• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Informacje o miejscu pełnienia służby/zatrudnienia w KAS - DZIAŁANIA

Dzięki za wszelkie informacje. Czasem szybciej można spytać, zwłaszcza jak ktoś nie lubi czytać przepisów:)


Chcąc być szczerym Marcinie, muszę podkreślić Twoje zdanie - "CZASEM szybciej można spytać ..."
Otóż owszem, czasem szybciej ale nigdy pewniej czy dokładniej. Dlatego warto sprawdzić!

Cytowany Art. 170, jako CAŁOŚĆ stanowi baaardzo ciekawą konstrukcję, absolutnie nie tak oczywistą
jak się wydaje tym, którzy wpierw zanim treść, poznali jego rozpowszechnioną interpretację.
Jeśli miałbyś możliwość (i ochotę) na eksperyment, przedstaw jego treść komuś "kumatemu" w legislacji,
ale nie "skażonemu" konkretną wiedzą w tym dokładnie temacie. Wnioski mogą MOCNO zaskoczyć ...
 
Chcąc być szczerym Marcinie, muszę podkreślić Twoje zdanie - "CZASEM szybciej można spytać ..."
Otóż owszem, czasem szybciej ale nigdy pewniej czy dokładniej. Dlatego warto sprawdzić!

Cytowany Art. 170, jako CAŁOŚĆ stanowi baaardzo ciekawą konstrukcję, absolutnie nie tak oczywistą
jak się wydaje tym, którzy wpierw zanim treść, poznali jego rozpowszechnioną interpretację.
Jeśli miałbyś możliwość (i ochotę) na eksperyment, przedstaw jego treść komuś "kumatemu" w legislacji,
ale nie "skażonemu" konkretną wiedzą w tym dokładnie temacie. Wnioski mogą MOCNO zaskoczyć ...

Czyli wg Ciebie jednak mogą odpraw nie wypłacić?
 
Dzięki za wszelkie informacje. Czasem szybciej można spytać, zwłaszcza jak ktoś nie lubi czytać przepisów:)

tumblr_ny8c8zRTmg1u0qlp8o1_500.jpg
............................
 
Czyli wg Ciebie jednak mogą odpraw nie wypłacić?
mnie tez ten przepis zastanawia. Jak zwykle nie rozumiem co Cat ma na mysli wiec pewnie z innych powodow. Jesli czytac go literalnie to zwolnienie ze sluzby nastepuje rowniez przy propozycji ucywilnienia. Z drugiej strony jesli ktos dostanie propozycje ucywilnienia i warunki zblizone/takie same do tych ze sluzby ale je mimo to odrzuci to sąd może uznać ze rozwiazanie stosunku sluzbowego nastapilo z winy funka. Nie wiem, warto zapytac dobrego prawnika tu sie zgadzam z Catem.
 
mnie tez ten przepis zastanawia. Jak zwykle nie rozumiem co Cat ma na mysli wiec pewnie z innych powodow. Jesli czytac go literalnie to zwolnienie ze sluzby nastepuje rowniez przy propozycji ucywilnienia. Z drugiej strony jesli ktos dostanie propozycje ucywilnienia i warunki zblizone/takie same do tych ze sluzby ale je mimo to odrzuci to sąd może uznać ze rozwiazanie stosunku sluzbowego nastapilo z winy funka. Nie wiem, warto zapytac dobrego prawnika tu sie zgadzam z Catem.

W przypadku braku propozycji i złożenia oświadczenia o odmowie jej przyjęcia odprawa na pewno przysługuje, bo tak wprost jest w przepisie. Dla zainteresowanych wyłącznie odprawą to wystarczy. Konstrukcja o której pisze Cat to raczej szansa dla tych, których odprawa mniej interesuje. A co do ucywilnienia to stanowisko MF odnośnie art. 163 ust.4 ustawy o SC jest takie, że zwolnienie ze służby to utrata zatrudnienia. Myślę, że nasza kancelaria cieszy się z takiego stanowiska i jest przygotowana.
 
W przypadku braku propozycji i złożenia oświadczenia o odmowie jej przyjęcia odprawa na pewno przysługuje, bo tak wprost jest w przepisie. Dla zainteresowanych wyłącznie odprawą to wystarczy. Konstrukcja o której pisze Cat to raczej szansa dla tych, których odprawa mniej interesuje. A co do ucywilnienia to stanowisko MF odnośnie art. 163 ust.4 ustawy o SC jest takie, że zwolnienie ze służby to utrata zatrudnienia. Myślę, że nasza kancelaria cieszy się z takiego stanowiska i jest przygotowana.

