• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Skończyły się czasy ,że ktoś był mądrzejszy od tych idiotów którzy rządzili i wprowadzali prawo swojego pokroju. Teraz jest prawo tego pokroju co wcześniej ale potrzebne są małpy które je będą klepać. Żaden z systemów informatycznych nie pomaga a śledzi. Ci pilnujący śledzących też są śledzeni dlatego są potrzebne małpy. Czas wpisywania prawa przez małpy znacznie się wydłużył ale jest biznes .Więc po co PIS,PO i reszcie biznesu ktoś kto powie że Pan mnie rucha a rucha Pan państwo i resztę małp ( stąd wziął się HIF). My odejdziemy w pokoju a Panowie zaczniecie się ruchać między sobą albo z małpami.
 
Wiem, że nie wszyscy na tym forum lubią skarbowców, ale wiem również, że mnóstwo skarbowców to forum czyta. Pozwolę sobie więc na to forum wrzucić wypowiedź dotyczącą zasiłków chorobowych umieszczoną na skarbowcy.pl, która w ciągu kilku godzin z portalu zniknęła. Została ona umieszczona jeszcze raz, ale nie wiem jak długo tam będzie, a brzmi ona tak: "Acha to już wiem! Jeśli się nie pisze peanów na cześć inspektora to post jest wyrzucany. Żałosne!To może ja jeszcze raz. Po co inspektorze było wrzucać na portal niesprawdzoną informację o obciętych zasiłkach począwszy odmarca br.? Żeby kobietom w ciąży ciśnienie podnosić? Pragnę poinformować, że jestem byłym iksem i jestem w ciąży i właśnie na mój rachunek wpłynął pełny zasiłek chorobowy za cały marzec. Co będzie dalej, tego nie wie nikt, jednakże proszę, by podawać informacje rzetelne, sprawdzone i prawdziwe. A jeśli nawet taką błędną informację się podało, to należy ją zdementować i przeprosić!! W przeciwnym razie można odnieść wrażenie, że jest to tylko próba budzenia niezdrowej sensacji, a to jest delikatnie mówiąc żałosne i z pewnością nieprofesjonalne!!!"
 
Ostatnia edycja:
No to ja dorzucę swoje - skomentowałem ten post (zamieszczony przez Tess) na skarbowcach w taki oto sposób:
"Forum dyskusyjne: przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej.
Albo: ÂŤinternetowa forma grupy dyskusyjnej, służąca do wymiany informacji i poglądów przy użyciu przeglądarki internetowejÂť
Dyskusja: ÂŤustna lub pisemna wymiana zdań na jakiś temat mająca prowadzić do wspólnych wnioskówÂť
Tyle definicje. Sprawdziłem, bo myślałem, że źle rozumiem te słowa. Trzeba mieć silny charakter by ustrzec się wazeliniarstwa i lizusostwa. Prawdę czasami trudno usłyszeć. Ale co to jest DYSKUSJA? Tylko w trakcie wymiany poglądów można wykuc idee. Przykład jedynie słusznej partii z jej nieomylnością już był. Po co powielać błędy opisane w podręcznikach do historii?
Piszę tu, by TREA mogła przeczytać zanim to wytniecie lub przeniesiecie na topic "dyskusje o forum" (czy jakoś tak).
Naprawdę komentarz umieszczony nie w tym dziale wart jest bana bardziej niż autentyczna rozmowa?"
Po chwili mój post zniknął, a na koncie pojawiło się ostrzeżenie (kolejne już...).
To tak dla odmiany - nie sądziłem, że swoje opinie będę publikował na celnikach, bo "rodzime" forum się wynaturzy i wspierać będzie tylko "ortodoksyjne i prawilne" teksty, po mysli redaktorów naczelnych. No smutne...
 
taxman czytałem ten usunięty wpis jak jeszcze był na forum, to była kwestia czasu kiedy wyleci - taki tam klimat "cuchnący" - wpisy które szkalują nas celników i wiele kwestii przedstawianych w niekoniecznie dobry świetle związanych z nami zostają i mają się dobrze ale mi to "lotto". Tutaj raczej nie masz się czego obawiać za te wpisy.

