• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Co z alokacją?

DJ Alokers

Nowy użytkownik
Dołączył
19 Czerwiec 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witajcie,
Widzę, że prowadzone są tu na tym forum różne dyskusje, ale dla mnie jak i dla wielu innych takich kolegów takich jak i ja z alokacji nasuwa się pytanie:, co z nami „alokantami”? Czyżby nikt już nie pamiętał jak alokacja przyczyniła się do wielu tragedii i nieszczęść rodzinnych? Czy następcy Czyżowicza nie chcą już o tym pamiętać i czy my jesteśmy gatunkiem skazanym na wymarcie? Pytania te nasuwają mi się ze związkiem na możliwości posunięć dyrektorów IC w związku z wejściem ustawy o KAS.
Ponieważ:
Teoretycznie możemy być zostawieni w obcych miejscach i stanowiskach pracy, (co jest bardzo mało prawdopodobne) lub przeniesieni do pracy „blisko domu” albo możemy nie dostać żadnej propozycji pracy. Chyba było by lepiej wiedzieć wcześniej, co nas czeka. Chyba, że założenie jest takie żeby tak ludzi z alokacji przenieść do pracy „ blisko domu” z takim uposażeniem, warunkami i dojazdem do pracy żeby nie opłacało się pracować i wtedy samemu się zwolnic, aby nie dostać żadne odprawy.

„ Jak żyć Panie Premierze ? „
 
art 169 ustawy wprowadzającej
3. Funkcjonariusz, który w dniu otrzymania propozycji zatrudnienia jest uprawniony do świadczeń, o których mowa w art. 93 ustawy uchylanej w art. 159 pkt 3, na jego wniosek jest przenoszony do izby administracji skarbowej właściwej ze względu na miejsce stałego zamieszkania. Przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio.

Kluczowy jest chyba zwrot "propozycja zatrudnienia". Jeśli dobrowolnie oddasz mundur możesz wrócić w rodzinne strony
 
Ankiety

Sławek co powiesz na temat ankiet ustnych kierowanych do alokowanych. Kierownictwo twierdzi, że jest to deklaracja przeniesienia się. Obawiam się, że nie będziemy mieli wyboru czy zostajemy w swoich obecnych komórkach czy też przenosimy się do miejsc wskazanych przez Dyrektora. Nie dostaniemy porostu propozycji w swoich komórkach, które określone są jako celne lub cywilno- celne. Czy można dopilnować, aby takich sytuacji nie było?
 
Sławek co powiesz na temat ankiet ustnych kierowanych do alokowanych. Kierownictwo twierdzi, że jest to deklaracja przeniesienia się. Obawiam się, że nie będziemy mieli wyboru czy zostajemy w swoich obecnych komórkach czy też przenosimy się do miejsc wskazanych przez Dyrektora. Nie dostaniemy porostu propozycji w swoich komórkach, które określone są jako celne lub cywilno- celne. Czy można dopilnować, aby takich sytuacji nie było?

tysiące razy było mówione że w KAS brane będzie pod uwagę przebieg dotychczasowej służby oraz miejsce zamieszkania.. nie zdziwię się jeśli w ramach oszczędności (brak konieczności wypłacania rozłąkowego, dojazdów kilka razy w roku) osoby takie będą ponownie realokowani do swoich miejscowości, zamieszkania nawet kosztem tego że do zwykłego US.
 
Tylko problem polega na tym, że propozycja może być do miejsca oddalonego np. o 100 km od miejsca zamieszkania.
 
Czy alokowani dostaną najpierw propozycję w swoich dotychczasowych komórkach a potem do wyboru w miejscu zamieszkania?
 
Pojawiają się ostatnio plotki, że zostanie odebrany dodatek za brak mieszkania oraz inne świadczenia funk. alokowanym,
czy takie postępowanie jest zgodne z prawem? Czy nie jest to specjalnie robione żeby zrezygnować z miejsca pełnienia służby?
 
Świadczenia przysługują w SC. Po jej zniesieniu są nikłe szanse, że nadal będą wypłacane.
Mam prawie 100% pewność, że alokowani pobierający świadczenia dostaną propozycję "w pobliżu" ich miejsca zamieszkania.
Zresztą, alokacja była w 2003 i 2004 roku. Nie sądzisz, że to wystarczający okres czasu, żeby z tym zrobić porządek w jedną albo w drugą stronę?
Chyba trzeba się niektórym zacząć przyzwyczajać do wpływów na konto niższych o około 1.000 zł na miesiąc.
 
To że alokacja była w 2003,4 to nie podstawa żeby robić w ten sposób porządek, i ten 1000zł to też nie jakaś zawrotna sum wynajęcie kawalerki
kosztuje 1500 zł.
Nie pytałem jak dowalić alokersom pytałem czy to plotka i czy jest to zgodne z prawem?
 
