• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Informacje o miejscu pełnienia służby/zatrudnienia w KAS - DZIAŁANIA

Złożenie wniosku o ponowne rozpatrzenie to forma wyrażenia niezadowolenia z decyzji. Wymóg wcześniejszego przyjęcia (nie otrzymania, ani doręczenia) jest dziwny. Ale to na pewno nie niechlujstwo, ma to swój cel. Czytając te procedury, na pierwszej pozycji listy chorób zawodowych funkcjonariuszy SCS powinna być schizofrenia.
 
Złożenie wniosku o ponowne rozpatrzenie to forma wyrażenia niezadowolenia z decyzji. Wymóg wcześniejszego przyjęcia (nie otrzymania, ani doręczenia) jest dziwny. Ale to na pewno nie niechlujstwo, ma to swój cel. Czytając te procedury, na pierwszej pozycji listy chorób zawodowych funkcjonariuszy SCS powinna być schizofrenia.


Jak myślisz - czy w wypadku złożenia wniosku, bez oświadczenia o przyjęciu/nie przyjęciu propozycji,
DIAS ma prawo nie odpowiedzieć na złożony wniosek ?? Ja sobie już wyobrażam, jak będzie wyglądać
odpowiedź, jeśli jednak się na nią zdecyduje ... ;)
 
Jak myślisz - czy w wypadku złożenia wniosku, bez oświadczenia o przyjęciu/nie przyjęciu propozycji,
DIAS ma prawo nie odpowiedzieć na złożony wniosek ?? Ja sobie już wyobrażam, jak będzie wyglądać
odpowiedź, jeśli jednak się na nią zdecyduje ... ;)

Obowiązuje Kpa, więc odpowiedzieć musi. Gdyby DiAS zdecydował się uniknąć merytorycznego rozpatrzenia takiego wniosku, to odpowiedź rzeczywiście musiałaby być kuriozalna - prawo do złożenia wniosku o ponowne rozpatrzenie przysługuje po przyjęciu decyzji.
 
Obowiązuje Kpa, więc odpowiedzieć musi. Gdyby DiAS zdecydował się uniknąć merytorycznego rozpatrzenia takiego wniosku, to odpowiedź rzeczywiście musiałaby być kuriozalna - prawo do złożenia wniosku o ponowne rozpatrzenie przysługuje po przyjęciu decyzji.


Lepiej brzmi: po OTRZYMANIU decyzji ...
 
Dla mnie sprawa jest prosta. To nie niechlujstwo, przeoczenie ani żadne inne skomplikowane kwestie formalnoprawne. Po prostu chodzi o kasę. Jak cię już złapią i przyjmiesz, to kto odwołanie rozpatrzy przychylnie?! Spadaj gościu na drzewo, mam,y glejt z twoim podpisem, nie podoba się, to się zwolnij (bez odprawy!). Tylko (i aż) tyle...
 
Dla mnie sprawa jest prosta. To nie niechlujstwo, przeoczenie ani żadne inne skomplikowane kwestie formalnoprawne. Po prostu chodzi o kasę. Jak cię już złapią i przyjmiesz, to kto odwołanie rozpatrzy przychylnie?! Spadaj gościu na drzewo, mamy glejt z twoim podpisem, nie podoba się, to się zwolnij (bez odprawy!). Tylko (i aż) tyle...


Prawda, że to proste ?!
Tylko dlaczego, do jasnej Anielki, WŁAŚNIE TEN ELEMENT jest tak systematycznie i uparcie omijany
przy poszukiwaniu "punktów zaczepienia" dla egzekwowania istniejących wszak praw funkcjonariuszy ???
Co mnie jeszcze bardziej dziwi, najbardziej oczywisty sens z powyższej wypowiedzi;
"Spadaj gościu na drzewo, mamy glejt z twoim podpisem", większości lata i powiewa, będąc totalnie
lekceważonym ...
 
Prawda, że to proste ?!
Tylko dlaczego, do jasnej Anielki, WŁAŚNIE TEN ELEMENT jest tak systematycznie i uparcie omijany
przy poszukiwaniu "punktów zaczepienia" dla egzekwowania istniejących wszak praw funkcjonariuszy ???
Co mnie jeszcze bardziej dziwi, najbardziej oczywisty sens z powyższej wypowiedzi;
"Spadaj gościu na drzewo, mamy glejt z twoim podpisem", większości lata i powiewa, będąc totalnie
lekceważonym ...

Do wniosku o ponowne rozpatrzenie stosuje się przepisy o odwołaniach. Co będzie jeśli ktoś przed złożeniem takiego wniosku zwróci się do DIAS o uzupełnienie decyzji z art.111 Kpa? Jest decyzja to chyba można. Co się dzieje z terminami przyjęcia decyzji-propozycji i terminami odwołania. Wszystko powinno liczyć się od postanowienia o uzupełnieniu albo odmowie uzupełnienia. A do końca maja trzeba przyjąć, żeby nie wygasło.
 
