• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Chciałbym się dowiedzieć, o ile wzrósł dług publiczny od godziny "zero", ile kasy nie spłynęło do budżetu, a ile zniknęło ... ??

Czy ktoś w końcu wypowie to głośno, że do poniedziałku Polska będzie totalnym bankrutem ?!
Nikt tego nie widzi, że Państwo upada ?
A winą za całe zło, zapewne będą obarczać celników ...
 
Fajny ten KAS. Przychodze do roboty jak chce,robie co chce. Kierownika ani naczelnika nie ma, wydzialu tez nie mam...

Takiego bałaganu, chaosu to jak pracuje 20 parę lat w Służbie nie widziałem. Też nadal szukam swojego przełożonego i kogokolwiek, kto mi podpowie gdzie mogę zarejestrować pismo....jeden wskazał mi niszczarkę i to wcale nie jest zły pomysł:)
Ale mogę chociaż wypić ciepłą kawę, a najbardziej szukanym przedmiotem jest? ładowarka do telefonu:)
 
Takiego bałaganu, chaosu to jak pracuje 20 parę lat w Służbie nie widziałem. Też nadal szukam swojego przełożonego i kogokolwiek, kto mi podpowie gdzie mogę zarejestrować pismo....jeden wskazał mi niszczarkę i to wcale nie jest zły pomysł:)
Ale mogę chociaż wypić ciepłą kawę, a najbardziej szukanym przedmiotem jest? ładowarka do telefonu:)

To tak jak u nas. Teraz najlepiej być w terenie. Pozdrawiam
 
zadania dozoru

Digital a, co z "rynkowymi"?


Raczej cywil.

Przepraszam ale przestańcie pisać głupoty opierając się na plotkach. Przeczytajcie ustawę i statut (już podpisany - 1 marca) Dz.Urz.MRiF poz 41 s.64 zadania komórki kontroli celno podatkowej rynku - 1a ustawowe zadanie mundurowe (art.62 ust 5 pkt 1a), 1c ustawowe zadanie mundurowe (art.62 ust 5 pkt 1b) 1d ustawowe zadanie mundurowe (art. 62 ust 5 pkt 1c) i parę lit odnoszących się do hazardu

Ludzie to że wsadzili nas w KAS nie znaczy że mamy przestać myśleć:mad:
 
Dokładnie tak. Sytuacja jest i tak stresująca więc nie rozumiem dlaczego niektórzy ,,dorzucają do pieca'' taki newsy nie przeczytawszy ustawy i statutu.
 
Ktoś wspomniał niejakiego Kononowicza. Jeżeli mnie pamięć nie myli to chyba był jakiś prorok. Przewidział, że nie będzie niczego.
Właśnie tak się czuję od 1.03.2017
Brawo twórcy Kasu. Brawo wy.
 
Ostatnia edycja:


Przepraszam ale przestańcie pisać głupoty opierając się na plotkach. Przeczytajcie ustawę i statut (już podpisany - 1 marca) Dz.Urz.MRiF poz 41 s.64 zadania komórki kontroli celno podatkowej rynku - 1a ustawowe zadanie mundurowe (art.62 ust 5 pkt 1a), 1c ustawowe zadanie mundurowe (art.62 ust 5 pkt 1b) 1d ustawowe zadanie mundurowe (art. 62 ust 5 pkt 1c) i parę lit odnoszących się do hazardu

Ludzie to że wsadzili nas w KAS nie znaczy że mamy przestać myśleć:mad:

podaj odnośnik do Dz Urz.
 


Przepraszam ale przestańcie pisać głupoty opierając się na plotkach. Przeczytajcie ustawę i statut (już podpisany - 1 marca) Dz.Urz.MRiF poz 41 s.64 zadania komórki kontroli celno podatkowej rynku - 1a ustawowe zadanie mundurowe (art.62 ust 5 pkt 1a), 1c ustawowe zadanie mundurowe (art.62 ust 5 pkt 1b) 1d ustawowe zadanie mundurowe (art. 62 ust 5 pkt 1c) i parę lit odnoszących się do hazardu

Ludzie to że wsadzili nas w KAS nie znaczy że mamy przestać myśleć:mad:


ale chodzi o to że ci co najwiecej krzyczą z dozoru nagle poczuli sie funkami......i w dozorze przynajmniej u mnie ale wiem ze w innych iznbach tez dozorowcy maja podział, na tych od twardych kontroli i na tych od miekkich i ci z miekkich nie powinni miec munduru. Ja wiem że w zakresach wszyscy maja to samo ale nie wykonuja tego samego, jedni zapier...ze nie maja czasu sie podrapac po du...a inni siedza w ciepełku i robia tabelki
 
z tego co pisze może być komórka kontroli rynku i kontroli celno podatkowej ,mogą też być też połaczone,różnią się właśnie według mnie mundur cywil pisze że w oddziałach nie granicznych,dozory były różnie w kraju z organizacją,podległośc może być różna,kontrola rynku pod jednego zastępce kontrola celno podatkowa pod zastępce mundurowego, kto wie może pisanie eksperymentu a ujawnienie nielegalnych bandziorków jednołapkich to dwie różne rzeczy.
 