3maj się.
 
taxman czytałem ten usunięty wpis jak jeszcze był na forum, to była kwestia czasu kiedy wyleci - taki tam klimat "cuchnący" - wpisy które szkalują nas celników i wiele kwestii przedstawianych w niekoniecznie dobry świetle związanych z nami zostają i mają się dobrze ale mi to "lotto". Tutaj raczej nie masz się czego obawiać za te wpisy.

3maj się.


dołączam się
 
Czytamy sobie posty nawzajem od dawna. Ludzie na dole nie są zantagonizowani - celnicy i skarbowcy (jedni i drudzy już "byli") nic do siebie nie mają. Każdy sobie dziubał swoje problemy, utyskiwał i tyle... O jedność może i trudno, ale jakies standardy muszą przecież obowiązywać. Wkurzałem się, gdy pod sztandarem SOLIDARNOŚCI, (której ideały pamiętam, bo ojciec strajkował w stoczni w 1980 roku, a ja przez płot w jedną stronę nosiłem żarcie, a w drugą kilka razy ulotki) można było przeczytać inwetkywy gorsze niż pod budką z piwem. Gdy niejaki "achlarwa" napisał o celnikach cwelusie napisałem niemal natychmiast dość ostry post opatrzony komentarzem i prośbą by podobne emanacje usuwać i użytkowników wychowywać. W efekcie mój post zniknął, achlarwa zebrał brawa, ja dostałem bana, a na obydwu forach rozgorzała ostra wymiana zdań. A można było załatwić sprawę u źródła...
Po tym co się teraz dzieje w firmie, u nas, w resorcie, po dziwnych zagraniach i układach Związku z min. Banasiem, po podpisaniu porozumienia które daje alibi władzy na dowolne w zasadzie postępowanie z pracownikami właściwie jest mi wszystko jedno. Zniszczono coś co budowaliśmy wspólnie latami, tych zmian strukturalnych nie da się bezkosztowo i łatwo cofnąć, wypowiedzianych słów zapomnieć, a zapału do pracy i wiary w sens tego co robimy nic nie wróci.
Przykre, ale poza pracą na etacie w resorcie MF jest też reszta życia.
 
Ot zamarzyło się mi szaraczkowi założyć bana pewnemu panu od szczerych pism, którego ważne słowa są nic nie warte. Niestety ja drobny zjadacz chleba, zbieracz chrustu i muszelek mam do powiedzenia tyle co kurczak pływający w rosole zanim zostanie skonsumowany przez znawcę judo, gładkich słówek, naśladującego górnicze przywitanie na kopalni. Amen
 
Operacja kontra ponownie została przedłużona, tym razem bez podania terminu końcowego.
Operacja KĄTRA to naprawdę świetny, długofalowy plan podniesienia sprzedaży legalnego paliwa...Jeśli każdy radiowóz dostaje na dobę do przejechania 500-600 km, to w całym KASie, przez kilka miechów, a może i roczek okrągły, zejdzie tyle wachy że chocho!
 
nikt do tego nie miał głowy i chęci przez tyle lat, to jestem prawie pewny, że tak pozostanie

jeśli grupa zadowalająco, a nawet lepiej, wywiązuje się z zadań, to każdego z przełożonych wali, że w tej grupie jest młodszy ekspert, starszy specjalista i specjalista, i że często to nie ekspert jest spiritus movens

beton

Jasne, słuszna koncepcja. Logistyczni eksperci na drogi, w końcu zawsze marzyli o tej nutce adrenaliny, no i akurat teraz, wreszcie...
Rewident dowódcą grupy, żart ? :)
Bolo, niestety masz rację.
 
Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 27 marca 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia stanowisk urzędniczych, wymaganych kwalifikacji zawodowych, stopni służbowych urzędników służby cywilnej, mnożników do ustalania wynagrodzenia oraz szczegółowych zasad ustalania i wypłacania innych świadczeń przysługujących członkom korpusu służby cywilnej
http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2017/651

Co oznacza że propozycje coraz bliżej.

Szczególnej uwadze polecam opinię przekazaną do URM przez RKS NSZZ "S" -> http://www.skarbowcy.pl/blaster/extarticle.php?show=article&article_id=25258
 
Dzięki Francis za tę wrzutkę. Zieje z tego deprecjonowanie f-szy, chorobliwa ambicja byciem oficerem i sentyment do pozostania inspektorem i komisarzem. Pożyjemy zobaczmy co na to władza.
 
Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 27 marca 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia stanowisk urzędniczych, wymaganych kwalifikacji zawodowych, stopni służbowych urzędników służby cywilnej, mnożników do ustalania wynagrodzenia oraz szczegółowych zasad ustalania i wypłacania innych świadczeń przysługujących członkom korpusu służby cywilnej
http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2017/651

Co oznacza że propozycje coraz bliżej.

Szczególnej uwadze polecam opinię przekazaną do URM przez RKS NSZZ "S" -> http://www.skarbowcy.pl/blaster/extarticle.php?show=article&article_id=25258
Nie no, a ci dalej nie rozumieją jaka jest różnica między stanowiskiem a stopniem służbowym. Widzę, że nikt ich nie przekona, iż "białe jest białe". No cóż to świadczy tylko o megalomani niektórych... W jednym mają rację, że mnożnik dla cywili na poziomie 1 to skandal....
 
Nie no, a ci dalej nie rozumieją jaka jest różnica między stanowiskiem a stopniem służbowym. Widzę, że nikt ich nie przekona, iż "białe jest białe". No cóż to świadczy tylko o megalomani niektórych... W jednym mają rację, że mnożnik dla cywili na poziomie 1 to skandal....

Mnożnik 1 wg mnie nie będzie miał zastosowania do pełnych etatów, chociaż kto wie obecni są zdolni do wszystkiego. Komentarze te ostatnie pod tym postem (na skarbowcach) są rozbrajające, obudzili się że są w dupie - jak mi nie jest ich żal
- był czas aby powalczyć o godne warunki a wiadomo co zrobili.
 
Osoba zatrudniona na pół etatu ma połowę mnożnika, czyli 0,5x1876 zł = 938 zł miesięcznie.
 
Nie no, a ci dalej nie rozumieją jaka jest różnica między stanowiskiem a stopniem służbowym. Widzę, że nikt ich nie przekona, iż "białe jest białe". No cóż to świadczy tylko o megalomani niektórych... W jednym mają rację, że mnożnik dla cywili na poziomie 1 to skandal....

Nie ma znaczenia kogo dotyczy ten mnożnik, jeżeli wszedzie SKAS powtarze, że najniższe wynagrodzenie w skarbowości ma wynosić 3000 zł, to ustanowienie mnożnika w jakiejkolwiek grupie stanowiskowej na poziomie 1 jest zaprzeczeniem tych zapewnień.... Odnośnie natomiast domagania się nadawania stopni oficerskich cywilom nie posiadającym stopnie równorzędne w SC, SG czy policji powiem tak: panowie najwyższy czas kupić sobie koło i walnąć się w czoło.... Na nic się zdały wasze inspektorskie egzaminy skoro nie potraficie zrozumieć rzeczy oczywistych....
 
Sprawdziłem, kwota bazowa jest ta sama, ale przecież nie musi być to dolna granica widełek.
 
Ludzie obudźcie mnie to nie może być prawda, ten cały kas to tylko jakiś zły sen. Jutro się obudzę i nie będzie kasu, będzie Służba Celna i znowu będzie normalnie.
 
Back
Do góry