• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Co z alokacją?

No jak można takie bzdury wypisywać chyba alokacje to znasz z opowiadań. I wiem o czym piszę bo sam jestem alokantem.
bzdury?? Nie wiem skąd jesteś, może z biura w oc, ale wielu z granic pozamykali chcąc się nas pozbyć na podstawie zeznań mordercy,a teraz na wschodzie zginął kolega w niewyjaśnionych okolicznościach,wracając do wynajmowanego lokum,drugi się powiesił na wieść iż nas zamykają! ! Jak to inaczej nazwać? ??w alokacji od 2004r zawsze na pierwszej linii. Pozdrawiam
 
bzdury?? Nie wiem skąd jesteś, może z biura w oc, ale wielu z granic pozamykali chcąc się nas pozbyć na podstawie zeznań mordercy,a teraz na wschodzie zginął kolega w niewyjaśnionych okolicznościach,wracając do wynajmowanego lokum,drugi się powiesił na wieść iż nas zamykają! ! Jak to inaczej nazwać? ??w alokacji od 2004r zawsze na pierwszej linii. Pozdrawiam

Nie będę nazywał tego po imieniu ale.....przykra sprawa..............
 
Nie zapomnę celi,batalii sądowych, straconej rodziny i nie żyjących już kolegów. Na zawsze alokacja będzie dla mnie zbrodnią mario97
 
Pewnie miałeś farta i nic złego Cię nie spotkało więc nie zrozumiesz.to chociaż nie neguj innych!!!
 
To co napisałem ale nie miejsce i czas na wspomnienia,prośba tylko aby nie ublizac tym co wszystko leglo w gruzach i nie pomniejszać ludzkich tragedii,jeżeli samemu się nie oberwalo.
 
Alokacja jest tematem obszernym. Patrzeć na to zjawisko można z różnych miejsc i widzieć różne oblicza krzywdy. Zjawisko przerastające wyobraźnię tych, którzy doprowadzili do jego powstania. Ciekawe, czy można tak świadomie wyłączyć empatię, czy do tego potrzebny jest znieczulacz(?) Musimy o tym pamiętać, mówić i pisać. Nie wolno zapominać, wybaczyć po chrześcijańsku jest trudno, ale stać było naszych biskupów by wybaczyć Niemcom, więc ... Nie zmienia to faktu, że Ludzie cierpieli i cierpią. To dotyczy samych funkcjonariuszy, ale także i przede wszystkim ich bliskich, wzajemnych relacji, etc. To straszny dramat nie móc spędzić z rodziną czasu po robocie. Po prostu B Y Ć ze sobą...
Słowa ledwie dotykają myśli o tym zjawisku, nie zbliżają się do pierwszej warstwy tego wielowarstwowego problemu.
Ocean wewnętrznego cierpienia, smutku, przygnębienia, gaszenia Człowieka i jego NAJBLIŻSZYCH, iloczyn wielu indywidualnych zmiennych.
PAMIĘTAMY !


wybaczyć?

najpierw MUSI wystąpić szczera skrucha, żal, obietnica poprawy i zadośćuczynienie...
 
Znam ludzi z malych miejscowosci, ktorzy tracili prace wywalani przez prywaciarza lub sami odchodzili bo im nie placil. Mieli kredyty, rodziny na utrzymaniu. Przeprowadzali sie w poszukiwaniu pracy. Nie wiem jak u Was ale tam gdzie mieszkam taka jest codziennosc. Ludzie wyjezdzaja z kraju za robota. Alokacja to nie wywozka na Syberie. Uwazam, ze kazdy mogl sie zwolnic i poszukac innej roboty, chocby przeprowadzajac sie z rodziną. Wielu ludzi spotyka w zyciu nieszczescie, widze to teraz i tu ale lamenty niektorych na tym forum to juz przekraczaja wszelkie granice.

nie musisz tego czytać

nie musisz się logować

nie musisz być z nami

wiele już razy dałeś przykład braku empatii, szacunku dla innych, umiejętności prowadzenia kulturalnego sporu z poszanowaniem interlokutora

zainteresowanych odsyłam do lektury twoich wcześniejszych postów

historia pozostaje
 
nie musisz tego czytać

nie musisz się logować

nie musisz być z nami

wiele już razy dałeś przykład braku empatii, szacunku dla innych, umiejętności prowadzenia kulturalnego sporu z poszanowaniem interlokutora

zainteresowanych odsyłam do lektury twoich wcześniejszych postów

historia pozostaje
po prostu mam tyle uczciwosci zeby powiedziec, ze alokacja jest takim samym nieszczesciem jak obecne wywalenie kolegow ze sluzby, zwalnianie nauczycieli w zwiazku z reforma oswiaty i kazda utrata pracy. Nie jestesmy pępkiem wszechswiata i nie tylko my sluzymy ojczyznie.
 
po prostu mam tyle uczciwosci zeby powiedziec, ze alokacja jest takim samym nieszczesciem jak obecne wywalenie kolegow ze sluzby, zwalnianie nauczycieli w zwiazku z reforma oswiaty i kazda utrata pracy. Nie jestesmy pępkiem wszechswiata i nie tylko my sluzymy ojczyznie.
powiedz to maloletnim sierotom po moich kolegach.brak mi słów na określenie takiej ignorancji
 
czlowiek-madrzeje-z-wiekiem-zazwyczaj-jest-to-wieko-od-trumny.jpg

think about .........................
 
po prostu mam tyle uczciwosci zeby powiedziec, ze alokacja jest takim samym nieszczesciem jak obecne wywalenie kolegow ze sluzby, zwalnianie nauczycieli w zwiazku z reforma oswiaty i kazda utrata pracy. Nie jestesmy pępkiem wszechswiata i nie tylko my sluzymy ojczyznie.


jesteś ignorantem i nie zdajesz sobie z tego sprawy

stosunek służby jest specyficznym stosunkiem, z jednej strony nakładającym na zgłaszającego się do służby szereg ograniczeń, z drugiej strony o specjalnej, gwarantowanej przez Państwo trwałości

i tą trwałość naruszono

składanie propozycji bez żadnych zasad

porównywać służbę do pracy?

litości

poczytaj to może porozmawiamy

o ile się zmienisz, i pozbędziesz się tej agresji i braku szacunku dla innych, którą wielokrotnie prezentowałeś

i o ile dojrzejesz do tego, że jak się zagalopujesz, to będziesz umiał jak dojrzały mężczyzna wziąć to na klatę i się przyznać
 
nie musisz tego czytać

nie musisz się logować

nie musisz być z nami

wiele już razy dałeś przykład braku empatii, szacunku dla innych, umiejętności prowadzenia kulturalnego sporu z poszanowaniem interlokutora

zainteresowanych odsyłam do lektury twoich wcześniejszych postów

historia pozostaje

A ty nie musisz nabijać postów.

a ty co? filozof? co wniósł twój post rzeczowego poza atakiem na mnie?

taki to już masz charakter

musisz być bardzo lubiany:)

post do dworcowa idealnie pasuje również do ciebie nie?

uwierz w końcu - to nie ja jestem twoim wrogiem

owszem, jestem asertywny, dosadny szczery do bólu, może niezbyt sympatyczny dla kogoś, kto nie łapie ironii, czasami mocno zawoalowanej

ale nie jestem twoim wrogiem
 
jesteś ignorantem i nie zdajesz sobie z tego sprawy

stosunek służby jest specyficznym stosunkiem, z jednej strony nakładającym na zgłaszającego się do służby szereg ograniczeń, z drugiej strony o specjalnej, gwarantowanej przez Państwo trwałości

i tą trwałość naruszono

składanie propozycji bez żadnych zasad

porównywać służbę do pracy?

litości

poczytaj to może porozmawiamy

o ile się zmienisz, i pozbędziesz się tej agresji i braku szacunku dla innych, którą wielokrotnie prezentowałeś

i o ile dojrzejesz do tego, że jak się zagalopujesz, to będziesz umiał jak dojrzały mężczyzna wziąć to na klatę i się przyznać

śmiać mi się chce gdy spotykam ludzi, którzy tak są w sobie zadufani, że nie dopuszczają możliwości, że ktoś może mieć inne zdanie . A jeśli juz ktoś popelni grzech posiadania innego zdania to natychmiast powinien brac na klate i sie przyznawac do błędu. Załapałeś?
 
Ostatnia edycja:
śmiać mi się chce gdy spotykam ludzi, którzy tak są w sobie zadufani, że nie dopuszczają możliwości, że ktoś może mieć inne zdanie . A jeśli juz ktoś popelni grzech posiadania innego zdania to natychmiast powinien brac na klate i sie przyznawac do błędu. Załapałeś?


chodzi o wielokrotne obrażanie innych przez ciebie, w wielu wątkach i dyskusjach, wcześniej

załapałeś?
 
Nie ma za co przepraszać zdziwiłem się tylko ale ok.

art.191.1 Funkcjonariuszowi, który otrzymał propozycję pełnienia służby w Służbie Celno-Skarbowej, przysługuje stopień służbowy równorzędny do dotychczasowego.
2. Funkcjonariusz, o którym mowa w ust. 1, zachowuje ciągłość służby.
3. Funkcjonariusz, który w dniu otrzymania propozycji zatrudnienia jest uprawniony do świadczeń, o których mowa w art. 93 ustawy uchylanej w art. 159 pkt 3, na jego wniosek jest przenoszony do izby administracji skarbowej właściwej ze względu na miejsce stałego zamieszkania. Przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio.

W przepisach wprowadzających zmieniła się nr teraz jest tak:
Art. 169. 1. Funkcjonariuszowi, który otrzymał propozycję pełnienia służby w Służbie Celno-Skarbowej, przysługuje stopień służbowy równorzędny do dotychczasowego.
2. Funkcjonariusz, o którym mowa w ust. 1, zachowuje ciągłość służby.
3. Funkcjonariusz, który w dniu otrzymania propozycji zatrudnienia jest uprawniony do świadczeń, o których mowa w art. 93 ustawy uchylanej w art. 159 pkt 3, na jego wniosek jest przenoszony do izby administracji skarbowej właściwej ze względu na miejsce stałego zamieszkania. Przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio.
4. Propozycja pełnienia służby w Służbie Celno-Skarbowej stanowi decyzję ustalającą warunki pełnienia służby. W terminie 14 dni od dnia przyjęcia propozycji przysługuje wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy.

Moje pytanie jest takie , czy ta decyzja będzie określała również te świadczenia?
Wcale się nie denerwuje ,tylko chciałbym wiedzieć na czym jedziemy nie lubię plotek!

Czy w/w przepisy wprowadzające ustawę KAS dalej są aktualne ? Jeśli tak, to do kogo pisać podanie i gdzie je złożyć aby zachować drogę służbową?
 
Back
Do góry