• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Patologie przy doborze kadr do KAS. Celnicy umawiają się na spotkanie z Szefem KAS w

Prawda!!!

Niestety w "mojej" izbie stało się to samo ... Wydział logistyki, wydział komunikacji i wiele pojedynczych osób "koledzy" tego, który zawsze jest w komisji (czy to wartościowanie, czy listy do poszczególnych komórek) i jest bogiem tajnych list dostali intratne miejsca w ucs-się, sam przesiadając się z naczelnika (prawie od dwudziestu kat!) pierdzistołka biurowego na naczelnika grup mobilnych!!! Błagam zróbmy coś z tym. A co z naszymi kwalifikacjami i dotychczasowym przebiegiem służby?

Wszędzie "dzieje" się to samo. Od ery Kapicy ciągle te same osoby w komisjach, a teraz jeszcze szczują ludzi na siebie.
 
patologie obnażamy co najmniej od początku ery kapicy. i co z tego? czy komuś włos z głowy spadł? ciągle te same komisje, co najwyżej z nowymi frontmenami jak w resortowych dzieciach. nie matura, lecz chęć szczera - nic się nie zmieniło.
Ponieważ wszystko blokuje bardzo silne lobby dążące do osłabienia SC dla relaizacj swoich interesów. Im słabsza SC tym wieksze pieniadze może zarobić mafia,przemytnicy i inne grupy przestepcze,ta zależnośc jest oczywista. Przykład filu Szmugiel w Magazynie Express Reporterów.
Tylko wywołanie zadymy politycznej na dużą skalę,która była by pożywką dla polityków rozgrywajacych swoje wojenki o władze mogłoby spowodować dostateczny nacisk do powołania jakże koniecznej komisji sledzczej do spraw luki VAT i innych oszustw podatkowych.
 
Kol. Anastazja zapewne trafiła do nowego działu kadr, więc ma takie informacje, o których pisze. Ludzie, nie bądźmy naiwni. Nic nie zminimy,bo skala nadużyć jest tak duża, że raczej to przyklepią dla świętego spokoju. Jeden, dwa przypadki można dla przykładu napiętnować, ale setek nikt nie ogarnie. Ze zwykłego lenistwa.
 
Kol. Anastazja zapewne trafiła do nowego działu kadr, więc ma takie informacje, o których pisze. Ludzie, nie bądźmy naiwni. Nic nie zmienimy,bo skala nadużyć jest tak duża, że raczej to przyklepią dla świętego spokoju. Jeden, dwa przypadki można dla przykładu napiętnować, ale setek nikt nie ogarnie. Ze zwykłego lenistwa.


I co ?
Dlatego, że jeden z drugim mówią: "nic nie zmienimy", to mam być powolny degeneratom i siedzieć cicho ?!

O niedoczekanie twoje (i ich) !!!
Obróć swoje twierdzenie, a dopiero wtedy wypowiesz prawdę:

- Skala nadużyć jest tak duża, bo temu czy tamtemu nie chce się nic zmieniać, a w dodatku jeszcze innych namawia do lenistwa i bezczynności.
 
Jesteś w błędzie nie jestem w kadrach bo nie mam ,,plecaka'' jestem w orzecznictwie, więc do cywila. Co nie zmienia faktu, że szlag mnie trafia. Nie dlatego, żebym czegokolwiek komukolwiek zazdrościła ale chodzi jedynie o elementarną przyzwoitość i uczciwość. Ostatnio usłyszałam, że funkcjonariusze z komórek likwidowanych czyli Organizacji i Kom. Spo. czy Logistyki mieli szanse trafić tam gdzie są potrzeby tj. do OC i komórek kontrolnych, ale przecież zgodnie z poleceniem szefa KAS ci funkcjonariusze mieli zasilić komórki rejestracji i komórki analityczne w US. Wiele innych przykładów funkcjonariuszy z istniejących , niezlikwidowanych komórek ale przeznaczonych do ucywilnienia.
 
