• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Pewnie dlatego, że mnożnik dotyczy wynagrodzenia zasadniczego, a minimalna pensja - wynagrodzenia ogółem. Zasadnicza z mnożnikiem 1,0 + 20% wysługi będzie powyżej minimalnego wynagrodzenia.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mało przekonujące. 20% jest po 20 latach pracy. I tylko zasiedziałym można by dać mnożnik 1,0. Ale świeżakom muszą dać wyższy mnożnik, bo nie mają stażowego. Mistrzostwo motywacji. Poza tym sama dyskusja o pensji minimalnej dla administracji podatkowej, brzmi jak ponury żart, przy wywodach ministra o osiągnięciu wskaźników irlandzkich, holenderskich, a może i szwajcarskich.
 
A dziwne, bo podobno na co dzień w pracy podatki wyliczasz...

Chciałem niektórym urzędnikom urzędów skarbowych i ukaesowcom przytoczyć początek naszej ustawy o Słuzbie Celnej, skoro tak uparcie twierdzą że funkcjonariusze celni liczą podatki.

USTAWA
z dnia 27 sierpnia 2009 r.
o Służbie Celnej1)
Rozdział 1
Przepisy ogólne

Art. 1.
1. Ustawa reguluje zadania i organizację Służby Celnej - jednolitej umundurowanej
formacji, utworzonej w celu zapewnienia ochrony i bezpieczeństwa obszaru celnego
Wspólnoty Europejskiej, w tym zgodności z prawem przywozu towarów
na ten obszar oraz wywozu towarów z tego obszaru, a także wykonywania obowiązków
określonych w przepisach odrębnych, w szczególności w zakresie podatku
akcyzowego oraz podatku od gier.

Jak widać podatki są wymienione na samym końcu i mozna powiedzieć, że jest to margines działań Służby Celnej w przeciwieństwie do urzędów skarbowych gdzie podatki to ich jedyne zajęcie.
A ias niech sie nie martwi bo razem na pewno nie spotkamy się w robocie, bo tam gdzie ja pełnię służbę cywile nie mają co szukać, a jeśli by sie tak stało, że zostane zmuszony do zdjęcia munduru i każą mi iść do jakiegoś uesa to po prostu podziękuję za taką łaskę.
 
Stefan - ustawę o sc znam. I nikt nie twierdzi, że podatki to jedyne zajęcie sc. Tylko Ty napisałeś, że SC nie liczy ŻADNYCH podatków.
Po drugie - pisanie, że w US liczenie podatków to jedyne zajęcie - jest całkowicie bzdurne.
Po trzecie - niestety - jeśli jesteśmy z tego samego województwa - to wcześniej czy później się spotkamy w pracy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Stefan - ustawę o sc znam. I nikt nie twierdzi, że podatki to jedyne zajęcie sc. Tylko Ty napisałeś, że SC nie liczy ŻADNYCH podatków.
Po drugie - pisanie, że w US liczenie podatków to jedyne zajęcie - jest całkowicie bzdurne.
Po trzecie - niestety - jeśli jesteśmy z tego samego województwa - to wcześniej czy później się spotkamy w pracy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie licytujmy się na znajomość przepisów. Lepiej zainteresować się przypadkami, gdzie próbują nas wszystkich kiwać. Dlaczego cywile nie kwestionują wykładni MF odnośnie stosowania art. 170 ust. 4 UwKAS. Przecież przepis jasno odsyła do odpowiedniego stosowania przy świadczeniach - ustawy o Służbie Celnej, wobec pracowników i funkcjonariuszy. Zdaniem MF odpowiednie zastosowanie ustawy o SC to zastosowanie wobec pracowników mniej korzystnej ustawy o zasadach rozwiązywania stosunków pracy. Co najmniej dziwne. W tym zakresie na pewno da się zastosować odpowiednio ustawę wskazaną przez ustawodawcę. Odpowiednie stosowanie wyjaśnione na stronie RCL. Lepiej powalczyć o to co się należy, niż wytykać innym błędy. Więcej krytycyzmu wobec władzy.
 
