• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Mam pytanie-czy ucywilniony funk,który był mianowany w s.c. jest pracownikiem kas czy urzędnikiem służby cywilnej. Wiem,że członek korpusu służby cywilnej podlega odrębnemu mianowaniu,ale może pełni mądrości przewidzieli choć w tym zakresie jakiś łącznik
 
Mam pytanie-czy ucywilniony funk,który był mianowany w s.c. jest pracownikiem kas czy urzędnikiem służby cywilnej. Wiem,że członek korpusu służby cywilnej podlega odrębnemu mianowaniu,ale może pełni mądrości przewidzieli choć w tym zakresie jakiś łącznik

Pisząc "był mianowany w s.c." masz na myśli mianowanie na funkcjonariusza Służby Celnej czy mianowanie w służbie cywilnej? W tym pierwszym wypadku ucywilniony funkcjonariusz na pewno nie zostaje urzędnikiem tylko pracownikiem. W tym drugim (jeśli kiedyś już był mianowany na urzędnika zanim przeszedł do SC) powinien znowu zostać urzędnikiem, a nie pracownikiem.
 
Pisząc "był mianowany w s.c." masz na myśli mianowanie na funkcjonariusza Służby Celnej czy mianowanie w służbie cywilnej? W tym pierwszym wypadku ucywilniony funkcjonariusz na pewno nie zostaje urzędnikiem tylko pracownikiem. W tym drugim (jeśli kiedyś już był mianowany na urzędnika zanim przeszedł do SC) powinien znowu zostać urzędnikiem, a nie pracownikiem.

S.c. to służba celna.czyli zostaliśmy nabici w butelkę na całej linii-zabranie munduru,obniżenie pensji,degradacja tj.przyznanie niższego stanowiska,zabranie urlopu dodatkowego itp itd.Poczucie wartości też mi zabrali
 
Nie powiedział Ci jeszcze żaden Urzędnik SC że możesz zyskać finansowo starając się o status mianowanego, że za każdy stopień jest wyższy dodatek? Dwie oceny okresowe powyżej oczekiwań i już jesteś do przodu parę stówek, życ nie umierać - miał byc sarkazm jakby ktos nie załapał.

a po prawdzie to *********** albo i więcej.
 
Nie powiedział Ci jeszcze żaden Urzędnik SC że możesz zyskać finansowo starając się o status mianowanego, że za każdy stopień jest wyższy dodatek? Dwie oceny okresowe powyżej oczekiwań i już jesteś do przodu parę stówek, życ nie umierać - miał byc sarkazm jakby ktos nie załapał.

a po prawdzie to *********** albo i więcej.

W Służbie Celnej nie było A w w Służbie Celno-Skarbowej nie ma urzędników. To jest tak jakbyś pisał o polskich obozach. Po pierwsze myśl. Masz rozum. To jest takie coś ogólnie umiejscowione na linii oczu...ale tego nie widać. Z szacunkiem dla prawdziwych Urzędników pozostając
FALCON.
 
Nie powiedział Ci jeszcze żaden Urzędnik SC że możesz zyskać finansowo starając się o status mianowanego, że za każdy stopień jest wyższy dodatek? Dwie oceny okresowe powyżej oczekiwań i już jesteś do przodu parę stówek, życ nie umierać - miał byc sarkazm jakby ktos nie załapał.

a po prawdzie to *********** albo i więcej.

I byłeś urzędnikiem w Służbie Celnej? Sorki Francis do tej pory pisałeś sensownie ale urzędnik Służby Celnej? Czy mieszkasz w dawnym zaborze pruskim? W Polsce są Funkcjonariusze i Urzędnicy. W Służbie Celnej nie było urzędników. Bez obrazy. Ale nigdy nie byłem urzędnikiem. Urzędnikami w sensie prawnym byliśmy do roku 1999. Ale de facto byliśmy funkcjonariuszami. I to byliśmy od zawsze bardziej funkcjonariuszami niż ówcześnie oficjalni funkcjonariusze - fajni Koledzy z SG których pozdrawiam i to pozdrawiam szczerze.
 
Ostatnia edycja:
I byłeś urzędnikiem w Służbie Celnej? Sorki Francis do tej pory pisałeś sensownie ale urzędnik Służby Celnej? Czy mieszkasz w dawnym zaborze pruskim? W Polsce są Funkcjonariusze i Urzędnicy. W Służbie Celnej nie było urzędników. Bez obrazy. Ale nigdy nie byłem urzędnikiem.
Niestety- mylisz się:
w Pl są
- funkcjonariusze
- urzędnicy mianowani ( w skrócie- urzędnicy)
- pracownicy (w urzędach)
wynika to ze stosunku pracy.
W służbie celnej też tak było.
 