Kol. Cat, nie jest prawdą, że mi się nie chce n ic zmieniać, tyle że mam w tej sprawie do powiedzenia mniej więcej tyle, co, przepraszam za brutalne porównanie, Żyd w Oświęcimiu.
Kol. Anastazjo,nie rozumiem i nigdy nierozumiałem,dlaczego praca w kadrach oznacza posiadanie "placaka". Bo mi mogą zakwestionować nadgodziny, czy może opóźnić wypłatę gruszy? To normalne biurwy, żadna zwierzchność nie istnieje względem reszty, i dostali punkty (i tym samym kasę) głownie na specjalistów. Ale niech będzie,że to jakiś miód. Tyle, że od marca w garsoneczkach.
Oczywiście mnie również chodzi o przyzwoitość, i żeby ci co zyskują dzięki plecom, nie robili tego kosztem pozostałych. Chodzi o tą legendarną "transparentność" z plakatówo wizjach,misjach itd.
 
Jesteś w błędzie nie jestem w kadrach bo nie mam ,,plecaka'' jestem w orzecznictwie, więc do cywila. Co nie zmienia faktu, że szlag mnie trafia. Nie dlatego, żebym czegokolwiek komukolwiek zazdrościła ale chodzi jedynie o elementarną przyzwoitość i uczciwość. Ostatnio usłyszałam, że funkcjonariusze z komórek likwidowanych czyli Organizacji i Kom. Spo. czy Logistyki mieli szanse trafić tam gdzie są potrzeby tj. do OC i komórek kontrolnych, ale przecież zgodnie z poleceniem szefa KAS ci funkcjonariusze mieli zasilić komórki rejestracji i komórki analityczne w US. Wiele innych przykładów funkcjonariuszy z istniejących , niezlikwidowanych komórek ale przeznaczonych do ucywilnienia.

Podbijam bo też to zaobserwowałem, co gorsza ma szansę spełnić się najgorszy scenariusz czyli właśnie taki że ma pójść szybko a spektakularnie załatwimy medialne sytuacje (np.te z komisji 8 marca) takie ludzkie to będzie.
Aaaa ja bym w najbliższym czasie nie zaciągał większych długów bo zdolność spadnie ....

@Cat mam dokładnie takie same podejście w tej kwestii, nie daruję bo dymają mnie i jeszcze oczekują że będe się z tego cieszył.
 
Jak się okazuje przetasowania "swoich" idą dalej. Gratulujemy koleżance z sekretariatu awansu na kierowniczkę oddziału w Nowym Sączu. Ucieczka z ucywilnienia z działu ogólnego do oddziału i to na kierowniczkę. Skąd ma mieć wiedzę i doświadczenie do takiej funkcji?? Nie wiadomo.
 
Komentator daj proszę jeszcze na mszę i ogłoszenia parafialne. Każdy z nas czyta tę samą informację kilka razy w każdym temacie. Tych koleżanek jest kilka? Sklonowały się? Wiemy, że to k...stwo ale taka desperacja? Chłopie naczynko Ci pęknie i będzie po Tobie z powodu czyjejś d...py.
 
Wszelkie zmiany zaczynają się od gromkich zapowiedzi o tworzeniu nowych instytucji, wymianie kadr, nowych mechanizmach awansu, potem wrzawa powoli jest wyciszana i wszystko kończy się na akceptacji starych układów, w które wsiąkają nowi i nawet nie zdają sobie sprawy, jak szybko stają się ich niewolnikami. „Przecież muszę prowadzić grę, bo mnie wykończąâ€ – tłumaczą odnowiciele, mianując ludzi skompromitowanych na odpowiedzialne stanowiska, gdyż ich patroni mają wpływy, które liczą się w grach personalnych. No i żeby starzy nas wreszcie zaakceptowali i przytulili. Chcemy być jak oni!

http://stowarzyszenierkw.org/3116-wszedzie-awansuja-ludzie-starego-ukladu-czyli-kto-kogo-asymiluje

Jeśli ten obóz "kopromisu elyt" zbytnio się wzmocni to zostanie wymieniony rząd Szydło na inny szerszy, bardziej kompromisowy, a pod koniec nawet odesłani zostaną na emeryturę ostatni "przeszkadzający" dobrej zminie (by dopomóc tej naszej, swojskiej zmianie). A my pójdziemy na drzewo!

http://naszeblogi.pl/45792-gdyby-tusk-dostal-kryminalne-zarzuty-bylyby-inne-reakcje-ue
 
tele echo tym razem w punkt.
oby nasze środowisko to zrozumiało.
nie jest za późno.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
tele echo tym razem w punkt.
oby nasze środowisko to zrozumiało.
nie jest za późno.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !


Przyznam Ci rację - nie jest za późno !!
Tylko, że nasze środowisko NIE CHCE tego zrozumieć,
a nie chcieć, to gorzej niż nie móc ...
 
ciekawe czy nasze środowisko wsparłoby związek Celnicy PL jednomiesięczną choćby deklaracja członkowską ?
aby zamanifestować wsparcie dla podstawowego postulatu wszczętych sporów zbiorowych ...
brak zgody na ucywilnienie funkcjonariuszy.
mf ma problem i jak właśnie widać - coraz bardziej miękkie podbrzusze.
proponuję na początek ucywilnić mf !

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
banaś, lot nad kukułczym gniazdem.
albo malowanie trawników na zielono.
w ogóle nie czujesz bluesa.
lepiej zajmij się szkoleniem strzelców wyborowych.
 
Go Ahead, Make My Day

tak to się robi w krajach stabilnej demokracji. ale do takich działań to trzeba mieć jaja, a nie jajeczka:

[video=youtube;3ishbTwXf1g]https://www.youtube.com/watch?v=3ishbTwXf1g[/video]
 
W UC Nowy Sącz, nowa kierowniczka referatu dochodzeniowo śledczego - dziewczynka może z 3-4ma latami służby, jakiś rewident czy starszy rewident, a pod nią teraz oficerowie - no gratulacje !!!! Takie rzeczy tylko w SC !! Rodzą się nam Misiewicze, klonowanie !!
 
Już raz to pisałem i powtórzę. Komentator daj proszę jeszcze na mszę i ogłoszenia parafialne. Każdy z nas czyta tę samą informację kilka razy w każdym temacie. Tych koleżanek jest kilka? Sklonowały się? Wiemy, że to k...stwo ale taka desperacja? Chłopie naczynko Ci pęknie i będzie po Tobie z powodu czyjejś d...py.
 
W UC Nowy Sącz, nowa kierowniczka referatu dochodzeniowo śledczego - dziewczynka może z 3-4ma latami służby, jakiś rewident czy starszy rewident, a pod nią teraz oficerowie - no gratulacje !!!! Takie rzeczy tylko w SC !! Rodzą się nam Misiewicze, klonowanie !!

Jakiś sfrustrowany oficer nie rozumie, że są ( były) referaty bez żadnego oficera i .....dały radę. Żeby ktoś mógł być oficerem rewidentem musi być ktoś. Oficerowie, czapki z głów !!!!
 
Tyle jadu się wylało na tym forum, że eksperci i "oficjery" w kule grają, a specjaliści i rewidenci muszą za nich całą robotę odwalać, że zliczyć postów nie sposób.
Tutaj młoda stażem dziewczyna została kierownikiem i zaś niedobrze. Zarzuty odnoszące się do posiadanego stopnia i stażu są żenującego poziomu. Może by tak merytorycznie? Bo jeśli ma dziewczyna wiedzę, to tylko pogratulować wzięcia na barki odpowiedzialności za referat.
Może żaden ofycjer nie miał jaj, żeby wziąć tą fuchę i łatwiej im brać +1000zł dodatku za stopień, a żadnej odpowiedzialności nie mieć?
 
bzdura. przykład ułomnej polityki kadrowej albo fatalnego stanu spraw do załatwienia w komórce. w najbliższej okolicy brakuje funkcjonariuszy ze stażem i stopniem, dla których to stanowisko może być ukoronowaniem kariery zawodowej? czy może młoda jest skazana na czyszczenie tej stajni augiasza?

znamy, znamy takie nieoczekiwane kariery i eksplozje wiedzy tajemnej.

choć bardzo chciałbym się mylić, droga koleżanko.

Tyle jadu się wylało na tym forum, że eksperci i "oficjery" w kule grają, a specjaliści i rewidenci muszą za nich całą robotę odwalać, że zliczyć postów nie sposób.
Tutaj młoda stażem dziewczyna została kierownikiem i zaś niedobrze. Zarzuty odnoszące się do posiadanego stopnia i stażu są żenującego poziomu. Może by tak merytorycznie? Bo jeśli ma dziewczyna wiedzę, to tylko pogratulować wzięcia na barki odpowiedzialności za referat.
Może żaden ofycjer nie miał jaj, żeby wziąć tą fuchę i łatwiej im brać +1000zł dodatku za stopień, a żadnej odpowiedzialności nie mieć?
 
Back
Do góry