• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Następny "pachnący inaczej" się odezwał. Ty z pewnością do żadnej się nie nadajesz po za głupimi gadkami tutaj- buraku.śmierdzisz dobrą zmianą!;)
 
Następny "pachnący inaczej" się odezwał. Ty z pewnością do żadnej się nie nadajesz po za głupimi gadkami tutaj- buraku.śmierdzisz dobrą zmianą!;)


"Kiedy widzisz dobrego człowieka, staraj się go naśladować.
Kiedy widzisz złego człowieka, zastanów się nad samym sobą"

- Konfucjusz

Nigdy na odwrót !!

Niestety - sam się już określiłeś.
Dlatego, jak mawiał znawca mniemanologii stosowanej,
profesor Jan Tadeusz Stanisławski:
I to by było na tyle ...
 
Bardzo mądre słowa znów przytaczasz-cat-tylko powinieneś je przede wszystkim wysłać swojemu koledze-tele echo.dlaczego jego ataku na mnie nie wziąłeś w "chmurke" co?? naprawdę nie rusza mnie to,co pisze tutaj wasza "święta trójca"-może w jednej osobie również??:cool: wiele osób które tutaj pisały wcześniej i wiele które znam. po prostu stwierdziło że nie ma sensu tutaj pisać już cokolwiek. To WY macie wyłączność na krytykę,ubliżanie innym i chamskie teksty! ale broń Boże jak ktoś śmie wam się odszczeknąć! Jak śmie???!! Nie niego!!
Czytam wasze wpisy regularnie od wielu lat i nie było praktycznie tygodnia by nie zadrzeć z kimś-szczególnie bolo i tele echo. Ludzie stąd pouciekali.
w główniej mierze dzięki wam. Więc piszcie sobie dalej między sobą na tym waszym prywatnym forum. Nic więcej nie potraficie przecież siedząc sobie na swoich ciepłych posadkach ,służąc kolejnej "super ekipie" i KAS. Powodzenia!;)
 
Daj już spokój człowieku bo nie mam ochoty więcej z tobą gadać. Odnoszę wrażenie że jesteś tu tylko po to by odwracać uwagę od istotnych rzeczy,co inni wyrażają i obracasz wszystko przeciw piszącym. I to nie ja ciebie zaatakowałem tylko ty wtrącasz swoje "trzy grosze" nie tam gdzie trzeba.może zajmij się wreszcie czymś co pokaże jaki to naprawdę jesteś "wielki". Mogłeś się dawno wykazać za Pana K i teraz za Pana B.i jego przydupasów.tam skieruj swoje uwagi i przede wszystkim jakieś czyny. ciekawe czemu tego nie robisz tutaj...strach?? lepiej gnoić swoich no nie? znam już takich u siebie.
bez odbioru.
Na spocznij trochę
coelhoxx.jpg
 
Szkoda, że się Bodnar za nas nie wstawił jak dziś świruje przed pisowskim parlamentem ws. SN, argumenty dokładnie te same, jak ktoś słucha. Prawa nabyte, mianowanie, srata tata...
 
Szkoda, że się Bodnar za nas nie wstawił jak dziś świruje przed pisowskim parlamentem ws. SN, argumenty dokładnie te same, jak ktoś słucha. Prawa nabyte, mianowanie, srata tata...
Nie zgodzę się z Tobą.
tak dla przypomnienia:
https://www.rpo.gov.pl/pl/content/r...tawy-o-krajowej-administracji-skarbowej-do-TK
https://www.rpo.gov.pl/pl/content/w...wie-ustawy-o-krajowej-administracji-skarbowej
https://www.rpo.gov.pl/pl/tagi/krajowa-administracja-skarbowa
 
dodam jeszcze tylko, że w wyniku reformy kas zmieniło się na lepsze. tak jak po 17 września 1939 r. tylko Polacy jeszcze o tym nie wiedzą ...
 
Reforma sądownictwa wprowadzana jest siłowo tak jak KAS i myślę , że trafnie to ujął Biskup Pieronek: "..... dokonana przez felczerów za pomocą siekiery" !!!!!!!!!!!!! http://wiadomosci.onet.pl/kraj/bisk...wa-dokonana-przez-felczerow-za-pomoca/llm99mf
Spirala śmierci dla PIS już się rozpoczęła ... za dwa lata przyjdzie nowa ekipa, która mając większość parlamentarną .......


Zakładając zmianę - któremu ugrupowaniu można zaufać ???


ps
PODPOWIEDŹ (niepełna, ale lista nie jest zamknięta):

Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro (SP)
Ideologia: narodowy konserwatyzm, solidaryzm
Polska Razem Zjednoczona Prawica (Polska Razem)
Ideologia: konserwatywny liberalizm
Nowoczesna (.N)
Ideologia: liberalizm demokratyczny, centryzm
Platforma Obywatelska (PO)
Ideologia: chrześcijańska demokracja, socjalliberalizm
Kukiz'15
Ideologia: demokracja bezpośrednia, narodowy konserwatyzm
Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD)
Ideologia: socjaldemokracja, trzecia droga
Partia Razem
Ideologia: socjaldemokracja, socjalizm demokratyczny, państwo opiekuńcze, społeczna gospodarka rynkowa
Wolność (KORWiN)
Ideologia: konserwatywny liberalizm, eurosceptycyzm, wolny rynek
Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL)
Ideologia: centryzm, agraryzm, chrześcijańska demokracja
Twój Ruch (TR)
Ideologia: socjalliberalizm, antyklerykalizm
Kongres Nowej Prawicy (KNP)
Ideologia: konserwatywny liberalizm, eurosceptycyzm, regionalizm
Prawica Rzeczypospolitej (Prawica)
Ideologia: narodowy konserwatyzm, eurosceptycyzm
Ruch Narodowy (RN)
Ideologia: narodowy konserwatyzm, eurosceptycyzm, narodowy katolicyzm, nacjonalizm
 
Zakładając zmianę - któremu ugrupowaniu można zaufać ???
Żadnemu. Dlatego cywilizowane kraje mają nadzór nad politykami sprawowany przez społeczeństwo.
Dlatego też istnieje podział władzy. Istnieją wolne media i niezależne sądy.

Dlatego też dobra zmiana zgarnęła wszystkie asy do jednej puli. Poprzednia ekipa pięknie się podłożyła, obecna wykorzystała okazję w całości. Inna sprawa, że jeśli zmiany wejdą w życie i utrwalą się, następna ekipa nie odda niczego. Bo nie będzie musiała.

Kocie, zobacz nawet na naszym przykładzie, zobacz ilu naiwnych u nas było, biorąc słowa polityków za dobrą monetę.
Ja nauczyłem się, że w życiu karma wraca, co posiejesz, to zbierzesz....
Przeczekamy.
A potem wystawimy rachunek. Zarówno politykom, jak i "kolegom".
 
rzęźnik

Reforma sądownictwa wprowadzana jest siłowo tak jak KAS i myślę , że trafnie to ujął Biskup Pieronek: "..... dokonana przez felczerów za pomocą siekiery" !!!!!!!!!!!!! http://wiadomosci.onet.pl/kraj/bisk...wa-dokonana-przez-felczerow-za-pomoca/llm99mf
Spirala śmierci dla PIS już się rozpoczęła ... za dwa lata przyjdzie nowa ekipa, która mając większość parlamentarną .......

Myślę,że nie przez felczerów, a przez rzeźników, którzy poczuli swą moc bo też robią w mięsie.
 
Żadnemu. Dlatego cywilizowane kraje mają nadzór nad politykami sprawowany przez społeczeństwo.
Dlatego też istnieje podział władzy. Istnieją wolne media i niezależne sądy.

Dlatego też dobra zmiana zgarnęła wszystkie asy do jednej puli. Poprzednia ekipa pięknie się podłożyła, obecna wykorzystała okazję w całości. Inna sprawa, że jeśli zmiany wejdą w życie i utrwalą się, następna ekipa nie odda niczego. Bo nie będzie musiała.

Kocie, zobacz nawet na naszym przykładzie, zobacz ilu naiwnych u nas było, biorąc słowa polityków za dobrą monetę.
Ja nauczyłem się, że w życiu karma wraca, co posiejesz, to zbierzesz....
Przeczekamy.
A potem wystawimy rachunek. Zarówno politykom, jak i "kolegom".


Przyjacielu!
Daj szansę innym na upewnienie, iż z mojej strony było to pytanie absolutnie retoryczne.

ps
Witaj po długim milczeniu. :)

ps2
Prosiłem, by nie kojarzyć mojego nicka z angielskim kotem. :rolleyes:
 
Przepraszam :) Tak zupełnie offtopem, to bardziej mi się kojarzysz z dachowcem z jakim kiedyś mieszkałem 9napisac że go miałem, było by nadużyciem - ot pozwalał się czasem nakarmić i pogłaskać :) ). To był Kot z charakterem - potrafił przegalopować na rottweilerze sąsiadów :) Wierzchem i bez siodła.

Zaś co do milczenia... miałem ochotę napisać raz czy drugi, ale zwykle przechodziło po wypiciu szklanki wody :)

Pytanie retoryczne - ale niestety nasze społeczeństwo tak wyedukowane że mamy, co mamy.
Dlatego musimy nie tyle walczyć o określoną grupę polityczną, co o odbudowę struktur demokratycznych. Z tym że tutaj też jest problem - każda taka próba jest upolityczniania i od razu wiązana z określoną grupą (dowolną - zależnie od autora wypowiedzi). Społeczeństwo daje się łatwo manipulować, zwłaszcza kiedy gra się na emocjach, zaś dziennikarze posługują się informacją w sposób wybiórczy.

Wracając zaś do meritum tematu - czyli reformy - najlepiej podsumować ją minutą milczenia.
 


Takie résumé, to lekarstwo.

Gorąco proszę - wybacz, że już je przerywam, lecz MUSZĘ to wyartykułować ...

Czy nie zauważasz, iż na Forum stanowczo brakuje komentarzy >>Twojego "rodzaju"<< ?!

Tak, tak ... wiem, że z niektórymi nie da się rozmawiać, a poświęcenia wymagać mi nie wolno !!
 
Ostatnia edycja:
Witam . Mam pytanko . Czy jest jeszcze w ogóle szansa na powrót do służy osób , które nie przyjęły mega krzywdzącej ich propozycji , oczywiście do cywila . Wiem ,że związki walczą o tych , którzy nie dostali w ogóle propozycji a co z tymi , którzy je odrzucili , siłowe ucywilnianie , czy my mamy jeszcze jakieś szanse ? Zegar tyka pozostało nieco ponad miesiąc do daty 31.08.br MASAKRA
 
Witam . Mam pytanko . Czy jest jeszcze w ogóle szansa na powrót do służy osób , które nie przyjęły mega krzywdzącej ich propozycji , oczywiście do cywila . Wiem ,że związki walczą o tych , którzy nie dostali w ogóle propozycji a co z tymi , którzy je odrzucili , siłowe ucywilnianie , czy my mamy jeszcze jakieś szanse ? Zegar tyka pozostało nieco ponad miesiąc do daty 31.08.br MASAKRA

Myszko nieprzyjęcie propozycji pracy, to jedna z najtrudniejszych życiowych decyzji, dlatego składam pełny szacun dla tych, którzy mieli odwagę to zrobić. Jednakże po słowach Banasia, które przeczytałem w którymś z wywiadów, że sprawiedliwością dziejową jest to, że ludzie, którzy służyli poprzedniemu reżimowi nie mają dziś pracy, zapowiada raczej ciężką walkę o powrót do służby. I w tym miejscu należy zapytać Pana MB czy ludzie, którzy w latach 90-tych dopiero ukończyli szkoły i zaczynali swoją karierę zawodową też służyli reżimowi?????? I dlatego im nie przedstawiono propozycji pracy/służby?????
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry