plony w postaci propozycji - dla swoich we właściwych komórkach. Straciłem nadzieję na jakiekolwiek skuteczne działanie tzw strony społecznej, robię narazie na własne potrzeby listę gdzie będę aktualizował kto z jakiej komórki trafił po propozycji, już teraz wiem że jest bardzo ciekawie. Do maja będzie bardzo dobry materiał porównawczy i materiał dla sądu.
 
bardzo dobry materiał dla prokuratury

Do poznania zakulisowych mechanizmów gospodarki III RP dostęp do tych archiwów jest konieczny. Szkoda że niektórzy urzędnicy (także część byłych i obecnych funkcjonariuszy służb) tak pilnie strzegą tych tajemnic.

http://niezalezna.pl/95469-otworzyc-archiwa-mf-i-nbp

Dzisiaj odbywa się prawdopodobnie "sąd ostateczny" w części celnej IAS, w przyszłym tygodniu długo pielęgnowane układy wydadzą plony w postaci propozycji - dla swoich we właściwych komórkach. Straciłem nadzieję na jakiekolwiek skuteczne działanie tzw strony społecznej, robię narazie na własne potrzeby listę gdzie będę aktualizował kto z jakiej komórki trafił po propozycji, już teraz wiem że jest bardzo ciekawie. Do maja będzie bardzo dobry materiał porównawczy i materiał dla sądu.
 
W dniu 13 marca ponownie zadzwoniłem do sekretariatu SKAS w sprawie spotkania z M Banasiem. Cały czas powiększa się moja lista. Niestety otrzymałem odpowiedź, że spotkanie będzie możliwe dopiero po 1 kwietnia. Z jednej strony to smutne, że nasz najwyższy przełożony nie ma czasu na spotkanie z szeregowymi podwładnymi, a z drugiej strony lista się wydłuży.
 
dwie-krople-wody.jpg

do skutku................................
 
W dniu 13 marca ponownie zadzwoniłem do sekretariatu SKAS w sprawie spotkania z M Banasiem. Cały czas powiększa się moja lista. Niestety otrzymałem odpowiedź, że spotkanie będzie możliwe dopiero po 1 kwietnia. Z jednej strony to smutne, że nasz najwyższy przełożony nie ma czasu na spotkanie z szeregowymi podwładnymi, a z drugiej strony lista się wydłuży.


to zapytaj go ode mnie, czy zagląda do skrzynki mailowej

do dziś nie mam odpowiedzi na maila

jak nie ma czasu to niech komuś zleci obsługę skrzynki - czemuś ona chyba ma służyć nie?

tym bardziej że maila wysłałem ze skrzynki służbowej
 
Obawiam się ze w kwietniu to ta lista pójdzie w kosz bo wszystko będzie już ustawione. Trzeba działać szybko, co to znaczy że znajdzie dopiero czas w kwietniu, reformą trwa już w najlepsze od roku! Trzeba było jej nie robić jak się nie ma czasu i pieniedzy na najwazniejsze
 
wykrywacz kłamstw dla koordynatorów

Obserwuję duże zaangażowanie koordynatorów wdrażających reformę.
Nie sądzicie, że jest dobra okazja do weryfikacji tych co brali udział w przygotowywaniu informacji, wartościowaniu i innych transparentnych działaniach w słuzbie.
Może warto aby SKAS dokonał weryfikacji swoich janczarów i przepuścił towarzystwo przez wykrywacz kłamstw.
W mojej izbie jak zauważyłe sami święci koordynatorzy mimo, że wielu z ich współ,pracowników w niesławie opuściło służbę celną.
Na pewno wiedzieli o tym co się wokół nich dzieje a wewiórki potwierdzają informację o konfiturach.
Za rękę co prawda nie złapali, wszyscy święci ?
Wariagraf pomoże oddzielić plewy od ziarna.
 
szanowni państwo, pomysł z koordynatorami wprowadzającymi reformę zasługuje na złotego wacka. laureata już mamy, przedstawiać go też nie trzeba. tylko czy ktoś normalny normalnie da radę wygłosić laudację?
 
