• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Przestańmy się już szarpać ok ? Wystarczy, że wszyscy jesteśmy zestresowani. Mam pytanie:
Funkcjonariusz spełnia warunki 5/15/55. Ma już dosyć służby a tym bardziej w KAS. Chce odejść na emeryturę w styczniu a zatem czy :
Otrzymuje odprawę jeżeli
1. nie przyjmuje "propozycji" ucywilnienia
2. nie przyjmuje propozycji na pozostanie mundurowym
3. nie dostał żadnej propozycji
Uprzejmie proszę o krotką, zwięzłą odpowiedź.
hm, mielismy nie dyskutowac tych kwestii...
 
Wiem, że inne problemy teraz najważniejsze, ale z dniem 31 05 diasi mieli wypłacić dodatek kontrolny za marzec, w Warszawie nic funki nie dostały, co dalej, wezwania do zapłaty? Czy do prokuratury na skarbową prostytutkę ?
 
Ostatnia edycja:
Wiem, że inne problemy teraz najważniejsze, ale z dniem 31 05 diasi mieli wypłacić dodatek kontrolny za marzec, w Warszawie nic funki nie dostały, co dalej, wezwania do zapłaty? Czy do prokuratury na skarbowa prostytutkę?

IAS Lublin wypłacone tyle co przed reformą . W tytule opis marzec i kwiecień zadania kontrolne
 
Mniodek Kolego nie rozumie po co Ty gadasz z tymi skarbowcami? Rozmowa z nimi jest bez sensu. Oni maja swój świat a my swój. To tak jakbyś z koniem gadał. Daj sobie spokój z nimi bo oni i tak nic nie kumają. Nie tłumacz sie przed nimi, miej swój honor.
 
A po co siać skoro ptaki ziarno zjedzą a sadzonki przymrozki zniszczą? Jeśli przekonam choć jednego to może pomogę choć jednemu ucywilnionemu koledze. Jeśli choć jednemu obdartemu z munduru to pomoże to jakie znaczenie ma mój honor? Stary jestem a jestem skłonny i klęknąć, ugiąć sztywnego karku aby osuszyć choć jedną łzę rozpaczy naszych sióstr i braci. Tak uczył mnie tato ale to było dawno, dawno temu...Starać się wszelkimi sposobami aż do utraty sił. Ponoć jest taka noc kiedy i koń przemówi ludzkim głosem.
 
Ostatnia edycja:
"WAŻNE !!!

Zarząd Główny Związku Zawodowego Celnicy PL publikuje w załączeniu wezwanie do usunięcia naruszenia prawa do PILNEGO ZŁOŻENIA przez osoby:

1. które nie otrzymały żadnej propozycji niezależnie od tego czy złożyły wcześniej wezwanie czy nie
2. osoby, które odmówiły przyjęcia propozycji pracy (odmówiły ucywilnienia), niezależnie od tego czy złożyły odwołanie czy nie
3. osoby, które przyjęły propozycję pracy, niezależnie od tego czy złożyły odwołanie czy nie

Z uwagi na to, że prawnicy zalecają najdalej idącą tzw. €žostrożność procesową€ - TERMIN DO ZŁOŻENIA W/W PISM jest do dnia 14 czerwca 2017 (włącznie)."

A czy nie zauważyliście przypadkiem, że w/w komunikat dotyczy wezwania w oparciu o przepis, który od 1 czerwca 2017 uległ zmianie...
Bez sensu.
 
"WAŻNE !!!

Zarząd Główny Związku Zawodowego Celnicy PL publikuje w załączeniu wezwanie do usunięcia naruszenia prawa do PILNEGO ZŁOŻENIA przez osoby:

1. które nie otrzymały żadnej propozycji niezależnie od tego czy złożyły wcześniej wezwanie czy nie
2. osoby, które odmówiły przyjęcia propozycji pracy (odmówiły ucywilnienia), niezależnie od tego czy złożyły odwołanie czy nie
3. osoby, które przyjęły propozycję pracy, niezależnie od tego czy złożyły odwołanie czy nie

Z uwagi na to, że prawnicy zalecają najdalej idącą tzw. €žostrożność procesową€ - TERMIN DO ZŁOŻENIA W/W PISM jest do dnia 14 czerwca 2017 (włącznie)."

A czy nie zauważyliście przypadkiem, że w/w komunikat dotyczy wezwania w oparciu o przepis, który od 1 czerwca 2017 uległ zmianie...
Bez sensu.

Przeczytaj końcówkę ustawy zmieniającej, zanim znowu coś głupiego napiszesz
 
Bez urazy, dobrze myślisz, ale zapomniałeś o najważniejszym :

Dz.U. 2017 poz. 935
USTAWA
z dnia 7 kwietnia 2017 r.
o zmianie ustawy – Kodeks postępowania administracyjnego oraz niektórych innych ustaw 1)

Art. 16. Do postępowań administracyjnych wszczętych i niezakończonych przed dniem wejścia niniejszej ustawy ostateczną decyzją lub postanowieniem stosuje się przepisy ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu dotychczasowym, z tym że do tych postępowań stosuje się przepisy art. 96a–96n ustawy zmienianej w art. 1.

Art. 17. 1. Do postępowań przed sądami administracyjnymi, wszczętych i niezakończonych przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy, stosuje się przepisy ustawy zmienianej w art. 9, w brzmieniu dotychczasowym.
2. Przepisy art. 52 i art. 53 ustawy zmienianej w art. 9, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, oraz przepisy ustaw zmienianych w art. 2, art. 6, art. 7 i art. 11, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, stosuje się do aktów i czynności organów administracji publicznej dokonanych po dniu wejścia w życie niniejszej ustawy.
3. Przepisy art. 116–116e ustawy zmienianej w art. 9, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, stosuje się również do postępowań przed sądami administracyjnymi wszczętych i niezakończonych przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy, chyba że postępowanie mediacyjne zostało wszczęte na podstawie przepisów ustawy zmienianej w art. 9, w brzmieniu dotychczasowym.
 
Back
Do góry