Ostatnia edycja:
Już nie jestemy funkcionariuszami, ja czuję się zbrukany skarbówką, ludwińskim, syfem, baletkami, rodzina się pyta co ze mną będzie i wstyd powiedzieć...
 


W dozorze przynajmniej u mnie ale wiem ze w innych iznbach tez dozorowcy maja podział, na tych od twardych kontroli i na tych od miekkich i ci z miekkich nie powinni miec munduru. Ja wiem że w zakresach wszyscy maja to samo ale nie wykonuja tego samego, jedni zapier...ze nie maja czasu sie podrapac po du...a inni siedza w ciepełku i robia tabelki

Co do dozoru to u mnie i w kilku innych bliskich mi urzędach wszyscy terenowi pracownicy robia wymiennie te same czynności poza kierownikiem i obsługą biurową. Z tym ,że jeden pracownik dozoru jest expertem a drugi specjalistą . Oczywiście są czasowe przypisania np do grup hazardowych,obsługi emca kontroli targowisk,stałe dozory itp ale te podziały sa generalnie płynne ciagle się to zmienia jeden pracownik w ciagu tygodnia może np być na:

1)kontroli akcyzowej w sklepie i przy okazji na stacji benzynowej kontrolujac paliwo,
2)dnia w zastepstwie za os. chora na stałym nadzorze, poza tym dostaje jeszcze zlecenie sprawdzenia banderol w wyznaczonym punkcie i sprawdzenie kilku punktów w okolicy gdzie istnieje duże prawdopodobieństwo działania nielegalnych automatów,
3)Jedzie na akcje wraz z Policjantami w ramach uzgodnien współpracy miedzy Policja a SC, ewentualnie jedzie na 3-4 rano do firmy kurierskiej skontrolować przesyłki i wykryć te z tytoniem i innymi niezgodnymi z prawem towarami,
4)Jedzie z grupą zajmujaca sie hazardem na kontrolę lewych automatów gdzie trafia na tkzw łysego pana z łańcuchem na szyi i dostaje fangę za próbe wkroczenia do lokalu z automatami
5)Jedzie na urzedowe sprawdzenie nowej linii technologicznej zgłoszonej do kontroli przez pracownika dozoru.
6)W sobotę w zastepstwie za os.chorą jedzie na 12 godzinek na dyżur na emcu,
7)W niedziele w ramach odpoczynku jedzie na wyznaczoną akcję z kontroli sprzedaży nielegalnego tytoniu na giełdzie

To tylko malutka czastka zadań jakie wykonują pracownicy dozoru, niedługo mogą dojść kontrole drogowe, juz teraz w nowych upoważnieniach wpisano uprawnienie do kontroli drogowych.
 
nowy2
Patrol wg mnie przestanie istnieć, ale czy f.c. z tej grupy zachowają mundury?

To zależy od wyników jakie ma patrol, jak jest dużo ujawnień to będzie ok.
 
Ostatnia edycja:
nowy2
Patrol wg mnie przestanie istnieć, ale czy f.c. z tej grupy zachowają mundury?

To zależy od wyników jakie ma patrol, jak jest dużo ujawnień to będzie ok.


z fusów to wywróżyłeś czy tak zdecydowałeś?

nie jest ok i nie będzie

ludzie z kontroli hazardowych i akcyzowych trafiają do us, a tłuste koty z ic na ich miejsce do oc i ucs
 
z fusów to wywróżyłeś czy tak zdecydowałeś?

nie jest ok i nie będzie

ludzie z kontroli hazardowych i akcyzowych trafiają do us, a tłuste koty z ic na ich miejsce do oc i ucs
Dokładnie Bolo , ja już jestem "wyróżniona" . Choć w dozorze byłam tylko parę lat głównie , przy skradaniu się wieczorami w lesie do sklepików przygranicznych , wcześniej granica potem cło doprawy , Oc .a teraz wypad . "Skarbówka" . Swojego trzeba było upchać . Super dobra zmiana .
 
Back
Do góry