Świadczenia przysługują w SC. Po jej zniesieniu są nikłe szanse, że nadal będą wypłacane.
Mam prawie 100% pewność, że alokowani pobierający świadczenia dostaną propozycję "w pobliżu" ich miejsca zamieszkania.
Zresztą, alokacja była w 2003 i 2004 roku. Nie sądzisz, że to wystarczający okres czasu, żeby z tym zrobić porządek w jedną albo w drugą stronę?
Chyba trzeba się niektórym zacząć przyzwyczajać do wpływów na konto niższych o około 1.000 zł na miesiąc.
Mam odmienne zdanie na ten temat, czas będzie wyznacznikiem.
art.191.1 Funkcjonariuszowi, który otrzymał propozycję pełnienia służby w Służbie Celno-Skarbowej, przysługuje stopień służbowy równorzędny do dotychczasowego.
2. Funkcjonariusz, o którym mowa w ust. 1, zachowuje ciągłość służby.
3. Funkcjonariusz, który w dniu otrzymania propozycji zatrudnienia jest uprawniony do świadczeń, o których mowa w art. 93 ustawy uchylanej w art. 159 pkt 3, na jego wniosek jest przenoszony do izby administracji skarbowej właściwej ze względu na miejsce stałego zamieszkania. Przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio.

w ustawie używa się określeń zatrudnienia i służby , więc do czego przypiąć ostatnie zdanie ust.3, skoro zatrudnienie oznacza pracę, a nie służbę? (nikt tego na forum nie zinterpretował, a zapytałem daaaawno temu)

na wniosek, a nie z automatu!

2003 Okęcie i Cieszyn
2004-2005 alokacja właściwa wz z UE

szło przywyknąć do takich opinii, szczerze życzę większych wpływów w związku z alokacją, to jest prawdziwy zastrzyk do budżetu domowego!
Mimo wszystko miło mi się współpracowało:) (współsłużyło), ale komu w drogę, temu czas:)
 
Ostatnia edycja:
Mam odmienne zdanie na ten temat, czas będzie wyznacznikiem.

No tak ale czasu już nie ma , a dobrze by było wiedzieć na co się decydujemy?
 
garrob jest dużo wyżej w łańcuchu pokarmowym tego ginącego gatunku, znaczy więc, że wie więcej,

ale

tak ,moim zdnaiem nikt nic nie wie, a projekt rozp. ws świadczeń związanych z przeniesieniem, w którym zmienia się nazewnictwo służby celnej na służbę celno-skarbową pozostawiając podstawę prawną jako ustawę o SC a nie ustawę o KAS jest trochę dziwny, skoro UoSC nie definiuje SCS.

PS do trzech lat obowiązują obecne rozporządzenia, chyba, że będą nowe, ale takie(?)

na chwilę obecną jak i w projektowanym rozporządzeniu alokowani funkcjonariusze będą otrzymywać świadczenia związane z przeniesieniem.
 
Ostatnia edycja:
Przeglądałem projekty na stronie Rządowego Centrum Legislacji,ale nie widziałem tam projektu ws. świadczeń.
Jeżeli obowiązują stare 3 lata to ok, nie wiedziałem.
 
Przeglądałem projekty na stronie Rządowego Centrum Legislacji,ale nie widziałem tam projektu ws. świadczeń.
Jeżeli obowiązują stare 3 lata to ok, nie wiedziałem.

obowiązują do czasu podpisania przez ministra nowych rozporządzeń, Przepraszam, 3 lata dot. znaków, pieczęci,

PS Bądź dobrej myśli, nerw nic nie pomoże.
 
Ostatnia edycja:
Przepraszam jeszcze raz, myślenie życzeniowe alokersa, do trzech lat ważności rozporządzeń dot. art. 189 ust. wpr. KAS.
 
Nie ma za co przepraszać zdziwiłem się tylko ale ok.

art.191.1 Funkcjonariuszowi, który otrzymał propozycję pełnienia służby w Służbie Celno-Skarbowej, przysługuje stopień służbowy równorzędny do dotychczasowego.
2. Funkcjonariusz, o którym mowa w ust. 1, zachowuje ciągłość służby.
3. Funkcjonariusz, który w dniu otrzymania propozycji zatrudnienia jest uprawniony do świadczeń, o których mowa w art. 93 ustawy uchylanej w art. 159 pkt 3, na jego wniosek jest przenoszony do izby administracji skarbowej właściwej ze względu na miejsce stałego zamieszkania. Przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio.

W przepisach wprowadzających zmieniła się nr teraz jest tak:
Art. 169. 1. Funkcjonariuszowi, który otrzymał propozycję pełnienia służby w Służbie Celno-Skarbowej, przysługuje stopień służbowy równorzędny do dotychczasowego.
2. Funkcjonariusz, o którym mowa w ust. 1, zachowuje ciągłość służby.
3. Funkcjonariusz, który w dniu otrzymania propozycji zatrudnienia jest uprawniony do świadczeń, o których mowa w art. 93 ustawy uchylanej w art. 159 pkt 3, na jego wniosek jest przenoszony do izby administracji skarbowej właściwej ze względu na miejsce stałego zamieszkania. Przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio.
4. Propozycja pełnienia służby w Służbie Celno-Skarbowej stanowi decyzję ustalającą warunki pełnienia służby. W terminie 14 dni od dnia przyjęcia propozycji przysługuje wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy.

Moje pytanie jest takie , czy ta decyzja będzie określała również te świadczenia?
Wcale się nie denerwuje ,tylko chciałbym wiedzieć na czym jedziemy nie lubię plotek!
 
Co by nie mówić po 13-stu latach alokersi wracają do swoich domów. Co prawda jako cywile ale wracają. Mają zgody na powrót. 13 lat w rozłące z Rodziną po 500-600 km. A nawet i więcej.Po tylu latach ale mają zgody na powrót. Fakt że na cywili ale wracają. Kto tego nie przeżył ten nie zrozumie. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry