• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Ludzie, czy przykładowo 90tys. (brutto) na trzy lata, czyli 30 tys na rok dla DYREKTORA IAS, jednego z największych pracodawców w województwie to dużo?

zacytuję klasyka:

"ale za co chcielibyście premię? za wykonywanie zleconych wam obowiązków? za to jest pensja!"

ja bym chciał wiedzieć, za CO jest te 90 tys., co takiego wykonano, przekraczającego zwykłe obowiązki?

i tak na marginesie - przed kas ias były DUŻO mniejsze - bez uks i ic

chyba rzeczywiście spostrzeżenie cata jest trafne

to nie premia
 
Ostatnia edycja:
Powracając do mojego poprzedniego pytania dot. nowelizacji o KAS, wychodzi na to że żołnierz zawodowy nie może się PRZENIEŚĆ do dalszego pełnienia służby w SCS. Tylko przyjąć jak "cywil" i wtedy jest przywracany stopień po przejściu całej procedury kwalifikacyjnej? Poprawcie mnie jeśli się mylę?
 
Powracając do mojego poprzedniego pytania dot. nowelizacji o KAS, wychodzi na to że żołnierz zawodowy nie może się PRZENIEŚĆ do dalszego pełnienia służby w SCS. Tylko przyjąć jak "cywil" i wtedy jest przywracany stopień po przejściu całej procedury kwalifikacyjnej? Poprawcie mnie jeśli się mylę?
Na dzień dzisiejszy nie ma ciągłości służby w obu formacjach i dotyczy to w obie strony. Myślę, że stopień wojskowy będzie uznawany tylko w przypadku przejścia na funkcjonariusza i po odbyciu kursow w przypadku stopni w korpusie aspiranckim lub oficerskim.
 
Witam . Wecie co , tak mi się nasunęła teraz taka pewna refleksja . Poza służbą jestem już prawie rok , bo jak wielu z nas nie miałam pleców , byłam poza układami , rodzinką i kolesiowem . Teoretycznie powinnam być od roku już w SENT , w końcu bliziutko domu i dalej jako funkcjonariusz , no ale niestety byłam zdana tylko sama na siebie i po mimo wszelkich kwalifikacji służbowych , złożono mi propozycje " nie do odrzucenia " urząd skarbowy , za co oczywiście podziękowałam . Od prawie roku pracuje za granicą , i wracając ostatnio do Polski do domu z pracy , przez dawne przejście graniczne , oczy przecierałam ze zdziwienia wielokrotnie z niedowierzaniem . Stacjonuje tam teraz właśnie ref . SENT a w nim na służbie , hehehehe , nie wierze dalej panie i panowie eksperci i nie tylko z za biurek , co całą swoją służbę mundury trzymali w szafach , tylko na szczególne okazje nie mając z nim wiele wspólnego , nie mówiąc o ich całej dotychczasowej służbie . Nas wywalili na bruk a kolesiowo się poprzesuwało , dojeżdżając teraz dziesiątki kilometrów aby być dalej w mundurze , masakra .Teraz dopiero widzę , czyje tyłki uratowały się m . in .moim kosztem . Brawo , a pan dyrektor nie widzi w tym nic złego , przecież on działał zgodnie z ustawa , hehe matko jedyna co to za kraj ?
 
Dodam jeszcze że w ref. Sent często pracują ludzie niesprawni fizycznie. Ale napisz dlaczego uniosłaś się honorem i odeszłaś. W ciągu roku izby zorganizowały nabory do Sent , może byś się dostała . Tak wielu ludzi zrobiło.
 
Pierwsza odpowiedź na nasz list do Pani Minister E.Rafalskiej w sprawie zwołania RDS

"Warszawa, dnia 7 września 2028 r.

Szanowny Panie Przewodniczący
ZZ Celnicy PL

Potwierdzam odbiór poniższego maila z załącznikami. Dziękuję za przesłaną w nim - do wiadomości Konferencji Episkopatu Polski - kopię pisma (Pismo nr ZZ Celnicy PL - 86/18) skierowanego do Pani Minister Elżbiety Rafalskiej, Przewodniczącej Rady Dialogu Społecznego, dnia 3 września 2018 roku.

Z wyrazami szacunku

Bp Artur G. Miziński
Sekretarz Generalny
Konferencji Episkopatu Polski"

