• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Panie KASowski najwyraźniej nie masz pojęcia, że na naszych oczach i z naszym udziałem odbywa się cicha rewolucja.
Rewolucja informacyjna. Widzimy coraz więcej i potrafimy wyciągnąć z tego właściwe wnioski.
Właśnie w zakresie rejestracyjnym.
Nie wiem gdzie pracujesz i jakie masz dostępy do aplikacji, ale kilkanaście tysięcy pracowników KAS mogą zobaczyć właściwy obraz sprawy za pomocą WRO, Lunetki i innych aplikacji. Ta cicha rewolucja odbywa się poprzez pracę peryferyjnych zespołów pasjonatów (WRO - Wrocław, ZISAR - Rzepin).
My w tą d... teraz mocno kopiemy.

Ten gość nie jest skarbowcem. O WRO czy Lunetce może przeczytał ( jeżeli potrafi czytać ze zrozumieniem ) na portalu w którym robi za tło propagandy.
 
Panie i Panowie, czas chyba zakasać rękawy! Guru Morawiecki rzekł :
"Niższe podatki od pracy, niższy CIT, mały ZUS, program Polska Bezgotówkowa, a także technologie ograniczające przemyt i oszustwa transgraniczne mają - według danych KPRM - przynieść efekt finansowy na poziomie 14-24 mld zł w ciągu 2-3 lat.

Zmniejszenie luki VAT, możliwe "dzięki bardziej zaawansowanej technologicznie administracji podatkowej", ma przynieść 4-6 mld rocznie. Taką samą kwotę ma przynieść ograniczenie luki CIT poprzez "wprowadzenie nowych regulacji ułatwiających administracji podatkowej rozpoznawanie fikcyjnych transakcji i kosztów".

Dochód na poziomie 2-3 mld zł rocznie ma zapewnić cyfryzacja administracji publicznej. Chodzi m.in. o wdrażanie narzędzi Big Data, blockchain i innych, które mają zwiększyć efektywność administracji."
 
Ja raczej się wstrzymam. Różne rzeczy juz ten pan publicznie wygłaszał...
Np. dofinansowanie inwestycji w gospodarkę kwotą dwóch bilonów złotych https://www.money.pl/gospodarka/wia...ny-a-nie-bilion-zlotych-na,200,0,2034376.html, albo wypuszczenie na polskie drogi milona samochodów elektrycznych do 2025 r. https://oko.press/cop24-elektryczny-sen-morawieckiego-trwa-juz-drugi-rok/ czy też znaczne obniżenie składek ubezpieczeniowych dla właścicieli firm https://www.mala-firma.pl/aktualnos...11-news/570-zmiany-planu-morawieckiego-na-zus

W bajdurzeniu to na pewno jest w ścisłej krajowej czołówce.
 
Ostatnia edycja:
Panie i Panowie, czas chyba zakasać rękawy! Guru Morawiecki rzekł :
"Niższe podatki od pracy, niższy CIT, mały ZUS, program Polska Bezgotówkowa, a także technologie ograniczające przemyt i oszustwa transgraniczne mają - według danych KPRM - przynieść efekt finansowy na poziomie 14-24 mld zł w ciągu 2-3 lat.

Zmniejszenie luki VAT, możliwe "dzięki bardziej zaawansowanej technologicznie administracji podatkowej", ma przynieść 4-6 mld rocznie. Taką samą kwotę ma przynieść ograniczenie luki CIT poprzez "wprowadzenie nowych regulacji ułatwiających administracji podatkowej rozpoznawanie fikcyjnych transakcji i kosztów".

Dochód na poziomie 2-3 mld zł rocznie ma zapewnić cyfryzacja administracji publicznej. Chodzi m.in. o wdrażanie narzędzi Big Data, blockchain i innych, które mają zwiększyć efektywność administracji."

Padły konkretne kwoty. Nie ma natomiast mowy na podstawie jakich kryteriów zostały wyliczone. Bardzo możliwe, że wzięły się z .....kapelusza :)
Zgodzę się z przedmówcą - do deklaracji tego Pana należy podchodzić z wielką rezerwą. To bardziej pobożne życzenia. Zresztą za kilka lat się przekonamy ...
Nadal nie wiem z jakich źródeł pokryjemy niedawno obiecane programy na kwotę 40 mld zł rocznie ...
 
Padły konkretne kwoty. Nie ma natomiast mowy na podstawie jakich kryteriów zostały wyliczone. Bardzo możliwe, że wzięły się z .....kapelusza :)
Zgodzę się z przedmówcą - do deklaracji tego Pana należy podchodzić z wielką rezerwą. To bardziej pobożne życzenia. Zresztą za kilka lat się przekonamy ...
Nadal nie wiem z jakich źródeł pokryjemy niedawno obiecane programy na kwotę 40 mld zł rocznie ...

Z deficytu budżetowego. W 2018 udało się zbić deficyt do ok. 10 mld. Na 2019 planowane jest 28 mld. Jeśli w miarę będzie się kręcić to jest zapas. Jak przyjdą trochę gorsze czasy, to pokryjemy te wydatki ze zwiększenia deficytu, a jak zrobi się naprawdę źle, to pokryjemy z podniesienia podatków. Chyba nawet premier nie wierzy że wyciśnie tyle z uszczelniania. Deficyt spadł przez mniejsze dopłaty do ZUS. Wzrośnie bezrobocie, Ukraińcy wyjadą to i bigdata nie pomoże.
 
Ostatnia edycja:
Co mi z tego, że wdrażają nowe systemy, nazw których nie powtórzę, skoro mam stary komputer, który dostaje zadyszki jak otworzę dwa arkusze Excela?!?!
 
Padły konkretne kwoty. Nie ma natomiast mowy na podstawie jakich kryteriów zostały wyliczone. Bardzo możliwe, że wzięły się z .....kapelusza :)
Zgodzę się z przedmówcą - do deklaracji tego Pana należy podchodzić z wielką rezerwą. To bardziej pobożne życzenia. Zresztą za kilka lat się przekonamy ...
Nadal nie wiem z jakich źródeł pokryjemy niedawno obiecane programy na kwotę 40 mld zł rocznie ...

Jak to nie wiesz? 14+4+2=40
 
ETOS - "[FONT=&quot]prawość moralna jakiejś grupy ludzi w określonym środowisku, oceniana poprzez zapatrywania i przekonania moralne uważane W TEJ GRUPIE za normę".

Czy Koledzy skarbowcy zgadzają się z taką definicją?
W tym wypadku, moim zdaniem, jest to pojęcie niezmiernie subiektywne.[/FONT]
 
Na forum gdzie interesy wasze są przynajmniej w teorii reprezentowane. Z całym prawdziwym szacunkiem dla każdego pracownika US i Byłego UKS dajcie spokój celnikom i skupcie się na tym aby wasze postulaty zostały zrealizowane.
 
Na forum gdzie interesy wasze są przynajmniej w teorii reprezentowane. Z całym prawdziwym szacunkiem dla każdego pracownika US i Byłego UKS dajcie spokój celnikom i skupcie się na tym aby wasze postulaty zostały zrealizowane.
Wybacz ale nie ma takiego forum. A niniejsze - mimo nieukrywanej niechęci niektórych acz niezbyt licznych userów - jest najbardziej przyjazne.
 
Dzięki że postrzegasz to że jest przyjazne. Mam nadzieję że to co napisałeś wszyscy piszący wezmą za dobrą kartę bo tak jest .
 
Kolego @zmotywowany! Nie zapominaj, że do tego Związku również należą skarbowcy. Nie masz więc prawa nikogo odsyłać do diabła (Ludwińskiego). Tym bardziej, że jako celnik, dopiero się urodziłeś na tym Forum. Coś długo Ci zeszło ...
 
Zapraszam skarbowców z dobrymi intencjami jak celnicy a wysyłanie do diabła to nie przystoi. Niech emocje opadną Spokojnie ludzie Sławek Siwy wie co robi nie spierajmy aię w chamski sposób. Dlatego chciałem tylko to napisać.
 
Back
Do góry