• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Burack

Aktywny użytkownik
Dołączył
5 Grudzień 2010
Posty
719
Punkty reakcji
82
Od czasu podpisania ustawy przez Prezydenta KAS już nie jest projektem !!!
Przyszedł okres wdrażania "ułomnych" zapisów w życie !!!
Dotychczas Szef mając poparcie kolegów przepchnął wszystko bez uwzględnienia jakiejkolwiek zmiany o którą prosiliśmy !!!
Jednak teraz w okresie realizacji myślę, że nie będzie już tak łatwo, gdyż na tym gruncie nie ma samych przyjaciół !!! a tu nie całe trzy miesiące !!!
 
Nasuwa mi się takie pytanie:

Czy bez naszego zaangażowania możliwe jest w ustawowym terminie wprowadzenie w życie KAS ??

Co o tym sądzicie ??? Może Pan Przewodniczący wypowie się w tej kwestii ???
 
Ostatnia edycja:
Regulamin pracy
§ 70 [...] Funkcjonariusz jest obowiązany corocznie, w terminie do dnia 31 marca składać oświadczenia o stanie majątkowym. [...]
 
Nasuwa mi się takie pytanie:

Czy bez naszego zaangażowania możliwe jest w ustawowym terminie wprowadzenie w życie KAS ??

Co o tym sądzicie ??? Może Pan Przewodniczący wypowie się w tej kwestii ???

I po co było się angażować w pracach komisji - mówiono o nas z trybuny sejmowej fachowcy ... pomagaliśmy wnosząc poprawki - ale po co nam to było nic z tego nie mamy. Jedno nam zostało ... nie robić nic niech sami zmieniają i może wtedy wszystko się rozpierdoli ale to już będzie nie nasz problem - niech się męczy z tym MF...
 
Nasuwa mi się takie pytanie:
Czy bez naszego zaangażowania możliwe jest w ustawowym terminie wprowadzenie w życie KAS ??

Co o tym sądzicie ??? Może Pan Przewodniczący wypowie się w tej kwestii ???


Uważam,że nie!

Natomiast mam pytanie powiązane.

Czy bez naszego zaangażowania (ale o tym jakoś cicho-sza)* możliwy jest taki sukces -

http://www.o2.pl/short/-osob-zatrzymanych-sluzby-rozbily-gang-6066999665189505s

?!


* - i dlaczego cicho-sza ...
 
Od czasu podpisania ustawy przez Prezydenta KAS już nie jest projektem !!!
Przyszedł okres wdrażania "ułomnych" zapisów w życie !!!
QUOTE]
Jak słusznie zauważono mamy już przyklepaną reformę KAS. Teraz nastał czas tworzenia aktów wykonawczych. Na spotkaniu w dniu 30 listopada SSC odniósł się do projektu struktury terenowej KAS, która pojawiła się na skarbowcach.pl. Zapowiedział, że do dnia 9 grudnia zostanie upubliczniony projekt uniwersalny struktury, a dostosowanie do rzeczywistości poszczególnych województw odbędzie się na spotkaniach w terenie do końca bieżącego roku. Istnieje też ewentualność, iż w tych spotkaniach wezmą udział przedstawiciele związków zawodowych.
Jak na razie nie ma projektu struktury KAS ( z właściwościami miejscowymi i rzeczowymi ). Nie ma także informacji o ewentualnych spotkaniach SSC w poszczególnych izbach. Powstaje pytanie: Czy będziemy mieć jakikolwiek rzeczywisty wpływ na akty wykonawcze? i drugie pytanie : Czy chcemy brać udział w tworzeniu tych aktów? Odpowiedź na pytanie jest prosta - tak o ile nasz głos będzie brany pod uwagę i będziemy mieli rzeczywisty wpływ na treść tych przepisów.
 
Za dwa miesiące wchodzi sras a jak do tej pory:
- nie ma jasnych i logicznych kryteriów na jakiej podstawie funkcjonariusze Służby Celnej będą otrzymywać propozycje na funkcjonariuszy, cywili lub bezrobotnych.
- dalej nie wiadomo kiedy wreszcie zostaną uchwalone emerytury dla funkcjonariuszy Służby Celnej?
- dalej nie jest jasne czy będzie możliwa nieuczciwa wymiana funkcjonariuszy będących w tym momencie na granicy do zadań biurowych i tym samym pozbawienie ich munduru.

To są pytania na które chciałbym znać odpowiedz i jedynie to mnie interesuje. Czy ktoś zna odpowiedzi na te pytania?
 
Za dwa miesiące wchodzi sras a jak do tej pory:
- nie ma jasnych i logicznych kryteriów na jakiej podstawie funkcjonariusze Służby Celnej będą otrzymywać propozycje na funkcjonariuszy, cywili lub bezrobotnych.....
Myślę że żadne oficjalne kryterium się nie pojawi albowiem wypełniało by znamiona dyskryminacji co dawało by podstawę do zwycięskich procesów i odpowiedzialność decydentów tych kryteriów. Pamiętajmy iż nielegalne urzędniczo jest działanie poza granicami ustawy a ta nie wprowadza obowiązku ustanowienia kryterium. Co do przenosin to wszystko jest możliwe. By zwolnić miejsce dla wiernych lub ukarać niepokornych. Co do emek. Mam szczere wątpliwości czy jeszcze jest jakiś temat. Raczej jak widać nie dość że nie było realnej woli rządzących to wykorzystali to instrumentalnie do jak najdłuższego utrzymywania spokoju, skupiania nas na rzeczach społecznie nie popularnych itp.
 
Panie Ministrze a obecnie Szefie KAS. Życzę Panu aby Pana misja zakończyła się Sukcesem i oby nie spełniły się czarne proroctwa. Skądnikąd wiem że jest Pan dobrym Człowiekiem. Sam tego doświadczyłem jednym Pana podpisem lata temu. Uważam za niestosowne sprzeczeki czy nieporozumienia. Doprowadźmy pewne sprawy do końca. To niewiele trzeba. Niech to będzie zgodne z deklaracjami obu stron.
 
Ostatnia edycja:
Panie Ministrze a obecnie Szefie KAS. Życzę Panu aby Pana misja zakończyła się Sukcesem i oby nie spełniły się czarne proroctwa. Skądnikąd wiem że jest Pan dobrym Człowiekiem. Sam tego doświadczyłem jednym Pana podpisem lata temu. Uważam za niestosowne sprzeczeki czy nieporozumienia. Doprowadźmy pewne sprawy do końca. To niewiele trzeba. Niech to będzie zgodne z deklaracjami obu stron.[
??????????????????????
 
Panie Ministrze a obecnie Szefie KAS. Życzę Panu aby Pana misja zakończyła się Sukcesem i oby nie spełniły się czarne proroctwa. Skądnikąd wiem że jest Pan dobrym Człowiekiem. Sam tego doświadczyłem jednym Pana podpisem lata temu. Uważam za niestosowne sprzeczeki czy nieporozumienia. Doprowadźmy pewne sprawy do końca. To niewiele trzeba. Niech to będzie zgodne z deklaracjami obu stron.

O Qrde , chłopakowi coś sie z główka porobiło :( może to powinno pójść na priv do banasia, a nie na forum:mad:
 
Panie Ministrze a obecnie Szefie KAS. Życzę Panu aby Pana misja zakończyła się Sukcesem i oby nie spełniły się czarne proroctwa. Skądnikąd wiem że jest Pan dobrym Człowiekiem. Sam tego doświadczyłem jednym Pana podpisem lata temu. Uważam za niestosowne sprzeczeki czy nieporozumienia. Doprowadźmy pewne sprawy do końca. To niewiele trzeba. Niech to będzie zgodne z deklaracjami obu stron.

Albo za dużo gorzały albo zapomniałeś się podpisać.
 
Back
Do góry