Niestety- mylisz się:
w Pl są
- funkcjonariusze
- urzędnicy mianowani ( w skrócie- urzędnicy)
- pracownicy (w urzędach)
wynika to ze stosunku pracy.
W służbie celnej też tak było.

Nie zgadzam się i nie polemizuję. Napisz do mnie na priv. Temat do pogadania. Pzdr.
 
Masakra z Wami, dlaczego SC tłumaczycie jako Słuzba Celna a nie Słuzba Cywilna w której mianowania funkcjonują - az taki młotek to ze mnie nie jest? Chyba chcieliście się czepić - to jestem skłonny zrozumieć bo sam tak robię ;)
 
Ostatnia edycja:
I byłeś urzędnikiem w Służbie Celnej? Sorki Francis do tej pory pisałeś sensownie ale urzędnik Służby Celnej? Czy mieszkasz w dawnym zaborze pruskim? W Polsce są Funkcjonariusze i Urzędnicy. W Służbie Celnej nie było urzędników. Bez obrazy. Ale nigdy nie byłem urzędnikiem. Urzędnikami w sensie prawnym byliśmy do roku 1999. Ale de facto byliśmy funkcjonariuszami. I to byliśmy od zawsze bardziej funkcjonariuszami niż ówcześnie oficjalni funkcjonariusze - fajni Koledzy z SG których pozdrawiam i to pozdrawiam szczerze.

Do 93 roku było mianowanie na urzędnika w celnictwie i obstawiam że ten słynny zapis w zmianie ustawy emerytalnej dotyczy właśnie tych ludzi.Cel prosty najstarsi celnicy dostają maxa w 2018r. i co robią? i kto na ich miejsce przychodzi? MŁODZI.Panowie i Panie każdy zapis w zmianie ustawy emerytalnej plus KAS i rozporządzeń które są i które jeszcze piszą i analizują ma przemyślany sens tam nic nie jest przypadkowe.
 
Ostatnia edycja:
Do 93 roku było mianowanie na urzędnika w celnictwie i obstawiam że ten słynny zapis w zmianie ustawy emerytalnej dotyczy właśnie tych ludzi.Cel prosty najstarsi celnicy dostają maxa w 2018r. i co robią? i kto na ich miejsce przychodzi? MŁODZI.Panowie i Panie każdy zapis w zmianie ustawy emerytalnej plus KAS i rozporządzeń które są i które jeszcze piszą i analizują ma przemyślany sens tam nic nie jest przypadkowe.

Proszę podaj nr zmienionego art. ustawy emerytalnej, o którym piszesz
 
Witam . Mam pytanie , czy ktokolwiek z Was , albo waszych znajomych po złożonym odwołaniu od ucywilnienia został przywrócony do służby ?
 
Aby to było możliwe to chyba limity powinny być zwiększone lub zwolnione a o niczym takim nie słychać. Ja osobiście słabo to widzę nawet nie wiem czy odwołanie wyszło z IAS ;-/. Nie znam żadnego przypadku przywrócenie ucywilnionego funka.
 
Na dzień dzisiejszy - nikt. Otrzymaliśmy odpowiedź na Wezwanie i Odwołanie. Twierdzą że wszystko zgodnie z Ustawą! Sugerują złożenie skargi do powołanych ZESPOŁÓW wywodzących się z Solidarności Skarbowców.
 
wyznaczono ścieżkę odwołań

ok

ale co z tego?

czy przewidziano prawną możliwość dla diasów składania propozycji czy to pracy czy służby po 1 czerwca dla funków bez propozycji?

nie

dlaczego?

to po co ta ścieżka odwoławcza?

żeby dawać złudzenia?

jeśli tworzy się ścieżkę odwołań, to należy przewidzieć, że w całej Polsce może trafić się chociażby jedna jedyna osoba, której odwołanie zostanie zaopiniowane pozytywnie

ale założenia były chyba inne

dopóki nie zostanie znowelizowana ustawa o kas i nie zostanie stworzona możliwość dla diasów składania propozycji po 1 czerwca dla osób, których odwołania zostaną zaopiniowane pozytywnie, to odwołania to mrzonki
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry