• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

KAS a przeniesienia do innych służb

zollek b-stok

Nowy użytkownik
Dołączył
22 Luty 2016
Posty
17
Punkty reakcji
1
Witam.
Orientuje się Ktoś jak wygląda sprawa przenoszenia się z KAS do innych służb (Policja, SG, itp.). Jestem aktualnie po dwóch odmowach DIC i zastanawiam się, jak to będzie wyglądało po 1 III 2017 r.:confused:
Pozdrawiam
 
Mniej więcej tak samo. Oczywiście przenoszenie dotyczy tylko f-sza KAS, nie pracownika. Zmiana na plus jest taka, że w ustawach o Policji i SG dopisano, że f-sze Służby Celno-Skarbowej zachowują ciągłość służby. Do tej pory ciągłość zachowywali przenoszeni f-sze wszystkich służb poza Służbą Celną.

Z tego co kojarzę, to DIC formalnie nie miał prawa czegokolwiek odmawiać albo akceptować. Ale SSC pewnie bierze pod uwagę opinie DIC, dlatego dostałeś odmowę.
 
Ostatnia edycja:
Mniej więcej tak samo. Oczywiście przenoszenie dotyczy tylko f-sza KAS, nie pracownika. Zmiana na plus jest taka, że w ustawach o Policji i SG dopisano, że f-sze Służby Celno-Skarbowej zachowują ciągłość służby. Do tej pory ciągłość zachowywali przenoszeni f-sze wszystkich służb poza Służbą Celną.

Z tego co kojarzę, to DIC formalnie nie miał prawa czegokolwiek odmawiać albo akceptować. Ale SSC pewnie bierze pod uwagę opinie DIC, dlatego dostałeś odmowę.

Nie bo nie.
 
Dzięki za info. To właśnie DIC 2 razy odmówił mi zgody ze względu "na dobro służby", a SSC posiłkuje się opinią DIC i pozamiatane. F-szami jesteśmy do 31 maja, dobrze mi się wydaje?
 
Dzięki za info. To właśnie DIC 2 razy odmówił mi zgody ze względu "na dobro służby", a SSC posiłkuje się opinią DIC i pozamiatane. F-szami jesteśmy do 31 maja, dobrze mi się wydaje?

Do 31 maja mają czas na złożenie propozycji. Jak długo jesteśmy funkcjonariuszami to zależy od tego, jaką propozycję dostaniemy i czy ją przyjmiemy czy nie. Jak ktoś nie dostanie propozycji w ogóle, to jest f-szem do końca sierpnia.
 
Do 31 maja mają czas na złożenie propozycji. Jak długo jesteśmy funkcjonariuszami to zależy od tego, jaką propozycję dostaniemy i czy ją przyjmiemy czy nie. Jak ktoś nie dostanie propozycji w ogóle, to jest f-szem do końca sierpnia.
czy DIC/DIAS moze odmowic ze wzgledu na dobro sluzby komus kto jest przenoszony do US? Czy ktos komu odmowili ze wzgledu na dobro sluzby moze byc przenoszony do US? Moze warto rozpoczac procedure przenosin zeby miec argument przy odwolaniu od propozycji ucywilnienia? Kurcze pisze pytaniami jak Cat, czas umierac.
 
czy DIC/DIAS moze odmowic ze wzgledu na dobro sluzby komus kto jest przenoszony do US? Czy ktos komu odmowili ze wzgledu na dobro sluzby moze byc przenoszony do US? Moze warto rozpoczac procedure przenosin zeby miec argument przy odwolaniu od propozycji ucywilnienia? Kurcze pisze pytaniami jak Cat, czas umierac.

DIC/DIAS formalnie nic nie może, bo to decyzja SSC/SKAS (i oczywiście KGP/KGSG i MSWiA). Problem polega na tym, że teraz Szef KAS może odmawiać ze względu na dobro KAS, nie tylko Służby Celno-Skarbowej, że niby dana osoba jest w US niezbędna bo zna się na czynnościach przenoszonych do US i takie tam. Ale próbować można, zawsze to jakiś argument będzie.
 
Nie mogę zrozumieć dla czego ucywilnianym funkcjonariuszom nie umożliwia się przejścia do innych służb mundurowych tylko na siłę zdziera się z nich mundur i na siłę każe pracować w us, wielu z tych ludzi chętnie by poszło do Policji lub SG a do us idą z obrzydzeniem. Dla mnie jest oczywiste że jak ktoś przyszedł do Służby Celnej to chciał pełnić służbę w słuzbie mundurowej w mundurze a nie w cywilnym us. Jakby ktoś chciał pracować w cywilnym us to tam starałby sie o prace.
 
I zapewne ci co ich rynek pracy wyceni lepiej zyskają motywację do bycia cywilem gdzie indziej. Czego sobie i wszystkim którzy czują się pokrzywdzeni serdecznie życzę. Z pewnością wpłynie to dodatnio na nowy KAS tracący tą drogą najwartościowsze jednostki. A znam przykłady że właśnie tak jest, potrzebowali motywacji i ją dostali. Ja jeszcze tylko czekam na ofertę i odprawę. I się zobaczy. Jak dawno kiedyś ktoś opowiedział mi pewną historię którą sparafrazuję do tej sytuacji. Pamiętajcie że większość z was morze być kadrowcami, księgowymi, inżynierami, doradcami podatkowymi, celnymi, radcami, itd. gdziekolwiek indziej a z kolei większość tak zwanej kadry kierowniczej, dyrektorów, naczelników, kierowników tym czym są to już tylko tutaj.
 
Ostatnia edycja:
I zapewne ci co ich rynek pracy wyceni lepiej zyskają motywację do bycia cywilem gdzie indziej. Czego sobie i wszystkim którzy czują się pokrzywdzeni serdecznie życzę. Z pewnością wpłynie to dodatnio na nowy KAS tracący tą drogą najwartościowsze jednostki. A znam przykłady że właśnie tak jest, potrzebowali motywacji i ją dostali. Ja jeszcze tylko czekam na ofertę i odprawę. I się zobaczy. Jak dawno kiedyś ktoś opowiedział mi pewną historię którą sparafrazuję do tej sytuacji. Pamiętajcie że większość z was morze być kadrowcami, księgowymi, inżynierami, doradcami podatkowymi, celnymi, radcami, itd. gdziekolwiek indziej a z kolei większość tak zwanej kadry kierowniczej, dyrektorów, naczelników, kierowników tym czym są to już tylko tutaj.

Mądre słowa i powiem więcej. Przecież większość z Nas ma jakieś konkretne inne kwalifikacje/wykształcenie. wszak nie musimy być skarbowcami
 
Nie mogę zrozumieć dla czego ucywilnianym funkcjonariuszom nie umożliwia się przejścia do innych służb mundurowych tylko na siłę zdziera się z nich mundur i na siłę każe pracować w us, wielu z tych ludzi chętnie by poszło do Policji lub SG a do us idą z obrzydzeniem. Dla mnie jest oczywiste że jak ktoś przyszedł do Służby Celnej to chciał pełnić służbę w słuzbie mundurowej w mundurze a nie w cywilnym us. Jakby ktoś chciał pracować w cywilnym us to tam starałby sie o prace.

Bo nie miałby kto wykonywać zadań, na których znają się ci funkcjonariusze, a przechodzą do kompetencji US. I paraliż byłby jeszcze większy niż jest i będzie. Reformatorzy nigdy by na takie coś nie poszli.

Co do Policji to pytanie, gdzie jest obecnie najwięcej wakatów. Jeżeli w prewencji, to raczej za wszelką cenę broniliby się przed przenoszeniem f-szy SC i woleliby pozostać przy doborze zewnętrznym.
 
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/policja-brandenburgii-zabiega-o-narybek-z-polski/14cg7kc


Dobry pomysł,tak trzeba zrobić,tam na początek stajesz się urzędnikiem państwowym z zagwarantowaną pracą i płacą.A tu po wielu latach pracy i nabytego doświadczenia ,chcą ci obniżyć pensje niższej niż w lidlu i biedronce.Niech sobie sami pracują zobaczymy co zwojują.

To potwierdzone informacje, lub choćby deklaracja jakiegoś polityka? A może jakiś projekt mi umknął?
Czy tak sobie bajdurzysz?

Czegoś nie rozumiem... z jednej strony piszecie o powołaniu i poczuciu misji, że to dla Ojczyzny, bo honor, bo trzeba, bo "ktoś to musi robić",
a z drugiej strony w co drugim wpisie pojawia się obawa, żeby choć o złotówkę nie obcięli pensji...

Osoba kompetentna, chętna do nauki, po prostu inteligentna, da sobie radę. Przyjmą ją w wielu firmach - vide informatycy z UC Lublin - kazali im nosić regały magazynowe - obecnie mają więcej czasu, większe pensje i mniej stresu ... A starsi? Kilka lat temu mój znajomy, jak mu szef zaczął udowadniać że "teraz, k...a On rządzi", rzucił kwity i też wyszedł duzo lepiej na tym.

Ja osobiście się nie obawiam - "nie tutaj, to gdzie indziej". Pracy się nie boję.

A Wam, radzę liczyć na siebie. Chyba że jesteście dobrymi znajomymi Misiewicza lub wysoko w związkach. Obojętnie jakich.
 
Witam.
Podbijam temat.
Czy ktoś z Naszej Braci Celniczej próbował się przenieść do innych służb już po 1.03 (w nowym matrixie)?
Proszę o info.
I serdeczne życzenia dla Naszych Kobiet w Dniu Ich Święta :)
 
Mniej więcej tak samo. Oczywiście przenoszenie dotyczy tylko f-sza KAS, nie pracownika. Zmiana na plus jest taka, że w ustawach o Policji i SG dopisano, że f-sze Służby Celno-Skarbowej zachowują ciągłość służby. Do tej pory ciągłość zachowywali przenoszeni f-sze wszystkich służb poza Służbą Celną.

Z tego co kojarzę, to DIC formalnie nie miał prawa czegokolwiek odmawiać albo akceptować. Ale SSC pewnie bierze pod uwagę opinie DIC, dlatego dostałeś odmowę.

Co w praktyce oznacza zapis w ustawie o policji lub o straży granicznej, że funkcjonariusze KAS zachowują ciągłość służby? Czy zapis ten ma wpływ na ewentualne prawa emerytalne w policji lub sg?
 
Co w praktyce oznacza zapis w ustawie o policji lub o straży granicznej, że funkcjonariusze KAS zachowują ciągłość służby? Czy zapis ten ma wpływ na ewentualne prawa emerytalne w policji lub sg?
Tak ciągłość służby zachowują funkcjoaniusze SłużbyCelno-Skarbowej czyli nadzień dzsiejszy jest to staż 8dni:)
 
Back
Do góry