• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Szkoda że nie można przeczytac całego tekstu.
Może ktoś mógłby go udostepnić?

To już nie jest forum, które było w czerwcu ubiegłego roku niestety......Większości ludzi nie ma albo......po prostu jedynie czytają i nie widzą potrzeby wypowiedzi....Życie......Coś pękło a co wiadomo. Nie jestem pod tym względem święty ale może przestańmy już pisać o sprawach nieistotnych. Jest problem i jest temat. Przyszedł czas na konkretne działania typu sądy czy odwołania. To nasze życie. Cogito ergo sum - jak powiedział Kartezjusz. Myślę więc jestem. Nie chce mi się wchodzić już w polemikę z kimkolwiek bo w końcu jestem jednym z WAS. Wiem doskonale jak jest i uwierzcie nie skaczę z radości.......pomimo faktu, że dostałem "propozycję" na funka. Wielu moich kolegów i koleżanek nie dostało - ale to akurat wiecie sami doskonale bo u WAS także tak było. To nie jest wytykanie ale po prostu takie ludzkie przemyślenia......To tyle.
 
To już nie jest forum, które było w czerwcu ubiegłego roku niestety......Większości ludzi nie ma albo......po prostu jedynie czytają i nie widzą potrzeby wypowiedzi....Życie......Coś pękło a co wiadomo. Nie jestem pod tym względem święty ale może przestańmy już pisać o sprawach nieistotnych. Jest problem i jest temat. Przyszedł czas na konkretne działania typu sądy czy odwołania. To nasze życie. Cogito ergo sum - jak powiedział Kartezjusz. Myślę więc jestem. Nie chce mi się wchodzić już w polemikę z kimkolwiek bo w końcu jestem jednym z WAS. Wiem doskonale jak jest i uwierzcie nie skaczę z radości.......pomimo faktu, że dostałem "propozycję" na funka. Wielu moich kolegów i koleżanek nie dostało - ale to akurat wiecie sami doskonale bo u WAS także tak było. To nie jest wytykanie ale po prostu takie ludzkie przemyślenia......To tyle.


trafne

coś się skończyło...

coś pękło...

ja osobiście czuję się zaorany psychicznie

do tego ten bałagan...
 
Szkoda że nie można przeczytac całego tekstu.
Może ktoś mógłby go udostepnić?

Mnie się otwiera. Przeklejam treść artykułu.

Wiemy, ile osób straciło pracę w nowej skarbówce. Z państwowej KAS wyrzucono głównie emerytów.

Czystki w skarbówce dobiegły końca. Potwierdziły się informacje "Wyborczej", że w nowej Krajowej Administracji Skarbowej nie ma miejsca dla pracowników z uprawnieniami emerytalnymi.

KAS, czyli połączona administracja podatkowa, kontrola skarbowa oraz celna, działa od 1 marca 2017 r. Jedna wspólna służba skarbowa ma obniżyć koszty pobierania podatków oraz ułatwić walkę z szarą strefą.

Propozycję pracy w KAS dostało 58 760 osób spośród ok. 62 tys. pracowników administracji skarbowej przed połączeniem, w tym 9748 osób służby (funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej). KAS chce zwolnić 2664 osoby, z czego - jak pisaliśmy w "Wyborczej" - aż 1359 to osoby z uprawnieniami emerytalnymi.

– Przecież to jest dyskryminacja ze względu na wiek – oburza się Sławomir Siwy, przewodniczący Związku Zawodowego „Celnicy".

Orzecznictwo Sądu Najwyższego zabrania takich praktyk każdemu pracodawcy.

– Dodatkowo zwolnienie emerytów jest wbrew temu, co mówią przedstawiciele rządu i prezydent Andrzej Duda, którzy jeżdżą po Polsce i zachęcają ludzi, aby dłużej pracowali. Ale jak mają dłużej pracować, skoro sam rząd ich zwalnia? – zastanawia się Siwy.

Pracownicy skarbówki idą do sądu pracy
Zwolnienie osób z uprawnieniami emerytalnymi kierownictwo resortu finansów zapowiadało połączenie służb skarbowych. – Jeśli będzie potrzeba pewne stanowiska zredukować, to dotyczyć to będzie przede wszystkim pracowników, którzy posiadają wiek emerytalny – mówił 1 marca w programie „Gość wydarzeń” Marian Banaś, szef Krajowej Administracji Skarbowej. Zapytaliśmy, czy minister Banaś wie, że takie deklaracje są niezgodne z prawem. Odpowiedzi nie otrzymaliśmy.

