• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Czy ZZ Celnicy PL będzie wspierał f.c. którzy nie otrzymali propozycji, a nie należą (na razie) do niego? Chodzi choćby, o udzielanie instrukcji, co i w jakiej sytuacji najkorzystniej zrobić.
 
Czy ZZ Celnicy PL będzie wspierał f.c. którzy nie otrzymali propozycji, a nie należą (na razie) do niego? Chodzi choćby, o udzielanie instrukcji, co i w jakiej sytuacji najkorzystniej zrobić.

korzystaj z info na forum, tego co zaleca Sławek

na indywidualną pomoc raczej chyba nie liczysz?
 
Możliwe jak najbardziej, jednak mało prawdopodobne aby stało się to szybciej niż jesienią (październik czy listopad). Krążą w tzw przestrzeni publicznej przekazy o takich możliwych przywróceniach i są to informacje od naczelników ucs.
Pracuje zespół w MF w sprawie odwołań a efektem prac mają być rekomendacje - podobno jest na to 500 etatów.
Ile w tym wszystkim prawdy nie potrafię określić, chętnie dowiedziałbym się czegoś konkretnego i potwierdzonego.

Ja też słyszałem ,,przekaz,, o pewnej liczbie etatów dla funkcjonariuszy, które mają być do dyspozycji DIAS. Na te etaty mają wchodzić między innymi sprawy osób z odwołań (zespól z MF) oraz własne decyzję DIAS. Natomiast z tego co Ja słyszałem to na każdą Izbę jest przewidziana określona liczba etatów w zależności od wielkości Izby tj. od 10 do 25 etatów.

Poniższe posty świadczą, że coś jest na rzeczy.

Panie Ministrze, czy akceptuje Pan pozostawienie Przewodniczącego Ryszarda M. w mundurze, jak on większość swojej kariery zawodowej spędził za biurkiem związkowca ?
a miało być transparentnie, sprawiedliwie .... "osobiście będę nadzorował ... "
ble ble ble z drugiej strony jak on sobie to załatwił ? ja też tak chcę :)

Mówią, że pani Ewa była naczelnik egzekucji w byłej Izbie Celnej w Łodzi ma zostać kierownikiem grupy mobilnej.
Jest obecnie cywilem w skarbówce i całe życie zajmowała sie tylko egzekucją.
Kto za tym stoi ? Ktoś z UCS, czy raczej z MF ?

wracają ze skarbówek prosto do odpraw -po spotkaniu z MB
Dziś moim kolegom i koleżankom z dawnego PC oddali mundurki.
W piątek taka akcja była w PC na lotnisku, a dziś w UC-S wewnętrznym.

Ale czy jest to transparentne i uczciwe jak zapewniał Pan minister ???
Czy zastosowano tu kryterium: posiadanych kwalfikacji, przebiegu dotychczasowej służby, miejsca zamieszkania ???
Czy Pan Minister tak jak zapowiadał przejmie osobisty nadzór i tym samym daje pewną ,,gwarancję,, , że odbywa się to w sposób uczciwy oraz sprawiedliwy ???

Myślę, że te 10 -25 etatów na Izbę to niewielka ilość, tak więc może DIAS powinien upublicznić dlaczego właśnie te osoby i jakie to kwalfikację, jak przebieg dotychczasowej służby czy też miejsce zamieszkania zdecydowały o takiej a nie innej decyzji ???
Będziemy mieć wtedy do czynienia z pełną transparentnością a decyzję jeżeli są ,,merytoryczne,, to się obronią !!! :)
 
Ma być nowelizowana ustawa przepisy wprowadzające KAS. Została skierowana do komisji Finansów publicznych może więc jest szansa na nowelizację korzystna dla nas, na wprowadzenie jakiegoś terminu na przedstawienie propozycji po weryfikacji np. przez zespół solidarnościowy czy DIAS. Czy Związek coś działa w tej sprawie?
 
Ostatnia edycja:
Mam pytanie do Ciebie Sławku (prawników ?) i do Was drodzy forumowicze: Czy ucywilniony funkcjonariusz (w komórce, w której nie służył przed zmianami) może/powinien pracować na podstawie tylko upoważnienia do wykonywania wymienionych w nim zadań, czy też powinien otrzymać zakres obowiązków, a także opis i zwartościowanie swojego stanowiska? U mnie tak właśnie jest- tylko upoważnienie. Wydaje mi się to uproszczeniem ze strony przełożonego.
 
Mam pytanie do Ciebie Sławku (prawników ?) i do Was drodzy forumowicze: Czy ucywilniony funkcjonariusz (w komórce, w której nie służył przed zmianami) może/powinien pracować na podstawie tylko upoważnienia do wykonywania wymienionych w nim zadań, czy też powinien otrzymać zakres obowiązków, a także opis i zwartościowanie swojego stanowiska? U mnie tak właśnie jest- tylko upoważnienie. Wydaje mi się to uproszczeniem ze strony przełożonego.


Bardzo mi przykro Kolego, ale jest to możliwe.
Zakres upoważnienia sam w sobie już wyznacza jakieś dane obowiązki, ale to nie wszystko.
Sporządzenie pisemnego zakresu obowiązków przez pracodawcę, nie jest obowiązkowe i wystarcza ich ustne określenie. Nie mogą one jednak wykraczać poza ogólne ramy ewentualnie wyznaczane przez (?!) umowę o pracę [ ;-) ], ani być jednostronnie przez pracodawcę zmieniane !!

ps
Dzięki Kolego, poddałeś mi bardzo ciekawą myśl ...
 
