• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Pierwszy odwrót "jaśnie nam panujących" oznacza , że są możliwości powstrzymania osób łamiących konstytucję !!!

Ustawa KAS pozbawiając wszelkich praw funkcjonariuszom w tym przede wszystkim odwołania również naruszyła Konstytucję ... na ten temat było już wiele wypowiedzi w tym RPO itd.

W związku z powyższym mam pytanie: Dlaczego największy Związek nie zgłosił tego do Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej ?????????? Być może należy to wykorzystać chociażby na tym etapie.. Tym wszystkim ucywilnionym bądź zwolnionym funkcjonariuszom się należy !!! Chociażby dlatego , że aktywnie w 2016 roku strajkowali i trafili na "czarną listę" !!!
 
Pierwszy odwrót "jaśnie nam panujących" oznacza , że są możliwości powstrzymania osób łamiących konstytucję !!!

Ustawa KAS pozbawiając wszelkich praw funkcjonariuszom w tym przede wszystkim odwołania również naruszyła Konstytucję ... na ten temat było już wiele wypowiedzi w tym RPO itd.

W związku z powyższym mam pytanie: Dlaczego największy Związek nie zgłosił tego do Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej ?????????? Być może należy to wykorzystać chociażby na tym etapie.. Tym wszystkim ucywilnionym bądź zwolnionym funkcjonariuszom się należy !!! Chociażby dlatego , że aktywnie w 2016 roku strajkowali i trafili na "czarną listę" !!!

Popieram !!!
 
ETS już był przerabiany. Wg prawników nie mamy możliwości złożenia tam skargi. Jeżeli ktoś potrafi przekonać naszych prawników argumentami, ze jest możliwość prawna(były takie próby, ale osoby przekonujące uznały rację prawników) to ja jestem bardzo otwarty, by złożyć. Nie mam jednak prawnika, który jednoznacznie wskazałby na podstawy prawne. Składamy już natomiast do ETPCZ. Czekamy jeszcze na wyjaśnienia MF do pisma do Pani Min. E.Rafalskiej, bo tam to pismo trafiło finalnie i jak nie będą satysfakcjonujące, tzn. przywracające elementarne standardy demokratycznego państwa prawa, to złożymy wniosek o wysłuchanie publiczne w PE. Nie będzie już wtedy po prostu żadnego innego ruchu.
 
Jak rozumiem z wnioskiem do TK o zbadanie zgodności z konstytucją ustawy o KAS i ustawy wprowadzającej KAS, czekamy do końca drogi sądowej w wielu sprawach ucywilnionych itd.?
Bo te dwie ustawy są tak niekonstytucyjne że aż się proszą...
 
Z całym szacunkiem Panie Pzewodniczący, ale dla Wszystkich, którzy Panu zaufali podczas protestu należy się szacunek .... nie wiem jakie są uzasadnienia prawników .... osobiście wolę tych z UE .... wniosek lub zawiodomienie do TSUE o ewentualnym złamaniu Konstytucji jest jak najbardziej zasadny !!!
Mamy stanowisko RPO itd o naruszeniu Konstytucji więc w czym problem .... ??? mamy czekać jak toś indywidualnie się dobije ??? Przecież to utopia !!!
Zamiast politycznego TK proponuję TSUE ... w uzasadnieniu SN !!!
ETS już był przerabiany. Wg prawników nie mamy możliwości złożenia tam skargi. Jeżeli ktoś potrafi przekonać naszych prawników argumentami, ze jest możliwość prawna(były takie próby, ale osoby przekonujące uznały rację prawników) to ja jestem bardzo otwarty, by złożyć. Nie mam jednak prawnika, który jednoznacznie wskazałby na podstawy prawne. Składamy już natomiast do ETPCZ. Czekamy jeszcze na wyjaśnienia MF do pisma do Pani Min. E.Rafalskiej, bo tam to pismo trafiło finalnie i jak nie będą satysfakcjonujące, tzn. przywracające elementarne standardy demokratycznego państwa prawa, to złożymy wniosek o wysłuchanie publiczne w PE. Nie będzie już wtedy po prostu żadnego innego ruchu.
 
Z całym szacunkiem Panie Pzewodniczący, ale dla Wszystkich, którzy Panu zaufali podczas protestu należy się szacunek .... nie wiem jakie są uzasadnienia prawników .... osobiście wolę tych z UE .... wniosek lub zawiodomienie do TSUE o ewentualnym złamaniu Konstytucji jest jak najbardziej zasadny !!!
Mamy stanowisko RPO itd o naruszeniu Konstytucji więc w czym problem .... ??? mamy czekać jak toś indywidualnie się dobije ??? Przecież to utopia !!!
Zamiast politycznego TK proponuję TSUE ... w uzasadnieniu SN !!!

Problem jest w tym że TSUE nie ocenia zgodności polskich ustaw z polską konstytucją. Sprawy które opisałeś: prawo do sądu itp. to konwencja i ETPCz. Spokojnie, do końca ścieżka krajowa i jak trzeba to ETPCz. Wygaszeni dostają pierwsze decyzje o zwolnieniu że służby, na razie nie ma co kombinować.
 
Bzdura ... tak jak SN mamy prawo zgłosić swoje wątpliwości ....!!! TSUE nakazał zmianę ustawy .... !!!!

Indywidualna ścieżka to utopia !!! Będzie trwała latami .... Szybciej ludzie poumierają !!!

MF liczy , że wszystko się rozmyje w czasie !!! To jest gra o wszystko !!!

Problem jest w tym że TSUE nie ocenia zgodności polskich ustaw z polską konstytucją. Sprawy które opisałeś: prawo do sądu itp. to konwencja i ETPCz. Spokojnie, do końca ścieżka krajowa i jak trzeba to ETPCz. Wygaszeni dostają pierwsze decyzje o zwolnieniu że służby, na razie nie ma co kombinować.
 
Bzdura ... tak jak SN mamy prawo zgłosić swoje wątpliwości ....!!! TSUE nakazał zmianę ustawy .... !!!!

Indywidualna ścieżka to utopia !!! Będzie trwała latami .... Szybciej ludzie poumierają !!!

MF liczy , że wszystko się rozmyje w czasie !!! To jest gra o wszystko !!!

żaden protest w tej chwili nie ma sensu !!!!!!!!!! Celnicy zostali rozegrani !!!!!!!!!!! Wszyscy dostaną 650 zł i mają wszystko w D... !!!!!! Jedyna szansa to TSUE !!!!!!!! Jednak .... będzie jak musi być !!!!!!! Czyli jak zawsze !!!!!!!!!
 
Żeby ktokolwiek dostał podwyżkę w grudniu muszą przeprowadzić awanse w stanowisku na uposażeniu lub na wyższe stanowiska i musi to być, każdy awans, zatwierdzony przez DIAS w grudniu.
Na pocz. grudnia będzie wszystko wiadomo.
Celnicy też nie są tacy jak piszesz. Są służbą mundurową i oczekują takiego porozumienia jak inne formacje, tzn. gwarancja 500zł w 2020r. i gwarancja modernizacji na lata 2021-2024 oraz inne postulaty, m.in. emerytalne. Odsłuchałem dzisiaj nagranie ze spotkania z Szefem KAS z 21.11. z którego jednoznacznie wynika, że nie mają zamiaru znosić 55 lat dla zatrudnionych przed styczniem 2013r.
 
Do Zarzadu... Mam pytanie: co w sprawie bezprawnego... nieludzko barmanskiego wyrzucenia Sławka?
Pozdrawiam
dbajacy o zdrowie Hunter1
p. s. DO WSZYSTKICH zwlaszcza tych totalnie biernych: Dlaczego rzadzacy tak pomiataja Slawkiem? Przypominam i wbijcie sobie do, w wielu przypadkach tepych, glow: Slawek jest sola w oku, BO WALCZY OD WIELU LAT O PRAWA NAS WSZYSTKICH!!!!
I tak q... wa wielu pewnie nie zrozumie... bo nie chce...
 
Ostatnia edycja:
Do Zarzadu... Mam pytanie: co w sprawie bezprawnego... nieludzko barmanskiego wyrzucenia Sławka?
Pozdrawiam
dbajacy o zdrowie Hunter1
p. s. DO WSZYSTKICH zwlaszcza tych totalnie biernych: Dlaczego rzadzacy tak pomiataja Slawkiem? Przypominam i wbijcie sobie do, w wielu przypadkach tepych, glow: Slawek jest sola w oku, BO WALCZY OD WIELU LAT O PRAWA NAS WSZYSTKICH!!!!
I tak q... wa wielu pewnie nie zrozumie... bo nie chce...

Nie wiem do czego q.... kolega pije , ale TSUE też rozwiązuje sprawę Przewodniczącego i 1000 innych w podobnej sytuacji !!!!!!!!!!!!!!!!

Dlatego ponawiam pytanie dlaczego największy Związek nie zwróci się do tej chyba najbardziej obiektywnej Instytucji ????
 
Nie wiem do czego q.... kolega pije , ale TSUE też rozwiązuje sprawę Przewodniczącego i 1000 innych w podobnej sytuacji !!!!!!!!!!!!!!!!

Dlatego ponawiam pytanie dlaczego największy Związek nie zwróci się do tej chyba najbardziej obiektywnej Instytucji ????

Jeżeli chcecie zaufać zaufajcie sobie, gdyż wszyscy robią WAS w WAŁA!!!!!!!!!!! Pozdrowienia dla Wiernych !!!
 
Akcyza do... skarbowek?(brak wiedzy i doswiadczenia)!!! ... Vat do... funkcjonariuszy (brak wiedzy i doswiadczenia) ?!!! ... Praktycznie zero... zaprzestanie ujawnien... akcyzowki!!! ... Zwalczanie (skuteczne) Karuzel Vat - owskich totalna fikcja... dla mas i mediow!!! Wirtualne, przewaznie nie do odzyskania pieniadze!!! Sent... pozoracja skutecznosci... Mafie paliwowe radza sobie z sentem... Totalnie Niewydolne monstrum... KAS!!!
Obywatele powinni to wiedziec!
 
Ostatnia edycja:
Niestety, masz rację. Dużo pozornych działań. Skuteczne działania wykonywane tylko przez dołowych pracowników i niektórych ich kierowników. Bezwład wyższej kadry. Ciągła obawa o swoją pozycję i ogromna spolegliwość wobec nadzoru obarczającego doły nieracjonalnymi obowiązkami, często o znaczeniu tylko propagandowym. Przestępcy z łatwością wymanewrowują większość prób uszczelniania systemu.
 

W kontekście pisma Pana L. do SKAS o tym, że z ZZ Celnicy PL nie należy rozmawiać o podwyżkach bo nie podpisali porozumienia podoba mi się stwierdzenie ..."NSZZ szczególnie krytycznie odnosi się do kwestii dialogu społecznego w Polsce, który osłabiony jest przez pomijanie związków zawodowych w konsultacjach dotyczących istotnych spraw społecznych oraz " łamanie ustawowych terminów przez organa państwa w zakresie oczekiwania na opinię partnerów społecznych oraz brak zagwarantowanej w przepisach reakcji strony rządowej na zgłaszane uwagi w procesie legislacyjnym" - czytamy"...
 
Back
Do góry