• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

KAS a przeniesienia do innych służb

Jak się okazuje przetasowania "swoich" idą dalej. Gratulujemy koleżance z sekretariatu awansu na kierowniczkę oddziału w Nowym Sączu. Ucieczka z ucywilnienia z działu ogólnego do oddziału i to na kierowniczkę. Skąd ma mieć wiedzę i doświadczenie do takiej funkcji?? Nie wiadomo.
 
Dlaczego mimo takiego sprzeciwu z Waszej strony (celników) rzeczy się dzieją i biegną jakby swoim torem, jakby nikt tego głosu nie słyszał? Jestem człowiekiem z zewnątrz i przepraszam że zabieram głos, możecie mnie wyrzucić z tego forum ale post napisze bo jestem obywatelem tego kraju i niepokoi mnie to. Poza tym poniekąd znam sprawy od wewnątrz, tzn na Naczelników wielu ucs-sow powołano ludzi pracujących w skarbowosci, oni raczej o Służbę Celną walczyć nie będą. Ponadto smiem twierdzić że nie obchodzi ich w tym momencie już nic poza własną du. Rozwala się służbę która funkcjonowała bardzo dobrze, miała osiągnięcia o których wiele się czytało w prasie. Dlaczego ktoś uznał ze jest zła? Miało być połączenie z uks a wychodzi na to że połączenie pecha na tym że część funkcjonariuszy trafia do US jako cywile a cywile z US stają się funkcjonariuszami, chociaż nie mają o tej pracy pojęcia. Jakiś sweter zza biurka ma teraz bronić bezpieczenstwa wewnętrznego naszego kraju a ludzi którzy mają wieloletnie doświadczenie wyrzuca się bez słowa wyjaśnienia? Czy biorą pod uwagę kwalifikacje tych osób? Sorry, ale jako obywatel tego kraju mam prawo powiedzieć nie. Armię już rozdu..teraz to. Co dalej? W uks był problem ze ściganie vatu to połączenie z SC ma coś poprawić? Raczej chyba nie, szczególnie że kadra zarządzająca została po szkoleniach ustawiona i myśli tymi samymi kategoriami co wcześniej. Zróbcie coś z tym bo krew zalewa.
 
Jak się okazuje przetasowania "swoich" idą dalej. Gratulujemy koleżance z sekretariatu awansu na kierowniczkę oddziału w Nowym Sączu. Ucieczka z ucywilnienia z działu ogólnego do oddziału i to na kierowniczkę. Skąd ma mieć wiedzę i doświadczenie do takiej funkcji?? Nie wiadomo.
Nie ten temat to raczej w "misiewiczach SC_S". Ale robi się coraz ciekawiej.
 
Dlaczego mimo takiego sprzeciwu z Waszej strony (celników) rzeczy się dzieją i biegną jakby swoim torem, jakby nikt tego głosu nie słyszał? Jestem człowiekiem z zewnątrz i przepraszam że zabieram głos, możecie mnie wyrzucić z tego forum ale post napisze bo jestem obywatelem tego kraju i niepokoi mnie to. Poza tym poniekąd znam sprawy od wewnątrz, tzn na Naczelników wielu ucs-sow powołano ludzi pracujących w skarbowosci, oni raczej o Służbę Celną walczyć nie będą. Ponadto smiem twierdzić że nie obchodzi ich w tym momencie już nic poza własną du. Rozwala się służbę która funkcjonowała bardzo dobrze, miała osiągnięcia o których wiele się czytało w prasie. Dlaczego ktoś uznał ze jest zła? Miało być połączenie z uks a wychodzi na to że połączenie pecha na tym że część funkcjonariuszy trafia do US jako cywile a cywile z US stają się funkcjonariuszami, chociaż nie mają o tej pracy pojęcia. Jakiś sweter zza biurka ma teraz bronić bezpieczenstwa wewnętrznego naszego kraju a ludzi którzy mają wieloletnie doświadczenie wyrzuca się bez słowa wyjaśnienia? Czy biorą pod uwagę kwalifikacje tych osób? Sorry, ale jako obywatel tego kraju mam prawo powiedzieć nie. Armię już rozdu..teraz to. Co dalej? W uks był problem ze ściganie vatu to połączenie z SC ma coś poprawić? Raczej chyba nie, szczególnie że kadra zarządzająca została po szkoleniach ustawiona i myśli tymi samymi kategoriami co wcześniej. Zróbcie coś z tym bo krew zalewa.

Każdy z Nas mieszka w jakiś okręgu wyborczym i mamy tam "swoich " posłów zarówno z koalicji rządzącej jak również z opozycji trzeba ich o tym informować bo źle się dzieje.
 
Witam.
Orientuje się ktoś czy zmieniło się coś w kwestii formalnej? Idę z podaniem do Naczelnika UCS czy od razu do Dyrektora IAS?
Pozdrawiam brać celniczą:eek:
 
Witam.
Orientuje się ktoś czy zmieniło się coś w kwestii formalnej? Idę z podaniem do Naczelnika UCS czy od razu do Dyrektora IAS?
Pozdrawiam brać celniczą:eek:

nie....do Komentanta Głównego Policji, za pośrednictwem szefa KAS. Do Banasia - drogą służbową (tak jak było wcześniej) razem z wyciągiem z akt
 
Pytanie dotyczące przenosin, jeśli jest się obecnie w służbie przygotowawczej. Jak to wygląda? Mam o co się starać czy muszę czekać na stałą? Prosiłabym o odpowiedź, z góry dziękuję.
 
Pytanie dotyczące przenosin, jeśli jest się obecnie w służbie przygotowawczej. Jak to wygląda? Mam o co się starać czy muszę czekać na stałą? Prosiłabym o odpowiedź, z góry dziękuję.

Z formalnego punktu widzenia nie jest to przeszkoda. A jak chcesz wiedzieć czy w praktyce charakter służby ma dla nich znaczenie to najlepiej zadzwoń do kadr w KGP/KGSG.

Poza tym pamiętaj, że MF też musi się zgodzić.
 
Nie wiem,w czy w takiej sytuacji, nie lepiej stanąć do normalnego naboru.
 
Nie wiem,w czy w takiej sytuacji, nie lepiej stanąć do normalnego naboru.

Teoretycznie jedno nie wyklucza drugiego. Przenoszony funkcjonariusz formalnie nie jest kandydatem służby.

Poza tym zawsze lepiej się przenieść niż zostać przyjętym z zewnątrz - teraz funkcjonariusz SCS zachowuje ciągłość służby.
 
Chodzi o czas, teraz jest taki bałagan,że przeniesienie może trwać bardzo długo o ile gdzieś nie utknie na amen.
 
MF a osobiście Szef KAS nie robi problemów przy przeniesieniu. Potwierdzone i sprawdzone. Po prostu należy napisać wniosek o przeniesienie a nie bazgrać na forum.
 
Ostatnia edycja:
MF a osobiście Szef KAS nie robi problemów przy przeniesieniu. Potwierdzone i sprawdzone. Po prostu należy napisać wniosek o przeniesienie a nie bazgrać na forum.

Skąd to wiadomo?

A w kwestii wyżej, tak jak napisał kolega podanie o przeniesienie piszę do NUC-a czy DIA-sa?
Jeśli ktoś z braci celniczej miał z tym do czynienia, proszę o PW.
 
A tak po ludzku-bez odsylania do postow nr. ...... ktos moze wskazac droge NUC czy DIAS.
I jak dlugo trwa cala procedura? -to pyt.do kogos komu udalo sie przejzc do SG czy Policji.
Dziekuje 😊
 
A tak po ludzku-bez odsylania do postow nr. ...... ktos moze wskazac droge NUC czy DIAS.
I jak dlugo trwa cala procedura? -to pyt.do kogos komu udalo sie przejzc do SG czy Policji.
Dziekuje 😊


Co znaczy dla Ciebie "po ludzku" ??

- Jesteś funkcjonariuszem, to powinieneś znać zasady "drogi służbowej"
(dla zasady - począwszy od kierownika zmiany).

Te zasady są także bardzo wygodne dla Ciebie.

- Organ państwowy (także jego przedstawiciel), otrzymawszy formalny wniosek - niepodlegający
jego kompetencjom - jest zobowiązany do niezwłocznego przekazania go organowi właściwemu !!

- Ponieważ terminowe złożenia nawet u błędnego organu traktuje się jako zachowane, to
teoretycznie termin wynosi 30 dni. Praktycznie, to zależy TYLKO od Twojej inwencji twórczej.

np.:
- by skrócić czas; piszesz co trzeba i idziesz z tym osobiście wpierw do kierownika, potem naczelnika,
prosząc o odręczną akceptację - z tym do DIAS'a.
Dobrze jest załączyć (jak jest) odpowiedź komendanta.
Dalej - można czekać, można też "poganiać" DIAS'A ...

- Długości takiej procedury nikt, nigdy nie określił.

CZY powyższe było "po ludzku" ?!
 
Cześć,

Mi się udało dostać do policji czyli się da, szef nie robił mi problemów ale pewnie to zależy od przełożonego.

Chciałem zostać w straży celnej no ale życie pisze różne scenariusze
 
Back
Do góry