Jak wynika z informacji "Wyborczej", część pracowników skarbówki chce iść do sądu.

– Obraz zwolnień przedstawiony przez resort finansów nie jest pełny – twierdzi tymczasem Siwy. - Nie ma bowiem informacji, ile osób w wieku emerytalnym zostało zmuszonych do napisania oświadczenia, że same zrezygnują z pracy np. od 1 stycznia 2018 – przypomina związkowiec.

Podpisanie takiego oświadczenia było zdaniem związkowców w KAS konieczne, aby mieć pracę przynajmniej jeszcze przez pół roku.

– Dostaliśmy informacje o zmuszaniu pracowników do podpisywania oświadczeń z wielu miejsc w Polsce. Pytałem ministerstwo, ile tych oświadczeń było, ale nie odpowiedziano mi. Gdybyśmy znali tę liczbę - skala zwolnień okaże się dużo większa niż ta, o której informuje resort – przekonuje Siwy.

Co na to KAS? W odpowiedzi na pytania "Wyborczej" wydział prasowy KAS napisał, że propozycję pracy w nowej formacji dostało 305 osób mających uprawnienia emerytalne. "W większości osoby te otrzymały umowy na czas nieokreślony" – twierdzi KAS.

Z KAS wyrzucą esbeków
Politycy PiS przekonywali, że warto rewolucję w skarbówce przeprowadzić choćby dlatego, że pozwoli na pozbycie się ze służb skarbowych byłych pracowników i współpracowników Służby Bezpieczeństwa. I zgodnie z prawem osoby urodzone przed 1 sierpnia 1972 r. musiały złożyć oświadczenia lustracyjne. Ile osób je złożyło?

"219 osób (pracowników i funkcjonariuszy) nie otrzymało propozycji pracy bądź służby z uwagi na złożenie oświadczenia potwierdzającego fakt pełnienia w przeszłości służby, pracy lub współpracy z organami bezpieczeństwa PRL lub z powodu niezłożenia takiego oświadczenia mimo posiadania ustawowego obowiązku" – poinformował nas KAS.

Piotr Miączyński, Leszek Kostrzewski
13 czerwca 2017 | 17:37
 
Czytamy FORUM, dowiadujemy się, wyrażamy poglądy, często spieramy, ale przede wszystkim wspierajmy się. To ostatnie jest wg mnie bardzo istotne. Bolo, nie trać Ducha, nie traćcie Ducha Wszyscy, którzy nie otrzymaliście propozycji albo Was ucywilniają. Bądźcie dobrej myśli, nie traćcie nadziei, przyjdzie czas powrotu do Służby. Nie Jesteście sami. Przed posiedzeniem TK była Msza Św. o Światło Ducha Św. i stało się. Kołaczcie, a będzie Wam otworzone. Ciosy w Ludzi, to także ciosy w Związek i odwrotnie. Od nas, od szeregowych członków zależy, jak odniesiemy się do obecnej sytuacji. 5 tys. członków, to już poważna liczba. Ciekawe czemu inni się nie zapisują(?) Czy nie mają/nie macie za co ,,dziękować" Temu ZZ(?)
powiem tylko tyle, że ucywilnienie miało być o wiele, wiele WIĘKSZE. Więc Celniku, który masz mundur w nowym rozdaniu, zachowaj się honorowo i proszę poświęć miesięcznie koszt jednej małej pizzy bez dodatków na rzecz Związku.
Proszę Ciebie, złóż deklarację, podziękuj w ten sposób CZŁOWIEKOWI, który zrobił dla Nas Celników więcej niż Ktokolwiek.
pozdrawiam
(przeszło ćwierć wieku stażu w cle)

Nasza wartość to zjednoczony ruch pt. Celnicy PL. Im więcej nas, tym siła przekazu staje się bardziej wymierna, bo ten ZZ reprezentuje i zabiega o prawa Celników i Skarbowców. Świadomie dopisuję Skarbowców, ponieważ w tym środowisku jest taki zamordyzm, że w niewielu US są ZZ, kwestią czasu jest zabieganie o szanowanie Skarbowców.

