• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Informacje o miejscu pełnienia służby/zatrudnienia w KAS - DZIAŁANIA

Tak się zastanowiłem że po ucywilnieniu chyba w podpisie do maili należało by
zmienić z tego co jest np.
podkom Jan Kowalski
na
podkom w st. spocz Jan Kowalski
W końcu prawo do stopnia mamy dożywotnio lecz należy dodawać w stanie spoczynku.
Należy korzystać ze swoich praw póki je mamy.
 
Ostatnia edycja:
Hyba

Państwo Funkcjonariusze,
naprawdę Wam wspolczuje, ze jesteście przeneni do US/zabierane sa Wam mundury. Ja robię w skarbowosci i poczta panturzędu / wiem, ze np. w wielu UKS-a jest takie ... wrecz male zainteresowanie przyjęciem propozycji służby jako funkcjonariusze. Sama tez taka propozycje otrzymalam i wole byc cywilka chociaz czesto zdazalo mi sie brać w akcjach z wydziałem realizacyjnym, cebesiem itp. i lubie taka "policyjna robote". Jednak średnia mam ochotę stać na pasie przejścia granicznego a podobno czesto zdarzaja sie takie turnusy na ktore wysyłane sa funkcjonariusze z roznych komorek.

Uważam jednak ze dotychczas praca np. w UKS byla trudna czasami absorbujaca bardzo ale jednak bardziej przewidywalna (przynajmniej ze strony urzedu bo podatnicy to inna bajka). Kase mamy podobną. Wy emerytur mundurowych nie macie. To chyba tylko o prestiż może chodzić? Głową do góry u nas może i lepiej dla wielu z Was będzie. Pozdrawiam


"HYBA" straszne kłopoty z językiem polskim. Współczuję pracodawcy. A może za dużo alkoholu?
 
Tak się zastanowiłem że po ucywilnieniu chyba w podpisie ido maili należało by
zmienić z tego co jest np.
podkom Jan Kowalski
na
podkom w st. spocz Jan Kowalski
W końcu prawo do stopnia mamy dożywotnio lecz należy dodawać w stanie spoczynku.
Należy korzystać ze swoich praw póki je mamy.[/QUOT
,............
 
Tak się zastanowiłem że po ucywilnieniu chyba w podpisie ido maili należało by
zmienić z tego co jest np.
podkom Jan Kowalski
na
podkom w st. spocz Jan Kowalski
W końcu prawo do stopnia mamy dożywotnio lecz należy dodawać w stanie spoczynku.
Należy korzystać ze swoich praw póki je mamy.

Ja się zastanawiam jak będzie wyglądać pouczenie takiej "propozycji" ucywilnienia. "Odmowa przyjęcia propozycji pracy skutkować będzie wygaśnięciem stosunku służbowego"? Toż to będzie majstersztyk. Jak nie założysz czapki, to zabiorę ci kalosze.
 
rozumiem że jesteś z uksu?
"u nas lepiej dla was będzie"?

To taki skrót myślowy" ;)

"U nas..." tj. wsrod cywili

...ale nadal nikt mi nie odpowiedzial. W UKS ludzie naprawde nie maja "parcia na wkladanie mundurow". Bycie urzednikiem mianowanym ma o wiele więcej plusów. A Państwo swoim zachowaniem wskazują ze "u nas" to i relacje międzyludzkie ciut lepsze. Naprawdę szczerze pozdrawiam
 
Kase mamy podobną. Wy emerytur mundurowych nie macie. To chyba tylko o prestiż może chodzić? Głową do góry u nas może i lepiej dla wielu z Was będzie. Pozdrawiam
Kase mamy podobną. Głową do góry u nas może i lepiej dla wielu z Was będzie.

Dodaj jeszcze, jaką "kasę" mają byli pracownicy administracji podatkowej, którzy w KAS stanowią zdecydowaną większość.

Bycie urzednikiem mianowanym ma o wiele więcej plusów.

Tak, cała armia jest tych mianowanych...
 
Z ostatnich doniesień osób bliskich SKAS propozycje mają zacząć być przedstawiane na początku kwietnia (już w pierwszych dniach) i najpierw dla zwykłych czy szeregowych funkcjonariuszy a zaraz po tym dla pracowników (zapewne ucywilnionych funków) i dalej czy też równorzędnie dla całej reszty już cywili kiedy okienko transferowe dla kadry niższego szczebla?
Nie wiem :D
 
W związku z pisanie wniosków do Dyrektorów IAS proponuję aby emeryci w odwołaniu umieszczali następujący wpis:
W dniu ….03.2017r. otrzymałam/em pisemną informację, zgodnie z pismem nr …………….z dnia 17 marca 2017r., na podstawie art. 165 ust. 6 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. poz. 1948 ze zm.) o tym, że z dniem 20.03.2017r Zmiany te – polecenia zmiany miejsca pełnienia służby (i tym samym jej warunków) - traktuję jako decyzję administracyjną i wskazuję uprzejmie, iż nie jestem z nich nie zadowolona/y i uważam, że są one nie merytorycznie, nie zasadne i nie właściwe a wręcz służą jedynie nękaniu mnie jako osoby zatrudnionej w drodze mianowania, jednocześnie pobierającą zasłużoną emeryturę. W świetle propozycji v-ce Premiera Morawieckiego proszę jednocześnie o wypłatę dodatkowych 10 000 PLN w związku z projektem Rządowym o podejmowaniu pracy przez emerytów.
 
Refrma????

A ja zastanawiam się dlaczego wszyscy narzekają ?. Przecież obecne "rozdania" wykonała ta sama ekipa która wcześniej "wartościowała" funkcjonariuszy. Ci sami ludzie dalej decydują i rządzą. Każdy miał nadzieję - w tej chwili coraz mniejszą, że coś się zmieni, że ludzie tak zniesławieni, nie będą dalej decydowali o przyszłości wielu z nas. Niestety, oni dalej grają pierwsze skrzypce, swoje gierki i tak jak wszyscy piszą na forum, wychodzą takie cuda jak przenosiny z np. kadr, logistyki itp do zwalczania przestępczości. Teraz jak "dupsko parzy" wszyscy strasznie utożsamiają się z mundurem (emeryturki). Nie wiem już co o tym wszystkim myśleć i zastanawiam się kto im jednak na to wszystko pozwala.
 
A ja zastanawiam się dlaczego wszyscy narzekają ?. Przecież obecne "rozdania" wykonała ta sama ekipa która wcześniej "wartościowała" funkcjonariuszy. Ci sami ludzie dalej decydują i rządzą. Każdy miał nadzieję - w tej chwili coraz mniejszą, że coś się zmieni, że ludzie tak zniesławieni, nie będą dalej decydowali o przyszłości wielu z nas. Niestety, oni dalej grają pierwsze skrzypce, swoje gierki i tak jak wszyscy piszą na forum, wychodzą takie cuda jak przenosiny z np. kadr, logistyki itp do zwalczania przestępczości. Teraz jak "dupsko parzy" wszyscy strasznie utożsamiają się z mundurem (emeryturki). Nie wiem już co o tym wszystkim myśleć i zastanawiam się kto im jednak na to wszystko pozwala.

Święta racja Kolego,
szlag trafia jak się patrzy na tą "niby dobrą zmianę", bo tak naprawdę to dobra zmiana nie dopadła tych co trzeba, a wręcz przeciwnie - kpią z niej sobie ci sami ludzie! I są jeszcze bardziej zuchwali i bezkarni, bo jak coś to nie oni, tylko dobra zmiana! Ręce opadają...
 
A ja zastanawiam się dlaczego wszyscy narzekają ?. Przecież obecne "rozdania" wykonała ta sama ekipa która wcześniej "wartościowała" funkcjonariuszy. Ci sami ludzie dalej decydują i rządzą. Każdy miał nadzieję - w tej chwili coraz mniejszą, że coś się zmieni, że ludzie tak zniesławieni, nie będą dalej decydowali o przyszłości wielu z nas. Niestety, oni dalej grają pierwsze skrzypce, swoje gierki i tak jak wszyscy piszą na forum, wychodzą takie cuda jak przenosiny z np. kadr, logistyki itp do zwalczania przestępczości. Teraz jak "dupsko parzy" wszyscy strasznie utożsamiają się z mundurem (emeryturki). Nie wiem już co o tym wszystkim myśleć i zastanawiam się kto im jednak na to wszystko pozwala.
Józiek, niech stękają. Mogli w czerwcu protestować, niewiele brakowało.
Teraz to po ptokach, sprawy utkną w sądach dojnej zmiany. Jedyny nasz sukces to chyba grusza.
 