Odpowiedziała także skrzynka listy@prezydent.pl ale standardowo automat
 
Witam . Wecie co , tak mi się nasunęła teraz taka pewna refleksja . Poza służbą jestem już prawie rok , bo jak wielu z nas nie miałam pleców , byłam poza układami , rodzinką i kolesiowem . Teoretycznie powinnam być od roku już w SENT , w końcu bliziutko domu i dalej jako funkcjonariusz , no ale niestety byłam zdana tylko sama na siebie i po mimo wszelkich kwalifikacji służbowych , złożono mi propozycje " nie do odrzucenia " urząd skarbowy , za co oczywiście podziękowałam . Od prawie roku pracuje za granicą , i wracając ostatnio do Polski do domu z pracy , przez dawne przejście graniczne , oczy przecierałam ze zdziwienia wielokrotnie z niedowierzaniem . Stacjonuje tam teraz właśnie ref . SENT a w nim na służbie , hehehehe , nie wierze dalej panie i panowie eksperci i nie tylko z za biurek , co całą swoją służbę mundury trzymali w szafach , tylko na szczególne okazje nie mając z nim wiele wspólnego , nie mówiąc o ich całej dotychczasowej służbie . Nas wywalili na bruk a kolesiowo się poprzesuwało , dojeżdżając teraz dziesiątki kilometrów aby być dalej w mundurze , masakra .Teraz dopiero widzę , czyje tyłki uratowały się m . in .moim kosztem . Brawo , a pan dyrektor nie widzi w tym nic złego , przecież on działał zgodnie z ustawa , hehe matko jedyna co to za kraj ?

Pamieniali chuligana,
na Louisa Corvalana,
gdie naidti takoju bladź,
cztob na ................ pamieniać?
 
ile pani sama takich bombek zrobię? to chyba o reformie kas prorocze słowa :D:

[video=youtube;ViGCnJ7Li7g]https://www.youtube.com/watch?v=ViGCnJ7Li7g[/video]
 
Wyrok Sadu Rejonowego w Białymstoku, VI Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, sygn. akt VI P 177/17 z 24 stycznia 2018 r. nakazał dyrektorowi IAS w Białymstoku wydanie ucywilnionym funkcjonariuszom świadectwo służby.
Wyrok Sadu Okręgowego w Białymstoku, V Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, sygn. akt V Pa 11/18 z 16 kwietnia 2018 r. oddalił absurdalną apelację dyrektora IAS w Białymstoku.
Wyrok jest prawomocny, zatem można dochodzić swoich praw poprzez natychmiastowe wydanie świadectwa służby i wypłacenie 6-scio miesięcznej odprawy z odsetkami od dnia ucywilnienia.
 
Wyrok Sadu Rejonowego w Białymstoku, VI Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, sygn. akt VI P 177/17 z 24 stycznia 2018 r. nakazał dyrektorowi IAS w Białymstoku wydanie ucywilnionym funkcjonariuszom świadectwo służby.
Wyrok Sadu Okręgowego w Białymstoku, V Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, sygn. akt V Pa 11/18 z 16 kwietnia 2018 r. oddalił absurdalną apelację dyrektora IAS w Białymstoku.
Wyrok jest prawomocny, zatem można dochodzić swoich praw poprzez natychmiastowe wydanie świadectwa służby i wypłacenie 6-scio miesięcznej odprawy z odsetkami od dnia ucywilnienia.

W piątek pierwsze rozprawy w NSA w sprawie wydania decyzji przez DIAS...
 
Wyrok Sadu Rejonowego w Białymstoku, VI Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, sygn. akt VI P 177/17 z 24 stycznia 2018 r. nakazał dyrektorowi IAS w Białymstoku wydanie ucywilnionym funkcjonariuszom świadectwo służby.
Wyrok Sadu Okręgowego w Białymstoku, V Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, sygn. akt V Pa 11/18 z 16 kwietnia 2018 r. oddalił absurdalną apelację dyrektora IAS w Białymstoku.
Wyrok jest prawomocny, zatem można dochodzić swoich praw poprzez natychmiastowe wydanie świadectwa służby i wypłacenie 6-scio miesięcznej odprawy z odsetkami od dnia ucywilnienia.

Witam ma ktoś już treść tego wyroku? Nigdzie nie można go znaleźć. A byłby potrzebny jako dowód w postępowaniu przed DIAS o wydanie świadectwa służby i wypłatę odprawy.
 
Wyrok Sadu Rejonowego w Białymstoku, VI Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, sygn. akt VI P 177/17 z 24 stycznia 2018 r. nakazał dyrektorowi IAS w Białymstoku wydanie ucywilnionym funkcjonariuszom świadectwo służby.
Wyrok Sadu Okręgowego w Białymstoku, V Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, sygn. akt V Pa 11/18 z 16 kwietnia 2018 r. oddalił absurdalną apelację dyrektora IAS w Białymstoku.
Wyrok jest prawomocny, zatem można dochodzić swoich praw poprzez natychmiastowe wydanie świadectwa służby i wypłacenie 6-scio miesięcznej odprawy z odsetkami od dnia ucywilnienia.

YYZ czy możesz przesłać te wyroki? Też nie mamy do nich dostępu, a jest to wielu osobom potrzebne.
 
wyrok w sprawie VI P 177/17 z dnia 24.01.2018r. zostanie opublikowany na stronie Portalu Orzeczeń Apelacji Białostockiej

I kolejny wyrok o wydanie świadectwa służby 23 sierpnia 2018r. sygn. akt VI P 195/18
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry