• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

W kontekście pisma Pana L. do SKAS ...

Taaak?! A to ciekawe! Przecież kontekst miał zostać delikatnie tak wyciszony, by tamta centrala przypadkiem go nie wykorzystała!!
Ha! Dodajmy do tego, w kontekście kontekstu, treść także dziś opublikowaną w innym temacie przez kogoś jakże bardzo "pokornego", dotyczącą niepokornej tezy, że "żarty się już skończyły ... dawno" - jak dalej on sugeruje w tym samym poście - "wierzyć w cuda", to już nawet zażarci ateiści ... muszą!
 
Kilka dni wcześniej w temacie podwyżek:

http://www.skarbowcy.pl/blaster/exta...ticle_id=26441

Domagamy się także, aby przy rozpatrywaniu postulatów brać pod uwagę reprezentatywność organizacji je zgłaszających (w rozumieniu ustawy o Radzie Dialogu Społecznego), a na poziomie Ministerstwa Finansów nie prowadzić rozmów na temat Porozumienia z tymi z central związkowych, które nie dość, że nie są jego sygnatariuszami, to jeszcze ich publicznie obrażają i szkalują.




W kontekście pisma Pana L. do SKAS o tym, że z ZZ Celnicy PL nie należy rozmawiać o podwyżkach bo nie podpisali porozumienia podoba mi się stwierdzenie ..."NSZZ szczególnie krytycznie odnosi się do kwestii dialogu społecznego w Polsce, który osłabiony jest przez pomijanie związków zawodowych w konsultacjach dotyczących istotnych spraw społecznych oraz " łamanie ustawowych terminów przez organa państwa w zakresie oczekiwania na opinię partnerów społecznych oraz brak zagwarantowanej w przepisach reakcji strony rządowej na zgłaszane uwagi w procesie legislacyjnym" - czytamy"...

tuwim-a-tu-nie-wim.jpg
 
A czy czasem Pan L nie ma drugie imię Kali poprostu? Ja niejako skarbowiec ale widzę rzeczy oczywiste. Podwyżki dla skarówki są tylko dla tego, że celnicy zagrozili protestem. Trafiły się skarbowcom jak ślepej kurze ziarko. Wcześniej Pan L cieszył się jak poparzony, że 2,3% dostaniemy inflacyjnego. Potem nagle stał się głównym załatwiaczem podwyżek 655 zł choć nie miał w tym temacie nic do gadania tylko podpisał porozumienie, które na drugi dzień przestało mu się podobać, bo się okazało, że "starzy" dostaną znów po kieszeni. A nic nie boli skarbowca tak jak młody dostający taką samą podwyżkę.
Należy w celu zobrazowania sytuacji dodać, że jeszcze latem jego przełożony Pan D pomstował, że żadnych podwyżek dla urzędasów nie może być (zazapowiadano wówczas 7% wzrostu funduszu wynagrodzeń wogóle) aż pensja minimalna nie wzrośnie tyle ile on chce.

Wracając do Pana L. Otóż celników, dzięki którym są podwyżki ma głęboko gdzieś i ma im za złe, że nie podpisali porozumienia. A niby czemu mieli podpisać skoro porozumienie nie realizuje ich postulatów. Celnicy walczą o coś więcej niż podwyżki, ale Pana L to nie interesuje bo przecież wcześniejsza emerytura skarbowców nie dotyczy. Zatem kim się staje Pan L w tej sytuacji. Kiedyś to się nazywało ŁAMISTRAJKIEM.
A argumentacja, że związek, który nie podpisał nie ma prawa do głosu jest absurdalna bo głosząc taki pogląd łamie się podstawowe zasady działalności związkowej czyli zasadę walki o prawa wszystkich pracowników a nie tylko wąskiej grupy.

Co się stąło w skrócie - partia rozegrała pracowników dzieląc ich skutecznie poprzez obiecanie jednym pod warunkiem, że zwrócą się przecikwo drugim.

Na miejscu celników zrobiłbym taki strajk, żeby do założonej puli trzebabyło jeszcze dołożyć, żeby starczyło na podwyżki dla samych tylko celników. Wtedy Pan L i świta spokojnie do emki sie dokula z podkulonym ogonem.

Jeszcze jedna rzecz. Założę się, że właśnie trwają ustalenia jak to nie dać podwyżek na niestałych umowach i na jakich urlopach/zasiłkach oraz jak opróżnić etaty kończące się gdzie się da, żeby na zatrudniać ponownie po podwyżkach znów za magiczne 3000 brutto.
 
Ostatnia edycja:
Po tym co napisałeś, całkiem sensownie taka historia mi się skojarzyła

9caed13e40af62dc7805d139840022b6.jpg

* zaraz "bez"radny zgapi Twój post i powiesi na swojej ściance.
 
W nawiązaniu do sugestii L, że celnicy.pl nie powinni zabierać głosu ponieważ nie wzięli udziału w "targowicy", narodził mi się pomysł, jak powinny być liczone głosy poszczególnych związków. Wg mnie zgodnie z reprezentatywnością, tzn im więcej członków tym głos ma większą wagę. takie rozwiązania obowiązują np we wspólnotach mieszkaniowych. Im większy udział procentowy w nieruchomości (uzależniony od metrażu) tym głos ważniejszy.
Ciekawe jaką wagę miałby głos Solidarności? Nas jest 5 tys., a ich?
 
Jak już wszyscy wiemy, to nie jest dobra zmiana. Wręcz przeciwnie, zmiana zdegenerowana, podła i kłamliwa. Wiadomo komu udało się przegrupować i wpuścić "nowy" narybek. Aby dalej było tak, jak było. Ostatnie zmiany legislacyjne jeszcze bardziej betonują układ postperelowski w służbie czuwającej nad ściąganiem państwowej kasy: https://celnicy.pl/content.php/4874...nie-informacji-z-naborów-do-służby-publicznej

Adrian "dobrze" wykonuje swoje obowiązki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Jak już wszyscy wiemy, to nie jest dobra zmiana. Wręcz przeciwnie, zmiana zdegenerowana, podła i kłamliwa. Wiadomo komu udało się przegrupować i wpuścić "nowy" narybek. Aby dalej było tak, jak było. Ostatnie zmiany legislacyjne jeszcze bardziej betonują układ postperelowski w służbie czuwającej nad ściąganiem państwowej kasy: https://celnicy.pl/content.php/4874...nie-informacji-z-naborów-do-służby-publicznej

Adrian "dobrze" wykonuje swoje obowiązki.

Panie Przewodniczący jest tylko jedna droga - TSUE !
TSUE zbada zarówno to, czy KAS jest zgodny z prawem pierwotnym, jak i to czy został on przyjęty zgodnie z obowiązującymi procedurami !!
Proste Szach Mat !!!
 
Czy ktoś coś wie na temat nowego zarządzenia, w sprawie organizacji jednostek organizacyjnych Krajowej Administracji Skarbowej oraz nadania im statutów. Gdzie ewentualnie można znaleźć projekt tego zarządzenia, które miało wejść od stycznia bieżącego roku?
 
Czy ktoś coś wie na temat nowego zarządzenia, w sprawie organizacji jednostek organizacyjnych Krajowej Administracji Skarbowej oraz nadania im statutów. Gdzie ewentualnie można znaleźć projekt tego zarządzenia, które miało wejść od stycznia bieżącego roku?

Do dzisiaj rano był czas na uwagi do zarządzenia MF z dnia 27.12.2018 r. w sprawie organizacji KIS, IAS, US, UCS i KSS oraz nadania im statutów.
 
Przepraszam czy obowiazuje juz nowe rozporzadzenie odnosnie wczasow pod grusza funkcjonariuszy SCS??

Wiem, że są teraz ważniejsze sprawy, ale tez miałem o to zapytać, zarobki mam tak upokarzająco niskie, że chciałbym złożyć wniosek. Polska jest chyba jedynym krajem, który skazuje swoich funkcjonariuszy, i ich rodziny na życie w nędzy...
 
Super, dzięki za błyskawiczną odpowiedź, bo jakoś nie mogłem tego znaleźć. Gdyby nie nasz zz, to nigdy by tego nie zmienili.
 
Back
Do góry