Wystarczy chcieć, masz prawo wyboru i prawo do tego by w ew. przyszłości reprezentował Ciebie i zabiegał o Twoje prawa ZZCelnicyPL.
 
Czytamy FORUM, dowiadujemy się, wyrażamy poglądy, często spieramy, ale przede wszystkim wspierajmy się. To ostatnie jest wg mnie bardzo istotne. Bolo, nie trać Ducha, nie traćcie Ducha Wszyscy, którzy nie otrzymaliście propozycji albo Was ucywilniają. Bądźcie dobrej myśli, nie traćcie nadziei, przyjdzie czas powrotu do Służby. Nie Jesteście sami. Przed posiedzeniem TK była Msza Św. o Światło Ducha Św. i stało się. Kołaczcie, a będzie Wam otworzone. Ciosy w Ludzi, to także ciosy w Związek i odwrotnie. Od nas, od szeregowych członków zależy, jak odniesiemy się do obecnej sytuacji. 5 tys. członków, to już poważna liczba. Ciekawe czemu inni się nie zapisują(?) Czy nie mają/nie macie za co ,,dziękować" Temu ZZ(?)
powiem tylko tyle, że ucywilnienie miało być o wiele, wiele WIĘKSZE. Więc Celniku, który masz mundur w nowym rozdaniu, zachowaj się honorowo i proszę poświęć miesięcznie koszt jednej małej pizzy bez dodatków na rzecz Związku.
Proszę Ciebie, złóż deklarację, podziękuj w ten sposób CZŁOWIEKOWI, który zrobił dla Nas Celników więcej niż Ktokolwiek.
pozdrawiam
(przeszło ćwierć wieku stażu w cle)

Nasza wartość to zjednoczony ruch pt. Celnicy PL. Im więcej nas, tym siła przekazu staje się bardziej wymierna, bo ten ZZ reprezentuje i zabiega o prawa Celników i Skarbowców. Świadomie dopisuję Skarbowców, ponieważ w tym środowisku jest taki zamordyzm, że w niewielu US są ZZ, kwestią czasu jest zabieganie o szanowanie Skarbowców.

Wystarczy chcieć, masz prawo wyboru i prawo do tego by w ew. przyszłości reprezentował Ciebie i zabiegał o Twoje prawa ZZCelnicyPL.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rmf-...en-w-krajowej-administracji-skarbowej/j7shgt7
 
Głosowałem, bo nie miałem wyjścia. 8 lat z ośmiorniczkami co nas prowadzili ku przepaści zupełnie wystarczy raz na zawsze.
Żałość ogarnia. Ośmiorniczki jedli... Gratuluję trafnego wyboru i satysfakcji, bo rozumiem, że pałasz nadal afektem do swojego suzerena. Niektórym po prostu kasza nie smakuje, jeśli ktoś w nią nie napluje.
 
Sprawa dotyczy odwołania do Szefa KAS od "ucywilnienia".
Swego czasu przesłałem do DIAS pismo w ww. sprawie aby przekazał je do rozpatrzenia do Szefa w Warszawie.
Przez naście lat wpajano mi (za uc, SC i KAS), iż odwołanie składa się do organu wyższej instancji, tj. będącego nad organem, który wydał rozstrzygnięcie. Zasadniczo zadaniem organu, który podjął decyzję, było niezwłoczne przekazanie odwołania do adresata – organu odwoławczego.
Jakież było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem pismo od DIAS, w którym stwierdził, iż odwołanie skierowane do Szefa KAS nie jest odwołaniem i nie zostanie przekazane do wskazanego organu odwoławczego, czyli szefa KAS. Zawsze myślałem, iż kompetentnym do wypowiedzenia się czy pismo jest odwołaniem i zastosowania właściwej reakcji na pismo jest jego adresat. W tym przypadku (z całą pewnością) adresatem pisma nie był DIAS.
Pomijając przepisy regulujące tą materię dodam, iż już rodzice uczyli mnie, że jak w skrzynce na korespondencję znajdę list zaadresowany do sąsiada to powinienem go oddać sąsiadowi lub zwrócić.
Tego co się teraz wyrabia z funkcjonariuszami – nie rozumiem, wychodzi na to, iż większe prawa ma syryjski uchodźca w Niemczech niż funkcjonariusz państwowy w naszym kraju.
 