Na głównej wisi komunikat:
Ostrzegamy przed pisaniem komentarzy, które mogą pogorszyć naszą sytuację w KAS przy dochodzeniu praw. Cały czas możliwa jest zmiana ustawy KAS w kilka dni na naszą niekorzyść. Nie podpowiadaj, nie uprzedzaj o swoich zamiarach, bo możesz nie mieć okazji ich zrealizować, gdyż zmienią ustawę.

warto czasem się powstrzymać niż niechcący puścić farbę, nawet nie do końca świadomie.
 
Na głównej wisi komunikat:


warto czasem się powstrzymać niż niechcący puścić farbę, nawet nie do końca świadomie.

Dlatego też przywołałem wyłącznie, to co oficjalnie podał MF w swoim stanowisku. Poza tym pojawiły się już pierwsze propozycje na podstawie ustawy wprowadzającej i przepisów o których piszemy.
 
Dlatego też przywołałem wyłącznie, to co oficjalnie podał MF w swoim stanowisku. Poza tym pojawiły się już pierwsze propozycje na podstawie ustawy wprowadzającej i przepisów o których piszemy.
Czy możesz napisać gdzie pojawiły się te pierwsze propozycje? Ciągle jakieś tajemnice. Przecież to dotyczy ludzi a nie zwierząt.
 
Art. 250. 1. Funkcjonariuszowi zwolnionemu ze służby w związku z przejściem
na emeryturę lub orzeczeniem trwałej niezdolności do służby przysługuje jednorazowa
odprawa w wysokości trzymiesięcznego uposażenia. Odprawa ulega zwiększeniu o 20%
miesięcznego uposażenia za każdy pełny rok pełnienia służby ponad 5 lat nieprzerwanej
służby, nie więcej niż do wysokości sześciomiesięcznego uposażenia
.

......................................................................
4. Funkcjonariuszowi służby stałej, zwolnionemu ze służby w związku ze
zniesieniem lub reorganizacją jednostki organizacyjnej KAS, przysługuje odprawa na
zasadach i w wysokości określonych w ust. 1–3.
O odprawach funkcjonariuszy SC mówi art. 170 ustawy wprowadzającej, nie art.250 ustawy o kas.
Jeśli uważasz, że na podstawie art 250 o odprawę może wystąpić funkcjonariusz SC , proszę odpowiedz na jedno pytanie: W związku z likwidacją lub reorganizacją jakiej jednostki KAS?
 
Ostatnia edycja:
przestań pisać .... masz 3 lata .... zdążysz zrozumieć sam lub ktoś Ci to wytłumaczy ... może nawet tu ale nie przed ostatnim majem !
obecne przepisy zostawiają kilka ciekawych rozwiązań .... i wiele możliwości ...
zacznijcie myśleć ! jakiegoś zaj..oba macie z tym nieaktualnym na dziś nazewnictwem !
 
Wiem, że od otrzymanej propozycji pracy /służby można się odwołać dopiero po jej przyjęciu. Jednak mam pytanie, czy jest jakaś możliwość odwołania się, wnioskowania o ponowne rozpatrzenie sprawy przed jej przyjęciem? To ważne. Z wpisów na forum wynika,że taką możliwość wynegocjowała sobie Solidarność dla swoich członków. Co mogą zrobić pozostali którzy otrzymają propozycję pracy (ucywilnienia)?
 
Wiem, że od otrzymanej propozycji pracy /służby można się odwołać dopiero po jej przyjęciu. Jednak mam pytanie, czy jest jakaś możliwość odwołania się, wnioskowania o ponowne rozpatrzenie sprawy przed jej przyjęciem? To ważne. Z wpisów na forum wynika,że taką możliwość wynegocjowała sobie Solidarność dla swoich członków. Co mogą zrobić pozostali którzy otrzymają propozycję pracy (ucywilnienia)?

W Krakowie na intranecie jest takie info
Każdy pracownik/funkcjonariusz Izby Administracji Skarbowej w Krakowie w przypadku uznania, że miejsce świadczenia pracy/pełnienia służby wskazane we wstępnej informacji nie uwzględnia:


posiadanych przez niego kwalifikacji,
przebiegu dotychczasowej pracy lub służby,
dotychczasowego miejsce zamieszkania

ma możliwość złożenia uzasadnionego Wniosku o przeprowadzenie weryfikacji wstępnie wyznaczonego miejsca świadczenia pracy/pełnienia służby i ponowną analizę posiadanych kwalifikacji oraz przebiegu dotychczasowej pracy/służby, przy uwzględnieniu dotychczasowego miejsca zamieszkania. Integralną częścią wniosku jest załącznik zawierający m.in. samoocenę Wnioskującego (liczba załączników dołączanych do wniosku jest uzależniona od liczby wskazanych preferowanych komórek). Jednolity formularz opracowany został przez Zespół ds. jednolitych zasad przedstawiania propozycji zatrudnienia/pełnienia służby dla pracowników/funkcjonariuszy w Izbie Administracji Skarbowej w Krakowie.

