• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

słuzba przygotowawcza rezygnacja po szkoleniu

grek2000

Nowy użytkownik
Dołączył
6 Lipiec 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam

Jestem w służbie przygotowawczej i mam pytanie co jeśli zrezygnuje po szkoleniu tym miesięcznym z tej pracy?

Pozdrawiam

G.
 
Będą jeszcze chcieli pewnie od ciebie kasę za wydane umundurowanie (1 punkt - 1 zł). Jeżeli możesz jeszcze trochę poczekać (max do końca sierpnia) to poczekaj i nie przyjmuj propozycji. Odprawy może nie dostaniesz (to jest nie do końca jasna kwestia), ale zwracać pieniędzy za umundurowanie i szkolenia - z tego co się orientuję - nie będziesz musiał.
 
Jak nie zdasz egzaminu nie będziesz musiał oddawać kasy za szkolenie.

A dlaczego nie? Kiedyś to podobno był najlepszy sposób (sam o tym słyszałem), ale teraz to już raczej nie przejdzie - zob. art. 131 ust. 2 i art. 132 ust. 2 pkt 1 w zw. z art. 104 ust. 1 pkt 5 w zw. z art. 79 pkt 2 ustawy o Służbie Celnej.
 
Ostatnia edycja:
Ręce opadają. Wieści są takie że pan D wielki esteta ą ę sprawił że laboratorium IC w Białymstoku będzie mundurowe. "Czasy się zmieniają a Pan dalej w komisjach " taki cytat mi się przypomniał. Jak widać układy misternie tworzone przez Mirasa dalej doskonale się sprawdzają.
 
Czyli najlepszym rozwiązaniem odejścia ze słuzby przygotowawczej bez zwracania kosztów/szkolen,mundurów jest nie przyjecie propozycji?
A co z możliwościa przejscia na pracownika cywilnego.
 
Czyli najlepszym rozwiązaniem odejścia ze słuzby przygotowawczej bez zwracania kosztów/szkolen,mundurów jest nie przyjecie propozycji?

Tak. Niewykluczone, że mogą i tak chcieć kasę, ale nie będzie w tym przypadku podstawy prawnej.

A co z możliwościa przejscia na pracownika cywilnego.

Wtedy też nie musisz zwracać, jeżeli o to ci chodzi. Możliwość przejścia jest na podstawie ustawy o Slużbie Celnej / ustawy o KAS albo podczas reformy, jeśli otrzymasz propozycję zatrudnienia, a nie propozycję pełnienia służby.
 
jestem w służbie przygotowawczej już prawie 2 lata , jestem po tym pierwszym miesięcznym szkoleniu, ale jeszcze przede mną główny egzamin i egzamin z języka obcego ?? chciałbym zrezygnować , jak byłoby najlepiej to zakończyć ?? i jakie konsekwencje ??
 
KIEDYŚ ETOS a TERAZ?

Z perspektywy czasu doradzam własną działalność, nawet klejenie obcasów, lecz jeśli nie masz umiejętności lub odwagi by los we własne ręce wziąć to mimo wszystko nie idź tą drogą bo po 30 latach a tyle najmniej musisz przepracować powiesz sobie jak ja= po co komuś zbudowałem własną pracą dom sam go nie mając i żadnych, ale to żadnych perspektyw na rozwój, karierę. smutne ale prawdziwe. tu rządzą klany i rodzinne układy a MB udaje że nie. i niech mnie namierzają jak chcą bo ja już prawie emeryt.
 
jestem w służbie przygotowawczej już prawie 2 lata , jestem po tym pierwszym miesięcznym szkoleniu, ale jeszcze przede mną główny egzamin i egzamin z języka obcego ?? chciałbym zrezygnować , jak byłoby najlepiej to zakończyć ?? i jakie konsekwencje ??

Odpowiedz mi na jedno pytanie gdzie będziesz miał lepiej. Bo z tego co widzę na rynku pracy jest wiele pracy ale nie takiej jak tutaj. Normalna stawka godzinowa, urlop, dodatki, itp. Gdzie będziesz miał lepiej.
 
Back
Do góry