Sprawa dotyczy odwołania do Szefa KAS od "ucywilnienia".
...
... rodzice uczyli mnie, że jak w skrzynce na korespondencję znajdę list zaadresowany do sąsiada to powinienem go oddać sąsiadowi lub zwrócić.
Tego co się teraz wyrabia z funkcjonariuszami – nie rozumiem, wychodzi na to, iż większe prawa ma syryjski uchodźca w Niemczech niż funkcjonariusz państwowy w naszym kraju.


To wszystko, to są bardzo mądre słowa,
a zaznaczone - szczególnie prawdziwe - traktuję jako pytanie !!

Oczywiście retoryczne, gdyż wielu z Nas od bardzo dawna o tym rozmawia ...
 
Sprawa dotyczy odwołania do Szefa KAS od "ucywilnienia".
Swego czasu przesłałem do DIAS pismo w ww. sprawie aby przekazał je do rozpatrzenia do Szefa w Warszawie.
Przez naście lat wpajano mi (za uc, SC i KAS), iż odwołanie składa się do organu wyższej instancji, tj. będącego nad organem, który wydał rozstrzygnięcie. Zasadniczo zadaniem organu, który podjął decyzję, było niezwłoczne przekazanie odwołania do adresata – organu odwoławczego.
Jakież było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem pismo od DIAS, w którym stwierdził, iż odwołanie skierowane do Szefa KAS nie jest odwołaniem i nie zostanie przekazane do wskazanego organu odwoławczego, czyli szefa KAS. Zawsze myślałem, iż kompetentnym do wypowiedzenia się czy pismo jest odwołaniem i zastosowania właściwej reakcji na pismo jest jego adresat. W tym przypadku (z całą pewnością) adresatem pisma nie był DIAS.
Pomijając przepisy regulujące tą materię dodam, iż już rodzice uczyli mnie, że jak w skrzynce na korespondencję znajdę list zaadresowany do sąsiada to powinienem go oddać sąsiadowi lub zwrócić.
Tego co się teraz wyrabia z funkcjonariuszami – nie rozumiem, wychodzi na to, iż większe prawa ma syryjski uchodźca w Niemczech niż funkcjonariusz państwowy w naszym kraju.

Takie sztuczki można próbować skarżyć do WSA z art.3 par.2 pkt 9 ppsa, po wcześniejszym wezwaniu do usunięcia uchybienia z art. 52.
Tu jest wyrok - http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/876E2E3683
 
Trzeba uczciwie przyznać, że MB tworząc KAS przygotował majstersztyk. Możemy stawać na głowie, a i tak, osoby, które nie dostały propozycji pracy już do niej nie wrócą. Co najwyżej mogą ubiegać się o odszkodowanie. KAS to jedno, drugie to emerytury. I tu MB wdeptał w ziemię byłą SC. Chyba już wszyscy zainteresowani celnicy wiedzą, że zostali wykiwani. Głupotą jednak byłoby składać broń. Wszyscy, których pokrzywdzono hurmem do sądów, póki jeszcze są niezawisłe.
 
Trzeba uczciwie przyznać, że MB tworząc KAS przygotował majstersztyk. Możemy stawać na głowie, a i tak, osoby, które nie dostały propozycji pracy już do niej nie wrócą. Co najwyżej mogą ubiegać się o odszkodowanie. KAS to jedno, drugie to emerytury. I tu MB wdeptał w ziemię byłą SC. Chyba już wszyscy zainteresowani celnicy wiedzą, że zostali wykiwani. Głupotą jednak byłoby składać broń. Wszyscy, których pokrzywdzono hurmem do sądów, póki jeszcze są niezawisłe.

kaline na jakiej podstawie uważasz że osoby, które nie dostały propozycji pracy już do niej nie wrócą, skoro ta propozycja powinna być im przedstawiona. Czym od strony prawnej są te tzw. propozycje? Nie są wypowiedzenia zmieniające, nie są to umowy. Czy kreują one nowy stosunek pracy, nową umowę. Moim zdaniem - nie.
 
Lista płac Sejmowej Komisji Amber Gold a na niej Tomasz Ludwiński z NSZZ Solidarność - umowa zlecenie (stałe doradztwo SKAG) 96.000 PLN (16.12.2016-01.01.2017)
 
Back
Do góry