Jednocześnie pracownik/funkcjonariusz może przesłać ww. wniosek ze względu na sprawy rodzinne/sytuację życiową,
http://portal-mp.mf.gov.pl/index.php/aktualnosci/komunikaty/226-wniosek-do-dias-o-przeprowadzenie-weryfikacji-wstepnie-wyznaczonego-miejsca-pracy-pelnienia-sluzby
 
J.23. Na podstawie przygotowanego wzoru każdy mógł złożyć wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy po INFORMACJI. Obecnie każdy może złożyć skargę do WSA lub skargę na bezczynność organu.
To są działania przed porpozycjami
 
Widziałem wzory tych wniosków, widziałem wzory skarg na bezczynność ale to wszystko dotyczyło WSTĘPNYCH INFORMACJI. Te informacje jak sami wiecie były bardzo ogólne zawierały miejsce pełnienia służby/pracy plus adres np. Delegatura UC-S w X (ewentualnie jeszcze Oddział Celny w Y ). Z tej informacji nie wynika w żaden sposób czy zostanie funkcjonariuszowi przedstawiona propozycja PRACY czy SŁUŻBY. W przypadku komórek "ucywilnianych" lub "mieszanych" (gdzie obsadę mają stanowić funkcjonariusze i pracownicy) o tym czy bedziemy służyć jako funkcjonariusze czy pracować jako cywile dowiemy się dopiero z PROPOZYCJI. A od tych można się odwołać dpoiero po ich przyjęciu.
 
"A od tych można się odwołać dpoiero po ich przyjęciu. "
I to jest właśnie niefajne.
Mam poważne wątpliwości co do chęci przyjęcia propozycji, wszytko zależy od zawartości...ale zanim mogę się odwołać (czytaj: walczyć o cokolwiek), muszę zamknąć sobie drogę do odejścia z odprawą.
 
"A od tych można się odwołać dpoiero po ich przyjęciu. "
I to jest właśnie niefajne.
Mam poważne wątpliwości co do chęci przyjęcia propozycji, wszytko zależy od zawartości...ale zanim mogę się odwołać (czytaj: walczyć o cokolwiek), muszę zamknąć sobie drogę do odejścia z odprawą.

I jeszcze komentarze w stylu: "...to pan propozycję przyjął a teraz się nam pan tu odwołuje...". I czy jeżeli sprawa trafi do sądu to "przyjęcie propozycji' nie będzie nas stawiało z góry na przegranej pozycji?
 
"A od tych można się odwołać dpoiero po ich przyjęciu. "
I to jest właśnie niefajne.
Mam poważne wątpliwości co do chęci przyjęcia propozycji, wszytko zależy od zawartości...ale zanim mogę się odwołać (czytaj: walczyć o cokolwiek), muszę zamknąć sobie drogę do odejścia z odprawą.
to jest wlasnie skurwysynstwo, jesli przyjmujesz propozycje tracisz prawo do odprawy, jesli chcesz zachowac odprawe tracisz prawo do odwolania. Ale co w sytuacji jesli odwolanie nie bedzie dotyczyc kwestii merytorycznych typu nie zgadzam sie z propozycja poniewaz mi nie odpowiada tylko kwestii formalnych typu wnioskuje o uznanie decyzji okreslajacej moje stanowisko za niezgodna z poleceniem SKAS i w zwiazku z tym o jej calkowite uchylenie? To tez odwolanie tyle, ze wnioskuje o calkowite uchylenie decyzji, co wtedy?
 
Propozycja służby jest decyzją ustalającą od której przysługuje prawo wniosku o ponowne rozpatrzenie i ma zastosowanie Kpa. Po rozpatrzeniu będzie wydana kolejna decyzja. Odwołanie nie jest przyjęciem propozycji, chociaż decyzja jest wykonalna (art.169 ust. 5). I dlatego jest taka dziwna konstrukcja art. 170 - nie mogą wygasnąć z końcem sierpnia stosunki osób, które skorzystają z prawa odwołania i do końca maja nie potwierdzą przyjęcia propozycji.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry