• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

KAS a przeniesienia do innych służb

Cześć,

Mi się udało dostać do policji czyli się da, szef nie robił mi problemów ale pewnie to zależy od przełożonego.

Chciałem zostać w straży celnej no ale życie pisze różne scenariusze

gratuluję długowieczności- Straży Celnej nie ma już 89 lat

nawet jeśli miałaś 20 lat, to teraz, po 89 latach, byłoby to już 109 lat

słuszny wiek...
 
Witam, pisał ktoś ostatnio wniosek o przeniesienie z naszej Służby do Policji ? chciałbym zobaczyć jak to mniej wiecej wygląda.
 
Witam jestem tutaj nowy na forum. W związku z czym chciałbym zapytać jak wyglądają warunki służby w SCS, uposażenie oraz warunki socjalne-bytowe a także jakie są wydziały, interesuje mnie operacyjny. Obecnie jestem funkcjonariuszem Policji, w mundurze 11 rok. Dużo u Was służy funkcjonariuszy innych służb?
 
Lepiej zostań człowieku tam gdzie jesteś , bo Ta SCS nie wiadomo czy jest mundurowa po prostu mamy dodatkowe warunki przejścia na emeryturę w zaopatrzeniowym systemie emerytalnym , bo możesz mieć gorzej , taka moja rada . jedyna dobra rada.
 
Rozumiem ale z tego co mi się obija o uszy to SCS ma się rozwijać i aktualnie trwają jakieś prace legislacyjne, które mają ulepszyć tą formacje.
 
Witam jestem tutaj nowy na forum. W związku z czym chciałbym zapytać jak wyglądają warunki służby w SCS, uposażenie oraz warunki socjalne-bytowe a także jakie są wydziały, interesuje mnie operacyjny. Obecnie jestem funkcjonariuszem Policji, w mundurze 11 rok. Dużo u Was służy funkcjonariuszy innych służb?

Na razie ZER interpretuje że policja przed 2013 plus celnictwo przed czy po 2013 to 15 I 55.
 
Proszę o szczegóły - jak ma wyglądać i do kogo mam zaadresować podanie o przeniesienie do Policji? Od czego zacząć?
 
Musisz zacząć od znalezienia sobie miejsca w Policji.
Ktoś musi Cię tam chcieć, bo inaczej nie ma to najmniejszego sensu.
Ale zakładając, że masz już to obgadane, to wszystko zapisane jest w rozporządzeniu.
Wniosek o przeniesienie piszesz do Komendanta Głównego Policji za pośrednictwem Szefa KAS

http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20170000355/O/D20170355.pdf

Proszę o szczegóły - jak ma wyglądać i do kogo mam zaadresować podanie o przeniesienie do Policji? Od czego zacząć?
 
Ostatnia edycja:
Czyli pomijam swojego NUCS-a i DIAS-a? Czy ostatnio ktoś z naszego forum przeszedł w praktyce tę drogę? Dzięki za odpowiedź.
 
WItam, czy przenosił się ktoś ze służby celno skarbowej do Straży granicznej?
Jak to jest w praktyce ? wysyłają na badania wariografem?
 
WItam, czy przenosił się ktoś ze służby celno skarbowej do Straży granicznej?
Jak to jest w praktyce ? wysyłają na badania wariografem?
Jest ktoś kto przeniósł się do innej służby jakieś opinie zarobki itp,
Popytajcie na forach innych służb. Jak ktoś sie przeniósł to może już nie zagląda na to forum i nie doczekacie sie odpowiedzi.
Poza tym w innych służbach są przecież komórki kadrowe najbardziej kompetentne do udzielenia odpowiedzi na wasze pytania.
Na podstawie Waszego stażu na forum zakładam (być może błędnie), że jesteście młodymi funkcjonariuszami.
Jeśli nie bedziecie mieć zgody przełozonych, to moga skutecznie zablokować wasze starania.
Może lepiej po prostu wystartować w naborze zewnętrznym i nikogo nie prosić o zgodę.
 
Back
Do góry