• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Informacje o miejscu pełnienia służby/zatrudnienia w KAS - DZIAŁANIA

Czy prawdą jest, że w komórkach w których przedstawiono już propozycje są osoby, które takowej nie otrzymały? Jeśli tak, to czy wiadomo z jakiego powodu?

Tak potwierdzam, dotyczy to ucywilnianych, a w innych przypadkach kiedy jest coś na****ne w papierach, ale nie oznacza to automatycznie ż epropozycji nie dostaną, no i emeryci.
 
U nas akcyza która przechodzi do skarbówki dziś otrzymała propozycje. Wynagrodzenie utrzymane 1:1 prostuje około 100-150 zł więcej ale to wynika z tego ze u cywili dochodzi składka ZUS i to wejdzie pewnie w tą składkę
 
Ostatnia edycja:
Mam pytanie czy były u Was osoby które przed "wartościowaniem" miały starszego kontrolera celnego a zostały zawartościowane na scecjalistów i w związku z tym ich zasadnicza była wyższa niż widełki specjalisty. Czy teraz po otrzymaniu propozycji zachowały dotychczasową zasadniczą czy obcięli im do widełek specjalisty. Pytam bo różne chodzą plotki.
 
Są "propozycje" ucywilnienia, chyba można gasić ostrzeżenie i wyciągać kolubrynę z siana. Może ktoś napisać co dali w pouczeniu.
 
No niestety żeby się nie denerwować w weekend zostawiłam dokumenty w pracy ale 8 wracam do pracy mogę wtedy podać . Mam 14 dni i napewno skontaktuje się ze Sławkiem bo ci nasi przedstawiciele związku nie sięgają mu do stop mówię o byłym IC Poznań
 
No niestety żeby się nie denerwować w weekend zostawiłam dokumenty w pracy ale 8 wracam do pracy mogę wtedy podać . Mam 14 dni i napewno skontaktuje się ze Sławkiem bo ci nasi przedstawiciele związku nie sięgają mu do stop mówię o byłym IC Poznań[/QUOTE

Gdzieś na stronie są informacje co należy zrobić. Należy przyjąć propozycję i była informacja jaki tekst należy wpisać. Poszperajcie będzie to może 2 może 3 strona, Opinia prawnika. Trzymaj się. Będzie Sąd niestety. Taki los czeka ok 4000, Kolegów i Koleżanek.
 
No niestety żeby się nie denerwować w weekend zostawiłam dokumenty w pracy ale 8 wracam do pracy mogę wtedy podać . Mam 14 dni i napewno skontaktuje się ze Sławkiem bo ci nasi przedstawiciele związku nie sięgają mu do stop mówię o byłym IC Poznań[/QUOTE

Gdzieś na stronie są informacje co należy zrobić. Należy przyjąć propozycję i była informacja jaki tekst należy wpisać. Poszperajcie będzie to może 2 może 3 strona, Opinia prawnika. Trzymaj się. Będzie Sąd niestety. Taki los czeka ok 4000, Kolegów i Koleżanek.

Ja też będę szukał pomocy prawnej niedługo, mam bardzo ciekawą historię do opowiedzenia. Jeżeli nie uda mi się dotrzeć osobiście do DIASA aby wskazać co się wyprawia i rozumu osoby decyzyjnej w mojej sprawie to pozostaje mi walka o sprawiedliwe czyli równe traktowanie osób w takiej samej sytuacji. Nie mam na kogo liczyć za bardzo więc marne mam szanse ale się nie poddam.
 
Nikt nie powinien się poddawać. Niby, że co 24 lata służby psu w d........ . Nigdy. Gdybym się poddał nie mógłbym spojrzeć synowi w oczy.
 
Słuchajcie ja napewno pójdę do sądu ale z tego co rozmawiałam z ludźmi z mojego referatu zrobimy najprawdopodobniej pozew zbiorowy . Muszę pogadać ze Sławkiem on jest ten który stoi za nami murem i napewno doradzi . Tak wiem ze muszę przyjąć propozycje i dalej działać
 
Słuchajcie ja napewno pójdę do sądu ale z tego co rozmawiałam z ludźmi z mojego referatu zrobimy najprawdopodobniej pozew zbiorowy . Muszę pogadać ze Sławkiem on jest ten który stoi za nami murem i napewno doradzi . Tak wiem ze muszę przyjąć propozycje i dalej działać

NA STRONIE 5 SĄ INFORMACJE O DZIAŁANIACH PRZY WRĘCZANIU PROPOZYCJI . Tam są odpowiedzi prawnika na róże pytana, w tym wskazany jest tekst do wpisani w propozycję pracy -,, ucywilnienie''.Pamiętajcie też że Związek uruchomił e-mailową pomoc prawną .Informacja na ten temat też na stronie 5.
TRONIE 5
 
Dzięki za podpowiedzi my nie podpisaliśmy dziś propozycji musimy to ogarnąć i tak jak piszecie tak zrobimy dzięki za te posty za wsparcie bo czujemy się wyklęci przynajmniej przez ludzi którzy zostali w naszym ucs.
 
oferty na czas określony czy bezterminowe? jaki poziom strat przy ucywilnieniu?

Na czas nieokreślony, uposażenie bez zmian - kierownictwo, kzm nawet ci którzy mieli B3 ale to stan na dzisiaj - 1-szy dzień jak wszyscy odbiorą wtedy się zaktualizuje jak to wygląda globalnie!
 
Tak masz racje to jest na dziś a co będzie później wielka niewiadoma. Tylko że ja mam i tak straszny dół bo przyjmowałam się do uc i prawie pół swojego życia chodziłam w mundurze byłam z tego dumna a dziś poprostu jestem załamana co z tego ze dostałam propozycje bez zmiany wynagrodzenia ale jak ja przyjmę nie będę już funkcjonariuszem, nie będę nosiła munduru, nie będę celnikiem .... i strasznie jest mi przykro ze po tylu latach w służbie zostali ci którzy .... szkoda słów i za dużo do pisania. Tyle u nas (najstarsze miasto ) ....nieprawidłowości . Płakać się chce
 
Ok osoby, które dostały propozycje do cywila mogą powalczyć i związek jest na to przygotowany. Ale co z osobami, które nie dostaną w ogóle propozycji i nie są to byli współpracownicy ani emeryci? Takie osoby nawet nie mają sie od czego odwołać, czy związek jest przygotowany na taką sytuację?
 
Blondyneczko w pełni Cię rozumiem i mam tak samo. 26 lat służby z czego 10 w oddziale celnym. Z resztą nie ja się z niego przeniosłem lecz pewnego dnia zostałem poinformowany że od jutra jestem gdzie indziej. Bez pytania, z zaskoczenia, jak zwykle.
 
Back
Do góry