Skarbowcy, dymają Was, nie udawajcie, że usiedliście na smoczek. Przeczytajcie art. 170 ust. 4 ustawy wprowadzającej. Odpowiednie zastosowanie ustawy o SC, to nie jest zastosowanie innej ustawy. Celnicy dadzą sobie radę, nie pouczajcie nas. Walczcie o swoje.
 
http://www.skarbowcy.pl/blaster/forum/viewtopic.php?f=77&t=3934&p=154921#p154921 obśmiałem się, za dwa dni to info pasowałoby akurat.

kiedy-jeszcze-nie-wiesz-ze-jedyne-o-czym-marzysz-to-umowa-na-czas-nieokreslony-i-zeby-byl-dobry-.jpg
 
Grupo Rezerwy! A z kim tu walczyć na tej skarbowej łączce... Popatrz na wpisy faklubu pana L... Czasem dochodzę do wniosku, że chyba nam to pasuje i choćby nam podstawili młot pnęumatyczny pod krzesła, to z uśmiechem na ustach przyznamy: tak - to smoczek :)
Kilka lat temu na skarbowym forum ja i kilka osób nawoływaliśmy do buntu. Skończyło się bananami i obelgami że jak ludożercy nie mamy litości ani empatii dla kolegów i koleżanek - bezbronnych, słabych, dziećmi obczepionych.
Powstało drugie forum - niezależne - ale sie nie przebiło...
Być może jest tak jak pisze Stefan, że podatki rozmiękczają człowieka... Śliska, nietrwała i często zmieniająca barwę oraz konsystencję dziedzina wiedzy jak podatki, może przyprawić o rozwolnienie nawet węgiel ;-)
Czas jest nerwowy, a MF opanował do perfekcji zarządzanie przez konflikt. I tu będzie tekst do moich kolegów po uxowskim fachu. Koledzy czasem pisząc tak "przyprawiacie" - by nie napisać po polsku... Odzywacie się nie proszeni w tematach, których do końca nie czaicie i nie kumacie że czasem te same słowa mają inne znaczenie np. w ustawie o służbie celnej a inne w kontroli skarbowej. Ale mimo to będziecie pisać infantylne dyrdymały do upadłego, byle tylko moje było na wierzchu. Po co? Ktoś wam kazał?
Uxiaki! Jak was ktoś na browar zaprosi to też go wtedy wkurzacie??? Nie spisaliśmy się w czerwcu to nie wybielajmy sie teraz. I mają prawo celnicy mieć do nas żal!
 
Tylko płakać i żal że tyle lat się poświęciło dla ?to jest pytanie? każdy z nasz oddał zdrowie i nie tylko co mają powiedzieć ( alokowani) w nas siła
 
Tylko płakać i żal że tyle lat się poświęciło dla ?to jest pytanie? każdy z nasz oddał zdrowie i nie tylko co mają powiedzieć ( alokowani) w nas siła

Baaa, ludzie ze stażem z kwalifikacjami , po milionach szkoleń , pracy na granicy w terenie , wyrzuca się do US , a co jest baaaardzo ciekawe przyjmuje się , nowych , ale nie nowych bo spełniają wszelkie przesłanki , tylko powiązania rodzinne - syna brata, kolegi dobrego znajomego, itd. !!!I Ci drudzy zostają a sprawdzeni, wykfalifikowani wypad .
 
i tego się doczekaliśmy ?nikt się nie przejmuje kiedyś sami podejmowaliśmy decyzje tiry z alkoholem sami zatrzymawaliśmy ,wszystko sami nasze kwalifikacje ?nikt nie pytał masz umieć i zrobić .
 
Jako odpowiedzialni podwładni popierać KAS będziemy nawet wtedy, gdy środki na nagrody zostaną pożarte przez odprawy i odszkodowania. Nawet wtedy, gdy po latach pracy zostaniemy zdegradowani i upokorzeni! Nawet wtedy, gdy jako nielicznym w sferze budżetowej, kolejny raz spadną wynagrodzenia mimo zwiększanych co raz obowiązków – już do tego przecież przywykliśmy, a przyzwyczajenie to druga natura człowieka.
Niestraszne nam nowe zadania bez dodatkowych etatów, za to przy niższych realnych wynagrodzeniach. Jesteśmy silni, zwarci i gotowi! Czy damy radę? Damy! Czy pomożemy? Pomożemy!

propaganda-sukcesu-953bbfbdbc913,750,0,0,0.jpg


KAS – strzał w 'dziesiątkę'.pdf
 
A ja pamiętam takie hasła jak ulał pasujące do dzisiejszej rzeczywistości:
1. Program Partii - programem narodu.
Podpowiem Panu Prezesowi, że Polacy odpowiedzieli na nie hasłem program partii programem partii.
2. PZPR przewodnią siłą narodu!
To dla wiadomej partii.
3. Socjalizm - tak, wypaczenia - nie.
To dla obecnego systemu politycznego.
4. Więcej umieć, więcej pracować - dla socjalistycznej Polski.
To ostatnie powinno być mottem KAS, jest lepsze od misji i wizji. :)
 
Banaś się nie chwali, ale to jego zasługa :D !!!

Jako odpowiedzialni podwładni popierać KAS będziemy nawet wtedy, gdy środki na nagrody zostaną pożarte przez odprawy i odszkodowania. Nawet wtedy, gdy po latach pracy zostaniemy zdegradowani i upokorzeni! Nawet wtedy, gdy jako nielicznym w sferze budżetowej, kolejny raz spadną wynagrodzenia mimo zwiększanych co raz obowiązków – już do tego przecież przywykliśmy, a przyzwyczajenie to druga natura człowieka.
Niestraszne nam nowe zadania bez dodatkowych etatów, za to przy niższych realnych wynagrodzeniach. Jesteśmy silni, zwarci i gotowi! Czy damy radę? Damy! Czy pomożemy? Pomożemy!

propaganda-sukcesu-953bbfbdbc913,750,0,0,0.jpg


KAS – strzał w 'dziesiątkę'.pdf
 
A ja ze spokojem i wiarą czekam na ofertę. Jako informatyk mam parę pomysłów co zrobić z moją odprawą. No chyba że 4.2 wtedy ewentualnie mógł bym się zastanawiać. Mam na dzieję i życzę wszystkim oczekującym by mieli w zanadrzu swoją BATNę. Skoro nie dwudziestokilkuletnią służbą nie zasłużyłem na emeryturę to czas na nią zapracować a w tej organizacji to raczej nie możliwe.
 
A ja ze spokojem i wiarą czekam na ofertę. Jako informatyk mam parę pomysłów co zrobić z moją odprawą. No chyba że 4.2 wtedy ewentualnie mógł bym się zastanawiać. Mam na dzieję i życzę wszystkim oczekującym by mieli w zanadrzu swoją BATNę. Skoro nie dwudziestokilkuletnią służbą nie zasłużyłem na emeryturę to czas na nią zapracować a w tej organizacji to raczej nie możliwe.

Zapomnij o wyższym uposażeniu, chyba że masz widoki na kierownicze stanowisko. Enigmatyczne póki co CI napewno nie rozpieści zwykłych wyrobników za to rat race zacznie się lada moment.
Zazdroszczę optymizmu.
 
Zatem nie wyczułeś sarkazmu. Faktycznie im marniejsza oferta tym atrakcyjniejsza moja BATNA (Best alternative to a negotiated agreement)., i pies ich trącał :)
 
Zapomnij o wyższym uposażeniu, chyba że masz widoki na kierownicze stanowisko. Enigmatyczne póki co CI napewno nie rozpieści zwykłych wyrobników za to rat race zacznie się lada moment.
Zazdroszczę optymizmu.

Kolega zna swoją wartość i bardzo zdrowo ocenia sytuację. Ucywilnienie, poza złamaniem zasad i umów stanowi oczywistą degradację funkcjonariuszy, łącznie z łatwymi do wykazania realnymi stratami. Ma pełne prawo oczekiwać rekompensaty za złamanie umowy. Im więcej Heisenbergów tym lepsza opinia o ś.p. Służbie Celnej.
 
A ja ze spokojem i wiarą czekam na ofertę. Jako informatyk mam parę pomysłów co zrobić z moją odprawą. No chyba że 4.2 wtedy ewentualnie mógł bym się zastanawiać. Mam na dzieję i życzę wszystkim oczekującym by mieli w zanadrzu swoją BATNę. Skoro nie dwudziestokilkuletnią służbą nie zasłużyłem na emeryturę to czas na nią zapracować a w tej organizacji to raczej nie możliwe.

Więc ja, po blisko dwudziestu latach, ze spokojem pożegnałem wczoraj służbę, nie czekając na propozycję z wyznaczonego mi US. Dzisiaj chciałbym pożegnać się Szefem ZZ Celnicy.pl - Sławomirem Siwym oraz forumowiczami i podziękować za kilka wspólnych lat w "celnikach.pl" Życzę Wam wszystkim, aby propozycje, na które oczekujecie były Was godne.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry