• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

dobrze myślisz, ale zapomniałeś o najważniejszym;
Dz.U. 2017 poz. 935
USTAWA
z dnia 7 kwietnia 2017 r.
o zmianie ustawy – Kodeks postępowania administracyjnego oraz niektórych innych ustaw1)

Art. 16. Do postępowań administracyjnych wszczętych i niezakończonych przed dniem wejścia niniejszej ustawy ostateczną decyzją lub postanowieniem stosuje się przepisy ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu dotychczasowym, z tym że do tych postępowań stosuje się przepisy art. 96a–96n ustawy zmienianej w art. 1.

Art. 17. 1. Do postępowań przed sądami administracyjnymi, wszczętych i niezakończonych przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy, stosuje się przepisy ustawy zmienianej w art. 9, w brzmieniu dotychczasowym.
2. Przepisy art. 52 i art. 53 ustawy zmienianej w art. 9, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, oraz przepisy ustaw zmienianych w art. 2, art. 6, art. 7 i art. 11, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, stosuje się do aktów i czynności organów administracji publicznej dokonanych po dniu wejścia w życie niniejszej ustawy.
3. Przepisy art. 116–116e ustawy zmienianej w art. 9, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, stosuje się również do postępowań przed sądami administracyjnymi wszczętych i niezakończonych przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy, chyba że postępowanie mediacyjne zostało wszczęte na podstawie przepisów ustawy zmienianej w art. 9, w brzmieniu dotychczasowym.
 
Dziękuję za wyjaśnienie.
Moje wątpliwości wzięły się z tego, że informacje na temat zmian art. 52 ppsa doczytywałem na telefonie w autobusie i najnormalniej w świecie nie miałem przed oczami całych aktów prawnych a tylko ich urywki.
Teraz wiem już więcej i OK.
 
Dziękuję za wyjaśnienie.
Moje wątpliwości wzięły się z tego, że informacje na temat zmian art. 52 ppsa doczytywałem na telefonie w autobusie i najnormalniej w świecie nie miałem przed oczami całych aktów prawnych a tylko ich urywki.
Teraz wiem już więcej i OK.

Moja odpowiedź nie była złośliwa, tylko miała uczulić na temat temat brzmienia przepisów. Teraz wielu szuka pomocy i nie właściwa interpretacja może rodzic zamęt.
:)
 
Czy warto teraz kierować ustawy kasowskie do TK. Może jeżeli nie będzie wniosku, sędziowie szybciej podejmą się bezpośredniej (rozproszonej) kontroli konstytucyjnej. Wniosek do TK to doskonały pretekst do zawieszania postępowań. Może więcej zaszkodzić, niż pomóc. W dużej części pozwy będą oparte o przepisy Konstytucji. Może dajmy sędziom szansę.
 
Czy warto teraz kierować ustawy kasowskie do TK. Może jeżeli nie będzie wniosku, sędziowie szybciej podejmą się bezpośredniej (rozproszonej) kontroli konstytucyjnej. Wniosek do TK to doskonały pretekst do zawieszania postępowań. Może więcej zaszkodzić, niż pomóc. W dużej części pozwy będą oparte o przepisy Konstytucji. Może dajmy sędziom szansę.


AMEN !!!

ps
A może (w końcu) bez ogródek - i wszyscy morda w kubeł ...

ps2
Obawiam się, że tym razem też nie zrozumieją !!
 
"Uprzejmie informujemy, że na Posiedzeniu Zarządu Głównego, które odbyło się w dniach od 5 do 7 czerwca 2017 r., Zarząd sfinalizował Uchwały o skierowaniu do Trybunału Konstytucyjnego ustawy o KAS i przepisy wprowadzające ustawę o KAS.
Wniosek do TK jest już na ukończeniu i zostanie złożony w najbliższym możliwym czasie."

O ten komunikat mi chodzi. Po co? Jak zechcą to w 2 tygodnie stwierdzą, że ustawy perfekcyjne, a jak nie to odwleką na 7 lat. W obu przypadkach ze szkodą dla sprawy.
 
Szlag, by to.
Cat kolego znasz moją historię, zrobili w ch*** mnie i Ciebie i wielu innych.... jak tego nie podpalić.
{reszta nie nadaje się do publikacji}
 
Strzał w kolano! Po co teraz występować do rządowego Pseudotrybunału??? Zapytają Banasia co mają orzec i wszystko będzie git dla MF. Wyrok TK jest ostateczny. To jakieś bolesne nieporozumienie.
Grupa rezerwy ma całkowitą rację.
 
protest SC.jpg

Plakat sprzed roku, ale jakże aktualny!
 
A może zgłosicie jakieś konstruktywne propozycje. Widzę, że jesteście "nowi", a więc?


Przecież to, co napisał Kolega @Grupa rezerwy jest oczywistą, konstruktywną propozycją!

Może Kolega @hejter troszeczkę wyskoczył przed szereg, ale wydaje się, że "kuma czaczę" ...
 
W temacie zmian ale personalnych, wczoraj odwołano czterech DIAS-ów. Ktoś zna szczegóły?
 
Czy to dobra zmiana?

Katowice:
Z upływem dnia 12 czerwca 2017 r. Minister Rozwoju i Finansów odwołał Panią Teresę Zejmę ze stanowiska Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.
Z dniem 13 czerwca 2017 r. Minister Rozwoju i Finansów powołał Panią Tatianę Pawlik na stanowisko Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

Pani Tatiana Pawlik to dawna wiceprzewodnicząca Rady Sekcji Krajowej Pracowników Skarbowych NSZZ "Solidarność".
Poprzednio od lutego 2016 r. pełniła funkcję Naczelnika Urzędu Skarbowego w Jaworznie, a wcześniej Zastępcy Naczelnika Pierwszego Śląskiego Urzędu Skarbowego w Sosnowcu.

wiceprzewodnicząca Rady Sekcji Krajowej Pracowników Skarbowych NSZZ "Solidarność". teraz dyrektor IAS Katowice ???
 
Back
Do góry