Ciekawe ilu funkcjonariuszy przejdzie:

1. Badania lekarskie
2. Badania sprawnościowe
3. Badania warografem

Ciekawe ilu skarbowców utrzyma swoją pracę za 2-3 lata kiedy wdrożona zostanie kolejna część reformy likwidująca część, dużo większą część US !!! Myślę, że więcej wie na ten temat Wasz Przewodniczący :cool:
 
Dlatego warto zawczasu zadbać o odpowiednie przekwalifikowanie (np. front-end developer ostatnio na topie). Ja w tym syfie nie będę długo siedzieć.
 
Z wyroków NSA:
"Konstrukcja orzeczenia o uzupełnieniu lub odmowie uzupełniania decyzji lub postanowienia nie ma samodzielnego bytu prawnego, ale POZOSTAJE CZĘŚCIĄ aktu administracyjnego, którego uzupełnienia domaga się strona. W związku z tym dzieli ono losy również tego aktu w postępowaniu odwoławczym. Z tych też przyczyn na rozstrzygnięcie z art. 111 k.p.a. nie przysługuje zażalenie, a jednym ze skutków procesowych zgłoszenia wniosku o jego wydanie jest przesunięcie początku terminu do wniesienia odwołania (wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy) na dzień doręczenia postanowienia, o którym mowa w art. 111 § 1b k.p.a. Oznacza to, że przed doręczeniem tego postanowienia termin do wniesienia odwołania nie biegnie".
Wymyślili swój tryb złożenia odwołania po przyjęciu decyzji. Ale co z tym? Czy można składać jakiekolwiek oświadczenia przed wydaniem przez organ postanowienia, które jest częścią decyzji. Tak to jest jak miesza się procedury i terminy administracyjne z twórczością własną.
 
Obowiązuje Kpa, więc odpowiedzieć musi. Gdyby DiAS zdecydował się uniknąć merytorycznego rozpatrzenia takiego wniosku, to odpowiedź rzeczywiście musiałaby być kuriozalna - prawo do złożenia wniosku o ponowne rozpatrzenie przysługuje po przyjęciu decyzji.

Z wyroków NSA:
"Konstrukcja orzeczenia o uzupełnieniu lub odmowie uzupełniania decyzji lub postanowienia nie ma samodzielnego bytu prawnego, ale POZOSTAJE CZĘŚCIĄ aktu administracyjnego, którego uzupełnienia domaga się strona. W związku z tym dzieli ono losy również tego aktu w postępowaniu odwoławczym. Z tych też przyczyn na rozstrzygnięcie z art. 111 k.p.a. nie przysługuje zażalenie, a jednym ze skutków procesowych zgłoszenia wniosku o jego wydanie jest przesunięcie początku terminu do wniesienia odwołania (wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy) na dzień doręczenia postanowienia, o którym mowa w art. 111 § 1b k.p.a. Oznacza to, że przed doręczeniem tego postanowienia termin do wniesienia odwołania nie biegnie".
Wymyślili swój tryb złożenia odwołania po przyjęciu decyzji. Ale co z tym? Czy można składać jakiekolwiek oświadczenia przed wydaniem przez organ postanowienia, które jest częścią decyzji. Tak to jest jak miesza się procedury i terminy administracyjne z twórczością własną.

no to z tej strony spojrzmy na sprawe: propozycja pelnienia nie jest decyzją, decyzją jest ustalenie warunkow sluzby. Wszyscy jestesmy funkami SCS z mocy ustawy, i bedziemy nimi nadal (po 31.08) tez z mocy ustawy. W tej kwestii nie zostanie wydana zadna decyzja. Stosunek sluzbowy moze wygasnac lub sie przeksztalcic ale nie powstac (w przypadku funkow). Wygasa gdy odrzucamy propozycje a przeksztalca sie gdy przyjmujemy propozycje pracy. Jaki wg Ciebie akt wydany przez DIASa tworzy stosunek sluzbowy dla funka ? Odrzucenie propozycji niczego nie zmienia w naszej sytuacji do konca sierpnia, stosunek sluzbowy i warunki pozostaja. Pisac mozna ale o co? o podwyzke? Na 3 miechy? Zgodzilismy sie, ze propozycja pracy to nie decyzja wiec tez nie ma KPA i sensu marnowania papieru.
 