Ostatnia edycja:
Bardzo mi przykro Kolego, ale jest to możliwe.
Zakres upoważnienia sam w sobie już wyznacza jakieś dane obowiązki, ale to nie wszystko.
Sporządzenie pisemnego zakresu obowiązków przez pracodawcę, nie jest obowiązkowe i wystarcza ich ustne określenie. Nie mogą one jednak wykraczać poza ogólne ramy ewentualnie wyznaczane przez (?!) umowę o pracę [ ;-) ], ani być jednostronnie przez pracodawcę zmieniane !!

ps
Dzięki Kolego, poddałeś mi bardzo ciekawą myśl ...

cat z czego wywodzisz, że "nie mogą one jednak wykraczać poza ogólne ramy ewentualnie wyznaczane przez umowę o pracę, ani być jednostronnie przez pracodawcę zmieniane".
No wiem chyba co jest intrygujące :) - brak umowy o pracę
 
cat z czego wywodzisz, że "nie mogą one jednak wykraczać poza ogólne ramy ewentualnie wyznaczane przez umowę o pracę, ani być jednostronnie przez pracodawcę zmieniane".
No wiem chyba co jest intrygujące :) - brak umowy o pracę


Jeżeli pracodawca określił w formie pisemnej zadania pracownika wynikające z umowy o pracę, to ten dokument powinien być umieszczony w aktach osobowych pracownika w części B.
(podstawa - § 6 ust. 1 pkt 2a rozp. Min. Pracy i Pom. Społ. z 28.5.1996 r. - Dz.U. Nr 62, poz. 286 ze zm.).


Zakres czynności jest konkretyzacją rodzaju pracy wskazanego w umowie o pracę, nie może jednak wykraczać poza wskazane tam ramy i nie może być stosowany np. w celu obejścia przepisów o wypowiedzeniu zmieniającym (art. 42 § 1-3 kodeksu pracy).


Stąd niedopuszczalne jest nowe ustalenie obowiązków pracownika przez jednostronną zmianę zakresu czynności przez pracodawcę !!

ps
To drugie, to cytat z wyroku SN. Niestety, obecnie nie podam namiarów.
 
Ostatnia edycja:
Kolego Cat, męczyły mnie czasem Twoje głęboko zakamuflowane treści niewątpliwie wynikające z wiedzy i inteligencji, ale teraz szacun. Konkrety z podstawą prawną, to lubię i takich kommentów nam tu zazwyczaj brakuje. Pozdrawiam.
 
Witam . Mam pytanie . Czy po odrzuceniu przeze mnie mega krzywdzącej propozycji po 31.08 br zostanie wypłacona mi automatycznie odprawa i pieniążki za nie wykorzystany urlop ? Czy muszę o to wystąpić z wnioskami? Jaka odprawa mi się należy po 17latach wzorowej służby? Pozdrawiam .
 
Wyszły na jaw dane o czystkach kadrowych w KAS. Minister Banaś kłamał
http://crowdmedia.pl/wyszly-na-jaw-dane-o-czystkach-kadrowych-w-kas-minister-banas-klamal/
Wyszły na jaw dane o czystkach kadrowych w KAS. Minister Banaś kłamał
Największą groteską, no.., w moim przypadku nawet bardzo zabawną (jestem z tych, co głosowali na PIS od zawsze, a wcześniej na PC, i nie przyjęli uwłaczającej godności propozycji pracy kontrolera skarbowego, dla jasności ja nic nie mam przeciwko kontrolerom skarbowym i bardzo kontrolerów skarbowych oraz ich pracę szanuje, niemniej jednak uważam, że robienie jednym z nich oficera dawnej S.C., po 27 latach pracy, w tym jakieś 3/4 na tzw., pierwszej linii -granica, oraz wymiana takiej osoby na panienkę z kadr, logistyki czy finansowego, to nic więcej , jak pospolita patologia i sabotaż). Mając na względzie mój przypadek wiarygodnymi wydają się mi słowa jednego z byłych DIC (DIC, który funkcjonował jeszcze jakiś czas za MB), który to DIC powiedział, „że zrobił to nam Szef, który jest zupełnie odklejony, mało tego, jego ignorancja w tym zakresie jest tak wielka, że praktycznie zrobili to ludzie poprzedniej ekipy i dlatego najgorzej postąpiono z tymi, o których wiedziano, że głosowali na PIS). Są tu wyjątki oczywiście, jak za każdej panującej nam władzy, udało się z powodzeniem prześlizgnąć ludziom Kościoła ( jak ktoś znał biskupa, nie miał problemów, mógł sobie wybierać gdzie chce pełnić służbę w mundurze – znam autentyczny przypadki, taka osoba może też mówić, że głosowała na PIS, a NUCS nawet najbardziej srogi, chętnie poda jej ze stosownym respektem łapkę).
Jak ktoś znał posła PIS i jak chodził do siedziby, co drugi dzień regionu też problemów nie miał, nawet, jak był zwykłym gamoniem, pozostaje wierzyć, że w UCS się rozwinie.
 
"Podłość ludzka nie zna granic"...taki zabawny tekst z polskiej komedii, jakże dobitnie dziś czuję na swojej osobie...
Stefaan, jaz "z tej samej bajki",..,
 
odpuszczamy , niech się bawią sami , pożyjemy i zobaczymy co z tego wyjdzie... Mam tylko wielką nadzieje , jako obywatel (nie mylić proszę z "obwyarelami.rp" ),i jako podatnik ,że te Panie z kadr , logistyki i czegoś tam jeszcze zatrzymają , te karuzele vatowskie , jak już opanują te chwyty karate serwowane w trzy dni.
 
Back
Do góry