• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Zmiany w KAS nie przyniosły efektów? Rząd szykuje nową reformę reformy skarbówki
http://forsal.pl/gospodarka/finanse...rzed-nami-nowa-reforma-reformy-skarbowki.html
Sejm przyjął nowelę Ordynacji podatkowej i ustawy o KAS
http://podatki.gazetaprawna.pl/arty...wele-ordynacji-podatkowej-i-ustawy-o-kas.html
Krajowa Administracja Skarbowa: Funkcjonariusze nadal bez legitymacji
http://podatki.gazetaprawna.pl/arty...inistracja-skarbowa-legitymacja-sluzbowa.html

Słyszałem, że pojawiał się wakat na sutenera - by ogarnął ten burdel zwany KAS.
 
NASZE UTRACONE!? STOPNIE SŁUŻBOWE. Mam propozycję, aby Związki skierowały pismo do SKAS z zapytaniem, na jakich zasadach osoby ucywilnione mogą/powinny posługiwać się stopniami służbowymi nadanymi im w Służbie Celnej. Niektórzy twierdzą, że prawnie mogą używać tych stopni (w KAS na stanowiskach cywilnych? obok stanowisk?), inni z ostrożności, że raczej nie. Bo jak? w spoczynku? celny? celno-skarbowy? Może Mądra Góra to ogarnia i wypowie się w temacie. Np. mój naczelnik w UCS zabronił byłym funkom posługiwać się stopniami i używać tylko stanowiska- kontroler skarbowy. Macie jakieś opinie w tym temacie?
 
NASZE UTRACONE!? STOPNIE SŁUŻBOWE. Mam propozycję, aby Związki skierowały pismo do SKAS z zapytaniem, na jakich zasadach osoby ucywilnione mogą/powinny posługiwać się stopniami służbowymi nadanymi im w Służbie Celnej. Niektórzy twierdzą, że prawnie mogą używać tych stopni (w KAS na stanowiskach cywilnych? obok stanowisk?), inni z ostrożności, że raczej nie. Bo jak? w spoczynku? celny? celno-skarbowy? Może Mądra Góra to ogarnia i wypowie się w temacie. Np. mój naczelnik w UCS zabronił byłym funkom posługiwać się stopniami i używać tylko stanowiska- kontroler skarbowy. Macie jakieś opinie w tym temacie?

Ustawa z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej
(...)
Art. 193. 1. Stopnie służbowe są dożywotnie.
2. Funkcjonariusz zwolniony ze służby może używać stopnia służbowego,
z dodaniem określenia „w stanie spoczynku”, chyba że nastąpiła utrata tego stopnia.
(...)
 
Ustawa z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej
(...)
Art. 193. 1. Stopnie służbowe są dożywotnie.
2. Funkcjonariusz zwolniony ze służby może używać stopnia służbowego,
z dodaniem określenia „w stanie spoczynku”, chyba że nastąpiła utrata tego stopnia.
(...)

Tyle że ucywilnieni nie mieszczą się wg prawodawcy pod pojęciem "zwolniony ze służby".
 
Tyle że ucywilnieni nie mieszczą się wg prawodawcy pod pojęciem "zwolniony ze służby".

Nieistotne jest jak to nazywają. Istotny jest skutek. Ucywilnienie=zatrudnienie na podstawie KP. Jak jesteś zatrudniony na KP, to nie pełnisz służby. Jak nie pełnisz służby, tzn. że zostałeś zwolniony ze służby. Nie można być, jak to mówią co niektórzy, trochę w ciąży, a trochę nie.
 
Jesteś poza formacją, stopień nie został Ci odebrany w oddzielnym trybie, możesz używać stopnia, dodając w stanie spoczynku. Przez analogię do innych grup mundurowych.
 
Tyle że ucywilnieni nie mieszczą się wg prawodawcy pod pojęciem "zwolniony ze służby".