Uwłaszczone kolesiostwo w izbowych komórkach mundurowych pod ochronką vicka z pionu poczuło wiosnę i w najlepsze układa się do nowych pokoi. Na poziomie ucs jeszcze niepewność bo coś tam może się pozmieniać, nie wiadomo ile etatów mundurowych jest na stole ale układanie trwa a właściwie to utrwalanie zaklepanego stanu rzeczy. Tylko ........... wy wszyscy interesowni kombinatorzy nie zapominajcie że są tacy (oszukani,wykorzystani lub zwyczajnie w......i) którzy patrzą na to co się dzieje z boku - tak jak dzieci z bidula podczas wizyt potencjalnych wybawców którzy mogą zmienić ich los i przyszłość a za każdym razem kiedy zostają tam gdzie byli życzą tym wygranym.......wiadomo czego.
Wszystko ma swoje granice wytrzymałości.....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
poprzedni team "skutecznie" zarządzał, ... więc układają stary/nowy układ.
wielu ma wieloletnią wprawę w ustawianiu się z wiatrem.
jeśli tego nie przerwiemy wspólnie, niewiele się zmieni na lepsze.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Na jaki adres e-mail Pan Minister życzył sobie otrzymywać informacje o nieprawidłowościach i nepotyzmie przy doborze kadr?
 
zarządzenia SKAS

Zarządzenie Szefa Krajowej Administracji Skarbowej z dnia 20 marca 2017 r. w sprawie powołania Zespołu do weryfikacji poprawności przydzielenia funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej do zadań w Krajowej Administracji Skarbowej oraz realizacji wytycznych w zakresie limitów etatów przeznaczonych dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej


Zarządzenie Nr 36 Szefa Krajowej Administracji Skarbowej z dnia 13 marca 2017 r.w sprawie powołania Zespołu do opracowania jednolitych zasad i sposobu przeliczania wynagrodzeń pracowników i uposażeń funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej odpowiednio zatrudnionych albo pełniących służbę w izbach administracji skarbowej


Zarządzenie Nr 35 Szefa Krajowej Administracji Skarbowej z dnia 13 marca 2017 r.w sprawie powołania Zespołu do monitorowania realizacji Porozumienia z dnia 1 marca 2017 r. w sprawie zabezpieczenia praw i interesów pracowników oraz funkcjonariuszy oraz zabezpieczenia realizacji zadań organów państwa w związku z wdrażaniem Krajowej Administracji Skarbowej
 

Attachments

  • zarzadzenie_nr_35.pdf
    242,9 KB · Wyświetleń: 490
  • zarzadzenie_nr_36.pdf
    257,1 KB · Wyświetleń: 488
  • zarzadzenie_szefa_z_20.03.2017.pdf
    278 KB · Wyświetleń: 360
Dla mnie, Zarządzenie Nr 36 brzmi cholernie niebezpiecznie ...

Szczególnie niebezpieczny jest fakt ,że w składzie komisji ,która będzie decydować o przyszłych pensjach byłych celnków nie będzie ani jednego przedstawiciela celników tzn Naczelnika UC-S tylko jeden Naczelnik Urzędu Skarbowego!!! Możemy juz spokojnie szukać innej pracy no chyba ,że chcemy pracować za najniższą podstwę czyli te osławione ponad 3tys brutto...Zabiora nam dodatki za stopnie dodatek za staż(to ponad 25%) i obudzimy sie z niczym. Ze składu szacownej komisji jasno wynika co o nas myślą
 
Szczególnie niebezpieczny jest fakt ,że w składzie komisji ,która będzie decydować o przyszłych pensjach byłych celnków nie będzie ani jednego przedstawiciela celników tzn Naczelnika UC-S tylko jeden Naczelnik Urzędu Skarbowego!!! Możemy juz spokojnie szukać innej pracy no chyba ,że chcemy pracować za najniższą podstwę czyli te osławione ponad 3tys brutto...Zabiora nam dodatki za stopnie dodatek za staż(to ponad 25%) i obudzimy sie z niczym. Ze składu szacownej komisji jasno wynika co o nas myślą

Kolejna komisja, która przejęła na siebie odpowiedzialność dyscyplinarną i karną za niewłasiwe zrealizowanie poleceń przełożonego, gdy posypią się już pozwy. Szef wie, co robi - zamiast jasnych przepisów, wytyczne dla wskazanych w zarządzeniach osób, a później, to niech oni się martwią co i jak zrobili.
 
Szczególnie niebezpieczny jest fakt ,że w składzie komisji ,która będzie decydować o przyszłych pensjach byłych celnków nie będzie ani jednego przedstawiciela celników tzn Naczelnika UC-S tylko jeden Naczelnik Urzędu Skarbowego!!! Możemy juz spokojnie szukać innej pracy no chyba ,że chcemy pracować za najniższą podstwę czyli te osławione ponad 3tys brutto...Zabiora nam dodatki za stopnie dodatek za staż(to ponad 25%) i obudzimy sie z niczym. Ze składu szacownej komisji jasno wynika co o nas myślą

Nie do końca masz rację, Walczak jest celnikiem.
 
Back
Do góry