Ostatnia edycja:
no to z tej strony spojrzmy na sprawe: propozycja pelnienia nie jest decyzją, decyzją jest ustalenie warunkow sluzby. Wszyscy jestesmy funkami SCS z mocy ustawy, i bedziemy nimi nadal (po 31.08) tez z mocy ustawy. W tej kwestii nie zostanie wydana zadna decyzja. Stosunek sluzbowy moze wygasnac lub sie przeksztalcic ale nie powstac (w przypadku funkow). Wygasa gdy odrzucamy propozycje a przeksztalca sie gdy przyjmujemy propozycje pracy. Jaki wg Ciebie akt wydany przez DIASa tworzy stosunek sluzbowy dla funka ? Odrzucenie propozycji niczego nie zmienia w naszej sytuacji do konca sierpnia, stosunek sluzbowy i warunki pozostaja. Pisac mozna ale o co? o podwyzke? Na 3 miechy? Zgodzilismy sie, ze propozycja pracy to nie decyzja wiec tez nie ma KPA i sensu marnowania papieru.

Art. 169 ust.4 propozycja pełnienia służby w SCS stanowi decyzję... Propozycja służby jest decyzją i nie będzie osobnej decyzji ustalającej warunki. A jeżeli tak to przysługuje wniosek o uzupełnienie na który DIAS zobowiązany jest odpowiedzieć postanowieniem, stanowiącym nieodłączną część decyzji. Jeżeli nie zdąży do końca maja wydać postanowienia, a już wiadomo, że marginesu czasowego sobie nie zostawili, to tak jakby nie wydał decyzji, czyli nie przedstawił propozycji itd. Nie wiem czy to byłoby skuteczne. Taki psikus za psikus. Tylko znowu jak nie ma propozycji to wygasa. Wszędzie wnyki.
 
Ostatnia edycja:
Art. 169 ust.4 propozycja pełnienia służby w SCS stanowi decyzję... Propozycja służby jest decyzją i nie będzie osobnej decyzji ustalającej warunki. A jeżeli tak to przysługuje wniosek o uzupełnienie na który DIAS zobowiązany jest odpowiedzieć postanowieniem, stanowiącym nieodłączną część decyzji. Jeżeli nie zdąży do końca maja wydać postanowienia, a już wiadomo, że marginesu czasowego sobie nie zostawili, to tak jakby nie wydał decyzji, czyli nie przedstawił propozycji itd. Nie wiem czy to byłoby skuteczne. Taki psikus za psikus. Tylko znowu jak nie ma propozycji to wygasa. Wszędzie wnyki.


Pamiętaj Szanowny Kolego; jeśli ktoś napisał - "róża jest czerwona" - to niekoniecznie tak jest ...
 
Pamiętaj Szanowny Kolego; jeśli ktoś napisał - "róża jest czerwona" - to niekoniecznie tak jest ...

Wiem Cat. Tylko potrzeba czasu, żeby to udowodnić. Na razie na pewno będą stosować zapisy ustawy i swoją interpretację. Kiedy okaże się, że miałeś rację może być za późno.
 
Wiem Cat. Tylko potrzeba czasu, żeby to udowodnić. Na razie na pewno będą stosować zapisy ustawy i swoją interpretację. Kiedy okaże się, że miałeś rację może być za późno.
Wielu funków myślało, że mogą walczyć z "przed dniem oznacza w dniu" i co? Tylko nielicznym się to udało. Zmarnowałem tylko czas, nerwy i pieniądze. Więc zrobią jak będą chcieli a jedna "grusza" wiosny nie czyni, szczególnie, że jeśli kiedyś władza była arogancka to teraz ta władza się nie patyczkuje. Z gębą pełną frazesów zrobi co będzie chciała a jeszcze powie, że to dla naszego dobra a to tylko my, ciemny lud nie zdajemy sobie z tego sprawy. I nikt ich nie przekona, że białe jest białe ...
 
Art. 169 ust.4 propozycja pełnienia służby w SCS stanowi decyzję... Propozycja służby jest decyzją i nie będzie osobnej decyzji ustalającej warunki. A jeżeli tak to przysługuje wniosek o uzupełnienie na który DIAS zobowiązany jest odpowiedzieć postanowieniem, stanowiącym nieodłączną część decyzji. Jeżeli nie zdąży do końca maja wydać postanowienia, a już wiadomo, że marginesu czasowego sobie nie zostawili, to tak jakby nie wydał decyzji, czyli nie przedstawił propozycji itd. Nie wiem czy to byłoby skuteczne. Taki psikus za psikus. Tylko znowu jak nie ma propozycji to wygasa. Wszędzie wnyki.

Mysle, ze sie generalnie zgadzamy. Poza jednym szczegolem ale to by byla dyskusja czysto akademicka, bo nikt sie nie bedzie odwolywal od propozycji sluzby. Jednak juz kiedys mielismy podobna sprawe nie pamietam dokladnie kiedy, lata temu, gdy Naczelnik UC wymierzał cło i naliczał VAT. Pamietasz? W jednym dokumencie, na jednej stronie byla decyzja wymierzajaca clo i dokonanie czynnosci czysto technicznej w postaci naliczenia VAT. Nie ma wiec problemu by tak samo teraz splodzic pismo < proponuje pelnienie sluzby> (czynnosc techniczna) i <okreslam warunki sluzby> decyzja. W takiej sytuacji nie ma zadnego problemu z art.111 KPA, i wyrobieniem sie do konca maja, a po przyjeciu moze wnioskowac w sprawie warunkow sluzby i gra gitara. Tak to widze.
 
ale czym się martwicie. Im ich oferta jest gorsza tym oferta na zewnątrz jest lepsza. Zostaną ci co się ustawili, co nie mają wyjścia, czyli, sory, albo mierni albo wierni lub obie opcje łącznie i prawdziwi beneficjenci czyli ok 60% skarbowców na obecnej stawce poniżej 3000 brt
 
Ostatnia edycja:
(...)Ciekawe ilu skarbowców utrzyma swoją pracę za 2-3 lata kiedy wdrożona zostanie kolejna część reformy likwidująca część, dużo większą część US !!! Myślę, że więcej wie na ten temat Wasz Przewodniczący :cool:
Skarbowcy będą sami odchodzić - z wyjątkiem młodych dziewczyn mających zamiar zajść w ciążę, stałych leserów goszczących na długoterminowych zwolnieniach lekarskich i tych z pięcioma-sześcioma krzyżykami na karku mających w perspektywie namacalną lub co najmniej dostrzegalną w krótkoterminowym horyzoncie czasowym, emeryturą.
Będą likwidować urzędy? Niech likwidują - a całość obsługi podatnika niech przejmą izby skarbowe nadymające się ostatnio do niebotycznych rozmiarów. Będzie okazja do zobaczenia jak wygląda zapierdziel na samym dole. Albo mam lepszy pomysł - z likwidowanych urzędów pozostawić jedno pomieszczenie, wstawić podatkomaty/wpłatomaty i podatnicy sami dobrowolnie będą regulować należne zobowiązania. Jaka oszczędność na zbędnym zasobie ludzkim!!!

Tylko z tym przewodniczącym nie skumałem. O kogo chodzi? Czyżby o Tomasza L? Ja się do niego nie przyznaję. A jeżeli tak, to pytanie warto zadać na innym forum. Tutaj podopieczni tego "przewodniczącego" nie są aktywni.
 
Pamiętaj Szanowny Kolego; jeśli ktoś napisał - "róża jest czerwona" - to niekoniecznie tak jest ...

To pasuje do Twoich słów:
"W orzecznictwie sądów administracyjnych przyjęty jest pogląd, że o tym, czy konkretne pismo jest decyzją decyduje nie jego forma lecz to, czy zawiera ono niezbędne elementy dla zakwalifikowania go jako decyzji. Pismo jest decyzją, pomimo nie spełnienia formy przewidzianej w kodeksie postępowania administracyjnego, jeżeli zawiera minimum elementów konstytutywnych, do których należą: określenie organu administracji, adresata, rozstrzygnięcie istoty sprawy, podpis pracownika reprezentującego organ".
Czy propozycji przymusowego ucywilnienia będzie brakować czegokolwiek?
 
To pasuje do Twoich słów:
"W orzecznictwie sądów administracyjnych przyjęty jest pogląd, że o tym, czy konkretne pismo jest decyzją decyduje nie jego forma lecz to, czy zawiera ono niezbędne elementy dla zakwalifikowania go jako decyzji. Pismo jest decyzją, pomimo nie spełnienia formy przewidzianej w kodeksie postępowania administracyjnego, jeżeli zawiera minimum elementów konstytutywnych, do których należą: określenie organu administracji, adresata, rozstrzygnięcie istoty sprawy, podpis pracownika reprezentującego organ".
Czy propozycji przymusowego ucywilnienia będzie brakować czegokolwiek?


W swoich próbach argumentowania, skupiam się ostatnio wyłącznie na dwóch kwestiach sprawdzając:

- czy "istota" nie została sztucznie (z premedytacją) ograniczona [(nie "obcięto" jej integralnych elementów - zwłaszcza wprost niewyartykułowanych, choć ściśle zależnych) element przykładowy - mianowanie];

- czy "rozstrzygnięcie" reguluje wyalienowaną (konkretną, ale niepełną) treść sprawy czy też dotyczy jej pełnego zakresu.

Ponieważ według powyższego, w samych przepisach odnośnie KAS zauważam wiele tego rodzaju "braków",
to bez wahania przedstawiam Ci odpowiedź (MOJE zdanie):
- TAK!
W dodatku więcej brakować, niż będzie zawarte ...
 
Back
Do góry