Tzn. jesteś a jakby cię nie było taka pisiorowa magia !!!! Ale już nie długo !!! Tylko musimy pamiętać !!!
Ja osobiście nie otrzymałem żadnego kwitu, że nie jestem funkcjonariusze więc nie zmieniłem ku wkurwieniu mojego przydupasa kierownika swojej stopki w pismach oraz podpisu w poczcie elektronicznej !!!

Dzisiaj moją koleżankę ohydnie potraktowali za pracę w żłobku MSWiA - Za jakiś czas JEGO i PODOBNYCH !!!:cool:
 
...
Ja osobiście nie otrzymałem żadnego kwitu, że nie jestem funkcjonariuszem, więc nie zmieniłem
- ku wkurwieniu mojego przydupasa kierownika - swojej stopki w pismach oraz podpisu w poczcie elektronicznej !!!
...

Pomimo, że ustawa pozwala teoretycznie na TAKIE "nie otrzymanie kwitu" (stosuje się "z mocy ustawy"), to istnieją kryteria dowodzące Twojej racji (o czym nie tylko w ustawie ... zapomniano). :cool:
 
Sławka zwolnili a wy o groszach prawicie?! Jest na tym forum kilka osób i szacun!!!

Mam już dosyć czytania waszych narzekań. Brałem udział w protestach! Walczyłem o słuszną sprawę, teraz nasza służba jest referatem a nasz mentor zwolniony!!! PRZESTAŃCIE PROSZĘ O PREMIACH. Ile macie kasy na fundusz solidarnościowy na stałym zleceniu. Byłem dumny z munduru na pikiecie w W-wie. Na forum ilu dumnych zostało?
 
I dobrze , że jest za!!!

[Sławku dozgonne dzięki za wszystko co zrobiłeś!!! Jesteś wielki!!!! A wy piszcie na "innym" portalu! Nawet poza mundurem jesteś mi bliski i będę Cię wspierał!!!
 
Mam już dosyć czytania waszych narzekań. Brałem udział w protestach! Walczyłem o słuszną sprawę, teraz nasza służba jest referatem a nasz mentor zwolniony!!! PRZESTAŃCIE PROSZĘ O PREMIACH. Ile macie kasy na fundusz solidarnościowy na stałym zleceniu. Byłem dumny z munduru na pikiecie w W-wie. Na forum ilu dumnych zostało?

Kilku jeszcze pewnie się znajdzie, bez munduru ,bez pracy ale dumni ,że zostali wydy..ani
 
Ujrzany przeze mnie "obrazek", dobitnie podsumował wartość i sens całej tej "reformy".

Pewien osobnik, zasiadający w "komisjach odwoławczych", w których za wszelką możliwą cenę
czynił wszystko, by ludzi pozbawić munduru (jako jedyny z mundurowych - za co otrzymał
stanowisko zastępcy NUC-S, pozostając mundurowym), oficjalnie "odwiedził" wczoraj jedną z delegatur.

Ośmielił się przyjechać bez munduru - komentarz chyba zbędny ...
 
Myszko nieprzyjęcie propozycji pracy, to jedna z najtrudniejszych życiowych decyzji, dlatego składam pełny szacun dla tych, którzy mieli odwagę to zrobić. Jednakże po słowach Banasia, które przeczytałem w którymś z wywiadów, że sprawiedliwością dziejową jest to, że ludzie, którzy służyli poprzedniemu reżimowi nie mają dziś pracy, zapowiada raczej ciężką walkę o powrót do służby. I w tym miejscu należy zapytać Pana MB czy ludzie, którzy w latach 90-tych dopiero ukończyli szkoły i zaczynali swoją karierę zawodową też służyli reżimowi?????? I dlatego im nie przedstawiono propozycji pracy/służby?????

To jest bardzo dobre pytanie, mnie też to nurtuje. Można jeszcze doprawić je pytaniem dodatkowym: dlaczego część emerytów i osób służących reżimowi jednak zostało, wydreptując to sobie w godzinach ok. 13-16 w dniu 31.05? Co mieli w zamian do zaoferowania? Jakie działanie bądź zaniechanie (milczenie?)?
 
Back
Do góry