Czy aby napewno jednym z celów wprowadzenia reformy KAS było i jest przedstawianie propozycji stanowisk kierowniczych byłym i do cholery odwołanym już naczelnikom i ich zastępcom ? Patrz przykład byłej Izby Celnej w Katowicach. Obecnie trwa akcja przydzielania im stołków kierowników działów i referatów. Jak piszą koledzy z Bielska u nich to już norma. Ci którzy skrzywdzili swoim działaniem setki funkcjonariuszy, teraz dla pozostania w mundurze otrzymują stanowiska kierownicze w komórkach kontrolnych. Kto rozdaje te karty, jaki jest klucz i czy pracujący w UCS muszą dalej z tym żyć i pracować? A swoją drogą jakim trzeba być człowiekiem aby odwołanym dalej patrzeć w oczy pracownikom i funkcjonariuszom których wcześniej traktowano jakby nie istnieli, byli nikim. To strasznie boli. Czy nikt nie zauważa co się dzieje i nie myśli czemu tak się dzieje? Tutaj modlitwa już nie pomaga.Amen
 
Kochanica Pana B.

Podpisując porozumienie Solidarność wlazła, pewnie nie pierwszy raz, do łóżka prominentnego przedstawiciela władzy. Który ochoczo skorzystał z nadarzającej się okazji. Który teraz kolejny raz publicznie ogłasza zamiar pozostania w cnocie:

(...) Mając świadomość szczególnego znaczenia tego procesu dla pracowników pragnę zapewnić, że dokładam wszelkich starań aby proces ten był uczciwy i transparentny. Z całą odpowiedzialnością mogę zapewnić, że składanie propozycji pracy lub pełnienia służby będzie przeze mnie monitorowane. Co więcej każdy pracownik i funkcjonariusz będzie mógł zwrócić się o dodatkową weryfikację otrzymanej propozycji. Wszelkie nieprawidłowości w tym procesie będą stanowiły podstawę konsekwencji dyscyplina mych wobec osób odpowiedzialnych i będą traktowane z całą surowością. (...) https://celnicy.pl/content.php/3850-List-Szefa-KAS

Panie Ministrze, jestem pełen podziwu dla Pana zdolności cyklicznego odtwarzania własnej cnoty.
 
W liście tym oprócz nagłówka i daty żadnej innej prawdy nie ma, same kłamstwa, odpuszczane na każdej wizycie u ojca dyrektora. Pisząc o tzw. "tworzeniu nowej jakości pracy i służby" od razu mówię, że się nie da bo z własnego podwórka widzę jak wygląda skarbówka - zapyziała organizacja plasująca się minimum 20 lat przed murzynami.
 
A ja zastanawiam się dlaczego wszyscy narzekają ?. Przecież obecne "rozdania" wykonała ta sama ekipa która wcześniej "wartościowała" funkcjonariuszy. Ci sami ludzie dalej decydują i rządzą. Każdy miał nadzieję - w tej chwili coraz mniejszą, że coś się zmieni, że ludzie tak zniesławieni, nie będą dalej decydowali o przyszłości wielu z nas. Niestety, oni dalej grają pierwsze skrzypce, swoje gierki i tak jak wszyscy piszą na forum, wychodzą takie cuda jak przenosiny z np. kadr, logistyki itp do zwalczania przestępczości. Teraz jak "dupsko parzy" wszyscy strasznie utożsamiają się z mundurem (emeryturki). Nie wiem już co o tym wszystkim myśleć i zastanawiam się kto im jednak na to wszystko pozwala.

Powracają namaszczeni przez złych doradców obecnie panującego byli naczelnicy na Śląsku razy trzy UCS,i otrzymują kierownicze stołki. Podobno bielski UCS to wina cieszyńskich układów które od lat rządzą w Bielsku. Funkcjonariusze proszą posłów PiS o interwencje. Czy w całej dawnej katowickiej IC też są takie układy. Kto podpowiada taki jak obecnie układ kadry kierowniczej. Czy to prawda że banan bez skórki smakuje lepiej?
 
Ostatnia edycja:
Ciekawe czy to w związku ze wspaniałą konsolidacją służb dokonano zatrzymania 7 przestępców, którzy wyłudzili 210 mln Vatu?
Ups!
Zatrzymania dokonała dolnośląska policja a ona się jeszcze (dzięki Bogu) nie konsolidowała.
 
Mam pytanie do byłych dozorowców a obecnie "kontrolerów rynku" oraz funkcjonariuszy z kontroli przedsiębiorców obecnie w kontroli celno-skarbowej połączonej z UKS. Jak to u was wygląda. Czy już wiecie kto będzie funkcjonariuszem a kto pracownikiem cywilnym i od czego to będzie zależało. Czy ktoś dostał coś więcej oprócz oprócz słynnej "informacji" z tytułu tematu.
 
ja dostałem mniej

nic nie znaczącą informację dostałem 1 marca

i tak sobie czekam

na przełożonego, na komórkę

nie znam nawet urzędu w którym jestem

tylko ias

a tu zaraz 1,5 miecha
 
Back
Do góry